Page 92 of 265 FirstFirst ... 42829091929394102142192 ... LastLast
Results 1,912 to 1,932 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #1912
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Asa ar parea, ca nu ies la vot. Dar dintr-un motiv sau altul mereu ies, dar mereu votez pe aia de n-au sanse. Si asta doar ca sa nu le dea la unguri la procentaj atat de mult! Deci nu poti lasa nici minoritatile sa-si faca de cap, asta e alt pericol, de aia trebuie mers la vot insa nu trebuie sa votezi cu rahatii astia, asta e toata treaba. Cel putin atat timp cat sunt inca doar rahati in PNL si PSD, poate intr-un viitor... indepartat...
    Quote Originally Posted by Freek View Post
    Cat despre al doilea post, e clar ca nu prea stii ce se intampla fie in jurul nostru fie la nivel european. Si asta e ok .
    Sa nu-mi zici ca suntem... respectati!?
    Eventual ca nu suntem interesanti nici macar sa-si bata pu.la de noi, nici macar sa ne ia in gluma, cu asta as fi de acord!


    PS: Al 2-lea post a aparut exclusiv din cauza prostiei forumului de-a acorda doar 10 minute la edit-uri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1913
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    No bravo atunci ce sa zic . E chiar sanatos sa votezi cum ai votat tu cand nu mai ai incredere in *****ii aia din partidele "mari".

    Edit la edit-ul tau: Da nu-i vorba de iubire neaparat ca nu ne iubesc, ca na, suntem si un popor foarte usor de iubit ce sa zic... dar cand vine vorba de proteste antiguvernamentale sau de lupta impotriva coruptiei sa stii ca se cam uita si cam poftesc.

    L-am auzit ieri la radio pe iordache, dar nu am auzit toata faza cu el, bun stiam ca insista dar nici chiar asa...

    Last edited by Freek; 2nd February 2017 at 08:29.

  3. #1914
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Ideea e ca intr-adevar e mai periculos sa nu mergi la vot, decat sa mergi. Daca mergi macar mai ai o speranta ca te intereseaza ceva.
    Si-n plus, vorba din gura ce o dai peste drum are o valoare. Daca nu-ti exprimi votul, nu prea are valoare ce opinezi politic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1915
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    fsn `89 manca-va-s.
    nu votati cu ratiu ca vinde tara la straini. hingherule, de ce nu mananci salam cu soia?
    ce pretentii sa ai de la un se curist batran...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #1916
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1

  6. #1917
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    PSD-ul o sa faca treaba buna , o sa vedeti
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #1918
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Never in doubt!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1919
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    cand se face si un miting de sustinere ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #1920
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    s-a facut, dar nu ai aflat tu de el.

  10. #1921
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Se mai face unu si la primavara. Acum e gheata pe jos, soldurile sunt fragile, operatiile scumpe/periculoase...

  11. #1922
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Freek View Post
    Edit la edit-ul tau: Da nu-i vorba de iubire neaparat ca nu ne iubesc, ca na, suntem si un popor foarte usor de iubit ce sa zic... dar cand vine vorba de proteste antiguvernamentale sau de lupta impotriva coruptiei sa stii ca se cam uita si cam poftesc.
    Utopia!? Asa pare... n-ar fi rau sa fie cum spui tu. Eu mai degraba cred ca e vorba pur si simplu de complezenta.
    Adica asa ca sa aiba si ala strainu ce sa zica si de noi, ca sa fie bine. Niciodata nu cred ca au aia vreo urma de umbra chimica de micronutriment de admiratie pt noi. Tu chiar crezi ca asta e lupta impotriva coruptiei!? Sau ca are vreun corupt splina rupta de frica alora din strada!? Adica... ma rog, o fi... O fi crezand si strainu ce zici tu. I like your world better then mine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1923
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    s-a facut, dar nu ai aflat tu de el.
    ce gluma buna , am uitat sa rad ..

    se protesteaza dar nu se stie pentru ce ; legea gratierii trebuie promulgata de presedinte deci ???

    PNL =jigodii ! vorbesc in cunostinta de cauza stiu cum s-au comporat cu cineva din familie , nu am avut nici un pic de sustinere la PNL care vreti voi sa vina la putere , PNL =mizerie !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #1924
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    De acord cu tine, si eu am fost la niste intruniri PNL de partid! Nu mai imi trebuie viata asta!
    Bine ca nici nu m-au mai chemat. Dar nici nu mai mergeam! Da-i in plm... sa nu mai aud de ei, dar nici de PSD, nici astia nu-s mai buni.
    PNL-istii macar sunt niste ticalosi cu toata lumea, PSD-istii in schimb sunt ticalosi numa cu cei care nu sunt PSD-isti!
    Daca PSD ar fi o religie, s-ar putea confunda cu pocaitii!
    Last edited by Johnny D; 2nd February 2017 at 09:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1925
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Bine zis Johnny D , deci ce anume vreti ? pentru ce protestati ???
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #1926
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Vezi ca n-ai citit pana-n capat, ma indoiesc ca esti de acord cu tot ce-am zis!


    Eu ii admir oricum pe cei care merg in strada si protesteaza, cu-atat mai mult cu cat eforturile lor sunt zadarnice.
    Legea aia cu a pedeapsa cu inchisoarea pe cel care face "abuz in serviciu"(termen legal pentru o retarzie imputita) e mult mai periculoasa decat cea cu gratierea. Insa degeaba iesi in strada, oricum vor baga la inchisoare pe cine vor ei, indiferent de ce fel legi se promulgheaza. Tot cu omu te intelegi, daca vrea e bine, daca nu vrea, tot in freza o iei, legal. Adica, cadrul legal conteaza mai putin, mai mult conteaza cine ce vrea cu tine. Esti pasibil oricum de inchisoare indiferent de legi, mereu totul este interpretabil. La fel si de gratieri. Tot un om le judeca si pe alea, tot un om te acuza sau te recuza. Pe scurt, miliardarul va scapa ca si pana acum, amaratul cu 20 de lei in buzunar va face puscarie. Indiferent ce legi baga sau nu baga ei, doar o schimbare radicala de mentalitate de la fundament poate face o diferenta. Cadrul legal e o gluma proasta, intrebati-l pe Mircea Badea si pe oameni care au incercat sa faca ceva de unii singuri, rar exceptii care au reusit in tara asta.
    Trebuie sa te feresti de lege, sau mai bine zis de "oamenii legii". E singurul mod de-a nu ajunge la puscarie indiferent cat de corect esti. Nu are cum sa nu-ti fie scarba de tara asta, dar in egala masura sa-i admiri asa cu o nuanta pura si puternica de compatimire pe cei care ies in strada si cred ca fac vreo diferenta. Sa nu-si faca doar vreo diferenta pe plan personal prea nasoala, cum ar fi sa-si piarda sanatatea, ca nu merita.
    Last edited by Johnny D; 2nd February 2017 at 09:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1927
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    pai de ce nu te inscrii in PSD daca stii asta ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #1928
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Utopia!? Asa pare... n-ar fi rau sa fie cum spui tu. Eu mai degraba cred ca e vorba pur si simplu de complezenta.
    Adica asa ca sa aiba si ala strainu ce sa zica si de noi, ca sa fie bine. Niciodata nu cred ca au aia vreo urma de umbra chimica de micronutriment de admiratie pt noi. Tu chiar crezi ca asta e lupta impotriva coruptiei!? Sau ca are vreun corupt splina rupta de frica alora din strada!? Adica... ma rog, o fi... O fi crezand si strainu ce zici tu. I like your world better then mine.
    SI complezenta sigur...

    Mai, cand ies atatia oameni in strada nu are cum sa fie altceva, mai ales cand de data asta lucrurile sunt simple (vizavi de oug). Deci da, cred ca e o lupta impotriva coruptiei iar dresajul se face in timp nu peste noapte. Si sincer nu e vorba de pnl vs psd sau usr vs pnl psd, e un mesaj pentru intreaga clasa politica. Cand la protestele impotriva lui base se striga pdl pnl psd aceeasi mizerie, au avut grija sa ii imprastie pe aia de aveau o problema cu toti si s-a transformat in capul unora in protest impotriva lui basescu si de sustinere al usl.

  18. #1929
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    pai de ce nu te inscrii in PSD daca stii asta ?
    Ai inteles ceva gresit probabil. Freek explica bine in postul de mai sus, cum si eu explic de ce nu ma inscriu in acest rahat.
    De fapt nu ma inscriu in acte, ca de inscris suntem toti o data ramasi in tara. Dar macar avem scuza ca involuntar.
    Eu sunt un om moral, asta e motivul. Atat cat traiesc voi trai moral, si asa voi si glasui. Moralitatea in aceasta situatie e nu sa ignori politica sau s-o privesti detasat cu nuante de sarcasm ci sa ridici nasul, s-o mirosi si sa vomiti. In nici un caz sa-ti semnezi numele prin voma. Niciodata, daca ai respect fata de tine insuti. Asta daca ai un nas bun de ceva, s-ar putea pe unii simtul olfactiv sa-i fi parasit.
    Astia care protesteaza au nas bun. Insa nu stiu daca si judeca ce-au mirosit tocmai prea sanatos pentru ei, asta e tot.


    Eu unul, chiar daca suna sinistru, astept sa moara toti batranii din tara asta care merg "la biserica si la vot" ca asa e traditia.
    Si pe urma eventual se poate discuta de o sansa de-a pune stampila pe cine are vreo treaba cu meritul sau doleante de-a face un bine.
    Pana atunci, sfatul meu, mergeti la vot si votati sa nu iasa ungurii (sau germanii, sau evreii, etc.) dar in nici un caz pe PNL sau PSD.

    Lupta asta intre batranii de la sat care voteaza acelasi sistem corupt si mincinos, putred de bogat si de gaunos si "intelectualii" de la oras care voteaza schimbarea desi habar n-au de politica e tragi-comedia inceputului de secol in Romania! Dar ardoarea frate cu care se bat intre ei e savoarea! Cand defapt realitatea e ca practic se cearta pentru doua sisteme gaunoase si favoritiste, absolut nocive tuturor.
    Last edited by Johnny D; 2nd February 2017 at 09:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1930
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Va da Johnny de va sar mucii pe plancarda !

  20. #1931
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    hodorog penal!

    astea sunt flegme. obisnuieste-te, o sa ai parte de ele de fiecare data cand o sa apari aici!


    Imaturizabilule ... opreste-te.

  21. #1932
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ai inteles ceva gresit probabil. Freek explica bine in postul de mai sus, cum si eu explic de ce nu ma inscriu in acest rahat.
    De fapt nu ma inscriu in acte, ca de inscris suntem toti o data ramasi in tara. Dar macar avem scuza ca involuntar.
    Eu sunt un om moral, asta e motivul. Atat cat traiesc voi trai moral, si asa voi si glasui. Moralitatea in aceasta situatie e nu sa ignori politica sau s-o privesti detasat cu nuante de sarcasm ci sa ridici nasul, s-o mirosi si sa vomiti. In nici un caz sa-ti semnezi numele prin voma. Niciodata, daca ai respect fata de tine insuti. Asta daca ai un nas bun de ceva, s-ar putea pe unii simtul olfactiv sa-i fi parasit.
    Astia care protesteaza au nas bun. Insa nu stiu daca si judeca ce-au mirosit tocmai prea sanatos pentru ei, asta e tot.


    Eu unul, chiar daca suna sinistru, astept sa moara toti batranii din tara asta care merg "la biserica si la vot" ca asa e traditia.
    Si pe urma eventual se poate discuta de o sansa de-a pune stampila pe cine are vreo treaba cu meritul sau doleante de-a face un bine.
    Pana atunci, sfatul meu, mergeti la vot si votati sa nu iasa ungurii (sau germanii, sau evreii, etc.) dar in nici un caz pe PNL sau PSD.


    Lupta asta intre batranii de la sat care voteaza acelasi sistem corupt si mincinos, putred de bogat si de gaunos si "intelectualii" de la oras care voteaza schimbarea desi habar n-au de politica e tragi-comedia inceputului de secol in Romania! Dar ardoarea frate cu care se bat intre ei e savoarea! Cand defapt realitatea e ca practic se cearta pentru doua sisteme gaunoase si favoritiste, absolut nocive tuturor.
    aici nu-mi place. in rest, vai, sunt de acord.
    cu topaieli pe colo si pe colo nu faci treaba. "lupta anticoruptie" e o lupta pe care e foarte bine s-o aperi da' e ca si cum noi vrem sa jucam in ucl desi avem o echipa formata din baietii din spatele blocului si nu avem stadion. prioritati, ceva?

    dr.teolog lordu intelege viata ca pe o licitatie. cine imi da banu' jos mai mult ..
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •