Page 78 of 128 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast
Results 1,618 to 1,638 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1618
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    acum am inteles de ce rahatul de andone nu il folosea pe andrei marc: pentru ca alt jeg, negoita ionut, il vinde la echipa turca de liga secunda sanliurfaspor!! in felul asta, dinamo ramane descoperita si in centrul apararii, bazandu-se practic numai pe doi oameni: mevlija si nedelcearu.
    nu stiu de ce incapatanatul si increzutul de pregatitor de echipa, intrat in conflict cu proprii suporteri intr-un timp record, renunta atat de usor la un fundas central mai bun decat nedelcearu, si care are doar 23 de ani. chiar nu-mi dau seama ce se intampla. cum sa dai un fundas decent, tanar si ambitios pe numai 200000 de euro, ramanand atat de subtire intr-un post vital?
    cum poti tu, antrenor de doi bani, sa mai spui ca tintesti unul din primele doua locuri daca iti vinzi jucatorii din putinii pe care ii mai ai?
    hai sictir, bai andone si negoita!!!
    Last edited by torinezu; 28th August 2016 at 09:21.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  2. #1619
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Asa e, ramanem descoperiti pe singurul post pe care eram acoperiti. Incredibil asa ceva. Am avut dreptate vizavi de andone inca de cand se zvonea ca va veni gunoiul antrenor la noi. Un cretin, un mascarici care a distrus aproape tot ce a construit Mircea Rednic. Mai sunt Bizonul, Palic si Mevlja, dar ii vom pierde si pe aia, pt ca nu le da ionut pielea p**ii negoita banii pe care ii merita.

  3. #1620
    senior vladut13's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Se pare ca Edi Iordanescu il doreste pe Nistor la TSKA Sofia, se preconizeaza inca un transfer esuat.

  4. #1621
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Totul devine ridicol si de neinteles.
    Cum sa dai un fundas central de 23 de ani pe 200k in conditiile in care ramai fara rezerve pe post intr-un loc deja extrem de subtire?
    200k in contextul in care Steaua vinde pe milioane declaseaza din start Dinamo.
    Si la o echipa de liga a2a din Turcia.
    Incerc sa cred ca Marc e un caracter dificil si vroia sa plece cu orice pret. Dar chiar si asa e de neinteles cat timp Nedelcearu mi se pare mai slab.
    Sa fi adus alt fundas central in vara, sa-l fi luat pe Puljic si nu zicea nimeni nimic.
    Dar in contextul actual e sinucidere in public.
    Rusinos, in primul rand pentru Andone care accepta sa fie carpa si nu e in stare sa ceara macar un lot decent.

    Daca TSKA il vrea pe Nistor cu adevarat, atunci acolo se va duce.

  5. #1622
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Il avem pe M. Popescu ca rezerva pr fundasii centrali. Oricum Marc era a patra optiune in viziunea expertului Dolce. In fotbal se aplica mai greu expresia''daca voi nu ma vreti, eu va vreau.''

  6. #1623
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Daca gandim asa, mai avem cativa fundasi centrali pe la echipa secunda. Sa fim seriosi, Marc e peste Mihai Popescu.

  7. #1624
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pai nu eu gandesc asa. Asta a declarat Andone. Daca te incalzeste cu ceva, nici eu nu sunt multumita de politica asta de transferuri a lui Negoita si pozitia de vopsitor a lui Andone.

  8. #1625
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ma intreb de ce se injoseste andone in halul asta cica ar lua 15 mii pe luna salariul. Pai lua mai bine de atat in cipru, golf sau alte zone de-astea ciudate, fara sa fie nevoie sa il luam noi la p..a aici si sa piarda respectul tuturor dinamovistilor

  9. #1626
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0

  10. #1627
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Deci cand Rednic cerea transferuri, se miza pe tineri romani. Acum renuntam la unul dintre cei mai talentati jucatori romani din '93 ca sa aducem un croat care a implinit deja 29 ani, liber de contract si care ultima data a jucat in Iran, doar 21 meciuri intr-un an. Pai daca e asa, sa-ti mai luam o data mortii la p**a, neacoita!

  11. #1628
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ai dreptate, e extrem de bizar sa vezi ca dau un fundas central care era considerat printre cei mai promitatori si a ajuns ultima optiune la Dinamo.
    dar o fi ceva cu el, altfel nu-mi explic ca nici Rednic si nici Andone nu se inteleg cu el.
    si inteleg ca Marc a vrut sa plece definitiv cu orice pret, a respins orice forma de imprumut.

    Dar problema nu e ca pleaca Marc, ci ca-l dau pe Marc fara sa fi pregatit din timp terenul cu achizitii pe post.
    Daca Dinamo avea acum un lot bun, nimeni nu se zbatea prea tare de plecarea lui Marc.
    Doar ca Dinamo are acum lot de vreo 24 de jucatori, inclusiv 3 portari si o gramada de juniori gen Moldoveanu sau Patrick pe care nu-i vad prea curand jucatori de baza. Lotul are de fapt vreo 18 jucatori care ar putea duce greul.
    Prin comparatie Steaua are lot de vreo 32 de jucatori, vinde pe sume de 40 de ori mai mari decat ia Dinamo pe Marc si mereu aduce in locul plecatilor pe altii de valoare confirmata.

    Dinamo il aduce acum pe croatul asta care pare slab daca ne uitam unde a jucat in ultimul an.
    dar cam asa parea si Palic care venea din Tailanda si chiar si Puljic care nu jucase la Gent decat 1-2 meciuri in 2 ani. sa vedem, dar nu suna bine ceea ce se intampla acum...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #1629
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Oho, 18 jucatori care duc greul? Poate in perioada lui Rednic. Acum abia gasim 11 sa formam o echipa, pe banca avem numai Patrick, Popa, Serban, Oliva, Penedo, Corbu, Popescu sau Olteanu. Fara suparare, dintre baietii astia nu prinde nimeni nici macar banca la steaua. Marc era singura noastra rezerva decenta.

  13. #1630
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu plecarea lui Marc e problema, si nici suma...ne trebuie jucatori...2 mijlocasi si un varf. Bine, un alt antrenor si un alt patron ar fi cazul ideal dar facem si noi haz de necaz

  14. #1631
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Nu o fi problema principala, dar e una dintre probleme. Daca Mevlja va rata un meci, esti mancat cu Popescu si Nedelcearu. Maric n-a mai jucat un meci oficial din 13 mai.

  15. #1632
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Oho, 18 jucatori care duc greul? Poate in perioada lui Rednic. Acum abia gasim 11 sa formam o echipa, pe banca avem numai Patrick, Popa, Serban, Oliva, Penedo, Corbu, Popescu sau Olteanu. Fara suparare, dintre baietii astia nu prinde nimeni nici macar banca la steaua. Marc era singura noastra rezerva decenta.
    Stai ca eu nu vorbeam de valoare ci de jucatorii care sunt rulati in mod obisnuit.
    Avem probleme la fundasi laterali (Romera e o gluma, Filip nu e departe) si nu sunt optiuni de rezerva decente in niciun compartiment.
    Da, stam rau, nu numai ca nu avem un prim 11 decent dar daca vreunul dintre astia capoteaza incep probleme grele.
    Nici nu vreau sa ma gandesc la un cuplu Nedelcearu-Popescu, sper ca croatul asta sa se dovedeasca bun desi cartea de vizita nu-l recomanda astfel.

    Intre timp falitii aia de la Pandurii l-au luat imprumut pe Antal si au lot mai tzapan decat Dinamo care e solvabila.
    CFR la fel.
    Cum naiba ei pot si Dinamo nu?

  16. #1633
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pt ca e rea vointa, de aia.

  17. #1634
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Gnohere refuza prelungirea contractului cu Dinamo. In acest moment, un singur lucru e cert: Gnohere se va desparti de Dinamo, cel mai tarziu in vara viitoare.

  18. #1635
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    probabil ca-l vor da la iarna cu 200k pentru a nu-l pierde gratis la vara.
    asta e, Dinamo e club sarac in reconstructie permanenta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #1636
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    pardon, club/cluburi conduse de patroni saraci cu duhul.

  20. #1637
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bravo lui Eddy Gnohere ca nu accepta sa fie terfelit de aceste jeguri rupte in cour, cu ofertele lor pt oameni ai strazilor!

  21. #1638
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Tocmai ce ziceam. Multa m**e familiei negoita!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •