View Poll Results: Pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    1 33.33%
  • x

    0 0%
  • 2

    2 66.67%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 169

Thread: Etapa 5: Poli Timisoara- CS U Craiova 3-2

  1. #127
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Eu, patron la Digi, il dau afara pe Moraru imediat.
    Adica ieri
    Deci asa ... Digi a salvat Liga 1 Cine nu vine sa dea raport dupa meci devine tinta batjocurilor celor cu microfon pe guler si stilou in c** care se cred ziaristi cu aere. In caz ca sunt contrati condamna pana la maduva structura cluburilor private si logica economica pe motiv ca nu sunt obligati sa cunoasca ... Nu sunt obligati sa cunoasca nimic. Trebuie doar sa se fardeze bine si sa apara frumosi si tineri la antena la aproape 50 de ani. Asta ii gadila la scula "ganditoare" si nimic fotbal sau emisiune pt cei care ii platesc. Adica oamenii de rand, suporteri etc ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #128
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Stai, bre, ca noi nu stim ce au semnat cluburile pt banii aia. Sau stim, dar ne mai izmenim pe aici Daca s-au obligat sa apara dupa fiecare meci si sa dea declaratii, atunci sa respecte contractul. Nu cred ca Moraru a pretins ceva pe baza de egocentrism, ci pe contract. Pana la urma, tot pt aia doua milioane de suporteri ai lor apareau, nu pt mine sau pt Moraru. Nu e ceva neobisnuit sa apara. Vad pe afara antrenori cu state grele, negri de suparare, vin la teleconferinta, frate! Bun, Craiova nu vrea doua milioane de la digi. Nu e prob, o sa fie mai mult pt celelalte

  3. #129
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Foarte bun comentariul lui Ionut Angheluță. Acid, bun cunoscator al regulamentului. Va invit sa ramaneti pe Digi atunci cand comenteaza, nu la slugoii de la dolce. Daca va place sa ascultati soapta talașului hârjâit cu joagarul, sau va e dor de plenarele cc al utc, atunci serviti gradineanu, beleanu, peleanu si vladut efemineanu. Plus analistii de talk-show, vinu si pancuru. Fara suparare, dar e baiatu' ala de la Timisoara, Radu Paraschivescu, se pisa pe ei cu jet. Si la fotbal si la scris/citit in limba romana

  4. #130
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Vali de la Gigisport, doar a doua slugă cu prenumele Vali (în ordinea importanței) a unui cioban coclit

    Probabil nu întâmplător, Vali Moraru provine din aceeași zonă geografică de tristă amintire precum Maria Andrieș: Vaslui. Probabil nu întâmplător, amândoi se pricep la fotbal fix la fel de bine. Și cu siguranță nu întâmplător, amândoi au un tupeu fantastic, bazat pe nimic altceva decât o incompetență crasă (e statistic demonstrat, de altfel, că, atunci când ești prost, ai nevoie de rezerve inimaginabile de tupeu și ambiție ca să parvii).

    Prima intervenție la TV a patronului Universității Craiova după trei ani de tăcere a fost surprinzătoare și nu prea. Cine a urmărit meciul de la Timișoara, chiar și din calitate de neutru, probabil a fost plin de draci după fluierul final. Frustrarea lui Rotaru, care dă bani de trei ani la ceea ce judecătorii au stabilit că e Universitatea doar ca să suporte ”Craiolguțele” mizerabililor de la Gazetă sau ”CSU”-ul vagabonzilor de la Digi, a fost amplificată de un arbitraj ca înainte de ’89 al lui Robert Dumitru și-al asistenților săi, până și ăla comentat de penibilul Angheluță (un client mai vechi al nostru, unul dintre jegurile mititele cele mai mari din presă) în stilu-i caracteristic, adică anti-Știința.

    Izbucnirea nervoasă a lui Moraru la adresa lui Rotaru (după ce omul de afaceri îi reproșase lipsa de pregătire a angajaților Digi) a scos la iveală un personaj sinistru, unul care pare convins că e un mic Dumnezeu al fotbalului românesc. Cităm (a repetat-o de vreo trei ori): ”Fără Digi, Liga I n-ar mai fi existat!”. Deci, implicit, fără el, ne-ați înțeles? Când investitorul de la Universitatea a încercat să-i explice că pur și simplu minte, deoarece doar 30% din bugetul Craiovei provine de la televiziuni (față de 70%, în cazul altor echipe), ceea ce ar însemna că Știința ar exista bine mersi și fără televiziunea lor de căcat, Moraru i-a închis telefonul în nas.

    Și, dacă Moraru ar avea aceeași atitudine de superioritate idioată cu toți participanții la competiție, hai, c-am înțelege. Am zice că omul e nebun, dar măcar e consecvent, n-ai cum să te superi pe el. Dar nu. Moraru e pur și simplu un ticălos, pentru că micul Dumnezeu se transformă instantaneu într-un și mai mic sugător de testicule (ca de altfel toți colegii lui de la Digi București), atunci când vine vorba despre FCSB. O să-i vedeți vreodată pe sclavii Moraru sau Angheluță spunându-i lui Gigi că echipa lui există datorită lor? Sau că să spună mersi televiziunii lor că l-a salvat? Sau să ridice tonul la el? Sau haideți, măcar să-i spună un adevăr simplu: că aia nu e Steaua, conform Înaltei Curți de Casație și Justiție, ci FCSB, o firmă a unui ******* cu care nu țin decât spălații pe creier? Ei, aș! Nu uitați că Becali a mai concediat niște oameni de pe la Sport.ro. Având în vedere mizeria stelistă (în fapt fcsb-istă, nici măcar stelistă) care colcăie la Digi, e de așteptat ca latifundiarul cu brânză la subraț să fie capabil să facă ordine și pe la ”instituția de presă” supranumită în multe cercuri (ghiciți voi de ce) ”Gigisport”.

    http://maximasport.ro/vali-de-la-gig...cioban-coclit/

    ps.ce se apara militienii si apeveistii intre ei.pe ols

  5. #131
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu exista un comentator mai ticalos si mai plin de frustrari decat *****ul ala de angheluta.

  6. #132
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Angheluta asta n-a jucat la Timisoara?

  7. #133
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Un motiv in plus pentru care nu ii inteleg frustrarile. I-o fi tufut vreun timisorean mama altfel nu imi explic de unde atata ura. Odata am vrut sa plec de acasa la stadion ca sa- l iau la pumni. Serios nu e normal cand comentezi un meci intre doua echipe sa iti arati toate frustrarile perdonale

  8. #134
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mie imi place. Voi sunteti obisnuiti cu lugu-lugu, stima noastra si mandria. Nicolae Secosan, mai o basina in direct, mai un timp admirabil pt fotbal, gazdele si-au dorit mai mult, **** mea Un fotbal de ***** cum e al nostru asa trebuie comentat. E basta!

    Culmea, dupa furtul secolului, tot cimisenii sunt nemultumiti...de comentator Dar nu e o surpriza, e in spiritul si traditia locului.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 24th August 2016 at 10:03.

  9. #135
    incepator mortu.bis's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Imi place cum se combate pe acest forum. Passion, grace and fire.
    mai bine iti tii gura si pari idiot, decat sa o deschizi si sa confirmi.

  10. #136
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Capitane , ce iti place la unul care e platit sa comenteze impartial un meci intre dpua echipe si el da verdicte si enunta adevarurile lui? Ti-ar mai placea daca in fiecare meci al lui dinamo ar vprbi despre echipa militiei si a primarului pesedist? In fiecare meci.......

  11. #137
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, nu e, bey, echipa primarului pesedist, ala e fra'su de la primarie! Ca de obicei, exagerezi. Mie mi-a placut cand a spus ca ati inceput ca o echipa mica si jucati la plesneala, cand voi ar trebui sa o dati parte-n parte cu toti pt puncte. Nu e problem. Schimba, frace, la beleanu, ca are ala adevarul si calea...

  12. #138
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    :d:d:d


    Quote Originally Posted by leul oltean View Post
    plictisitor oras ...

    Oltenii dau fum banatanilor, o zi obisnuita la timisoara. Nimic notabil.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  13. #139
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    nu mai inteleg nimic ...
    am vazut ca poli a avut meci in liga a doua cu forestra ...
    cum dreaq a jucat si-n prima liga cu csu craiova ?
    Last edited by cimitiru' ghencea; 24th August 2016 at 11:36.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #140
    incepator mortu.bis's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    :d:d:d
    Oracular.
    mai bine iti tii gura si pari idiot, decat sa o deschizi si sa confirmi.

  15. #141
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    nu mai inteleg nimic ...
    am vazut ca poli a avut meci in liga a doua cu forestra ...
    cum dreaq a jucata si-n prima liga cu csu craiova ?
    Ai fost la meci sau ti s-a hait iar masina pe autostrda?

  16. #142
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    7 pagini
    am batut niste olteni,ce atata tevatura...
    granita la Orsova!

  17. #143
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Foarte bun comentariul lui Ionut Angheluță. Acid, bun cunoscator al regulamentului. Va invit sa ramaneti pe Digi atunci cand comenteaza, nu la slugoii de la dolce.


    Angheluta nu este cel mai rau sau cel mai prost ... e doar unul dintre prostanacii de la gigitv.
    Stiu, si baleanu e prostanac, dar macar e unul distractiv. Gradinescu ? asa hodorogit cum e el, stie fotbal mai mult decat toti gigistii la un loc.
    Uite aici un rezumat si asculta-l cum comenteaza faza primului penalty : ''da, e fault clar ... si e in careu, clar ...'' spune asta chiar pe prima reluare, unde se vede clar ca e in afara careului.

    https://www.youtube.com/watch?v=l_TJaBApF6g

  18. #144
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    pe a doua reluare isi schimba parerea. dar nu e niciun bai. au fost doar 1,5 puncte in joc. la sfarsitul campionatului toate tarasenia va fi uitata
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  19. #145
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu cred ca va fi uitata, pentru ca vor mai fi si alte tarasenii de 1,5p in sezonul regular. Pentru mine e foarte clar.

    Si nu isi da seama ''pe a doua'', ci pe a nu stiu cata .... intre timp se executase si penaltyul, el abia atunci observa ceva; probabil cineva din regie a reluat special, vazandu-l cat e de prost.

  20. #146
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    la penaltiul pentru craiova zice nu-l atinge, dar e penalti clar. la penaltiul al doilea pentru timisoreni zice la inceput parca nu e penalti, iar apoi parca da. omul nu a fost sigur si nu s-a ferit sa ne-o spuna. din linkul dat de tine nu mi s-a parut un comentariu tendentios
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  21. #147
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu e tendentios, omul e doar prostanac si nepriceput, exact ce le-a reprosat si Rotaru. Nu am spus nicaieri ca e tendentios.
    Lipseste faza din final, cand Ivan a fost faultat mult mai clar decat Popovici. Acolo ar fi zis ca e ''la minge''.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •