Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Banii murdari de la Steaua

  1. #1
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Banii murdari de la Steaua

    Banii murdari de la Steaua ... ! ! !
    Fotbalistii echipei Steaua au pe cartea de munca 4-5 mil lei .....restul platilor se fac prin donatii ,
    pt a se evita impozitul la stat .....
    In curand toate echipele vor aborda aceasi metoda .....sa gasit o portita de evitare a impozitului ....
    Asta nu e bine .... si ce daca sunt sportivi ? au ei cumva 3 "OOO" ? ...trebuie sa plateasca impozite la fel ca toti cetatenii !!!
    Jiji Bercali se foloseste de presa pt a spala banii negrii pe care ii obtine din multele afaceri ...nu tocmai curate ....
    Face tam-tam sa afle lumea ca nush ce teren a vandut , pe nush cate mil $ ...ca sa fie pregatita lumea dinainte de banii aparuti peste nopate...
    Vinde un teren cu 1 mil $ .....si trece pe acte ca l-a vandut cu 50 mil $ nush carei firme fantoma , care si aia il vinde mai departe de 7 ori ..asta
    pt a se pierde urma .....cred ca are in spate colaborarea cu lumea interlopa , probabil traficul de stupefiante !!!!!!!
    Last edited by Rossi; 24th February 2006 at 06:01.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  2. #2
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    de droguri nu am auzit...inca...
    dar afaceri cu lumea interlopa cred intr-adevar ca are...si cred si io ca spala bani prin faza cu salariile jucatorilor...

  3. #3
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Toate Lumea Stie Cum S-a Ridicat Becali! Da Nici Giovani Nu Ii Mai Sfant Pentru Ca Se Stie Ca Bisnitza Nu Ii Nici Ea Legala. Nici Unul Nu Isi Are Locul In Fruntea Unor Cluburi ..nici Macar In Divizia C!

  4. 24th February 2006, 05:20

  5. #4
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Poti Sa Dezvolti Un Pic Subiectul Referitor Cu Traficul De Droguri...serios Pentru Ca Atunci Becali E Implicat In Mizerii Mult Mai Mari Decat Isis Imagineaza Lumea

  6. #5
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Trebuie sa fie unii Off-topic, si sa adopte tactica de invaluire: dar voi de ce asa si pe dincolo, ca si voi faceti una si alta.
    Aici se discuta doar despre afacerile necurate de la Steaua.
    Sa stie si unii copii, noi suporteri ai Stelei si nu numai, cu cine au de-a face, ca "tatuc" al clubului.
    Si sa nu-l mai curete cu Dero, ca n-are nici un sens.
    El nu vrea binele Stelei, ci prin intermediul ei, se foloseste de faima pt. a ajunge in scaunul de parlamentar.
    Bat pariu ca va fi asa, si pe urma sa va vad cum imi cereti scuze pt. faptul ca ma acuzati si jigniti, doar pt. ca ma iau de un asemenea mafiot periculos.
    Vreti sa ajungeti la gunoiul istoriei fotbalului prin acest cioban-analfabet, imbogatit subit ?
    Asa as vrea si eu sa castig banii, de ce nu ne da reteta succesului lui ? E la secret?
    Last edited by remy; 24th February 2006 at 05:40.

  7. #6
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Parca Eu Eram Stelist Fanatic Si Undercover? Serios, Care E Treaba Cu Traficul De Droguri?
    Daca Becali A Facut Lucruri Ilegale, La Puscarie Cu El( Indiferent Ca Il Cheama Gigi Sau Giovani)
    Remy ....sper Ca Sti Ca Nu Tin Cu Steaua Si Si Eu Consider Ca J Becali A Facut Si Face Mersuri Pentru Care Nu Va Fi Niciodata Pedepsit!

  8. #7
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Pai, de ce ai venit din prima cu osanale aduse clubului Steaua, doar nu esti suporter al ei, numai cei de acolo pot spune cu mana pe inima ca Steaua e cea mai buna, ca e Real-ul Romaniei, pe cand ei dau dovada de prostie, in meciuri cu echipe slabe (vezi si episodul Rosenborg).
    N-au rost laudele, pt. ca doar Rapidul a dat dovada anul asta de adevarata echipa, si, in mica masura si CFR Cluj. Restul mai putin.
    Pt. Steaua vedeti ce au facut echipele care au jucat in grupa lor (Lens, Hertha), fiind eliminate deja.
    Iar din grupa lui Dinamo, doar Heerenveen nu s-a calificat, iar Levski Sofia si Marseille merg mai departe.
    Cum e ?
    Last edited by remy; 24th February 2006 at 05:52.

  9. #8
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Nu Mai Vreau Sa Redeschid Subiectul....nu Am Zis Ca E Cea Mai Buna.. Ca E Real Sau Ca Ii Barcelona..am Zis Numa Ca A Facut Mai Multe Ca Voi Si Voi Nu Vreti Sa Recunoastei Si De Asta Nu Imi Place Dinamo( Se Cheama Ingamfare).nici Macar Nu M-am Bucurat Ca Steaua S-a Calificat...efectiv Nu Imi Pasa...in Schimb As Vrea Sa Stiu Mai Multe Din Fapetele Clanului Becali Pt Ca De Mult Nu Am Mai Citit O Comedie


    Dupa Parerea Mea Nici Una Din Echipe Nu Se Poate Compara Ca Istorie De Exemplu Cu Universitatea Cluj Dar Totusi Eu Recunosc Ca Pentru Moment Sunteti Peste U(asta Pana Avem Si Noi Un Sponsor Calumea)

  10. #9
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Achiles
    Banii murdari de la Steaua ... ! ! !
    Fotbalistii echipei Steaua au pe cartea de munca 4-5 mil lei .....restul platilor se fac prin donatii ...
    2. cred ca are in spate colaborarea cu lumea interlopa , probabil traficul de stupefiante !!!!!!!

    1. cartea de munca...e rezolvata de mult ma. a zis-o si el ca ii convine ca se impoziteaza doat 16%. cu 1 am rezolvat-o, trecem la

    2. ..:probabil traficul de stupefiante !!!!!". Pai tu faci thread cu ce crezi tu ca e "probabil"? loooooooool
    cred ca doat tu si remisor o sa va dati in stamba pe threadul asta .
    Ce lume mica. putin mese

  11. #10
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Vrea sa iasa si el in evidenta si ne zice ceva ce ori am aflat cu mult inainte de prin presa, ori mai bate si el campii!

  12. #11
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Achiles tu bati campiile mai mult decat tractoarele... de unde ai auzit tampenia asta ?

  13. #12
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Nu cred ca sunt 1-2 presedinti/finantatori/patroni de cluburi de fotbal ca re nu fi facut manarii...mai mari sau mai mici.
    Nimeni nu cred ca a zis ca Becaliotul e curat nici macar pe aproape...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  14. #13
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Achiles
    Fotbalistii echipei Steaua au pe cartea de munca 4-5 mil lei .....restul platilor se fac prin donatii ,
    pt a se evita impozitul la stat .....
    In curand toate echipele vor aborda aceasi metoda .....sa gasit o portita de evitare a impozitului ....
    Quote Originally Posted by Triphat
    Achiles tu bati campiile mai mult decat tractoarele... de unde ai auzit tampenia asta ?
    oare ?! mai baiatule ...mai citeste si tu presa , mai uitete la tv ....ai sa afli intrun final ca asa se fac platile la steaua
    decat sa faci spam , mai bine te-ai documenta si ai posta un comentariu pertinent
    Last edited by Rossi; 25th February 2006 at 03:47.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  15. #14
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Asa cum acuza stelistii pe Giovanni (care ne va parasi, febletea stelistilor, ce vor mai face ei fara atacurile la adresa lui ?), asa trebuie sa fie fair-play si sa recunoasca ca un om analfabet nu poate avea brusc o avere de 500 mil. de Euro, numai din munca cinstita.
    Va inteleg fanatismul pt. Steaua, dar nici chiar asa !
    Vreti sa spuneti ca nu e cel mai mare mafiot din fotbal ?

  16. #15
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    @remy: tu spuneai ca trebuie sa fie dovedita o fapta pentru a fi catalogata in vreun fel. E, uite ca pana una alta, cei mai mari mafioti din fotbal sunt Giovanni, Gica Popescu, Victor Becali.
    Anti-Becali

  17. #16
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Si, odata cu debarcarea de la Dinamo, promiteti sa nu mai atacati pe Dinamo ?
    E logic, pt. ca nu mai aveti subiectii in cauza sa activeze la Dinamo.
    JIJI inca mai e, deci, toate tunurile pe el.

  18. #17
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Thread-ul asta e deschis in februarie 2006 ?! DOUA MII SHASE ?!
    Achiles manca-tzi-ash, eshti depashit total de evenimente ! Cauta-tzi ceva de lucru, mai ia o carte, mai fa nishte cornete !
    ex-alpopa

  19. #18
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    mda ...ce pretentii sa mai am ....

    daca un moderator face spam ....ce pretentii sa mai ai la ceilalti ....

    rusinos baaaaaaaaaaaa
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  20. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Si, odata cu debarcarea de la Dinamo, promiteti sa nu mai atacati pe Dinamo ?
    Dupa ce pleaca:
    - fratii Becali
    - Netoiu
    - Borcea

    O sa-mi reconsider punctul de vedere fatza de Dinamo (adica pentru Nicu Badea am un minim de respect).

    Netoiu si Borcea tras greu in jos.
    Debarcarea lui Giovanni e un avantar pentru voi un dezavantaj pentru noi.
    Sincer , pe langa bubele negre ale lui Giovani , are una alba: Atat la Rapid cat si la Dinamo nu a facut blaturi (sau cel putin nu au fost blaturi vizibile)
    Acum pleaca Giovanni , o sa inceapa show-ul lui Borcea si Netoiu.

  21. #20
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Atat la Rapid cat si la Dinamo nu a facut blaturi (sau cel putin nu au fost blaturi vizibile)
    ci "mici excepti", cum ar fi Rapid-Dinamo, cand rapid nu mai avea nici o sansa la titlu, si lui jiovani ii fugea inima...la dinamo.
    ps: acel meci in care fundasii rapidisti nu faceau o degajare mai mare de 10 metri, si doar 1 din 10 la coechipieri
    Ce lume mica. putin mese

  22. #21
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cunoastem fenomenul ...

    Acel Dinamo - Rapid , e din seria "blaturilor" admise ... seamana cu Steaua - Poli , adica adversarul (Dinamo in primul caz , si Poli in al doilea caz) da meciul doar de dragul de a nu lua "aialalti" titlul ...

    La categoria exceptii adaugam Gloria - Dinamo 1-2 de anul asta , care insa a fost facut peste capul lui Giovanni Becali (parerea mea).
    Blat a fost sigur (stiu din surse sigure)

    Oricum 2-3 blaturi in 30 de meciuri ale lui Giovani (15 laRapid , 15 la Dinamo) e ceva ...
    Spre deosebire de Borcea cu 12/30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •