Page 24 of 25 FirstFirst ... 1422232425 LastLast
Results 484 to 504 of 510

Thread: Europene 2016 - Berna

  1. #484
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Am vazut o mica sincopa la Musty. Sa vedem nota.
    Da, dupa Downie. E corect.
    A pierdut o legare. Cit de mult contează sa fii primul și sa faci cit mai dificil. Pui presiune și unii nu rezista.

  2. #485
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Becky ia aur in fata campioanelor mondiale și olimpice.

    Gooooo geeeebeeee!

  3. #486
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Haha ce figura a facut muSti!
    Am văzut și eu.

    Doua medaliate la aparate din aceeași familie. S-o mai fi iîntâmplat?

  4. #487
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Bai frate, da musti asta are dinti mai uriti decât ai mei. Fumează?

  5. #488
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    14.6 franzutoaica, se complica lucrurile
    NICI ALYA NU PREA LE A LEGAT SUNT CURIOASA CAT II DAU
    Și uite cum Nelu pop isi ia revanșa la bârnă. Oare el cite palme pe minut ppoate sa dea?

  6. #489
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Bai frate, da musti asta are dinti mai uriti decât ai mei. Fumează?
    Cred ca replica asta isi are loc in fata la un bar ( pub) , la coltul strazii dar nu pe un forum unde discutam gimnastica .

  7. #490
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    sa fim obiectivi, nici Lari, nici Cata nu ar fi printre favorite la Rio. o finala, doua, ar fi maximul ce s-ar putea obtine in conditiile in care gimnastele de top evolueaza normal.
    Total obiectiv. Asta in cazul ca lari nu se reface si sta pe mina lui Cata si cu vreo săptămână înainte de Rio Cata se accidentează sși asa rămânem fără prezenta la olimpiada.

    Apropo, Nadia ne a rezolvat pt doua gimnaste la Rio ca nu m-am mai uitat?

  8. #491
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Cred ca replica asta isi are loc in fata la un bar ( pub) , la coltul strazii dar nu pe un forum unde discutam gimnastica .
    Una la mina, eram chiar la bar.
    Doi la mana, dintii mei tocmai erau innegriti de la Guinness deci ca sa ti dai seama de comparație.

  9. #492
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Eu pur si simplu nu inteleg multimea de felicitari adresata antrenorilor pe FB. Ma refer la Forminte binenteles.
    Chiar ma deranjeaza cind vad cita lume o ataca pe Maria printre altele. Chiar nu isi aduce aminte nimeni ca in acele vremuri o evela lua bataie cu linia daca nu avea bentita pe cap de ex?
    Cit de .......sa fie romanii incit sa accepte abuzul in toate formele lui de dragul unui simbol?
    Chiar nu se vede ca altii pot sa vina cu coregrafii, cu dificultate, sa creasca dificultatea usor dupa juniorat, pai la noi si sa vrea arbitrele sa ne mentina acolo asa artificial nu ar avea ele cum sa o o faca.
    Chiar nu se vede ca acesti antrenori atita pot? Toate zecile de gimnaste care le-au trecut prin mina in ultimii ani sint slabe sau ei nu sint in stare sa vina cu coregrafii care sa le puna in valoare calitatile!

    Uite asa se pierde si sansa de a schimba ceva ar fi trebuit sa fie o concurenta corecta intre centrele din tara si o notare care sa impulsioneze sportivul si antrenorul, altfel ne amagim cu aceste doua medalii ale Denisei dar imi aduc aminte ca in 2014 si Laura Jurca lua doua medalii valoroase si nimeni nu credea ca Romania nu va avea echipa la olimpiada. Atunci discutiile erau legate de cine va face deplasarea....alte vremuri.....fara cap si Denisa poate disparea din peisaj urgent, sa nu uitam ca Denisa este nascuta in 2002 iar generatia 2001 care promitea multe uite ca nu prea confirma! Atunci intreb de ce atita bucurie?

  10. #493
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    frumos musti
    mihai tb sa fie tare fericit.
    Da, mi-am dorit mult sa aiba un European bun. Stie ea ce si cum imi place Nu stiu daca mai continua dupa Rio....este posibil ca la Berna sa fi fost ultima data cand am vazut-o live. Si in plus am mai avut si o finala si un podium cu ea si Catalina, impreuna....doua dintre cele mai strong gimnaste pe care le-a avut gimnastica in ultimul deceniu. Vine si Denisa tare din urma!
    www.fangymnastics.com

  11. #494
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mie mi-a placut atmosfera de la lotul de junioare, comunicarea dintre antrenori si sportive, si cum a fost gestionata situatia delicata, cu accidentarea Oliviei si incidentul Ioanei. Nu am ramas cu impresia ca cineva ar rupe gimnaste. Din contra, dupa mult timp, am vazut si eu atitudine pozitiva si incurajari in tabara Romaniei. Am vazut in comentariile voastre multe etichete, poate nu (mai) stau lucrurile chiar asa. Just saying.

    Felicitari junioarelor pentru medalia pe echipe, felicitari super-Deni pentru sarituri si sol.
    Felicitari pentru dubla de bronz a Catalinei.
    www.fangymnastics.com

  12. #495
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Mie mi-a placut atmosfera de la lotul de junioare, comunicarea dintre antrenori si sportive, si cum a fost gestionata situatia delicata, cu accidentarea Oliviei si incidentul Ioanei. Nu am ramas cu impresia ca cineva ar rupe gimnaste. Din contra, dupa mult timp, am vazut si eu atitudine pozitiva si incurajari in tabara Romaniei. Am vazut in comentariile voastre multe etichete, poate nu (mai) stau lucrurile chiar asa. Just saying.

    Felicitari junioarelor pentru medalia pe echipe, felicitari super-Deni pentru sarituri si sol.
    Felicitari pentru dubla de bronz a Catalinei.
    Mihai , no offence , dar privind din tribuna de la Berna nu iti poti face o parerere . De acolo rozul pare mai roz
    Si nu ar fi prima oara cand inseala parentele .

  13. #496
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Pe de alta parte niagara64 nici tu nu stii sigur ce e acolo, dar acuzi.

    Sa.ne.bucuram de ce e frumos... si sa cautam sa ajutam cum.putem..

  14. #497
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Mihai , no offence , dar privind din tribuna de la Berna nu iti poti face o parerere . De acolo rozul pare mai roz
    Si nu ar fi prima oara cand inseala parentele .
    Oricand aparentele pot insela, dar atunci cand mergi an de an la Campionate, asa cum o face Mihai, ai un termen de comparatie si probabilitatea e mai mica...

    Eu nu sunt prea optimista in ceea ce priveste viitorul, dar tocmai de o asemenea atmosfera avem nevoie, pe asta putem construi.

    Si pe oameni care ajung sa isi recunoasca greselile si incearca macar sa faca lucrurile diferit. Sper din toata inima ca asta sa se intample in gimnastica.

  15. #498
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Pe de alta parte niagara64 nici tu nu stii sigur ce e acolo, dar acuzi.

    Sa.ne.bucuram de ce e frumos... si sa cautam sa ajutam cum.putem..
    Siguŕ ... ☺
    Pai asta se cam face de ani de zile . Unde s-a ajuns ? Faceti exact ce isi doreste FRG . Tàcere . Sa nu deranjati . Inteleg pe cei ce au avantaje de pe uŕma FRG dar voi ?
    Aveti memoria scurta .?
    Cel mai tare ma intristeaza reactia voastra .... sa tacem , sa nu deranjam, sa fie bine , sa nu se strice .... ce sa se strice dragilor?
    Un sistem çentralizat ? E timpul sa cada . Nici un copil sa nu mai fie chinuit in internate si lasat la indemana nervilor nimanui .
    Denisa este o perla rara dar fara un antrenor inteligent , nu unul heirupist , va sfarsi accidentata si vom vorbi de ea là trecut ...
    Nimeni nu stie "sigur" ce stiu sigur este ca prin metoda menajarii nu veti reusi nimic . Trenul schimbarii nu opreste de doua ori in gara .

  16. #499
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Oricand aparentele pot insela, dar atunci cand mergi an de an la Campionate, asa cum o face Mihai, ai un termen de comparatie si probabilitatea e mai mica...

    Eu nu sunt prea optimista in ceea ce priveste viitorul, dar tocmai de o asemenea atmosfera avem nevoie, pe asta putem construi.

    Si pe oameni care ajung sa isi recunoasca greselile si incearca macar sa faca lucrurile diferit. Sper din toata inima ca asta sa se intample in gimnastica.
    Ok .... incearca sa vezi ce se intampla si dincolo de linia de concurs , in sala. ... eu din pozitia asta vorbesc . A cuiva care stie ce se intampĺa in sala de antrenamente , de vreo peste 25 ani ... asta imi permite sa spun ca gresiti in abordare ,,,, aceeasi greseala pe care o faceti de Beijing incoace ....

  17. #500
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Mihai , no offence , dar privind din tribuna de la Berna nu iti poti face o parerere . De acolo rozul pare mai roz
    Si nu ar fi prima oara cand inseala parentele .
    Alta data am vazut si am auzit lucruri care nu mi-au placut, din aceeasi postura, din tribuna. Macar e un pas inainte si eu apreciez orice progres, cat de mic.
    www.fangymnastics.com

  18. #501
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Alta data am vazut si am auzit lucruri care nu mi-au placut, din aceeasi postura, din tribuna. Macar e un pas inainte si eu apreciez orice progres, cat de mic.
    Mihai, sa ne mai povestesti ce ai mai vazut fain la campionate...
    Eu incep sa o apreciez din ce in ce mai tare pe Maria Holbura. Nu stiu unde e barna ei de la sfarsit de 2015, dar sper sa o recapete si sper sa mai urce, ca poate. Si duce si concursuri.
    Cum ti s-au parut fetele?

  19. #502
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Alta data am vazut si am auzit lucruri care nu mi-au placut, din aceeasi postura, din tribuna. Macar e un pas inainte si eu apreciez orice progres, cat de mic.
    Esti tanar si ñaiv .... pai dupa tot ce au citit aici crezi ca nu au invatat sa taca cand va vad in tribune ? Fraieri o fi sa nu invete .... Iar eu nu ma refer numai la comportamentul fata de sportiv ci se de capacitatea de a invata a antrenezi modern , inteligent ... cati dintre cei de acolo au puterea de a se depasi ? Inteligenta de a o face ? Cel mai tare matem decei pkecati in occident si intorsi repede cu parerea " las' ca noi suntem mai buni ca ei "

  20. #503
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Asa naiv sunt incat se sperie lumea de mine prin tribuna, nu? Despre ce vorbim? Oricum, nu vreau sa dezvolt subiectul pentru ca nu cred ca e interesant ce fac eu pe la concursuri.

    @Iulia, senioarele mi s-au parut foarte determinate si dornice sa faca treaba buna. Au aratat ca o echipa! Sunt tare multumit de cum au mers Maria si Anda. Ele sunt dovada clara ca trebuie sa dam sanse tuturor fetelor, indiferent de nivel. Sunt convins ca asta-toamna Maria nici nu intra in calcule, si iata ca in 2016 este om de baza. Sper sa se investeasca in continuare in ea! Are potential pe toate cele 4 aparate.

    Junioarele au fost putin mai emotionate, cu putina grija la detalii ar fi putut lua argint la echipe. Dar experienta in sine cu siguranta a fost benefica.
    Denisa nu cred ca mai are nevoie de nicio prezentare. Sanatoasa sa fie, restul rezolva ea. Olivia a strans din dinti tinand cont ca a avut acea problema la glezna, suferita la ultimul amical. Si-a dorit foarte mult sa faca un concurs bun. Ma bucur ca antrenorii nu au mai lasat-o la sol, ea si-ar fi dorit sa incerce. La Ioana a fost ghinionul ghinioanelor. La AA i-a alunecat mana de la paralel, iar in finala de la barna a aluncat la flic. Probleme total neasteptate. Asta este, sa speram ca s-a spart tot ghinionul. Carmen este o gimnasta care lucreaza foarte bine si curat. Mi-a placut mult de ea, sper sa reuseasca sa-si creasca D-urile.

    Overall, ca nivel, generatia aceasta de junioare mi se pare mai bine acoperita pe toate aparatele decat ceea ce am avut in 2012 si 2014. Bagajul tehnic ne da sperante in acest sens.
    www.fangymnastics.com

  21. #504
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Asa naiv sunt incat se sperie lumea de mine prin tribuna, nu? Despre ce vorbim? Oricum, nu vreau sa dezvolt subiectul pentru ca nu cred ca e interesant ce fac eu pe la concursuri.

    @Iulia, senioarele mi s-au parut foarte determinate si dornice sa faca treaba buna. Au aratat ca o echipa! Sunt tare multumit de cum au mers Maria si Anda. Ele sunt dovada clara ca trebuie sa dam sanse tuturor fetelor, indiferent de nivel. Sunt convins ca asta-toamna Maria nici nu intra in calcule, si iata ca in 2016 este om de baza. Sper sa se investeasca in continuare in ea! Are potential pe toate cele 4 aparate.

    Junioarele au fost putin mai emotionate, cu putina grija la detalii ar fi putut lua argint la echipe. Dar experienta in sine cu siguranta a fost benefica.
    Denisa nu cred ca mai are nevoie de nicio prezentare. Sanatoasa sa fie, restul rezolva ea. Olivia a strans din dinti tinand cont ca a avut acea problema la glezna, suferita la ultimul amical. Si-a dorit foarte mult sa faca un concurs bun. Ma bucur ca antrenorii nu au mai lasat-o la sol, ea si-ar fi dorit sa incerce. La Ioana a fost ghinionul ghinioanelor. La AA i-a alunecat mana de la paralel, iar in finala de la barna a aluncat la flic. Probleme total neasteptate. Asta este, sa speram ca s-a spart tot ghinionul. Carmen este o gimnasta care lucreaza foarte bine si curat. Mi-a placut mult de ea, sper sa reuseasca sa-si creasca D-urile.

    Overall, ca nivel, generatia aceasta de junioare mi se pare mai bine acoperita pe toate aparatele decat ceea ce am avut in 2012 si 2014. Bagajul tehnic ne da sperante in acest sens.
    Mihai , hai ca tu esti baiat destept si ai inteles exact ce am spus . Nu de tine ca persoana ci de vocea forumului ...
    Au fost situatii cand gimnaste din lot au fost amenintate cu excluderea daca mai comunica ceva celor de pe forum ... si nici macar nu era persoana in cauza vinovata . Asta la modul dur facuta de un antrenor principal ... Asa ca please, nu te fa ca nu intelegi
    La Denisa nu nevoie doar de santate ci si de antrenori foarte buni . Care sa nu o burn out ... vezi Komova sau Wieber ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •