De Dinamo se va vorbi mai putin desi a reusit un inceput excelent, exact ca Baia Mare anu trecut parca, degeaba daca n-a reusit sa capitalizeze si-a terminat la egalitate meciuri pe care trebuia sa le castige, asta-i va costa si nu se vor califica mai departe binenteles mai ales ca in urmatoru meci vine la Bucuresti superechipa grupei: Nantes care e in superforma iar Dinamo in scadere de turatie, francezii vor invinge fara emotii cel mai probabil si cam asta va fi treaba.


Dar am deschis acest thread ca si anu trecut (parca am simtit ) pentru a saluta Campioana Europei CSM Bucuresti si debutul ei excelent si in acest an in care desi cu 3 jucatoare accidentate, a facut un meci excelent in poate cel mai important meci in debutul de sezon, cu vicecampioana Europei Rostov pe care a invins-o din nou. De ce zic ca e cel mai important meci? Pentru ca e o grupa grea in care favorita nu suntem noi ci superechipa lu Gyor in care o data cu alaturarea Norei Mork, traseul cel mai periculos din Europa, traseul norvegian Mork - Loke a devenit realitate si la echipa de club! In atare conditii era vitala o victorie acasa cu Rostov care era data chiar favorita azi in fata noastra, am obtinut-o, chiar relativ relaxat si astfel ne-am asigurat o sansa mare de-a intra cu puncte frumoase in grupele principale si astfel sezonul se anunta unul foarte interesant in continuare!