Page 8 of 14 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 275

Thread: Liga 1 - sezon 2016/2017

  1. #148
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ce e cu Cecarrelli de nu a jucat decat 3 minute? Are Ando ceva de demonstrat imptoriva interesului propriu?
    mie mi se pare o solutie infinit mai buna decat Romera.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #149
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 19
    Gaz Metan - Dinamo


    Luni, 5 decembrie, ora 20.30
    O victorie si 3 puncte foarte importante ar fi cadoul perfect pt toti suporterii dinamovisti de la Mos Nicolae.
    Vor lipsi Nemec si Azer pt cumul de cartonase si Palic care este in continuare racit.


    download (3).jpg

  3. #150
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    daca Dinamo bate diseara putem spune ca play-offul e aproape asigurat.
    iar o victorie la Medias ar confirma schimbarea in bine a echipei si ar da incredere jucatorilor.
    dar va fi meci al naibii de greu, mai ales ca sunt cateva indisponibilitati importante.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #151
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    dar daca rateaza victoria, sa te tii, andone! fara nemec, busu si palic va fi foarte greu. sunt curios pe ce jucatori se va baza antrenorul. o certitudine andonesciana: nistor.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #152
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sper sa nu merg degeaba la meci. Un 1-0 pentru noi, nu vreau spectacol si tiki-taka

  6. #153
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    A nins la Medias?

  7. #154
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu stiu, la Sibiu nu a nins dar e destul de frig. Vad eu cand ajung la stadion

  8. #155
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ok, atunci vedem si noi.

  9. #156
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu pun nici azi pronostic la concurs nu am pus la ultimele 2 meciuri si am luat 6 puncte, ma abtin si azi

  10. #157
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    nu numai ca a ratat victoria, dar dinamo a reusit cea mai mizerabila prezenta in teren (daca mai era posibil asa ceva) si cea mai mare si umilitoare infrangere din campionatul asta, 0-4 la medias. deja m-am plictisit sa mai spun ca apararea e inexistenta si mijlocul foarte slab, iar atacul praf.
    astept sa vad cum o sa ne explice andone tactica desavarsita aplicata, cat de bun e el, cum a citit el adversarul si l-a dibuit, reusind sa faca ce a facut...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  11. #158
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Nu pun nici azi pronostic la concurs nu am pus la ultimele 2 meciuri si am luat 6 puncte, ma abtin si azi
    Bine ai facut. Tot 0 puncte castigai si daca puneai.

  12. #159
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Gaz Metan Medias - DINAMO 4-0 (1-0)

    DINAMO: Penedo Cano - Ceccarelli, Nedelcearu, Maric, St. Filip - Hanca, Mahlangu, D. Nistor - D. Rotariu, Gnohere (67 D. Popa), V. Lazăr (78 Dudea).

    Cartonase galbene: Llullaku (79) / Ceccarelli (30), Maric (78), St. Filip (84), Nedelcearu (90+4).

  13. #160
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ai de plm ca abia am reusit sa car golurile pana la Sibiu s-a meritat sa stau la -9 grade in tribuna ca sa luam 4 de la o echipa ca Mediasul...Nistor cred ca a dat 72098 de pase inapoi in tot meciul. De aparare nu mai zic, Filip e jucatorul cu IQ-ul cel mai mic din toata liga 1. Si anul trecut ii aveam pe Puljic si Mevlja in centru, acum avem....

  14. #161
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nistor asta e mai prost decat permite legea.
    Credeam ca nu-l ajuta fatza, dar e clar ca fizionomia reproduce fidel gaura neagra din cutia craniana.
    Omul e caz de pensionare pe motiv de incapacitate permanenta de munca.

    Intr-adevar, Filip il secondeaza cu succes, sper sa apuce sa-l vanda pe la arabi, ca o echipa decenta nu-l ia nici gratis.
    Rotariu in nota obsinuita din ultima vreme, adica zero.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #162
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Pacat de prima repriza, am jucat cat de cat ok, am presat, recuperat multe mingi si am avut si cateva sanse de gol (Mahlangu a jucat bine). In a doua parte parca au intrat cei de la Old Boys. Ne-a lipsit Busu la mijloc, Palic la fel. Avem 2 oameni care nu ne mai ajuta: Rotariu si Gnohere. Clar sunt cu gandul in alta parte, putem sa ne debarasam de ei. Ii mai adaugam pe Nistor si Filip care sunt redusi mintal + fundasii centrali si asa am luat 4 la Medias.

  16. #163
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    un meci de fotbal are 2 reprize. degeaba de descurci cat de cat intr-una daca in cealalta esti pur si simplu varza murata.
    e clar: gnohere nu mai poate sa joace la noi, nu face nimic. rotariu trece printr-o pasa foarte proasta de cateva luni. nistor nu justifica sub nici o forma prezenta in teren si banderola de pe mana. filip joaca tot mai prost, dupa cum si gandeste. cecarelli nu ma convinge in nici un fel. nedelcearu nu poate progresa absolut deloc, mai bine ar juca la mijloc, langa busu. maric slab.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #164
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Last edited by Leo; 7th December 2016 at 17:42.

  18. #165
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 20
    Dinamo-ASA Tg Mures


    Sambata, 10 decembrie, ora 20.30.


    Dinamo-ASA-Tg-Mures.jpg

  19. 7th December 2016, 19:17

  20. #166
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo - ASA Tg Mures 1-0


    DINAMO: Brănescu - Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip - Mahlangu, Busuladzic, Palic (cpt) - Hanca (74 D. Rotariu), Nemec (81 D. Popa), V. Lazăr (62 D. Nistor).

    A marcat: Adam Nemec (21).

    Cartonase galbene: Mahlangu (57), Palic (86), Maric (89), Brănescu (90)

    Un meci apatic, victorie chinuita, dar meritata.

  21. #167
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ma bucur ca Nistor a ratat 11 m, te distantai prea mult in Clasament

  22. #168
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ai timp destul sa ma intreci.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •