Page 139 of 265 FirstFirst ... 3989129137138139140141149189239 ... LastLast
Results 2,899 to 2,919 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #2899
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    si pe mine m-a intristat ca se bucura de ....grupul lor " tanar si dintos".

  2. #2900
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Lansez o tema de discutie: ce ziceti daca am dizolva SRI-ul? Sa ne intelegem, nu lasam statul fara serviciu de informatii, doar ca asta este clar continuatorul s.ecuritatii.
    E un proiect de tara major?

  3. #2901
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Leule : daca il pui pe Tyler pe aceiasi lista cu cip atunci il jignesti grav pe ....cip

  4. #2902
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Lansez o tema de discutie: ce ziceti daca am dizolva SRI-ul ?
    Da.
    In maxim juma de ora ne invadeaza Albania. Dupa inca juma de ora avem capitala la Tirana. In 72 de ore suntem tara federala. Dupa 240 ore contestam guvernul de la Tirana, in piata Unirii din Timisoara.
    Pare funny, ma inscriu. Aduc si niste artificii.

  5. #2903
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Oamenii devin tot mai proști. Coeficientul de inteligență a scăzut cu 14 puncte în ultimul secol, spun cercetătorii. Există mai multe explicații pentru acest fenomen, iar cea mai pesimistă susține că oamenii și-au atins deja limita maximă de inteligentă.

    Asta e si explicatia "Listei Leului"

  6. #2904
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Da.
    In maxim juma de ora ne invadeaza Albania. Dupa inca juma de ora avem capitala la Tirana. In 72 de ore suntem tara federala. Dupa 240 ore contestam guvernul de la Tirana, in piata Unirii din Timisoara.
    Pare funny, ma inscriu. Aduc si niste artificii.
    Daca reuseste SISTEMUL sa rastoarne votul din 11 dec, oricum centenarul unirii nu ne mai prinde intregi. Atunci aurul de la Rosia Montana va fi extras de Soros iar revedentele le va incasa statul maghiar.

  7. #2905
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Timule ai uitat ca avem niste f16. Soros nu mai apuca sa pupe aurul de la Rosia. Si nici albanezii sau altii nu vor invada Romania. Le va fi extrem de greu. Doar daca vor sa se sinucida brusc.

  8. #2906
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Paule, NATO isi va retrage de urgenta avioanele ca sa nu le zgarie tirurile rusesti care vor tranzita tara cu viteza legala de 90 km/h. Daca cineva mai crede ca americanii sau europenii vor face ceva mai mult pentru Romania decat au facut pentru Ucraina......sunteti naivi babaieti. Noi contam pentru ei atata timp cat suntem o piata, nu in piata!

  9. #2907
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Daca reuseste SISTEMUL sa rastoarne votul din 11 dec, oricum centenarul unirii nu ne mai prinde intregi.
    ala ne prinde intregi, sigur, insa va fi cam dureros. Pentru ei, pentru noi ...
    Paule, aia nu e lista mea. E a lor, si-au intocmit-o singuri (Politica>Alegeri 2016>Poll)

  10. #2908
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Daca reuseste SISTEMUL sa rastoarne votul din 11 dec, oricum centenarul unirii nu ne mai prinde intregi. Atunci aurul de la Rosia Montana va fi extras de Soros iar revedentele le va incasa statul maghiar.
    Ce sf uri ai in cap maestre. Il pisai pe tarkovski
    retired.

  11. #2909
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    retine postarea. n-as vrea sa imi spui ca am avut dreptate.

    totul acum e atat de evident pentru mine. voi nu vedeti?

  12. #2910
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    tyler nu e din acelasi aluat desi are aceleasi credinte. cu tyler ,spre deosebire de restul ,poti sa discuti, sa aduci argumente, sa dezbati. Restul sunt doar niste robotei care "cred" ceea ce li s-a spus sa creada.
    Cu tine cand aduci un argument, cat de prost, te dai la fund sau schimbi subiectu. Te mai si lauzi ca esti combatant
    retired.

  13. #2911
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Paule, NATO isi va retrage de urgenta avioanele ca sa nu le zgarie tirurile rusesti care vor tranzita tara cu viteza legala de 90 km/h. Daca cineva mai crede ca americanii sau europenii vor face ceva mai mult pentru Romania decat au facut pentru Ucraina......sunteti naivi babaieti. Noi contam pentru ei atata timp cat suntem o piata, nu in piata!
    Poate ai dreptate. Stiu insa sigur ca pericolul nu e nici la Moskva, nici la Budapesta. Pericolul este in Dealul Cotroceniului.

  14. #2912
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Cu tine cand aduci un argument, cat de prost, te dai la fund sau schimbi subiectu. Te mai si lauzi ca esti combatant
    pai hai sa combatem

    incep eu: mai conteaza democratia si votul sau le suspendam pentru ca o minoritate nu accepta rezultatul votului?

  15. #2913
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    ala ne prinde intregi, sigur, insa va fi cam dureros. Pentru ei, pentru noi ...
    Paule, aia nu e lista mea. E a lor, si-au intocmit-o singuri (Politica>Alegeri 2016>Poll)
    Sistemul de care tot vorbim il sustinem noi. Pana cand nu va disparea si cel de al doilea "cap" - nu va fi liniste in Romania. De aceea am spus : trimite-ti scroafa inapoi in cotet.

  16. #2914
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    @ Phife: a plagiat Kovesi sau nu?

    hai sa dezbatem ca cineva a vrut sa estompeze aceste dezbateri.

  17. #2915
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    @ phife: sustinem sau nu statul de drept si in cazul fratelui Kodrutei? El trebuie sa se supuna legilor la fel ca Dragnea?

  18. #2916
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    @ phife

    de ce acest guvern nu are drept sa emita OUG la fel ca si guvernul Ciolos? este Pruna mai mare in grad?

  19. #2917
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Destul de interesant, mda.
    Adica e usor de observat ce multe sageti zboara ACUM catre bufonii de la USR. Pe buna dreptate, mascaricii aia capabili de nimic au reusit sa devina antipatici in mai putin de 2 saptamani de viata parlamentara ...
    Totusi, cum au ajuns clovnii aia acolo ? Cine i-a trimis pe ei in parlament ? Cumva mamaie ?
    Incerc sa fiu riguros, insa chiar de nu as fi ... astia au luat cam 10% din total voturi exprimate. Aritmetica simpla ne duce undeva la peste 700,000 voturi pt usr. Really ? Pai baaah ... asta inseamna mult mai mult decat ati fost voi in strada in total, in cea mai seara dintre seri. Asta inseamna ca voi, frumosii din piata zero virgula, i-ati votat in primul rand.
    Deci cine i-a trimis pe mascarici in parlament ? Voi, laserilor. Voi, hashtagilor. Voi, nu mamaie.
    Si tu descoperi apa calda? Normal ca ei i-au trimis, da' i-au trimis din lipsa de alternative. Nu ca ar fi stiut ca la pnl au mai ramas doar secretarele fostilor sefi - da si aia si-au pierdut increderea asa ca...
    Alternative nu sunt - tu ai votat? Daca da, cu cine ma nene?
    retired.

  20. #2918
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Cu tine cand aduci un argument, cat de prost, te dai la fund sau schimbi subiectu. Te mai si lauzi ca esti combatant
    am asteptat sa dezbatem, acum plec la masa....deci nu ma dau la fund si nici nu schimb subiectul.

  21. #2919
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    pai hai sa combatem

    incep eu: mai conteaza democratia si votul sau le suspendam pentru ca o minoritate nu accepta rezultatul votului?
    bam. hai sa incepem. "minoritatea" care nu stiu cat de minoritate e nu accepta rezultatul votului - dar nici nu vrea sa-l "darame". adca, ar vrea doar ca stiu ca o sa fie foarte nasol daca o sa se intample.
    tot jocul bun facut de dragnea pana in alegeri s-a daramat in prima luna de guvernare..practic pentru opozitie (plm, asta nu e opozitie) anii astia de guvernare psd vor fi absolut perfecti pentru viitoarele alegeri, au inceput prost si ar fi imposibil sa se termine bine.

    daca eu cred ca oamenii din strada for sa "dea lovitura de stat"? poate ca ar vrea doar ca stiu ca nu pot. si nu o s-o faca. e o imbecilitate sa strigi "jos guvernu" dar e dreptu lor, sa fie sanatosi. nici iohannis nu vrea anticipate, asa ca asta nu e teza de discutie actuala.
    asa ca democratia si votul nu pot fi daramate. nu acum, cred eu ca nici pe viitor.

    Quote Originally Posted by Tim View Post
    @ Phife: a plagiat Kovesi sau nu?

    hai sa dezbatem ca cineva a vrut sa estompeze aceste dezbateri.
    am spus de einspe ori. a plagiat. cel mai probabil o sa plece, ma doare-n ****. cand o sa plece o sa vezi ca "sistemul" nu e decat o unealta care va fi folosita cu mare bucurie si de "aia care-si fac acum lumea lor"
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    @ phife: sustinem sau nu statul de drept si in cazul fratelui Kodrutei? El trebuie sa se supuna legilor la fel ca Dragnea?
    nu stiu cazul, nu cred ca daca tu stii - deci media stie - se risca un om sanatos la cap sa-l ocroteasca pe om daca merita puscarie.

    Quote Originally Posted by Tim View Post
    @ phife

    de ce acest guvern nu are drept sa emita OUG la fel ca si guvernul Ciolos? este Pruna mai mare in grad?

    are dreptu sa emita ce oug vrea, ei puteau sa tina cu dintii de chestia aia si acum doar ca au jucat-o foarte prost si in graba. nu poti sa dai chestia aia, care chiar daca nu vrei tu sa recunosti, e cu dedicatie la cateva saptamani dupa ce ai guvern.
    e dreptu lor sa emita, e dreptu oricui sa conteste.
    Last edited by phife; 12th February 2017 at 13:58.
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •