View Poll Results: Ce echipa va fi campioana Angliei in acest sezon?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    12 25.00%
  • Liverpool

    8 16.67%
  • Arsenal

    4 8.33%
  • Chelsea

    7 14.58%
  • Manchester City

    8 16.67%
  • Tottenham

    3 6.25%
  • Leicester

    2 4.17%
  • Everton

    1 2.08%
  • West Ham

    1 2.08%
  • Swansea

    0 0%
  • Southampton

    0 0%
  • Stoke

    0 0%
  • Watford

    0 0%
  • Sunderland

    0 0%
  • Bournemouth

    0 0%
  • Crystal Palace

    0 0%
  • West Bromwich

    0 0%
  • Burnley

    0 0%
  • Hull

    1 2.08%
  • Middlesbrough

    1 2.08%
Page 111 of 162 FirstFirst ... 1161101109110111112113121161 ... LastLast
Results 2,311 to 2,331 of 3391

Thread: Barclays Premier League 2016/2017

  1. #2311
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Da, am citit si eu mai devreme. Groaznic

  2. #2312
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Mda, se pare ca e cat se poate de serios. Nu s-au dat multe detalii. Am citit ca trebuie operat de urgenta.

  3. #2313
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,883
    Reputatie
    0
    am vazut si eu acum ciocnirea cu cahil...urat de tot...
    sa speram ca se exagereaza in presa...
    nu as vrea sa fiu in locul lui cahil acum...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #2314
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    http://www.hullcitytigers.com/news/a...n-3533371.aspx

    Hull tocmai a confirmat ca operatia a decurs bine si e in stare ok acum. Phew...

  5. #2315
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Site-ul oficial al lui Hull zice ca e in stare stabila...

  6. #2316
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    il durea in **** pe cahill, el se bucura la gol.
    retired.

  7. #2317
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Eh, acum, ce voiai sa faca? Aveau un meci de terminat, ambele echipe. Trebuia sa se duca la spital cu el?

  8. #2318
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu.
    daca ii rupi picioru unuia sau ii spargi..craniu in peleumeu nu razi cu gura pana la urechi la gol. da' e cahill, fata aia de prost nu are treaba cu 'nu judeca o carte dupa coperta'
    retired.

  9. #2319
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,966
    Reputatie
    0
    Taran. Dar nu inteleg cum dracu n-a fost fault in atac daca i-a crapat capul.... doar in PL.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #2320
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,883
    Reputatie
    0
    nu cred totusi ca stia cahil gravitatea...abia pe seara s-a aflat ce si cum.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #2321
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    S-au lovit, cap in cap, aproape instantaneu, JD. Cahill trebuia sa fii inteles din moment ce le-au trebuit cam noua minute sa-l stabilizeze si sa-l scoata pe targa pe Ryan. Sa zicem ca este un tip care nu este emotional.. A propos de targa, nu stiu daca a observat cineva, au venit gazdele cu o targa si s-au dus direct la Cahill desi era clar cine era cel care avea nevoie de ea. Dupa un minut au adus, inutil, si targa a doua. Cahiil a parasit terenul fara sa aibe nevoie de ea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #2322
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    S-au lovit, cap in cap, aproape instantaneu, JD. Cahill trebuia sa fii inteles din moment ce le-au trebuit cam noua minute sa-l stabilizeze si sa-l scoata pe targa pe Ryan. Sa zicem ca este un tip care nu este emotional.. A propos de targa, nu stiu daca a observat cineva, au venit gazdele cu o targa si s-au dus direct la Cahill desi era clar cine era cel care avea nevoie de ea. Dupa un minut au adus, inutil, si targa a doua. Cahiil a parasit terenul fara sa aibe nevoie de ea.
    N-a avut nicio treaba targa. Partea esentiala a fost sa intre medicii pe teren si sa stabilizeze jucatorul. Aici trebuie felicitat arbitrul care a chemat echipa medicala instantaneu cum a vazut contactul, fara sa piarda vremea.

  13. #2323
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu despre asta a fost vorba sau si de asta. E vorba de subconstientul (unui) colectiv, daca nu s-a inteles. Aici trebuie felicitat Dawson care a reactionat primul, arbitrul a facut ce trebuia sa faca un arbitru iar medicii ce trebuiau sa faca medicii. E Anglia, nu Romania.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #2324
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    il durea in **** pe cahill, el se bucura la gol.
    Nah mah. Cahill a plecat la spital imediat dupa meci si a stat acolo pe durat operatiei. Au mai fost si Terry si un medic al clubului Chelsea.

  15. #2325
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    "Chelsea defender Cahill, club captain John Terry and assistant manager Steve Holland also went to St Mary’s Hospital, in Paddington, to check on Mason’s well-being. It is understood the trio spent time with members of Mason’s family who had attended the game, which was marred by the incident in the 14th minute".

    https://www.theguardian.com/football...aking-hospital
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #2326
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    https://www.theguardian.com/football...nesday-chelsea

    Mai apar articole bune, rar cei drept, dar apar. Merita citit.

  17. #2327
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,966
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    S-au lovit, cap in cap, aproape instantaneu, JD.
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    N-a avut nicio treaba targa. Partea esentiala a fost sa intre medicii pe teren si sa stabilizeze jucatorul. Aici trebuie felicitat arbitrul care a chemat echipa medicala instantaneu cum a vazut contactul, fara sa piarda vremea.
    Dar n-a fost fault in atac. Deci exista forta disproportionata la impingeri, adica daca unul e mic si slab si alalalt e tare al dracu si-l impinge pe asta in truda lui de-si inghite limba, dar la cap in cap nu exista daca unu iti sparge capul cu ciocanul sau! Mi se pare stupid. Eu as fi anulat golul, e clar ca l-a faultat, cap in cap sa fie, involuntar dar i-a spart omului teasta cu ceva, E FAULT! Indiferent cu ce intentie, sau cum.
    Mie mi se pare de-a dreptul idiotic sa vezi ca e aproape spart de mort instantaneu dar sa nu fie fault, nu vad cum dracu nu poate fi!
    Nu am vazut faza dar ma gandesc ca taranu ala s-a dus ca un taur cu coarnele inspre minge si-a dat si-n adversar care si el sarise la minge dar decent, daca e prea dur se da fault, si cand ii spargi unuia capu, cred ca se poate zice fara teama de-a gresi c-a intrat prea dur. Dar nu si-n Anglia! Daca ai atacat mingea e ok, poti sa pui pamant pe adversar si sa-i trimiti familiei flori dupa meci, important e c-ai dat gol. Eu inteleg intrarile dure la balon, nu e vreo problema daca nimeni nu pateste nimic, dar cand l-ai omorat, e fault, simplu, ca nu si-a spart capul de minge, e clar.
    Last edited by Johnny D; 24th January 2017 at 01:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2328
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,966
    Reputatie
    0
    Io nu stiu daca e cineva familiarizat cu codul penal, daca omu murea, Cahil era pasibil de inchisoare, omor din culpa.
    Important e ca n-a fost fault! Asa sa ne ajute Dumnezeu, ca e sport!

    In alte campionate am vazut faze la care daca cuiva ii curgea un pic de sange, imediat fugea arbitrul cu cartonasul rosu desi in prealabil nu fu nici galben, si asta e magarie! Dar de aici pana cand sa-i spargi capul unuia si sa nu fie nici fault, e deja cealalta extrema, si una mult mai periculoasa, parerea mea. Ar trebui sa fie clar in regulament, cand un jucator cauzeaza altuia o plaga deschisa, e fault fara discutie, mai ales la cap in plm.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #2329
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu am vazut faza
    Atunci de ce plm comentezi? Ai scris un paragraf de prostii care nu se leaga deloc cu ceea ce s-a intamplat

  20. #2330
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    s-a dus la el. nu stiu cat s-a dus de capu lui, si asa pare ca respira pe gura, nu stiu daca face de capu lui ceva...
    duritati in anglia nu am mai vazut. am vazut arbitraje handicapate, cele mai proaste de la cupa africii incoa'. in schimb bundesliga e mult, mult mai dura decat epl, mai ales de cand cu "vedetele" si banii
    retired.

  21. #2331
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,966
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Atunci de ce plm comentezi? Ai scris un paragraf de prostii care nu se leaga deloc cu ceea ce s-a intamplat
    Daca i-a spart capul, indiferent cum, a fost fault. E simplu, nu sunt prostii decat daca esti prost.
    Singura modalitate in care nu e fault cand ii faci plaga deschisa adversarului e daca se loveste singur sau il loveste un coechipier. Ma-ndoiesc ca arbitrul a vazut asa ceva. Si daca suflii catre el si aerul se transforma intr-o sageata si-i sparge capul e fault, tu i-ai pricinuit o rana cauzatoare de moarte, ori esti prost, ori esti prost rau, tre sa-ti alegi. Nu mai conteaza care a avut capul mai tare, e circumstantial, a dat cu capu de l-a spart, e simplu = fault. Fotbalul nu e box sa-ti pui viata pe linie in meci. De fapt nici la box n-ai voie sa dai cu capul...
    Last edited by Johnny D; 24th January 2017 at 08:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •