Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 419

Thread: Universitatea Craiova-un nou inceput

  1. #253
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    asa este textul este prea mic...
    iti trebuie ochelari sa-l citesti.si nu ai bani.

  2. #254
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Duba au jucat atunci de la prima echipa Necula Raducanu si Aelenei...si am impresia ca si Florin Marin
    Si de la olteni au lipsit atunci Lung, Balaci, , Stefanescu și Cămătaru . Dar ce echipa aveau olteni la sfarsitul anilor 70 .....
    oricum nu mai pupa ei in veci asa lot cum a fost ala de atunci
    Last edited by iulian; 17th December 2017 at 13:30.
    Free Sevilla!!!!

  3. #255
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    mai adauga,ion marin,nastase...

    tin minte ca la un meci de cupa cu dinamo de la sibiu federatia nu i-a lasat pe balaci si crisan sa joace! si tot i-am batut cu 2-1! cica ii protejau pentru nationala...
    Last edited by Lordliv; 17th December 2017 at 13:33.

  4. #256
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian View Post
    Duba au jucat atunci de la prima echipa Necula Raducanu si Aelenei...si am impresia ca si Florin Marin
    Daca jucau cei pe care i-ai mentionat tu, cu siguranta aparea si echipa Stelei in acel ziar oltenesc. Ei au luat in serios acea compeitie fantoma pt. ca n-aveau nicio sansa de a juca in cupele europene si s-au multumit cu cupa balcanica, o competitie de 2 lei. Cum am mai spus, noi am terminat in fata lor in campionat si am obtinut 3 puncte din 4 in jocurile directe (se dadeau 2 puncte la victorie). Repet, in timp ce ei au jucat cu echipa standard, Steaua a jucat cu echipa de tineret-sperante, adica cu jucatori intre 17 si 21 de ani. Numai un om frustrat poate aduce aminte de acel meci fara niciun fel de importanta. Probabil ca umilintele pe care le-au suferit non-stop in ultimii 20 de ani ii fac sa aduca aminte de ceva care nu mai este mentionat nici macar in arhivele fotbalului romanesc.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #257
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0

    si apropo de clauza de reziliere vehiculata de slugile becaliste din asa zisa presa.

    intr-adevar oierul poate sa-l ia pe baluta!

    sa va mai dau o stire in premiera!
    daca achita clauza de reziliere de ...20 de mil de euro!
    baluta are contract cu craiova pana in iunie 2021!

    de aceea a si spus presedintele nostru ca poate sa-l ia!

  6. #258
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    ce doare .... stai flexat si joc de glezne .... 10-0 ! restul e can-can ... sau UMILINTA!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #259
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da, ai dreptate, doare mai tare decat cei 20 de ani de cand n-ati mai batut Steaua fie prin Universitatea adevarata, cea a lui Mititelu, fie prin clona PSD-ului. Mai ai ma frati pe acasa?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #260
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    limbaj tipic marlanesc ... cand nu ai ce sa mai comentezi dpdv fotbalistic te iei de familia interlocutorului .....

    ce sa ceri de la un senil!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #261
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0


    o precizare."clona" este a lui mugur isarescu. si asta nu este pesedist.este cu clubul de la roma! el a dorit rebranduirea stiintei!
    restul este can can sorosist!

    intere,si cand te gandesti ca am militat pentru reprimirea lui pe forum!

    un tolerat.fecesebist!
    Last edited by Lordliv; 17th December 2017 at 14:13.

  10. #262
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter View Post
    limbaj tipic marlanesc ... cand nu ai ce sa mai comentezi dpdv fotbalistic te iei de familia interlocutorului .....

    ce sa ceri de la un senil!
    Cu un cretin ca tine, cu creierul cat o nuca n-ai cum sa discuti decat asa. Oricum am fost soft, trebuie sa recunosti.
    Fotbalistic va f00tem in gaoz de vreo 20 de ani. Va f00tem, va f00tem si iar va f00tem!!! Doare, este?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #263
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post


    o precizare."clona" este a lui mugur isarescu.el a dorit rebranduirea stiintei!
    restul este can can sorosist!

    intere,si cand te gandesti ca am militat pentru reprimirea lui pe forum!

    un tolerat.fecesebist!
    Ai militat tu, mizerie????!!!!! Minti ca orice rogojina pesedisto-filorusa frustrata. Mi-e scarba de oameni de teapa ta!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #264
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    iuliene,asta e cu tine!


    ps.nerecunoscatorule!

  13. #265
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    25394663_1625037814209136_8411700408095222017_o.jpg


    Initial, Popov ni s-a parut cam dubios!
    Dar am aflat discutia dintre cei doi si lucrurile s-au schimbat!

    Popov: '' Andrei, da-i in spumele marii de rusi, vino aici, pe Maracana olteana, sa simti viata la cote maxime! ''

    Ivan:''.Xорошо, болгарский. sa vad cum ii pacalesc pe aia...''


    gruppo maxima

  14. #266
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Rodion Cămătaru: „Nu știu cum s-a văzut la televizor, dar pe arenă a fost ceva de vis! Vorbeam cu Emil Săndoi, am fost împreună la meci, că am avut senzația că parcă aici s-a născut fotbalul. E greu de descris în cuvinte ceea ce am simțit văzând o galerie cât un stadion. A fost fantastic. M-au năpădit amintirile.” 💙

  15. #267
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    mici reflectii intre doua deplasari cu mult soare! uitasem si parola...

    cum spuneam pe aici, s-a analizat si s-au descoperit vinovatii care au debusolat echipa inaintea meciului cu fecesebee.
    ei sunt croatii spahija si datkovic.s-a renuntat la primul,al doilea va face tusa fiind doar imprumutat.deci nu a iesit fum fara foc...
    reteaua de impresari colegi cu madame mop care a spus negru pe alb si nu a fost sanctionata, ca poate intervenii pe langa jucatorii aflati sub contract cu ea sa joace ptr steaua,este uriasa.asa s-au putut vinde victimile oierului in belgia.par example.transferul lui stanciu la praga este este rasul curcilor
    desi pe unde am fost nu prea era net,am vazut nebunia presei fesebiste in a-l transfera pe baluta la oier.numai ineptii.
    craiova nu va admite astfel de transferuri.
    baluta are un nou contract pana in 2021 si va lua ca si mitrita 12 000 de euro,fara clauza de reziliere. in decembrie s-a semnat contractul si presistii o tineau cu achitarea clauzei de 3 mil!
    numai aberatii!
    din pacate l-am ratat pe tosca,iar pe gaman-care s-a intalnit cu cristescu,costesin si rotaru nu l-a vrut mihai rotaru.nu mai accepta jucatori consiliati de clanul becali!
    la universitatea ii mai avem pe mateiu,briceag,jurj si hreniuc sub steagul becalistilor...ultimii doi fiind imprumutati.
    se asteapta insa un fundas puternic dupa 1 februarie cand se termina perioada de transferuri in tarile din vest.sa fie cu noroc!
    mai vorbim!

  16. #268
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    rectific!
    mai vorbim cand i se va face dreptate lui paul!

  17. #269
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    ei sunt croatii spahija si datkovic.s-a renuntat la primul,al doilea va face tusa fiind doar imprumutat.deci nu a iesit fum fara foc...
    Tu ai spus despre Kelic si Datkovic ca ar fi facut manarii. Nu te-ai luat niciodata de Spahija.
    Apropo, lu' Kelic i s-a prelungit contractul:

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...aiova-16864973

    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    reteaua de impresari colegi cu madame mop care a spus negru pe alb si nu a fost sanctionata, ca poate intervenii pe langa jucatorii aflati sub contract cu ea sa joace ptr steaua,este uriasa.
    Aveti patru croati la CSU si niciunul nu este impresariat de Prodanca.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #270
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    maestre revenit pe ols,eu aflasem de spahija.el din cate stiu nici nu a jucat cu fecesebeeul.dar a fost in spatele initiativei.normal ca kelic si datko erau cei pe care cazuse magareata!
    prodanca reprezinta o serie de firmulite si firme ale becalistilor. intrand in puscarie le-a preluat activitatea!oricum eu am aratat conexiunea indirecta,cu alti impresari prieteni din clica lor.
    priceput?

  19. #271
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Spahija a fost accidentat. Cu Steaua ati jucat in etapa 16, dar el nu mai jucase inca din etapa 12.
    Absenta s-a datorat accidentarii, nu a fost nimic altceva.

    Si oricum, ati pierdut cu 2-5. Tin minte ca la vremea respectiva dadeai vina pe Kelic si pe Datcovic.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #272
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    esti fixist,baietele!
    de fapt rolul tau in gasca este de a provoca.mai stii sa faci si altveva? am observat acum ca l-ai parat pe paul.adica i-ai servit mingea clovnului.mi-e scarba de astfel de indivizi.

    poti sa deversezi ce doresti.nu vei mai fii bagat in seama.

    ps.2-5 a fost un accident. accident provocat de gasca obscura a oierului.oricum nici nu am jucat acasa.in groapa leilor va vom casapi.clona a stelei!

  21. #273
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Si 0-4 cu Slavia tot accident?

    Oricum, stiu la ce sa ma astept de la tine. Pe Craiova-maxima faceai la fel. Si pe oltenii tai ii faceai slugi, baietasi, pacalici, papagali, feisbucisti progresisti, decerebrati, etc. De 10 ani te lauzi cu firmele tale, trei la numar si cu doua facultati si masterat in strainatate moderatorii de acolo te-au trimis la plimbare sa-ti continui razboaiele imaginare in alta parte. Ai plecat injurand dupa ce ti-au pus la indoiala sanatatea mintala si te-au acuzat ca vezi conspiratii peste tot.

    Liviule, aduni teorii ale conspiratiei din Gazeta de Sud si le propagi mai departe.

    Stiu bine ce-ti poate capu'
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •