Page 69 of 265 FirstFirst ... 1959676869707179119169 ... LastLast
Results 1,429 to 1,449 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #1429
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Mi-e teama ca e nevoie sa relecturezi. Sau poate e nevoie sa vedem ce intelegem prin emaptie, e posibil sa-i oferim acceptiuni diferite.


    Daca acceptiunea ta e diferita de a mea ... problema nu e la mine.
    Eu am observat ceva mult mai grav. Anume ca destui oameni in toata firea (inclusiv aici, pe forum), aflati undeva in jurul varstei de 40 sau peste ... sunt foarte imaturi si nu inteleg mai nimic din ce se intampla in jurul lor. Mai mult, ei se considera tineri frumosi cu multe clase (desi au perceptii si comportament de ultrasi plini de cosuri).
    Sunt mult mai putin maturi decat eram eu in 1990, la o varsta mai mica decat a lui Cristinel acum.

  2. #1430
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    In ce tara normala condamnatii isi dau legi prin care scapa de dosare si prin care se pun la adapost de viitoarele ciordeli?
    Tu nu-ntelegi ca de vreme ce au castigat alegerile, acum au dreptul sa faca orice...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #1431
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Tu nu-ntelegi ca de vreme ce au castigat alegerile, acum au dreptul sa faca orice...
    in sfarsit ne intelegem.

  4. #1432
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post


    Daca acceptiunea ta e diferita de a mea ... problema nu e la mine.
    Eu am observat ceva mult mai grav. Anume ca destui oameni in toata firea (inclusiv aici, pe forum), aflati undeva in jurul varstei de 40 sau peste ... sunt foarte imaturi si nu inteleg mai nimic din ce se intampla in jurul lor. Mai mult, ei se considera tineri frumosi cu multe clase (desi au perceptii si comportament de ultrasi plini de cosuri).
    Sunt mult mai putin maturi decat eram eu in 1990, la o varsta mai mica decat a lui Cristinel acum.
    Desigur, daca tu nu vezi vreo legatura directa intre anumiti condamnati aflati la guvernare si ordonanata ce se pregateste, dar ai certitudini legate de scenarii suprarealiste in privinta Colectivului, inseamna ca ai o viziune foarte lucida asupra lucrurilor...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #1433
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    in sfarsit ne intelegem.

    cum s-a repezit hulpav in ea....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #1434
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Am citit tot ce s-a scris aici de duminica incoace si nu rezulta de nicaieri ce afirmi tu. Nici macar un singur post.

    bah,o zas ariciul oltenesc...asta cand afirma ceva chiar nu se joaca...
    granita la Orsova!

  7. #1435
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Logica aparent corecta, punct de plecare fundamental gresit. ''Falsul implica orice''.
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Desigur, daca tu nu vezi vreo legatura directa intre anumiti condamnati aflati la guvernare si ordonanata ce se pregateste
    fals
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    dar ai certitudini legate de scenarii suprarealiste in privinta Colectivului ...
    fals

    Concluzia devine clara chiar si pentru xilofon.

  8. #1436
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Logica aparent corecta, punct de plecare fundamental gresit. ''Falsul implica orice''.falsfals

    Concluzia devine clara chiar si pentru xilofon.
    Ok, atunci e limpede ca oferim conotatii diferite nu doar cuvantului empatie.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #1437
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Pentru mine e foarte clar ca stai cam rau cu logica ... probabil consideri ca gramatica ori semantica reprezinta conditii suficiente pentru orice.

  10. #1438
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Desigur, dar se putea si mai rau, se putea sa stau foarte rau cu comprehensiunea, iar eu sa am alta senzatie...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #1439
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    vad ca din generatia '85 ...
    atunci te-au luat cu arcanu la armata ?
    Mama ... si ce armata ! Numa geniile ajungeau acolo unde ai facut tu ...

  12. #1440
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    igienizeaza topicul, e bine ca face el.

  13. #1441
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Paul, i-am dat soacra-mii link spre "Paulisme"! a zis ca e ok sa te citeasca doar acolo. aici vorbesc oamenii mari cu timache, ariciul si alti pesedisti mici
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #1442
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    (Poate) cu exceptia lui Atreides, nu am vazut vreun pesedist pe acest forum (care sa scrie pe politica).

  15. #1443
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    acum serios, de ce nu vreti sa fim o natie normala?

    a castigat dragnea alegerile? ok, de ce sa nu acceptam asta? devine prim ministru si sta 4 ani. e clar ca in aceasta perioada se erodeaza deci la urmatoarele alegeri pierde si vine ....turcanu. sta ea 4 ani......

    in tara e liniste, romanii cauta elemente care sa ii lege si nu sa ii dezbine, nu ne mai facem de kakat afara si traim o viata normala.

    de ce si cui foloseste aceasta atmosfera sinucigasa?
    mitul eroului salvator. a castigat x alegerile, de ce nu-l lasati sa faca? Mitul eroului salvator inca functioneaza in romania.
    ce te faci tu ca nu intelegi e ca dragnea e antipatic, dar nu asta e problema. problema e ca vrea prea mult si prea repede. Schimba situatia, pune-l pe dragnea presedinte si pe iohannis lider pnl care a castigat alegerile si gandeste din perspectiva inversa ordonanta. vrei sa spui ca era ok doar pentru ca a castigat parlamentarele?

    lumea vrea pace si nu prea. doar ca unii vin cu "bosorogii comunisti " si altii cu "iesim in strada si le aratam noi ce inseamna o majoritate". asa vrei tu pace si intelegere?
    retired.

  16. #1444
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Tylere,ramai dator cu o bere,am luat vampirul energetic de pe tine...
    granita la Orsova!

  17. #1445
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Lol!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #1446
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Paul, i-am dat soacra-mii link spre "Paulisme"! a zis ca e ok sa te citeasca doar acolo. aici vorbesc oamenii mari cu timache, ariciul si alti pesedisti mici
    fazanul gigant!!

  19. #1447
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    lumea vrea pace si nu prea.
    destul de clar, aia care au luat-o la kuru gol vor razboi, desi e clar ca il vor pierde si mai rau pe urmatorul.

  20. #1448
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    fazanul gigant!!
    cata falcile ai.....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #1449
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    bai,acum serios...suntem toti romani,ce daca unii sunt mai stirbi...e 24 ianuarie,hai sa dam mana cu mana...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •