Page 11 of 134 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 211 to 231 of 2795

Thread: ASU Poli Timisoara

  1. #211
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  2. #212
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  3. #213
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  4. #214
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Faine poze.

  5. #215
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    merci, atmosfera a fost "brrrr" si la propriu si la figurat
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  6. #216
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Acum spune-ne cum a fost perchezitia?

  7. #217
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    ne-au sters toate pozele facute in zona de frontiera (am incercat... ), ne-au facut sa pierdem inceputul meciului, m-au/ne-au lasat fara bricheta, mi-au/ne-au intors buzunarele/hainele pe dos.. ... , ne-au facut pofta cu plesca ce o haleau langa noi si nu ne-au lasat sa cumparam jelen pivo
    in rest ce sa zic? combinatia dintre peripetiile rapidistilor, mahmureala nemtilor ( app., au invatat sa salute romaneste: ___ steaua ) si cele mai sus enumerate, a dus la o deplasare de pomina! nu se poate uita!
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  8. #218
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Sa-ti scrii memoriile!

  9. #219
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    ai chef de bascalie? se poate rezolva... mai ales ca am primit ceva lectii de ironie fina, de la mega moderatorul secolului...

    PS esti neserioasa!!! ai fost sunata pentru deplasarea la sarbi ....
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  10. #220
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Mda, deplasarea se aranjeaza cu ceva timp inainte, nu cu o ora inainte. Neserioasa esti tu.

    Ai ce scrie, deplasarea la Tg Jiu care s-a lasat cu bataie, asta de la sarbi cu peripetii. Eu as cumpara cartea.

  11. #221
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Mda, deplasarea se aranjeaza cu ceva timp inainte, nu cu o ora inainte. Neserioasa esti tu.

    Ai ce scrie, deplasarea la Tg Jiu care s-a lasat cu bataie, asta de la sarbi cu peripetii. Eu as cumpara cartea.
    daca incep de la ziua cand DP m-a dus prima oara (bebe fiind) pe stadion...., intr-adevar as avea ce srcie

    PS ai dreptate, mea culpa, insa nici la noi nu a fost absolut sigur (Luca era racit si nu stiam daca il pot lasa "in deplasare")
    next time
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  12. #222
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Am vazut apelul abia dupa ce citisem postarea ta pe forum. Oricum nu veneam, vremea nu-mi facea bine.
    Alta data.

  13. #223
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OnixTM View Post
    ne-au sters toate pozele facute in zona de frontiera (am incercat... ), ne-au facut sa pierdem inceputul meciului, m-au/ne-au lasat fara bricheta, mi-au/ne-au intors buzunarele/hainele pe dos.. ... , ne-au facut pofta cu plesca ce o haleau langa noi si nu ne-au lasat sa cumparam jelen pivo
    in rest ce sa zic? combinatia dintre peripetiile rapidistilor, mahmureala nemtilor ( app., au invatat sa salute romaneste: ___ steaua ) si cele mai sus enumerate, a dus la o deplasare de pomina! nu se poate uita!
    Asta impreuna cu salutul pt caini le stiau de mult...
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  14. #224
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by OnixTM View Post
    ne-au sters toate pozele facute in zona de frontiera (am incercat... ), ne-au facut sa pierdem inceputul meciului, m-au/ne-au lasat fara bricheta, mi-au/ne-au intors buzunarele/hainele pe dos.. ... , ne-au facut pofta cu plesca ce o haleau langa noi si nu ne-au lasat sa cumparam jelen pivo
    in rest ce sa zic? combinatia dintre peripetiile rapidistilor, mahmureala nemtilor ( app., au invatat sa salute romaneste: ___ steaua ) si cele mai sus enumerate, a dus la o deplasare de pomina! nu se poate uita!
    Narcomanilor , ati crezut ca acolo va merge cu circul?

  15. #225
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...ref_map=%5B%5D


    Traficanți de fotbal! Jucătorii lui ASU Poli Timișoara au fost percheziționați de poliția sârbă care avea un pont că românii sunt dealeri de droguri


    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=815

    De rigoarea forțelor de ordine nu a scăpat nici Paul Codrea, antrenorul fiind pus cu fața la perete și controlat


    Doi dintre fani au achitat peste 1.000 de euro pentru a fi eliberați din închisoare, acolo unde au stat 24 de ore


    Suporterii lui ASU Politehnica Timișoara au trecut, duminică, granița pentru a asista la primul meci amical internațional al echipei din liga a cincea pe care o susțin. Adversarul bănățenilor a fost OFK Kikinda, unul dintre cele mai vechi cluburi din Serbia, formație fondată în 1909. Gruparea lui Paul Codrea a pierdut cu 2-1, însă acesta a fost de departe cel mai puțin supărător lucru pentru susținătorii lui Poli.

    Circa 400 de oameni au efectuat deplasarea în localitatea din Banatul Sârbesc. Printre ei s-au aflat și 20 de nemți, fani ai Borussiei Monchengladbach (înfrățiți cu timișorenii) și tot atâția rapidiști, veniți din București. Problemele au început la vamă. Acolo au fost așteptați de peste 100 de polițiști și jandarmi (întregul efectiv de forțe de ordine fiind din orașul Kikinda). Inițial, ultrașii au fost percheziționați la sânge, după care au fost transportați în coloană până la stadion.

    Românii le-au făcut “reclamă”

    De ce s-au mobilizat sârbii în felul acesta pentru un simplu meci amical între o echipă din liga a cincea și una din liga a patra, joc ce nu prezenta un risc major?

    Goran Mrakic, un membru important al Peluzei Sud, a discutat în limba sârbă cu câțiva dintre cei care își făceau meseria cu un zel de neînțeles pentru fanii lui Poli. “Jandarmii sârbi au primit recomandări foarte călduroase despre noi din partea colegilor lor din România, motiv pentru care ne-au percheziționat precum traficanții mexicani. Li s-a transmis că suntem un grup care reprezintă o periculozitate sporită și că există șanse să transportăm droguri. Din acest motiv au și verificat cu câini fiecare mașină”, a declarat Mrakic. Sârbii nu au găsit nimic asupra timișorenilor, dar le-au confiscat toate dozele de bere și chiar și pet-urile de suc și apă.

    Nimeni nu a scăpat de perchezițiile forțelor de ordine. Aceeași soartă cu cea a suporterilor au avut-o și fotbaliștii și antrenorii. Fostul internațional Paul Codrea s-a numărat printre „suspecți”. „M‑au pus cu mâinile la perete, mi-au golit buzunarele. Toată acțiunea lor a părut un pic exagerată. A fost prima oară în viața mea când am fost controlat așa, la sânge. Ne-au spus să ne dăm jos câte patru. Până la urmă, s-au lămurit că suntem o echipă de fotbal și unii au scăpat de percheziție, dar tot au urcat câinii în autocar”, povestește antrenorul alb-violeților.

    „Nota de plată”: 1.000 de euro

    Cel mai mult au avut de suferit doi tineri. Unul dintre aceștia a aprins o fumigenă în timpul meciului, iar imediat forțele de ordine l-au ridicat atât pe el, cât și pe băiatul care stătea lângă. Cei doi au fost duși la secția din localitate, unde și-au petrecut noaptea după gratii. Coșmarul lor s-a terminat după achitarea a 118.200 de dinari (aproape 1.100 de euro). Totul, pentru o fumigenă, în condițiile în care fiecare derby Steaua Roșie – Partizan înseamnă și un spectacol pirotehnic. Când e vorba de zeci de mii de ultrași, jandarmii și polițiștii sârbi nu sunt însă la fel de viteji.

    E ca și cum ai merge în vizită la un vecin, iar acesta te-ar servi cu o cafea purtând un cuțit între dinți. Oare le-a spus cineva forțelor de ordine că războiul civil din fosta Iugoslavie s-a încheiat?
    Goran Mrakic, suporter PoliTimișoara

    Am vorbit cu președintele lor. Ne lăuda, era încântat că am venit. A zis că e un eveniment special pentru oraș
    Goran Mrakic, suporter PoliTimișoara
    www.sspolitehnica.ro

  16. #226
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Hai spune-o: tot Robu e vinovat si acum.


    Ati vrut sa dati inca o lovitura de imagine si vi s-a infundat de data asta. Nu poti trai doar din spectacol .....sau circ. O sa treaca si asta.
    Last edited by tim; 28th May 2013 at 17:54.

  17. #227
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Mai degraba ASU-istilor li s-a pus eticheta de falsificatori!
    Nu cumva cineva a avut grija sa transmita sarbilor ca orzasii au falsificat brandul Politehnica Timisoara si mai au pretentia sa-l si scoata peste hotare?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  18. #228
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    ...si acum titrarea la cele 2 postari de mai sus: unu' e d.-vist si glumeste iar celalalt se tine polist si NU glumeste ba mai mult, alegerea nostra ii pare ca fiind un afront personal.
    Ghici pe care dintre cei doi il deranjeaza faptul ca nu oricine inghitite gogosi electorale?

    LE
    Ca tot e omniprezent...propun sa mutam dialogul pe thd-ul "performantilor". Pe ei nu-i baga nimeni in seama (parca ar fi Chiajna), sa le facem si lor raiting ....
    Last edited by 2stupiddogs; 28th May 2013 at 19:48.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  19. #229
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu tine. Spune-i amaratului de Since ca de aici nu plec. Voi face cunoscute toate faptele de vitejie ale echipei partidului democrat liberal.

  20. #230
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Hai spune-o: tot Robu e vinovat si acum.


    Ati vrut sa dati inca o lovitura de imagine si vi s-a infundat de data asta. Nu poti trai doar din spectacol .....sau circ. O sa treaca si asta.

    Daca ai fi baiat destept ti-ai fi dat seama ca nu noua ni s-a infundat ci celora care sperau ca la vama sa ni se gaseasc droguri sau cine mai stie ce.
    Noi din nou ne-am prezentat foarte bine intr-o deplasare in afara tarii, intr-o zi de duminica, la un amical a unei echipe de liga a 5-a, in conditii nu prea prielnice.

    PS: continua sa ne faci cunoscute faptele de vitejie!
    www.sspolitehnica.ro

  21. #231
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Hai spune-o: tot Robu e vinovat si acum.

    Ati vrut sa dati inca o lovitura de imagine si vi s-a infundat de data asta. Nu poti trai doar din spectacol .....sau circ. O sa treaca si asta.

    Quote Originally Posted by tim View Post
    Nu tine. Spune-i amaratului de Since ca de aici nu plec. Voi face cunoscute toate faptele de vitejie ale echipei partidului democrat liberal.
    ce chestie!! spectacol, circ ....inca o lovitura de imagine, inca o fapta de vitejie....
    a draq daca aveai aceeasi parere pe vremea cand stateam la perchezitionat și gazat in Tg. Jiu

    PS normal ca don primar e vinovat (sau poate vicele!!??)
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •