View Poll Results: Mergeti la JO 2012?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • DA, ma bate gandul

    6 42.86%
  • NU, nu merita efortul

    8 57.14%
Results 1 to 19 of 19

Thread: Mergeti la J.O.?

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    Mergeti la J.O.?

    Fiti pe faza! Pentru a nu deveni victime ale unor infracțiuni, autoritățile din Marea Britanie îi sfătuiesc pe cei care vor să meargă la Jocurie Olipice din 2012 să acceseze site-urile oficiale destinate acestei competiții sportive.

    Autoritățile din Marea Britanie au transmis o informare referitoare la protecția persoanelor împotriva oricăror acțiuni ostile care ar putea veni din partea infractorilor în contextul Jocurilor Olimpice care se vor desfășura la Londra în 2012.

    Astfel, autoritățile britanice oferă informații persoanelor care vor să participe, în calitate de spectatori, la aceste întreceri în ceea ce privește procurarea biletelor, efectuarea de scurte excursii care presupun, de regulă, folosirea internetului și furnizarea de date cu caracter personal.

    Doritorii sunt sfătuiți să acceseze doar site-urile oficiale:


    - Pentru procurarea de bilete: www.tickets.london2012.com
    - Pentru a afla ce agent oficial a fost desemnat țăii noastre: www.tickets.london2012.com
    - Pentru orice alte detalii legate de jocurile olimpice: http://www.met.police.uk/olympic_and.../op_podium.htm

    De asemenea, este important de știut că în cazul în care procurați un bilet și nu mai puteți să îl folosiți și doriți să îl revindeți, acest lucru poate fi făcut doar prin intermediul agentului official.

    În cazul în care cumpărați bilete prin accesarea site-urilor neoficiale, riscați să cumpărați bilete care nu există, detaliile cardului dumneavoastră pot fi furate și folosite în comiterea de infracțiuni.

    Autoritățile din Marea Britanie ne-au comunicat trei agenții de turism oficiale care pot furniza excursii la Londra: www.thomascooklondon2012.com, www.prestigeticketing.london2012.com și www.jetsetsports.com.

    Datele au fost furnizate de autoritățile din Marea Britanie și au rolul de a oferi informații referitoare la Jocurile Olimpice de la Londra din 2012, acestea neputând fi considerate o invitație, recomandare sau promovare a serviciilor unor agenți comerciali. Înainte de a lua o decizie, vă rugăm să citiți toate informațiile disponibile în mod public și să analizați cu atenție toate opțiunile pe care le aveți.

    În situația în care aveți îndoieli în legătură cu modul în care ar trebui să procedați, vă sugerăm să solicitați asistență din partea unei persoane specializate.

    Chiar, merge cineva de pe forum la Jocurile Olimpice?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    Fiti pe faza! Pentru a nu deveni victime ale unor infracțiuni, autoritățile din Marea Britanie îi sfătuiesc pe cei care vor să meargă la Jocurie Olipice din 2012 să acceseze site-urile oficiale destinate acestei competiții sportive.

    Autoritățile din Marea Britanie au transmis o informare referitoare la protecția persoanelor împotriva oricăror acțiuni ostile care ar putea veni din partea infractorilor în contextul Jocurilor Olimpice care se vor desfășura la Londra în 2012.

    Astfel, autoritățile britanice oferă informații persoanelor care vor să participe, în calitate de spectatori, la aceste întreceri în ceea ce privește procurarea biletelor, efectuarea de scurte excursii care presupun, de regulă, folosirea internetului și furnizarea de date cu caracter personal.

    Doritorii sunt sfătuiți să acceseze doar site-urile oficiale:


    - Pentru procurarea de bilete: www.tickets.london2012.com
    - Pentru a afla ce agent oficial a fost desemnat țăii noastre: www.tickets.london2012.com
    - Pentru orice alte detalii legate de jocurile olimpice: http://www.met.police.uk/olympic_and.../op_podium.htm

    De asemenea, este important de știut că în cazul în care procurați un bilet și nu mai puteți să îl folosiți și doriți să îl revindeți, acest lucru poate fi făcut doar prin intermediul agentului official.

    În cazul în care cumpărați bilete prin accesarea site-urilor neoficiale, riscați să cumpărați bilete care nu există, detaliile cardului dumneavoastră pot fi furate și folosite în comiterea de infracțiuni.

    Autoritățile din Marea Britanie ne-au comunicat trei agenții de turism oficiale care pot furniza excursii la Londra: www.thomascooklondon2012.com, www.prestigeticketing.london2012.com și www.jetsetsports.com.

    Datele au fost furnizate de autoritățile din Marea Britanie și au rolul de a oferi informații referitoare la Jocurile Olimpice de la Londra din 2012, acestea neputând fi considerate o invitație, recomandare sau promovare a serviciilor unor agenți comerciali. Înainte de a lua o decizie, vă rugăm să citiți toate informațiile disponibile în mod public și să analizați cu atenție toate opțiunile pe care le aveți.

    În situația în care aveți îndoieli în legătură cu modul în care ar trebui să procedați, vă sugerăm să solicitați asistență din partea unei persoane specializate.

    Chiar, merge cineva de pe forum la Jocurile Olimpice?
    eu as vrea sa merg,dar depimde de bugetul alor mei,nu mi-a promis nimeni nimic
    ca doar cine stie cand o sa mai am ocazia
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  3. #3
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    nu ma regasesc in niciuna dintre optiunile de raspuns. raspunsul meu e : nu, nu imi permit. sigur ca as merge!

  4. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    e de nedescris de vazut live o festivitate de deschidere sau de inchidere a J.O

    dar cu siguranta nu voi fi la Londra in 2012....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #5
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    la mine problema e cu biletele.. nu pot cumpara acum, si tocmai asta e perioada in care se fac extragerile, mai ales ca nu stiu exact ce as cumpara.. cu cazarea n-as avea probleme, am un prieten in Londra, si n-as plati... ma mai interesez de bilete, sa vad ce sanse sint sa gasesc chiar in perioada respectiva..

  6. #6
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ma duc sa-l vad pe federer cum primeste aurul olimpic ! cine poate rata asta ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #7
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by praf_de_stele View Post
    ma duc sa-l vad pe federer cum primeste aurul olimpic ! cine poate rata asta ?
    las'ca nu se stie daca primeste el!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  8. #8
    junior AJ.'s Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Craiova
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Cat este un bilet?
    [COLOR="Indigo"][SIZE="2"]Cadel Evans | Edvald Boasson-Hagen | Robert Gesink | Gilles Simon | Novak Djokovic | Fernando Alonso | Jenson Button | Ben Spies | Dani Pedrosa | David Beckham | Asafa Powell | Timo Boll | AJ Styles | CM Punk | Bryan Danielson | Low Ki |Austin Aries |[/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    incepator
    Join Date
    May 2011
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    In my opinion, Olympic Games are better to watch from Television if you are a multi-sport fans who wants to watch EVERYTHING, from water polo to taekwondo, from basketball to shooting. If you go to watch an event live, in the while you loose all other 14-15 events in progress at the same time

  10. #10
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    [QUOTE=AJ.;3509773]Cat este un bilet? [/QUOTE

    probabil de la 1000 de euro in sus
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #11
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AJ. View Post
    Cat este un bilet?
    destul de piperat http://media.ticketmaster.com/en-gb/...y-complete.pdf
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  12. #12
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    nu ma regasesc in niciuna dintre optiunile de raspuns. raspunsul meu e : nu, nu imi permit. sigur ca as merge!
    This.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  13. #13
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    merg si io,da dupa ce castiga cineva din familia la loto
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  14. #14
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Pe mine ma bate gandul, da' nu merg.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  15. #15
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Eu as merge la natatie/atletism...dar prefer sa fac o nunta frumoasa...asa ca alta data.

  16. #16
    incepator Lup Galben's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    As vrea sa merg, dar nu am bani
    [CENTER][SIZE="4"][B][COLOR="Yellow"]Mama, te iubesc [COLOR="Blue"]Dar mai mult iubesc PETROLUL[/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

  17. #17
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    nu-mi permite pensia.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    am zis intr-un post anterior ca nu voi merge la Londra in 2012 la festivitatea de deschidere....

    e posibil totusi ......ca situatia sa se schimbe....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Eu as merge la natatie/atletism...dar prefer sa fac o nunta frumoasa...asa ca alta data.
    O sa regreti ca nu te-ai dis la Londra

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •