Page 8 of 19 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 148 to 168 of 394

Thread: Clubul Sportiv al Armatei Steaua

  1. #148
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Tare transferul de la hochei sa speram ca o sa avem un sezon bun
    Bafta, Reghe!

  2. #149
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Echipa Steaua MFA Bucuresti s-a calificat in grupele Ligii Campionilor la handbal masculin, dupa ce a invins, sambata, cu scorul de 36-31 (16-15), formatia belgiana KV Sasja HC, in mansa secunda a turului preliminar al competitiei.


  3. #150
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Steaua Stirom a câștigat ieri Cupa României, cu o etapă înaintea finalului turneului din bazinul Dinamo. Cum în prima zi a competiției „militarii” trecuseră de campioana CSM Leonardo Oradea (6-3), ieri, într-un meci cu nenumărate conflicte între jucători, condimentate cu lovituri și mușcături, steliștii și dinamoviștii dădeau marea luptă.
    Maidanezii musca si-n bazin, asa-i? Sper doar ca i-au muscat pe ai nostri in locul unde il durea pe jj de DNA

  4. #151
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Echipa de hochei STEAUA debuteaza la Bucuresti pe patinoarul Mihai Flamaropol in actualul sezon al Interligii Romano-Ungare.

    Astfel, vineri, incepand de la ora 18:30, este programata partida Steaua - NZ Stars, o partida deosebit de dificila cu o echipa pe care militarii au reusit sa o invinga saptamana trecuta in deplasare, la capatul unui final dramatic.

    Duminica, tot pe teren propriu, incepand cu ora 15:00, Steaua va intalni echipa ungara Miskolci JJSE.

    Suporterii stelisti ii vor putea vedea la lucru pe gheata, intr-una din cele mai importante confruntari din Interliga, pe idolii lor
    Timaru, Geru & comp. Tot vineri va debuta la Bucuresti, sub culorile Stelei, primul jucator de NHL din istoria hocheiului romanesc - canadianul Cam Severson.

    Pentru a veni in sprijinul suporterilor stelisti pe care ni-i dorim intr-un numar cat mai mare la patinoar, CSA Steaua a hotarat accesul GRATUIT al spectatorilor la meciuri, in conditiile legii - pe baza unor tichete-bratari ros-albastre care vor fi distribuite la intrarea in patinoar.

    Ambele partide vor fi transmise in direct de postul TV Sport Klub.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #152
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    yupiiiii victorie

  6. #153
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    se pare ca invingatoarea in aceasta competitie se va decide dintre echipele romanesti ... din cate am inteles,NZ Stars ar fi cam cea mai puternica echipa maghiara si noi am batut-o deja de 2 ori.Principalele favorite sunt echipele din Miercurea-Ciuc,care au investit mult si isi permit sa plateasca salarii mari unor straini buni.Si Steaua a jucat bine pana acum,dar are un lot restrans numeric(numai 3 linii,din care una e formata din jucatori foarte tineri) si la un moment dat oboseala isi va spune cuvantul.

    dar,toate acestea se pot schimba daca echipa Alba Volan se califica in playoff pt ca de atunci in colo va concura cu prima echipa si probabil va bate tot ce va prinde.
    If you get in trouble, just go back in time!

  7. #154
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Echipa de baschet - Steaua Turabo

    Fostul căpitan al "naționalei" României, Virgil Stănescu, a ajuns la o înțelegere cu Steaua București, la care va evolua în sezonul 2009-2010. Pivotul de 32 de ani și 2,06 metri a evoluat în ultimii patru ani în Rusia, trecînd pe la Spartak St. Petersburg, Spartak Vladivostok, Unics Kazan și CSKA Samara. "M-am întors acasă cu emoții. Ultima dată, la Dinamo, nu a fost o experiență prea fericită. Acum sper să fie altceva, îmi place echipa și îmi plac planurile de viitor ale noii formații", a declarat Stănescu.

    gsp.ro

    Am dat lovitura pe piata transferurilor din Romania prin achizitionarea lui Stanescu, probabil cel mai valoros baschetbalist roman al "erei" post-Ghita Muresan. Un alt jucator revenit din strainatate care va juca pentru Steaua este Bogdan Popescu. Meciurile de acasa se vor disputa in sala Mihai Viteazul din Drumul Taberei.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  8. #155
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Sambata toata lumea la Stadionul Arcul de Triumf! Steaua joaca finala campionatului national de rugby cu echipa din Baia Mare de la ora 18:00. Biletele costa 10 lei (la tribuna I) si 5 lei (la tribuna a II-a si peluza).

    Steaua are in palmares 24 titluri de campioana (ultimul castigat in 2006), iar Baia Mare un sigur titlu (1990).
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  9. 18th January 2010, 19:06

    Reason
    spam

  10. #156
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Haideti sa mai vorbim si despre echipa de hochei care se pare ca va intra intr-un nou capitol al existentei sale.

    Lansarea oficiala a echipei de hochei Steaua Rangers va avea loc, la 23 ianuarie, pe Patinoarul Mihai Flamaropol, printr-un meci in compania gruparii FC Barcelona, partida la care si-au anuntat prezenta si fosti fotbalisti "ros-albastri" care au castigat Cupa Campionilor Europeni in 1986.
    "Am convins un grup de investitori din SUA sa vina la lansare. Sper sa ajunga pe 23 ianuarie. Ei sunt interesati sa investeasca. Proiectul presupune si construirea unei arene noi pe care sa se desfasoare evenimentele cele mai importante din Romania in hochei. Locatia ar fi actualul Patinoar Mihai Flamaropol, dar daca costurile de dezafectare vor fi prea mari ne gandim si la Ghencea", a spus Carlan in conferinta de presa ce a avut loc joi, la sediul clubului.
    Carlan a mentionat ca exista in proiect si o afiliere cu gruparea americana New York Rangers.


    www.steaua.ro
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  11. 5th August 2010, 22:14
    Reason
    mars ma!

  12. #157
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    dinamo - STEAUA 6-6 la rugby, minutul 69
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #158
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    6-14 scor final, cat pe ce sa se termine 6-9
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #159
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    În această seară, Steaua a disputat cel de-al doilea meci din acest sezon împotriva alb-violeților de la Ujpest. Ca și în primul meci, învingători au fost militarii, cu un scor, însă, mai strâns: 6-5.


    STEAUA:
    portari: Adrian Catrinoi, Lorand Kari
    linia 1: Cătălin Berdilă, Ioan Timaru (c), Andrei Butocinov, Mihai Georgescu, Anton Poznik
    linia 2: Martin Persson, Viorel Nicolescu, Zsolt Mastaleriu, Nicușor Lușneac, Bogdan Ștefan
    linia 3: Filip Brincko, Adrian Irimia, Andras Kostandi, Leonard Pascaru, Ciprian Țapu
    linia 4: Alexandru Munteanu

    GOLURI:
    08:24, 0-1, eg, M. Persson (V. Nicolescu, B. Ștefan)
    08:58, 1-1, eg, A. Pichler (R. Domotor, P. Jankovics)
    09:14, 1-2, eg, M. Georgescu
    12:39, 1-3, eg, A. Butocinov (M. Georgescu)
    15:17, 2-3, +1, P. Jankovics (A. Pichler, R. Domotor)
    41:44, 2-4, eg, L. Pascaru
    43:27, 2-5, eg, V. Nicolescu (M. Persson, B. Ștefan)
    45:57, 3-5, eg, B. Rusznyak (Z. Gergely)
    52:20, 4-5, +1, B. Zalavari (T. Sommer)
    54:25, 5-5, -1, P. Szajbert (Z. Gergely)
    58:04, 5-6, -1, M. Persson

    ELIMINĂRI: 20-20 (2-6, 2-2, 16-12)

    ARBITRI: Zoltan Sos – Balazs Berkesi, Marton Nemeth

    Celelalte meciuri s-au încheiat cu rezultatele:
    Miskolc Jegesmedve – ASC Brașov 4-3 (1-1, 2-0, 1-2)
    Ferencvaros Budapesta – Alba Volan II Szekesfehervar 4-0 (1-0, 3-0, 0-0
    -steaua.ro
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #160
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1

    Rugby

    STEAUA - RCM Timisoara 30-18

    dedicatie pentru scarba de ghanazzan
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #161
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Conducerea echipei de baschet masculin Steaua Bucuresti a anuntat azi asocierea cu echipa CSM Bucuresti.Noua denumire va fi Steaua CSM Bucuresti.

    http://i42.tinypic.com/8yypp0.jpg
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #162
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    http://i44.tinypic.com/2ljrzpw.jpg



    Vesti bune si din handbalul masculin, in acest sezon jucam in liga nationala.

    Etapa 1 (tur - 15 septembrie; retur - 8 decembrie): HC Odorhei - STEAUA
    Etapa a 2-a (tur - 22 septembrie; retur - 19 ianuarie): STEAUA - - Turda
    Etapa a 3-a (tur - 25 septembrie; retur - 22 ianuarie): Poli - STEAUA
    Etapa a 4-a (tur - 29 septembrie; retur - 26 ianuarie): STEAUA - CaraS Severin
    Etapa a 5-a (tur - 6 octombrie; retur - 29 ianuarie): dinamo - STEAUA
    Etapa a 6-a (tur - 13 octombrie; retur - 9 februarie): Pandurii - STEAUA
    Etapa a 7-a (tur - 16 octombrie; retur - 16 februarie): STEAUA - - Suceava
    Etapa a 8-a (tur - 10 noiembrie; retur - 19 februarie): CSM Bucuresti - STEAUA
    Etapa a 9-a (tur - 17 noiembrie; retur - 9 martie): STEAUA - HCM Constanta
    Etapa a 10-a (tur - 20 noiembrie; retur - 16 martie): Baia Mare - STEAUA
    Etapa a 11-a (tur 24 noiembrie; retur - 19 martie): Stiinta Bacau - STEAUA
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #163
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Steaua a inregistrat prima victorie din acest sezond in Liga Nationala de handbal masculin, 28-26 cu cei din Caras Severin.
    La sfarsitul partidei antrenorul nostru a avut o scurta declaratie.

    Cred că astăzi și-au dorit și ei, și-au schimbat atitudine în primul rând la antrenamentele premergătoare acestui joc și trebuie să gestionăm foarte bine acest rezultat, pentru că este un nou început, trebuia să fie un nou început pentru noi. Este o victorie de moral, sper să începem să le legăm pentru că acești băieți au o valoare care trebuie să și-o exprime în meciurile următoare. La fel ca și în meciul cu Odorhei am jucat bine 40 de minute, dar n-am gestionat avantajul de patru goluri, la fel și la Timișoara din nou am pierdut pe o indisciplină tactică colectivă, însă astăzi și-au dorit, am corectat împreună cu ei greșelile și am obținut o victorie, care nu a fost ușoară. Reșița a făcut egal cu Dinamo, a câștigat la Timișoara, în ciuda faptului că sunt puțini și e o echipă tânără, au jucat foarte bine. Diferența a făcut-o poarta, în primul rând, Laufceac a făcut un meci foarte bun, dar și omogenitatea lotului, pentru că băieții au jucat foarte mult timp împreună la Steaua și cred că acest lucru și-a pus amprenta pe victorie, plus valoarea individuală a jucătorilor. Am avut emoții când s-au apropiat la un gol, dar băieții au gestionat bine momentul. Nu aveau voie să vină la un gol și lipsa de concentrare în apărare era să ne coste din nou. Este o victorie de moral înaintea derby-ului și dacă nu am fi câștigat astăzi era greu să o luăm iar de la zero. Sunt bucuros că am câștigat și cred că alta va fi atitudinea noastră de acum încolo la meciuri, a declarat Ovidiu Mihaila.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #164
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0

    Polo pe apa!

    Steaua - dinamo
    Ora 12:00, Duminica 20.10.2013

    In primul turneu disputat la Oradea, Steaua-dinamo 12-11
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #165
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0

    Clubul Sportiv al Armatei Steaua - Scrima

    Ana Maria Branza a cucerit trofeul Cupa Romaniei la spada. Pe urmatoarele doua locuri ale podiumului situandu-se colegele de club, Udrea Maria si Simona Pop.
    Alaturi de ele in fotografie, sportiva satmareanca Amalia Tataran, s-a situat pe locul patru.
    Aceasta este componenta echipei Romaniei medaliata cu argint la Campionatul European Zagreb 2013.

    Felicitari fetelor, toti sportivii stelisti ar trebui sa ia exemplu de la voi.

    http://i40.tinypic.com/8ydto1.jpg
    Last edited by Dario; 18th October 2013 at 15:36.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #166
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0

    Clubul Sportiv al Armatei Steaua - Handbal

    STEAUA BUCURESTI - CSU Suceava 33-31 (16-13)

    Steaua Bucuresti: Laufceac, Tenghea (portari), Florea 11 goluri (7 din 7m), Georgescu 8, Cian 6, Szoke 5, Mazilu 1, Stamate 1, Birtalan 1, Stefan, Stanciu, Hrimiuc, Juverdianu, Arsene, Vancea.
    Antrenori: Ovidiu Mihaila, Gabriel Zamrii

    CSU Suceava: Spiridon, Tcaciuc V., Ilii (portari), Sandu 9 goluri, Burlacu 6, Tarzioru 6 (5 din 7m), Rosu 5, Eros 3, Petrea 1, Tcaciuc I. 1, Matei, Rugaci, Dumitras.
    Antrenor: Razvan Bernicu
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  22. #167
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Buna victorie! Dar suntem foarte departe de ceea ce am fost chiar si acum 6-8 ani.
    MEREU SUPERIORI !!!

  23. #168
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Am o rugaminte, modifica denumirea threadului in Clubul Sportiv al Armatei Steaua sau CSA Steaua (varianta prescurtata).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •