View Poll Results: Who will be this seasons BIG 4?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    15 53.57%
  • Manchester City

    18 64.29%
  • Arsenal

    9 32.14%
  • Tottenham

    8 28.57%
  • Chelsea

    12 42.86%
  • Liverpool

    9 32.14%
  • Everton

    0 0%
  • Leicester

    1 3.57%
  • Newcastle

    1 3.57%
  • Southampton

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 18 of 65 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 358 to 378 of 1351

Thread: Poll: Barclays Premier League 2017/2018

  1. #358
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post

    Edit. Auzi, e moderator si n-am voie sa-l ignor. Il ignor si fara butoane, cit oi putea. eventual plec de tot, ca e prea prost.
    Am incercat cu yonuttz sezonul trecut, am zis si eu pe-aici de chestia aia ca e cretinoida.

  2. #359
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Ba, e cretin omul, cedez. Ignore si la revedere.

    Edit. Auzi, e moderator si n-am voie sa-l ignor. Il ignor si fara butoane, cit oi putea. eventual plec de tot, ca e prea prost.
    postul tau a venit in urma postului meu, asa ca te voi ruga sa imi spui daca te refereai la mine, ce post de-al meu te-a deranjat.

    daca intr-adevar confirmi ca te refereai la mine, rog moderatorii sa il sanctioneze pe jo27 pentru insulte precum prost / cretin.

    ai putin bun simt si explica.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #360
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    postul tau a venit in urma postului meu, asa ca te voi ruga sa imi spui daca te refereai la mine, ce post de-al meu te-a deranjat.

    daca intr-adevar confirmi ca te refereai la mine, rog moderatorii sa il sanctioneze pe jo27 pentru insulte precum prost / cretin.

    ai putin bun simt si explica.
    Pai, esti moderator? Nu, nu la tine ma refeream. Oricum, pot sa ma sanctioneze linistiti, mi-e totuna.

  4. #361
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Pai, esti moderator? Nu, nu la tine ma refeream. Oricum, pot sa ma sanctioneze linistiti, mi-e totuna.
    sry then..
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #362
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dar cat timp legile sunt futute de bani si interese de rahat prefer sa nu ma mai gandesc, mai ales in fotbal care e unul din cele mai curate sporturi din acest p.d.v., nu vreau sa discut sporturi din astea atat de perverse aici. De fapt de aia nici nu discut deloc de tenis de masa ca e o completa bataie de joc, acolo nici macar nu mai exista natiuni, joaca China in mai multe tari, ce plm sa vad la sportu ala? Ma pish pe el, simplu. Sa incheiem off topicul aici.
    Nu ma asteptam la una ca asta de la un parior inrait, ma refer la ce am subliniat in negru. Pai tocmai de aia trebuia sa te bucuri ca am batut la tenis de masa, a propos de naturalizare. Fotbalul, un sport curat, vorbesti serios?!?!?! Acolo nu-i naturalizare (ca la tenis de masa) dar o echipa din campoinatul englez poate avea numai jucatori straini in primul 11. Normal, in fotbal nu exista interese pecuniare si nici aia cu pariuri nu-s interesati, de aceea nu avem nici reclame cu casele de pariuri inainte, intre si dupa meciurile de fotbal televizate ca despre reclamele de pe stadion... Hai, fii linistit ca suntem on topic, ca vorbim (si) de fotbal.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #363
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Ba, e cretin omul, cedez. Ignore si la revedere.

    Edit. Auzi, e moderator si n-am voie sa-l ignor. Il ignor si fara butoane, cit oi putea. eventual plec de tot, ca e prea prost.
    Suparat rau de tot! Prost nu e ala calm ci ala care se supara in loc sa fie calm, fara motiv.

    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Am incercat cu yonuttz sezonul trecut, am zis si eu pe-aici de chestia aia ca e cretinoida.
    Mai bine v-ati ignora propriile creiere, ati iesi mai castigati.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    sry then..
    Nu m-as stresa pentru afoni in viata ca aia 2. Insa e problema ta cum alegi sa te stresezi.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu ma asteptam la una ca asta de la un parior inrait, ma refer la ce am subliniat in negru. Pai tocmai de aia trebuia sa te bucuri ca am batut la tenis de masa, a propos de naturalizare. Fotbalul, un sport curat, vorbesti serios?!?!?! Acolo nu-i naturalizare (ca la tenis de masa) dar o echipa din campoinatul englez poate avea numai jucatori straini in primul 11. Normal, in fotbal nu exista interese pecuniare si nici aia cu pariuri nu-s interesati, de aceea nu avem nici reclame cu casele de pariuri inainte, intre si dupa meciurile de fotbal televizate ca despre reclamele de pe stadion... Hai, fii linistit ca suntem on topic, ca vorbim (si) de fotbal.
    In tenis de masa nu exista echipe de club?
    Nu-nteleg legatura dintre casele de pariuri si nationalele de straini.
    Last edited by Johnny D; 18th September 2017 at 07:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #364
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mai gandeste-te.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #365
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Weekendul asta am vazut a doua repriza din Palace cu Southampton, meciul lui Liverpool, Chelsea-Arsenal si prima repriza a lui United.

    Palace - Southampton
    - Desi sfintii nu au atacat si s-au multumit in mare parte sa tina de rezultat, la Palace se simte lipsa lui Sakho din aparare. Zaha este iarasi o pierdere mare pt ei si zarurile par a fi aruncate pana vor reveni cei doi. Urmeaza 3 meciuri de foc: 2 deplasari consecutive in Manchester si acasa cu Chelsea (maine isi pot face moralul cu un joc bun in Cupa Ligii cu Huddersfield). Eu totusi cred ca vor putea obtine 1p din cele 3 meciuri daca revin Sakho si PvA in echipa.
    Sfintii pe de cealalta parte sunt o echipa tare imprevizibila. Dupa randamentul slabut a lui Gabbia din ultimele jocuri si-a facut aparitia in primu 11 Shane Long. Omu s-a zbatut insa doar atat


    Liverpool - Burnley sau meciul de-a soarecele si pisica. Cormoranii nu s-au miscat rau insa a lipsit finalizarea. Coutinho in 2-3 meciuri o sa revina la forma care la consacrat pt ca altfel risca sa piarda Mondialul si e nasol. Nu-mi fac probleme ca Liverpool va reveni la lupta pt titlu. Cu sau fara aparare, lot au. Posibil sa le umple sacul de goluri vulpilor etapa urmatoare.

    Chelsea - Arsenal
    A fost un meci cu lunga si pe-a doua. Aparent ambele echipe s-au multumit cu egalul si a iesit un 0-0 corect la ce s-a intamplat pe teren cu mentiunea ca Lacazette e mai ratangiu ca Salah. Macar egipteanului ii trebuiesc 3-4 faze sa dea un gol De la Chelsea mi-a placut D. Luiz (evident exceptand faultul criminal la Kolasniac). Hazaard si Alexis au aceeasi situatie cu brazilianul Coutinho: 2-3 meciuri si vor face spectacol.

    United - Everton
    Dupa o campanie extraordinara de transferuri, Everton merge din prost in mai prost. E drept ca programul le-a scos in cale in primele etape: City, United, Chelsea, Spurs (unde au luat 1p din 12p) insa asta nu e o scuza pt pretentiile caramelelor. Ramane de vazut daca va reusi Koeman sa redreseze sau se va duce dupa Franciscus
    De United, nu mai comentez prea multe... ggmu

  9. #366
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Mai gandeste-te.
    La alte sporturi inteleg, dar la fotbal inca n-au reusit sa patrunda, ca despre asta era discutia in principiu, nu?
    Iar la tenis de masa, te-ntreb iar, nu sunt echipe de club? Sau acolo nu exista interes mai ales din partea publicului pt asa ceva care pana la urma stabileste pretul pietei pt acest bun de consum, si d-aia s-au axat pe naturalizari?


    Dardarele, ma surprinzi! Placut, asa ceva mai rar! Intr-adevar Lacazette am zis-o de multe ori n-are ce cauta in fata lu Giroud acolo. El trebuie sa NU joace in centru, ci undeva ori in extrema ori daca e in centru, sa fie in spatele lu Giroud. Altfel iti bati joc de el. Ii tragi o wengereala, altfel spus. In cazul lui Alexis e fix acelasi lucru, daca e sa se scoata unii pe altii din echipa, astia 2 unu pe altu ar trebui, la concurenta cu ceilalti Welbeck, Walcott si ce dracu de extreme de ocazie mai avem, locu lu Giroud n-are cine sa-l ia decat daca esti tampit ori nu joci cu nr. 9. Ca nu avem alt nr. 9, nu de alta. Dar daca totusi e sa fortezi cu alt nr. 9 fortat, chiar si Welbeck mi se pare o alegere mai inspirata decat Lacazette care trebuie sa fie ori in spate, ori in extrema.
    Last edited by Johnny D; 19th September 2017 at 07:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #367
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    In momentul de fata Giroud e atacant pt o echipa de mijlocul clasamentului deci da, e bun de Arsenal

  11. #368
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Dar totusi netransferabil pt Milan.


    Abia astept confruntarea finala, habarnistii aia de la pariuri va dau usor favoriti la EL in fata noastra.
    Abia astept momentul cand o sa le mutam nasul din loc!


    Desi, cotele alea-s tampite. Trebuie s-asteptam sa vedem ce pica de la "Al' de sus", adica din CL si apoi sa vorbim de cote la castigarea trofeului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #369
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    arsenal este totusi peste milan, deoarece in ultimii ani au jucat mereu in UCL...noi nu am mai fost acolo de cativa ani...
    vom vedea.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #370
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Si nu poti compara PL cu Calcio Pwlii, de jucam noi in Italia, daca am fi fost noi in loc de Juve in campionatu ala, tot atatea titluri am fi luat ca ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #371
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Jhonny, habar nu ai despre ce vorbesti. Apropo de oameni suparati pt ratarea transferului. Atat Coutinho cat si Alexis (care apropo, a venit la Barcelona de la o echipa amarata numita Udinese) sunt praf in momentul de fata. Cauta pe xscores sa vezi cifrele lui Dybala (alt transfer ratat de catalani). Totusi, in momentul de fata Juve e peste orice echipa din Anglia, cu atat mai mult peste Arsenal.

    Cat despre o posibila intalnire Milan-Arsenal in Europa League, ma indoiesc de faptul ca nu se vor accidenta jucatori sa ajunga tunarii in faze finale. Succes in Carabao Cup, singurul trofeu accesibil pt Wenger

  15. #372
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Totusi, in momentul de fata Juve e peste orice echipa din Anglia, cu atat mai mult peste Arsenal.
    Io n-am zis ca n-ar fi, citeste ce-am zis, habar nu ai sa citesti. Juve e cu 2 nivele peste locu 2 din Italia, noua ne-ar fi ajuns si doar 1 nivel sa luam fix atatea titluri cate au luat si ei, hai treaca mearga de la mine unul in minus, na poftim lu Napoli sa nu planga de ciuda.

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Cat despre o posibila intalnire Milan-Arsenal in Europa League, ma indoiesc de faptul ca nu se vor accidenta jucatori sa ajunga tunarii in faze finale. Succes in Carabao Cup, singurul trofeu accesibil pt Wenger
    Ati avea si voi sanse sa tereceti de noi daca am juca cu echipa a 2-a, dar tot noi am fi favoriti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #373
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    In lipsa de rezultate, divagam prea mult Jhonny... Esti oricum pe langa fenomen... Succes maine cu Doncaster. Poate da Giroud 5 si ia Balonul de Aur

  17. #374
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    https://www.youtube.com/watch?v=DurPoekCWdQ
    Cantecul facut de luci pentru Lukaku:
    "Oh Romeluuuu Lukakuuuu,
    He's our Belgian scoring genious,
    With a 24 inch penis,
    Scoring all the goals,
    bellend by his toes.

    "

    Si astia il considera rasist... Niste amatori domle... ggmu

  18. #375
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Iar au intrat chinezii pe noi. Ieri seara erau 140 k views la topic, acum peste 160 k.

  19. #376
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Ce simplu pare fotbalul uneori. Morata loveste din nou.

  20. #377
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    In lipsa de rezultate, divagam prea mult Jhonny... Esti oricum pe langa fenomen... Succes maine cu Doncaster. Poate da Giroud 5 si ia Balonul de Aur
    Pe langa dar mereu din 10-15 meciuri ori imi ies toate, ori pierd pe una, rar pe doua. Ai vrea tu sa fi asa pe langa ca mine.



    Chelsea si United conduc repede, City probabil va invinge si ea, cam asta e top 3-ul de anul viitor, cum zicea si diavolu ala mic.



    Ce look de Bendeac si-a tras Silva! E fan!
    Last edited by Johnny D; 23rd September 2017 at 17:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #378
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Sane!

    Mane,

    Kante,

    Ii ai p-astia 3 si nu te bate nimeni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •