View Poll Results: Cine va castiga Scudetto?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Juventus

    12 42.86%
  • Roma

    9 32.14%
  • Inter

    1 3.57%
  • Napoli

    0 0%
  • Milan

    4 14.29%
  • O alta echipa

    2 7.14%
Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast
Results 379 to 399 of 425

Thread: Serie A 2014 - 2015

  1. #379
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Daca tot am trecut pe Serie B, azi Brescia a retrogradat si matematic in divizia a 3-a.
    Vor juca in Lega Pro dupa o pauza de 30 de ani.Ultima oara au jucat acolo in sezonul 1984-1985,de atunci au tot oscilat intre Serie A si Serie B.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  2. #380
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    se pare ca berlusca e dispus sa vanda Milan-ul. la inceput, nu vinde peste 50%, insa e clar ca va fi o chestiune de timp pana va pierde controlul asupra clubului.

    cica thailandezu care vrea sa cumpere clubu, va pune la dispozitie 70-100 mil euro pentru transferuri in aceasta vara. la ce sume se invart in lumea fotbalului, 100 milioane e fix patina. si oricum , din tot lotu, de tinut is doar 4-5, restu, pa. daca vrei sa dai un semnal fanilor, aduci pe klopp, pe reus, hummels, cavani , lavezzi, isco si kondogbia. da, parca vad c-o sa se aduca jucatori de genu cerci, astori...

    de la Milan trebuie sa dispara bonera, mexes, alex , abate, rami, zaccardo, essien, muntari, cerci si pazzini.
    Last edited by SwedishMafia; 3rd May 2015 at 19:34.

  3. #381
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    de la milan in afara de de jong, ar cam trebui sa dispara toata echipa...

    oricum daca nu vine nimeni (ma refer la thailandezi sau chinezi), in vara se vor baga 0 Euro in transferuri, asa daca vine cineva, se va baga mai mult decat 0 Euro...

    oricum poate reusim anul viitor sa terminam pe loc de EL si sa nu facem 3 sezoane consec fara cupe europene...

    cat despre antrenor, e greu sa iti vina cineva cu nume, fara sa ai un plan bine pus la punct si in special BANI !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #382
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    klopp ar fi maximul posibil, insa nu ma supar daca vine montella. desi am citit pe milannews.it ca emery e preferat lui spaletti.
    de jong cred ca va merge in Anglia. nu poti da afara 20 de jucatori.

    diego lopez pt nivelul actual , e bun. desigur, ar merge mai bine cu sirigu de la psg, dar suntem saraci de sciglio merita tinut, poate in 2016 il convingi pe ancelotti sa arunce 25 mil pe el . pe Honda il ti ca iti vinde tricouri prin japonica.

    cica radamel falcao ar putea fi lovitura data de Milan. un jucator f bun pana la accidentar, insa accidentarea de la as Monaco, l-a transformat intr-un jucator mediu... de asta zic ca Edison cavani ar fi bijuterie pentru Milan. El si pastore/lavezzi e tutto bene .

  5. #383
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    sunteti simpatici mai ales mafia,la ce nume de jucatori da el acolo iti trebuie vreo 200 de milioane,oricum calicul de berlusconi n o sa bage niciun ban,mie mi place barbara,nu stiu de ce dar ma excita tipa si nu putin

  6. #384
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    mai bine simpatici, decat fani ai hotilor rubentini pats, juve, mai, patriotule , cum naiba ti-ai ales echipe de hoti...mai lipsea sa alegi pe militieni

  7. #385
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    dupa umilinta cu udinese si umilinta cu genoa, acum a urmat ptr milan umilinta cu napoli...

    urmeaza etapa viitoare umilinta cu roma..

    sunt curios cat mai continua acest cancer format din berlusconi - galliani - inzaghi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #386
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    berlusconi a luat 5 cupe ale campionilor,uitati cam usor.....noi am ajuns in B si n am injurat niciun Agnelli pt ca l a pus pe Moggi acolo care facea manarii

  9. #387
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    berlusconi a luat 5 cupe ale campionilor,uitati cam usor.....noi am ajuns in B si n am injurat niciun Agnelli pt ca l a pus pe Moggi acolo care facea manarii
    agnelli ingerasul patriotule, agnelli e cel putin la fel de hot precum moggi. de ce crezi ca l-a adus pe moggi? cine se aseamana, se aduna

  10. #388
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    patriot...ai dreptate...a luat...

    acum ceea ce face este sa isi bata joc de echipa...va termina pe 12-13...

    e timpul sa plece...o stie si el o stiu si suporterii...

    altfel serie B scrie pe noi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #389
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    In presa din italia , de o saptamana se tot scrie de o intoarcere a lui Ibra la MILAN ! Desigur, Milan nu ii poate da banii de la psg. Se pare ca lui Ibra chiar i-a placut perioada petrecuta la Milan. A fost cam singurul club unde s-a integrat cel mai bine. Cica dupa ce a semnat cu PSG, ibra nu a mai vorbit cu galliani timp de 2 ani ...

    Cica Milan vrea sa-i dea "doar" 7 milioane de euro/an , plus tricoul cu nr 10 si banderola de capitan !

    Chiar daca Ibra nu e un tinerel, omu are talent cu caru, fizic inca poate si e si un tip cu mult tupeu !

    Readucere lui Ibra ar fi un semnal pozitiv dat fanilor. Chiar daca ibra sigur o sa dea palme peste ceafa unuia de la Napoli, omu e binevenit la MILAN !

  12. #390
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    nu are fata milan de ibrahimovic...ar fi senzational sa fie in atac in locul petardelor de-al de: cerci, destro, el sharawy, pazzini, matri etc etc...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #391
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Cica Milan vrea sa-i dea "doar" 7 milioane de euro/an , plus tricoul cu nr 10 si banderola de capitan !
    Sa renunte Ibrahimovic la banii pe care-i ia la PSG ? nicio sansa

  14. #392
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    la retrogradare s-au clarificat lucrurile...Cagliari , Cesena si Parma se duc in Serie B
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #393
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    sper sa nu ii incurcam pe roma diseara...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #394
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Nu mă așteptam la asta.
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  17. #395
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    sper sa nu ii incurcam pe roma diseara...
    mda...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #396
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    inter bate la lazio si mai spera inca sa prinda un loc de europa league...

    doamne in cel hal au ajuns echipele din milano...una a ratat europa league, cealalta spera sa prinda ultimul loc de el...

    penibil...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #397
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Important nu este ca se bate pentru un loc in EL ci ca Inter joaca ceva in ultimele etape.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #398
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    asta da, chiar joaca ceva...

    sa speram ptr binele competitiei din italiei ca anul viitor se vor bate la locurile de UCL...anul asta e al 4-lea an in care inter rateaza UCL...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #399
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am ajuns in Manager in 2023 la AC Milan. Am castigat CL la penalty-uri cu Ateltico Madrid. Primul CL castigat in Manager 2015. Mi-am tras echipa la Milan, deci viitorul e bun . Icardi e zeu, la fel si Patrick Petre .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •