Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 211 to 231 of 238

Thread: Cine se crede G. Becali asta?

  1. #211
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Remysor mancatzi-ash, tu n-ai nici o scapare. Nu prea shtii sa faci diferentza intre Jiji shi Steaua, eshti pierdut. Pe veci !
    ex-alpopa

  2. #212
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    N-am ca sa-ti fac, voi aveti acesti oameni acolo, si reprezinta clubul ! Voi il adulati pt. ca baga banii la club, si atat, va laudati cu el.
    Daca era, faceau proteste suporterii ca nu-l mai suporta.
    Sau v-a inchis gura anul trecut, cum s-au dat gorilele spre voi putin ?
    Acolo e dictatura unde conduce doar un om, nu ciripestenimeni.
    Rau ati ajuns. Scapati de el si multi dintre ziaristi nu vor mai avea subiecte comice sau deranjante si pt. voi.

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Remysor, clubul e reprezentat in primul rand de echipa, de antrenor, de suporteri apoi de preshedinte, purtator de cuvant etc. Probabil ultimul om care reprezinta Steaua este finantzatorul, cel care de fapt n-are absolut nici un drept legal la club. Asha ca mai gandeshte-te.
    ex-alpopa

  4. #214
    junior sandilau's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    N-am ca sa-ti fac, voi aveti acesti oameni acolo, si reprezinta clubul ! Voi il adulati pt. ca baga banii la club, si atat, va laudati cu el.
    Daca era, faceau proteste suporterii ca nu-l mai suporta.
    Sau v-a inchis gura anul trecut, cum s-au dat gorilele spre voi putin ?
    Acolo e dictatura unde conduce doar un om, nu ciripestenimeni.
    Rau ati ajuns. Scapati de el si multi dintre ziaristi nu vor mai avea subiecte comice sau deranjante si pt. voi.
    Georgji Becali e pus sa va enerveze pe voi frustratii de catre suporterii stelisti iar cand vrem il dam jos

  5. #215
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Multimiliardarul din Pipera, Gigi Becali (foto), a dezvaluit faptul ca are un asociat-surpriza in afacerea „Baneasa Town“, despre care „Averea“ a scris, pe larg si in premiera, in editia de ieri. Patronul echipei „Steaua“ Bucuresti a sustinut astfel ca Gabriela Crainiceanu si Alexandru Bunea nu sunt decat doi asociati ai lui, pe hartie. In realitate - a precizat Becali - el va ctitori orasul de cinci stele de la marginea Bucurestilor impreuna cu una dintre fiicele afaceristului de origine araba, Fahti Taher, Suzanne.
    „Firma EID despre care s-a scris (n.n. - in exclusivitate in „Averea“) e facuta sa managerieze afacerea asta“, a tinut sa arate Becali. Potrivit actelor, afaceristul si partenerii sai, Gabriela Crainiceanu (o apropiata a lui Viorel Hrebenciuc) si Alexandru Bunea (prieten cu Taher si co-inculpat in dosarul „Flota“), detin fiecare cate 33,33% din afacere.

    Numai ca, sustine Gigi Becali, cei doi ar fi simpli administratori: „Eu sunt proprietarul si mie imi intra banii in buzunar. Cred ca voi castiga triplu. Si chiar daca nu voi castiga atat, va fi macar dublu din vanzarea terenurilor!“. Becali a mai precizat ca din august vor incepe lucrarile in forta si ca proiectul lui va fi finalizat in trei-patru ani. „Deja am facut contracte cu ambasade si firme straine, pe care nu le-am putut refuza“, a mai dezvaluit omul de afaceri.

    Adrian Artene

    Sursa: www.averea.ro - Marti, 12 Iulie 2005



    -----------------------------------------------------




    Şedinţa Camerei Deputaţilor din 15 martie 2005
    http://www.cdep.ro/pls/steno/steno.s...22&idm=1&idl=1
    Domnul Kerekes Károly:
    Mulţumesc, domnule preşedinte.
    Declaraţia mea politică se referă la activitatea Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării.
    În contextul actual al vieţii noastre sociale datorită, printre altele, cerinţelor de aderare ale României la Uniunea Europeană, domeniul drepturilor omului devine din ce în ce mai semnificativ.
    În ultimii ani, România a depus eforturi susţinute pentru crearea cadrului legislativ necesar transpunerii în practică a directivelor Uniunii Europene cu privire la prevenirea şi combaterea discriminării etnice şi rasiale.
    În acest sens, s-a constituit Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării care, printre multe alte atribuţii, are sarcina de a investiga, a constata şi a sancţiona faptele de discriminare.
    Fără îndoială în acest domeniu, Consiliul nu poate rămâne pasiv, de vreme ce în ţară nu sunt de loc puţine la număr manifestările ostile faţă de minorităţile etnice sau religioase.
    Astfel, nu se renunţă la etichetarea de "bozgor" a tinerilor maghiari în unităţile militare, sau la sloganurile "afară, afară cu ungurii din ţară" la meciurile de hochei pe gheaţă între echipele Steaua şi Sport Club Miercurea Ciuc.
    În ultimele două luni s-au remarcat câteva cazuri "demne" de a fi amintite, în care Consiliul a fost sesizat sau acesta s-a autosesizat. Astfel, un membru al Consiliului Naţional Secuiesc a fost sancţionat prompt pentru afirmaţii antisemite.
    Urmează să fie cercetat şi cazul fanilor stelişti care au avut manifestări antimaghiare la ultimul meci de hochei pe gheaţă Steaua Bucureşti - Sport Club Miercurea Ciuc.
    De asemenea, la sesizarea Ligii Pro Europa este în cercetare şi cazul Gigi Becali. Patronul grupării FC "Steaua" Bucureşti a declarat presei că Ladislau Bölöni, fotbalist cu peste 100 de selecţionări în Naţionala României, este un "trădător şi jigodie, un laş", care nu are dreptul să facă declaraţii despre fotbalul din România, întrucât "este ungur, şi nu român".
    Liga Pro Europa consideră într-un mod cu totul justificat că afirmaţiile făcute de Gigi Becali reprezintă o gravă încălcare a dreptului la demnitate personală, şi care sugerează nu doar că Bölöni ar fi trădător, ci şi că acest comportament reprezintă comunitatea maghiarilor din România.
    Aştept ca şi în aceste ultime două cazuri, Consiliul să facă investigaţiile cuvenite şi să sancţioneze prompt pe cei care comit astfel de acte de discriminare, de încălcare a drepturi la demnitate personală.
    De altfel, în cazul Becali, iubitorii fotbalului au reacţionat imediat şi şi-au exprimat indignarea. Pentru a ilustra acest comportament sancţionator din partea societăţii, este suficient să accesăm site-ul cotidianului "Evenimentul Zilei" şi să parcurgem comentariile trimise pe internet la articolul din 4 martie a.c., intitulat "Gigi Becali: Bölöni e un trădător şi o jigodie!". Comentariile, într-un număr neobişnuit de mare, 71, cu 3 excepţii, condamnă cu fermitate gestul lui Becali şi iau apărarea sportivului de excepţie, Ladislau Bölöni.
    Din cauza timpului limitat voi cita numai unul dintre mesajele trimise, prin care s-au comentat afirmaţiile jignitoare ale lui Gigi Becali. Mesajul este următorul: "Încă o dată Bölöni a făcut dovada unui spirit superior. Da, e ungur! Şi? Care e problema lui Becali? A făcut pentru România mai mult decât a făcut el, Becali, marele român. Păcat de Steaua, o mare echipă, că a ajuns pe mâna unui necioplit. Bravo Loţi, să nu intri în mocirla oierului! Şi să ştii că românii ţin cu tine, care eşti un român mult mai adevărat decât ăla! (cred că i-am uitat deja numele)".
    Însă este de adăugat şi faptul că într-o comună aşezată în valea Târnavei Mici, zonă în care s-a născut Bölöni Laszlo şi unde el se bucură de mare po****ritate, primarul, viceprimarul şi un consilier au fost aleşi pe lista Partidului Noua Generaţie, partidul lui Gigi Becali, cândva demnitari de frunte ai UDMR-ului local. Nu aş vrea să fiu în situaţia lor.
    Probabil pentru ei înseamnă mai mult banii lui Gigi Becali decât demnitatea naţională a lui Bölöni, a noastră, a maghiarimii din România.
    Mulţumesc pentru atenţie.
    Last edited by Utilizator; 22nd February 2006 at 15:37. Reason: consecutive
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. 22nd February 2006, 15:39
    Reason
    off-topic

  7. 22nd February 2006, 15:43
    Reason
    off-topic

  8. 22nd February 2006, 15:58
    Reason
    off-topic

  9. 22nd February 2006, 16:05
    Reason
    off-topic

  10. #216
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Multimiliardarul din Pipera, Gigi Becali (foto), a dezvaluit faptul ca are un asociat-surpriza in afacerea „Baneasa Town“, despre care „Averea“ a scris, pe larg si in premiera, in editia de ieri. Patronul echipei „Steaua“ Bucuresti a sustinut ............

    Adrian Artene
    Artene e un stelist adevarat
    Bea cam mult dar e ok
    Ce lume mica. putin mese

  11. #217
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    GIGI BECALI l-a intrecut pe dl.mitica dragomir, care e supranumit oracolul din balcesti . a zis domu gigi ca steaua va iesi din grupa cupei uefa pe primul loc fara infrangere si a avut dreptate . cand au auzit dinamovistii declaratia lui becali au cazut sub masa , dar..................pan`la urma ........cine a avut dreptate . a mai zis dl gigi ca va merge la teatru la herenveen si a facut-o .a mai zis multe si a avut dreptate dar acum nu mai am timp sa vi le spun . va zis doar atat . domnu becali a zis ca steaua va ajunge in finala . uitati-va daca nu are dreptate

  12. #218
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Bai, osanale se aduc pe sectiunea suporter-Steaua, aici se scrie despre "Cine naiba se crede JIJI Becali asta".
    Ai ceva de spus in legatura cu subiectul ?
    Stelisti, nu mai umpleti forumul cu subiecte pe langa subiect, ca nu e chat aici, sa ne tragem desireturi aici.
    Respectati Forumul, si scrieti acolo unde trebuie.
    Si lasati rafuielile cu alti suporteri, ca nu va mai suporta nimeni pt. ingamfarea de care dati dovada.
    Ce sa faceti, inca nu v-ati maturizat.
    Cititi ce a scris copilul de mai sus si aveti modelul de personaj care crede si vrea sa-l copieze pe un analfabet si un imbogatit din nimic, pe baza Mafiei.
    Ce cauta oare in fotbal asemenea oameni, pe care-i intereseaza doar politica ?
    Si ma uluieste ce poate face un om ca JIJI din copii de acum, care, vazandu-l des la TV, il cred Dumnezeu. Copii, asta e Diavolul, nu va luati dupa blasfemiile lui si ura de rasa.
    Last edited by remy; 22nd February 2006 at 23:24.

  13. #219
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Copii, asta e Diavolul, nu va luati dupa blasfemiile lui si ura de rasa.
    ura de ce? de rasa?
    poate de rasa proasta vrei sa zici.
    Ce lume mica. putin mese

  14. #220
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Gigi becali se crede o persoana superioara fata de altii , si asa este .

    ,, nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar "

  15. #221
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Superioara fata de cine, mai ? Fiinta asta, probabil (treaca de la mine), este superioara unei bacterii, dar este mult inferioara unei afaniptere.

    Apropo, puteti vedea si in semnatura mea cum ii cataloga aceasta fiinta "superioara" pe suporterii stelisti.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  16. #222
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cip , da de semnatura mea ce zici ?

  17. #223
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Daaa, imi place...dar stii de ce imi place ? Ca sunt si multi stelisti printre ei, care au mintea infierbantata.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  18. #224
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    vezi ca printre declaratriile lui Jiji sunt o mica parte (10 % ca zicem ) care nu sunt cretine ...

    ca de zici de dinamovistii care pun botu` la vorbele lu jiji ...
    am io un prieten aici prin zona

  19. #225
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    cip,remy sunt asa mari dinamovisti,incat au semnatura legata de STEAUA(nu doar cei 2)...respect
    ontopic:gigi becali e patronul echipei STEAUA BUCURESTI,echipa care a adus si aduce glorie fotbalului romanesc.Bineinteles,e mai mare oftica anti-STELISTILOR decat sa recunoasca un adevar!STEAUA are rezultate,dinamo n-are....numerele vorbesc,ele nu mint!Mai mult ca sigur veti continua cu mesaje mistocare la adresa lui jiji...insa raman rezultatele!Misto il poate face orice,rezultate sunt realizate doar de valori.
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  20. #226
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    cip,remy sunt asa mari dinamovisti,incat au semnatura legata de STEAUA(nu doar cei 2)...respect.
    si mie mi se pare super funny asta.
    evident ca "ura" fata de Steaua e mai mare decat "dragostea" pt. dinamo, si asta deoarace performantele Stelei sunt infinit mai mari decat ale groparilor.
    Ce lume mica. putin mese

  21. #227
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    De ce nu vreti sa bagati la cap ca este o lauda, iar eu am vrut sa reliefez si aspectele pozitive? Asta nu e o declaratie cretina a lui Jiji, ci e una de bun-simt.
    Nu voi tre' sa fiti suparati ca va compara cu niste vagabonzi, ci vagabonzii ar trebui sa fie consternati de faptul ca sunt comparati cu voi.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  22. #228
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    De ce nu vreti sa bagati la cap ca este o lauda, iar eu am vrut sa reliefez si aspectele pozitive? Asta nu e o declaratie cretina a lui Jiji, ci e una de bun-simt.
    Nu voi tre' sa fiti suparati ca va compara cu niste vagabonzi, ci vagabonzii ar trebui sa fie consternati de faptul ca sunt comparati cu voi.
    vezi poate ai treaba pe thereadurile dedicate lui dinamo in primavara europeana. vedeti cum il primiti pe "mister" la al noulea mandat in groapa!
    deocamdata pt. voi cea mai mare performanta in ultimii 15 ani continua sa fie faptul ca ati dat foc unei peluze in Ghencea (cu asta se deschide www.dinamomani.net )
    Apropo, stii cat a fost scorul la meciul ala?
    Ce lume mica. putin mese

  23. #229
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Da, 3-1 pentru steaua, un meci facut praf de Porumboiu (vezi primul gol marcat de Ciocoiu dupa un hent grosolan). dar de ce e asa important ?
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  24. #230
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    cip:acu ceva timp am vazut un post de-al tau la care am zis"uite,un dinamovist cu substanta cenusie.superb!"vad ca tii sa ma contrazici...speram sa mai vad si alte mesaje gandite,se pare ca am prea mari pretentii de la tine,asta e.
    Noapte buna.
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  25. 26th February 2006, 20:31
    Reason
    offtopic

  26. #231
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Cand se striga Rusine sa va fie, la un meci la care va laudati ca spulberati pe amaratii de olandezi, exact cum s-a intamplat cu Rosenborg, eu n-as mai avea curaj sa ma laud atata.
    Ati facut 50.000 de oameni sa blesteme ca au crezut in vorbele lui JIJI & MEME si in ... Steaua mamii lor (asa au aclamat unii dintre spectatori).
    Rusine sa va fie si voua, nu numai celor de la Steaua.
    Daca n-ati fi fost asa de ingamfati si increzuti, ati fi fost mai calculati in afirmatii, nu erati luati peste picior acum.

  27. 27th February 2006, 00:56
    Reason
    offtopic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •