Page 8 of 106 FirstFirst ... 6789101858 ... LastLast
Results 148 to 168 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #148
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Si ce te intereseaza pe tine, suporter de 26 de ani, bilantul contabil??????!!!!! E problema ta sau a noastra a suporterilor?????
    Cand era somnorila patron (Viorel Paunescu) de ce n-ai mai cerut bilant?

    Becali a preluat Steaua intr-un moment, ma repet, extrem de greu pentru echipa. Atat in ceea ce priveste situatia din clasament, lot de jucatori, cat mai ales situatia financiara. De ce la momentul respectiv nu s-a gasit un fost nomenclaturist bolsevic sa bace bani in echipa?

    '7 ani si zero investitii'?????!!!! dar de unde esti ma copile tu? De la ochiu' si timpanu' cumva?
    Banii pe care i-a bagat in stadion (scaune, tabela, nocturna, vestiare, instalatie de sonorizare, gazon etc.) in centrul de copii si juniori (a renovat intreaga cladire in care-si desfasoara activitatea centrul), trenurile cu gazon natural si sintetic, parcarile si asfaltul din jurul stadionului, de unde au venit??? Dar nenumaratii jucatori veniti pe bani multi si f. multi, cu ce bani au fost cumparati??? UTCopos, Badea, Iancu sau cine mai vrei tu crezi ca au bagat mai multi bani? Ne gasesti tu un supermiliardar care sa investeasca an de an mai mult decat grandomanul de Becali?
    Copile cine este in spatele vostru, al astora de la AISS?
    Uite ca ma intereseaza, din postura de suporter care platea bilete si abonamente. Ca tu alegi sa fii ignorant, e numai problema ta.

    Banii pe care i-a bagat in stadion, in centrul de copii si juniori, in parcarea aia de la oficiala si in transferurile alea facute pe bani nu atat de multi precum iti imaginezi au venit din incasari. Sa nu mai spunem ca investitiile in infrastructura erau fie obligatie contractuala fata de M.Ap.N., fie obligatie pentru cupele europene, niciodata n-a fost facut mai mult decat minimul necesar.

    Sunt extrem de multe calcule, facute in mare asa, legate de incasarile clubului din ultimii 7-8 ani si ele sar bine de 60 de milioane de euro. Eu unul, asa copil, ma indoiesc sincer ca Steaua a cheltuit 60 de milioane de euro din 2003 si pana acum.

    Batranelule, in spatele meu este numai si numai atasamentul fata de acest club, pe care il doresc mai intai curat si apoi performant. La fel stau lucrurile si in ceea ce ii priveste pe multi alti membri ai AISS. Intrebarea e alta, in capul ala al tau e ceva?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #149
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Uite ca ma intereseaza, din postura de suporter care platea bilete si abonamente. Ca tu alegi sa fii ignorant, e numai problema ta.

    Banii pe care i-a bagat in stadion, in centrul de copii si juniori, in parcarea aia de la oficiala si in transferurile alea facute pe bani nu atat de multi precum iti imaginezi au venit din incasari. Sa nu mai spunem ca investitiile in infrastructura erau fie obligatie contractuala fata de M.Ap.N., fie obligatie pentru cupele europene, niciodata n-a fost facut mai mult decat minimul necesar.

    Sunt extrem de multe calcule, facute in mare asa, legate de incasarile clubului din ultimii 7-8 ani si ele sar bine de 60 de milioane de euro. Eu unul, asa copil, ma indoiesc sincer ca Steaua a cheltuit 60 de milioane de euro din 2003 si pana acum.

    Batranelule, in spatele meu este numai si numai atasamentul fata de acest club, pe care il doresc mai intai curat si apoi performant. La fel stau lucrurile si in ceea ce ii priveste pe multi alti membri ai AISS. Intrebarea e alta, in capul ala al tau e ceva?
    Putoiule, eu platesc bilete si abonamente de cand tu nu erai nici macar in proiectul parintilor tai. Fapul ca nu ma intereseaza, cum de altfel nu intereseaza marea masa a inimilor ros'albastre, nu e o chestiune de ignoranta, ci de bun simt, ceea ce tie din pacate iti lipseste. Sa te uiti in buzunarul altuia, doar cei cu un caracter indoielnic o pot face.

    N-a fost mai mult decat minimul necesar, spui. Pai de ce n-a facut acele lucruri ofiteroii fomisti din ministerul pe care-l ti atat in brate? De ce n-au investit ei, fostii bolsevici, care acum doresc inapoi echipa. Prost ar fi Gigi sa le-o dea. Si mai mult ca sigur le-o va da prin gura.

    Nu ma, in spatele tau sunt interese, interese mari. AISS-ul, de fapt cativa smecheri (cica si baiatul ministrului Gabriel Oprea ar fi printre membrii fondatori; stii ceva de chestiunea asta????) de ani buni este mana in mana cu MAPN-ul.

    In capul si in sufletul meu sunt performantele obtinute de Steaua in acesti ani, idiot mic. Ele sunt rezultatul investitiilor facute Becali spre disperarea ta si a altor copiii de bani gata, care, spera ei, in imbecilitatea lor, ca pot aduce pe altcineva la Steaua.
    Hai spune drept esti copil de fost nomenclaturist?
    Last edited by Duba; 24th June 2011 at 18:03.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #150
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Prostovane, se vede ca n-ai nimic in cap.

    - Un club de fotbal e administrat de o societate comerciala, numai un imbecil s-ar referi la asta ca la "buzunarul lui".

    - Pe tine nu te intereseaza bilantul financiar pentru ca bubui de prostie. Spui despre altii ca "pun botul" la ce scrie in presa, insa tu esti primul care inghite tot, incepand cu milioanele pe transferuri, care nu exista decat in visele ciobanului, si pana la investitiile alea care, repet, sunt egale cu 0.

    - O alta dovada a prostiei de care dai dovada este afirmatia asta: de ce n-a facut acele lucruri ofiteroii fomisti din ministerul pe care-l ti atat in brate? De ce n-au investit ei, fostii bolsevici, care acum doresc inapoi echipa. Cand si unde am zis eu ceva de echipa finantata de Ministerul Apararii?

    - Ciobanul nu trebuie sa dea nimic, asta e un lucru pe care justitia il va lamuri mai devreme sau mai tarziu.

    - Din nou esti foarte prost... informat si sugi toate bombele de presa. Nici Oprea si nimeni din familia lui nu are legatura cu AISS iar AISS nu are nicio legatura cu Ministerul. Singurele contacte sunt cu oamenii de la CSA care s-au dovedit receptivi la actiunile asociatiei legate de celelalte sectii.

    - Tu esti fanul ciobanului, nu al Stelei, tu esti unul din tuciurii aia care primesc bilete si transport gratis la stadion si, la final, striga "sus pe maibac".

    Nu ai nici cea mai mica idee despre ce inseamna Steaua, ma indoiesc ca ai mers in viata la mai mult de 2-3 meciuri (din cate imi amintesc, in trecut te-am mai invitat sa ne vedem la "o samanta" pe stadion si ai refuzat cu gratie), de celelalte sectii nici nu mai vorbim. Esti un frigigist care nu are nicio legatura cu Steaua, tu sustii echipa ciobanului, indiferent de numele sau de istoria ei.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #151
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Vad ca va duelati pe faptul ca jiji a bagat sau nu bani.
    Pai a cam bagat. Cat a scos habar n-am probabil nu-i pe cine stie ce plus...
    @ azi am aflat de la jiji in direct la sport.ro ca "managment" se traduce mai nou prin vanzare de jucatori.
    Cica conducerea lui Dinamo asta socoteste prin managment, sa-l vanda pe Torje la Steaua.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  5. #152
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Vad ca va duelati pe faptul ca jiji a bagat sau nu bani.
    Pai a cam bagat. Cat a scos habar n-am probabil nu-i pe cine stie ce plus...
    Mai repede a bagat tiganul in AEK decat ciobanul in Steaua. Banii IMPRUMUTATI unei societi comerciale nu reprezinta INVESTITIE decat in fanteziile unora.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #153
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    @Marius
    Jegule, pisa-m-as pe tine de copil de bolsevic, in cap n-ai tu absolut nimic, nenorocitule.

    Pe mine ma intereseaza STEAUA, cretinule!!!! STEAUA si NUMAI STEAUA! Nu sunt angajat al clubului sa ma intereseze bilantul. Doar cei care au interese, si cu siguranta, o jioodie ca tine are, poate aduce in discutie bilantul unei societati comerciale cu care n-are nicio legatura.

    Dar de cine vrei jigodie sa fie finantata???? De Voiculescu? De Tiriac, ********ul de serviciu, de un alr Coposel? De unul care face parte din sorgintea vostra comunisto-********a?

    Pusti cordit, eu sunt fanul Stelei, jigodie! N-am scris NICIODATA, repet NI-CIO-DA-TA o silaba in care sa atac echipa, fie ca a fost vorba de perioada de dinainte de '89, de epoca Paunescu sau acum de cand Becali finanteaza echipa. Tu si alti cretini de teapa ta ati facut si continuati sa faceti numai deservicii echipei pe care sustineti ca o iubiti. Trebuie sa fi cretin cu diploma sa creezi admosfera irespirabila atat pentru jucatori, dar si pentru ceilalti suporteri, doar doar o pleca Becali. In imbecilitatea care va domina, voi nu pricepeti ca atata timp cat grandomanul de Becali finanteaza echipa el are dreptul s-o administreze asa cum doreste. Trezeste-te idiot sinistru! E tara plina de *******i, nu mai avem nevoie si de tine!
    Last edited by Duba; 24th June 2011 at 18:53.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #154
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Mai repede a bagat tiganul in AEK decat ciobanul in Steaua. Banii IMPRUMUTATI unei societi comerciale nu reprezinta INVESTITIE decat in fanteziile unora.
    Tiganul de la AEK a bagat o ****. CJ si primaria Timisoarei aloca an de an peste 3 milioane de euro. Bugetul Timisoarei n-a fost mai mare de 7-8 milioane, iar o mare parte in afara celor 3 lilioane au mai venit din sponsorizari drepturi TV si tepele lui Iancu date lui Gigi.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #155
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1


    va rog sa nu il sanctionati pe mosuletul isteric frigigist pentru postul de mai sus. nu conteaza ca n-a zis nimic la subiect, in stilul ********ilor pe care, chipurile, ii acuza

    batranelule, iti fac un cadou. merita sa-l printezi si sa-l pui pe perete.
    Attached Images Attached Images
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #156
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post


    va rog sa nu il sanctionati pe mosuletul isteric frigigist pentru postul de mai sus. nu conteaza ca n-a zis nimic la subiect, in stilul ********ilor pe care, chipurile, ii acuza

    batranelule, iti fac un cadou. merita sa-l printezi si sa-l pui pe perete.
    Ce caracter infect are acest copil de bolsevic. Dupa ce ma face in fel si chip, tipa sa fiu sanctionat pentru ca i-am raspuns, si nu mai are replica.

    Zi-ne ma ce a fost tac-tu. Din ce structuri a facut parte?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #157
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu ma anemicule, am zis sa NU fii sanctionat pentru ca esti amuzant in prostia ta

    Ti-a placut cadoul? Este ca idolul tau are un profil frumos?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #158
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Spectaculoasa mincatoria dintre 2 suporteri ai echipei Steaua. Sint curios <parintii> Hingherul + Dario ce zic... Bine, ar fi maxim de amuzant sa intre si dinamovistii si sa va ia pe amindoi in...





    ...suflet
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  12. #159
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Maxim dialogul. As vrea sa zic si eu ceva in discutia asta, sper sa nu mai ia Duba la per pules cum are obiceiul. Clubul Rapid are datorii la Ana Holding de 21 de milioane de euro. Nu stiu care e situatia la Steaua si Dinamo, insa sunt convins ca e asemanatoare. Acesti paraziti incaseaza profitul de la cluburi, iar datoriile le directioneaza spre firmele proprii. Nu sunt investitori, ci niste camatari nenorociti, care castiga imagine si chiar bani de pe urma acestor cluburi (mai multi sau mai putini, nu conteaza), iar cand se vor plictisi de jucarie si vor vinde isi vor recupera asa zisele investitii, cel putin.

    Concluzia ar fi ca, indiferent de ce parte a baricadei am fi, chiar nu merita sa ne certam pentru nenorocitii astia.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #160
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Daca va intrebati cum arata Duba:
    Attached Images Attached Images
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #161
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Nu o bate pe leodacin la tatuaje
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  15. #162
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Daca va intrebati cum arata Duba:
    Fugi ma de aici, nu existau poze color cand avea Duba varsta aia.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #163
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    http://www.bihon.ro/fc-bihor-lupta-pana-la-capat/939224

    Paradoxul face ca FC Bihor să aibă probleme din cauza datoriilor prinse în procesul de insolvență pentru care statul român protejează societățile respective, în timp ce FRF le dă în cap. Practic, din momentul declanșării datoriile sunt suspendate și nu se plătesc până în momentul când este aprobat planul de reorganizare. Dar FRF nu ține cont de asta.

    „Din cei 3 milioane de lei noi prinși în insolvență, 1,8 milioane sunt către bugetul de stat. Însă, fiind în insolvență nu se pot plăti sumele respective până când planul de reorganizare este aprobat de judecătorul sindic. Noi nu putem grăbi procesul de judecare. Comisia de Licențiere a considerat că avem dreptate, însă la contestația lui Viorel Duru, Comisia de Apel ne-a retras licența”, a explicat Morcan.

    În acest moment, FC Bihor este în perioada de observare cu drept de administrare propriu. E regretabil că FRF nu are prevăzut în regulamente și situația unor cluburi aflate în stare de insolvență.
    Ce nu s-a putut pentru FC Bihor s-a putut pentru alte cluburi. Spre exemplu Voința Sibiu și Săgeata Năvodari n-au primit licență de la Comisia de Licențiere, dar ulterior Comsia de Apel a catadicsit să le-o dea. Ciudat e și aspectul că echipa din Năvodari a fost anunțată încă din iarnă că nu are drept de promovare timp de trei ani, fiind pe lista celor peste 20 de echipe din eșaloanele II și III aflate în această situație.

    MUMU FRF! MUMU LPF!
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  17. #164
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Salut microbistilor

  18. #165
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Incredibil, ********ul asta batran de Duba, il face pe Marius fiu de bolsevic!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #166
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Niculae de la Astra a recunoscut, pe sport.ro, ca a fost ofiter de securitate. la varsta de 21-24 de ani.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #167
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Incredibil, ********ul asta batran de Duba, il face pe Marius fiu de bolsevic!
    Dar l-ai vazut ce scoala are, cum schimba subiectul si o ia pe aratura cand nu ii convine?

    "Domnilor, începu el, cu ajutorul acestui instrument ingenios, numit cosor, o s&#227; înv&#227;t&#227;m împreun&#227; s&#227; facem lucruri foarte utile oamenilor, t&#227;ranilor în special, dar si altor categorii, si anume: cosuri! Ce este un cos? Este un obiect de nuiele, cu o capacitate anumit&#227; de înc&#227;rcare, de pild&#227;, cosuri pentru porumb, cu care se încarc&#227; o c&#227;rut&#227; direct de pe ogor si a c&#227;rui capacitate, în porumb brut, coincide, dup&#227; cur&#227;tare, cu un dublu-decalitru. În ingeniozitatea sa, f&#227;r&#227; s&#227; m&#227;soare cu nimic, t&#227;ranul îsi împleteste un cos care îi permite s&#227;-si evalueze f&#227;r&#227; alte m&#227;sur&#227;tori recolta sa de porumb pe un pogon, adic&#227; num&#227;ra cîte cosuri a adus acas&#227; si stie cîte duble a f&#227;cut, calcul care îi permite s&#227;-si dea seama cît poate s&#227; vînd&#227; pe piat&#227; si cît s&#227;-i r&#227;mîn&#227; pentru hrana sa zilnic&#227;, pentru îns&#227;mîntat si pentru or&#227;t&#227;niile pe care le are el în curtea sa..."Gîtul ministrilor, matematicienilor, inginerilor se întinse la auzul acestui început de prelegere, asemeni scolarilor cuminti care înc&#227; nu înteleg ceea ce li se spune dar al c&#227;ror instinct îi tine în banc&#227; holbati, s&#227; se str&#227;duiasc&#227; si s&#227; învete totusi. "Pentru aceasta, continu&#227; individul, cineva s-a gîndit s&#227; vin&#227; în ajutorul t&#227;ranilor si a inventat acest instrument mai ingenios decît bricegele lor. Astfel a ap&#227;rut cosorul zis al lui Moceanu, fiindc&#227; asa îl chema pe inventator. El e compus din dou&#227; p&#227;rti, partea lemnoas&#227; (si ne-o ar&#227;t&#227 si partea fieroas&#227;! Deci, s&#227; recapitul&#227;m pe scurt: Cosorul lui Moceanu a fost inventat de Moceanu. El se compune..." "...din dou&#227; p&#227;rti", se auzir&#227; deodat&#227; vocile ascult&#227;torilor. Încîntat si surprins, individul surîse în sine. "Partea lemn..." zise el... "...oas&#227;", îl complet&#227; auditoriul... si partea fier..." "...oas&#227;", se ridicar&#227; vocile noastre. "Domnilor, exclam&#227; individul (si îsi propti o clip&#227; b&#227;rbia în piept de satisfactie), e o adev&#227;rat&#227; pl&#227;cere s&#227; ai de-a face cu intelectuali."

    Seamana cu Duba?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #168
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Il supraevaluezi...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •