Page 85 of 128 FirstFirst ... 3575838485868795 ... LastLast
Results 1,765 to 1,785 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1765
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo doreste sa plece in Spania in 2017, in stagiu de pregatire si sunt in discutii cu reprezentantii Borussiei Dortmund pentru un meci de pregatire de lux in cantonamentul iberic.

  2. #1766
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Tircoveanu si Patrick Petre vor fi imprumutati la echipe din Liga1 unde sa joace constant.

  3. #1767
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Se apropie perioada de Mercato si umbla deja o serie de zvonuri. Andone spune ca doreste 4 jucatori cu care s-a vorbit: Cristi Barbut si Fernando Llorente, de la ACS Poli Timisoara, Azdren Llulaku, de la Gaz Metan, si Constantin Budescu.
    Negoita forteaza aducerea lui Mihai Radut care este liber de contract.

  4. #1768
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Andone anunta plecarea a 4 jucatori, Rotariu, Gnohere si probabil Hanca si Lazar.

  5. #1769
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Tircoveanu si Patrick Petre vor fi imprumutati la echipe din Liga1 unde sa joace constant.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ando...nu-497414.html
    S-a schimbat schimbarea.

  6. 26th December 2016, 20:24

  7. 26th December 2016, 21:02

  8. 26th December 2016, 21:11

  9. #1770
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamovistii se vor reuni pe 5 ianuarie, iar pe 15 vor pleca spre Marbella. Se vor pregati la baza de la Saftica pana la deplasarea din Spania.
    Vor juca patru meciuri amicale: cu chinezii de la Tianjin Teda, cu Eintracht Braunschweig, liderul din liga a 2-a germana, cu fosta adversara a Stelei, FC Zurich si cu Videoton.

  10. #1771
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Putem incepe anul cu un trofeu.

    La munți ani!

  11. #1772
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Umbla vorba ca il aducem pe cernat...asta inseamna ca inaptii nu au reusit sa ii prelungeasca contractul lui Palic sa-i fut in cioc

  12. #1773
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    eu unul nu sunt deloc asa de incantat de sosirea lui cernat. in loc sa-l promoveze pe tarcoveanu si sa-l tina pe palic, incepem sa aducem elefanti. o fi fost cernat bun (poate ca inca mai are ceva de spus), dar nu cred ca era cazul sa vina la dinamo...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. #1774
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    S-a strigat adunarea. Primul antrenament din 2017 are loc astazi la ora 12.00, la Saftica.
    Lotul prezent la reunire: L. Branescu, A. Cobrea, J. Penedo, Iustin Popescu, Vlad Mutiu, S. Hanca, I. Nedelcearu, S. Filip, M. Oliva, Mihai Popescu, L. Ceccarelli, B. Janeczek, L. Mariĉ, Romera, L. Corbu, A. Busuladzic, V. Lazar, D. Rotariu, D. Nistor, P. Petre, A. Dudea, I. Serban, Olteanu,Tircoveanu, H. Gnohéré, D. Popa, A. Nemec.
    Palic si May Mahlangu au fost invoiti o zi.
    La echipa au revenit si cei doi portari, Vlad Mutiu si Iustin Popescu, care erau imprumutati ni liga a doua, la Ramnicu Valcea, respectiv Unirea Tarlungeni.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Leo; 6th January 2017 at 16:00.

  14. #1775
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    s-a rezolvat si problema lui gnohere: 3 ani si jumatate la fcsb. se pare ca dinamo va lua vreo 200.000 euro, mai mult chiar decat pe fai. oricum, bine ca a plecat, ma saturasem de figurile si fitele lui. sincer, nu il regret deloc.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #1776
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pacat ca Gnohere se pliase frumos pe echipa de la Dinamo.
    Dar ma bucur ca a plecat si s-a terminat telenovela, acum putem lua un alt atacant care sa joace pentru echipa.
    Bizonu' va esua la Steaua conform regulii sau blestemului. Ii doresc sa regrete alegerea asta precum Marica si altii asemenea care au ales sa se inchine becaliotului pentru 30 de arginti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #1777
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu e nici o drama ca a plecat, de mult timp nu mai juca pentru noi si il cam tineam degeaba. Ca a mers la spurcati e treaba lui.
    Acum trebuie adus cineva in locul lui , nu ne putem baza doar pe Nemec si Popa.

  17. #1778
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    fsr.ule, atentie, a plecat de la spurktii din hazna.
    sa spuna leo ca n.am dreptate.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #1779
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    fsr.ule, atentie, a plecat de la spurktii din hazna.
    sa spuna leo ca n.am dreptate.
    Sa nu te vad comentand peste cateva luni ca ati luat teapa cu el si n-o sa faca mare treaba pe la voi

  19. #1780
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Trebuie data mai mare incredere lui Popa.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  20. #1781
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cam multa atentie acordata pt o javra.

  21. #1782
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo a facut astazi vizita medicala la Institutul National de Medicina Sportiva.
    Jucatorii prezenti:
    Portari: Penedo, Branescu, I. Popescu;
    Fundasi: Romera, Ceccareli, Nedelcearu, Marici, St. Filip, Olteanu, M. Oliva, M. Popescu, Ion Gheorghe, D. Ciobotariu, Corbu
    Mijlocasi: Hanca, Lazar, Palic, Nistor, Busuladzici, Rotariu, Tircoveanu, Dudea, I. Serban
    Atacanti: Nemec, Popa
    May Mahlangu nu a venit, zborul sau fiind anulat. Au lipsit si Patrick Petre, Bernard Janeszcek si Alberto Cobrea, probabil vor fi imprumutati la alte echipe.
    De la echipa a doua au fost chemati Denis Ciobotariu si Ion Gheorghe.

  22. #1783
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ar mai fi nevoie de un atacant si un fundas central bun si asta in conditiile in care nu vor mai fi plecari notabile.

    Sper sa nu fie asa de cretini incat sa-i dea din iarna asta simultan pe Rotariu, Lazar, Hanca asa cum azice un post de mai sus.
    S-ar duce naibii orice speranta pentru anul asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  23. #1784
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Il vezi pe Negoita sa bage bani in transferuri de calitate?

  24. #1785
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sincer sper ca Negoita sa marce ceva bani in transferuri utile.
    E nevoie acum inainte de play-off si mai ales ca tocmai a dat un atacant din trei.
    Cel putin cat timp nu vad pe un altul mai potent financiar si mai dornic sa investeasca la Dinamo.

    Si am avut ceva transferuri utile in ultimii 2 ani, chiar daca mai degraba gratis si chiar daca nu a fost meritul lui personal precum e cazul patronului de la Steaua.
    Dar cred ca e normal sa fie asa si nu mi-ar place sa vad scenele grotesti de la stelisti sau precum erau la noi pe timpul lui Borcea-Turcu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •