Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 38 of 38

Thread: Echipele care vor retrograda in sezonul 2003/2004.

  1. #22
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Petrolul, Bacau, Apulum, Oradea, Farul si Poli sunt principalele candidate

  2. #23
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    petrolul,apulum,poli aek timisoara.
    sant curios daca ultima,odata retrogradata nu-si va face aparitia pe undeva ca aek ... punctele completati-le voi cu ce nume de localitate doriti.

  3. #24
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorinl
    petrolul,apulum,poli aek timisoara.
    sant curios daca ultima,odata retrogradata nu-si va face aparitia pe undeva ca aek ... punctele completati-le voi cu ce nume de localitate doriti
    cu... Timisoara!!!

    Lasand aberatziile unora deoparte, cred ca favorite la retrogradare sunt bacau, petrolul, farul si otelul. Eventual in lupta vor mai fi implicate apulum , oradea si poli.

    De fapt, pariez pe orice vretzi ca dintre echipele enumerate de mine se vor alege in mod sigur retrogradatele, din simplu motiv ca celelalte echipe NU AU VOIE SA RETROGRADEZE.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #25
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ce interesant cum mor unii de grija altuia. De aia nici nu ma mira ca au asa succes ziarele de barfa si emisiuni de toata jena pe la noi.

    Cu televizoru' s-a tampit poporul.

  5. #26
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    viole(n)t,nu stiu de ce presupunerea mea,daca pe ea o considerai aberatie, e mai rocambalesca decat felul in care poli aek a luat nastere.
    dobos sau stangaciu sant timisoreni de circumstanta,si asa cum echipa a aparut poate dispare. dobos n-a cautat sa redea timisoarei o echipa,ci a cautat un loc unde sa-si plaseze echipa,si acesta putea fi oriunde pe teritoriul tarii.
    cred ca un adevarat polist nu ar trebui sa puna semnul egal intre echipa actuala,si cea care elimina celticul sau atletico madrid.
    daca vrei un exemplu,fiorentina,retrogradata anul trecut din ratiuni financiare n-a adus alta echipa sa evolueze la florenta,ci si-a inceput urcusul,si te asigur se va reintoarce. de ce n-ati avut aceeasi rabdare cu poli (the real one)?

  6. #27
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Mai bine o echipa adusa de Toni Dobos decat una adusa de tancurile rusesti.
    De ce n-am avut rabdare? Pai pe adevarata Poli a luat-o Zambon si-a fugit cu ea. Fiorentina a avut probleme financiare nu conducatori rau intentionati. Credeam ca toata lumea cunoaste situatia. Ma rog... unii poate se prind mai greu.

  7. #28
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Nici eu nu am pus semnul de egalitate intre vechea poli shi poli aek. A fost un compromis, e clar, dar noua echipa a "prins" la suporteri. Nu era neaparat nevoie ca dobos sa fie timishorean. Uite itzi dau shi o informatzie oarecum de ultima ora: Consiliul Judetzean shi Consiliul Local s-au decis (sau "au fost decise" ) sa sprijine echipe. Autoritatzile au pus o singura conditzie: sa nu se mai puna niciodata problema mutarii echipei. Ceea ce m-a deranjat e atacul tau oarecum gratuit la poli aek. Chiar asha, ce ai de impartzit cu echipa asta? Spune cu voce tare, poate frustrarile shi traumele tale sunt justificate. Ia sa-auzim!!

    Cat despre Fiorentina, afla ca eshti dezinformat. Anul trecut, in acelashi timp cu Poli AEK (stranie coincidentza a sortzii), in locul Fiorentinei a aparut o noua grupare: Fiorentia Viola. De-abia anu' asta s-a revenit la vechiul nume, Fiorentina.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #29
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    deep
    a) ceahlaul n-a fost adusa de tancurile rusesti,in 1919 nici nu cred ca rusii aveau tancuri .
    b) de 11 (acusi 12) nu sant in romania,pana la acest forum n-am avut mare contact cu fotbalul romanesc,iar cu banatul doar prin casetele cu phoenix. deci care a fost saga voastra,cum v-ati rostogolit de la egalii realului la ce santeti acum?

  9. #30
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    viole(n)t,n-am nimic cu actuala poli,pur si simplu mi-e indiferenta.
    daca poti sa renunti la chestii freudiene de genul frustrarilor pe care vrei sa mi le analizezi,am sa-ti raspund.
    1-daca i-am vazut candidati la retrogradare inseamn ca-i atac? e o parere subiectiva,influentata de nivelul etalat cu steaua,ultimul lor meci vazut.
    2- considera-ma naiv,dar daca eu a-si fi crescut cu o echipa ,nu mi-ar fi parut rau sa o sustin chiar si in divizia c-chiar am facut-o ,cand ceahlaul a fost in c.
    3-cum vad fostele glorii timisorene actuala echipa? chiar toti se identifica
    ei?

  10. #31
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    violen(n)t , totusi Fiorentina a fost promovata pt. "merite sportive" in Serie B, pe cand Poli (cea adevarata) a ajuns la Dragasani
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #32
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Discutabila kestia cu Dragashaniul. Zambon se retrasese deja de la Poli in returul editiei 2001-2002 (cand Poli a retrogradat cu minus la punctaj).

    Parerea mea e ca adevarata Poli nu mai exista la momentul actual. Zambon s-a ales cu numele (oare cine o fi fost idiotul care i l-a dat?) shi acum se razbuna pe orash (nu are prea placute din tm).

    De exemplu, inter a existat shi la sibiu fara sa existe legatura cu... echipa din Milano.

    Dedicatzie:

    GURDA ADESSO COGLIONE INTERISTA!!!!!
    CAMPIONI D'EUROPA E TU ANCORA DOPO ANNI CON STA CAZZO DI SERIE B!!!!!!!!
    NO AVATE UN CAZZO DA CANTARE ALLO STADIO!!! I
    NFATTI UN CIMITERO è PIU RUMOROSO DI QUELLA MERDA DI RIFUGIO PER BARBONI CHE VOI CHIAMATE CURVA!!!!!!!
    INTER MERDA INTER MARDA INTER MERDA INTER MERDA!!!!!!!!!!!!

    Hai ca glumeam!!! n-am nimic cu inter, doar cu fotbalul italian in general
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #33
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1

    nu mai glumi asa

    de data asta ............hai sa nu zic nimic :x :x :x :x
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #34
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    am vrut sa-tzi vad reactzia

    daca te consoleaza, sa shtii ca mi-e mai simpatic interul decat milanul
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  14. #35
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Otelul/Bacau/Oradea

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sir .... nu cred ca Farul , de ex este mai buna decat echipele pe care le-ai enumerat...cred ca este prematur inca sa facem pronosticuri... Mai mult , eu inclin sa cred ca ai nimerit cel mult un raspuns corect!

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Alba iulia
    Bacau
    AEK
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  17. #38
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Si aici, ca si in cazul pronosticurilor pentru campioana, mai discutam cel putin dupa etapa a 10-a.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •