Page 48 of 54 FirstFirst ... 384647484950 ... LastLast
Results 988 to 1,008 of 1121

Thread: Boxing news!!!

  1. #988
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    85-85 dupa 9.

    Clar ca a fost plan ca Shiming sa devina agresiv in a doua jumatate a meciului dar nici acum nu puncteaza foarte des.Nici Ruenroeng nu lucreaza cu jabul cu mar trebui.
    Nu este un meci superb absolut deloc.

  2. #989
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    114-113 Ruenroeng am final.

    Shiming a incercat i na doua jumatate a meciului dar a fost foarte ineficace.Ruenroeng nici el nu a excelat dar creed ca rolul de counter puncher l-a prins bine si avantajul fizic l-a ajutat.
    Shiming chiar a parut amator azi.Nu s-a adaptat deloc si cei care ziceau ca e overhyped au avut dreptate.

    Rezultatul oficial a fost: 116-111 X 3 Ruenroeng.

  3. #990
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ati vazut Kovalev vs Pascal ?

    Super meci. Foarte intens si o buna prestatie din partea rusului. Cred ca a aratat clar ca este cel putin o clasa peste canadian. Totusi nu a avut viata usoara. Pascal a avut curaj, inima si a revenit pe la mijlocul luptei castigand vreo 2-3 reprize si lovindu-l puternic pe rus in viteza. Dar Kovalev avea ceva in plus si dadea impresia ca nu poate fi doborat.

    Intr-un eventual rematch lucrurile vor fi zic eu si mai clare in favoarea rusului.

  4. #991
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Abia acum l-ai vazut bre?)

    E FOTY pana acum.Parea sa fie un alt KO simplu pt rus cand Pascal a facut acea revenire extraordinara iar stilul sau ambuscada a mers bine pe stilul rusului.Kovalev nu vedea pumnii largi venind din unghiuri ciudate dupa cum a si recunoscut.Chiar a parut un pic in pericol la un moment dat dar a venit ca un tavalug peste Pascal.
    Degeaba s-a plans Pascal dar stoppageul a fost ok,poate putea sa-l mai lase putin dar era clar in acel moment ca nu ma iputea face nimic,stamina sa legendar de proasta era gata.

    Pascal cred ca vrea un cash out sau ceva acum.Vorbeste ca vrea sa se bata cu Stiverne!?.
    Pt Kovalev urmeaza un mandatory usor cu Mohammedi si probabil in sfarsit meciul cu Stevenson.

  5. #992
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu...acum am vorbit de el

  6. #993
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Golovkin vs. Monroe Jr. o sa fie bun ?

  7. #994
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Golovkin vs. Monroe Jr. o sa fie bun ?
    Orice meci de-a lui Golovkin e bun.
    Bun dar probabil one-sided. Recunosc insa ca nu-l cunosc pe Monroe Jr. Sa vedem.

  8. #995
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Golovkin vs. Monroe Jr. o sa fie bun ?
    Depinde ce intelkegi prin bun.

    Golovkin e cel mai bun middleweight din lume si in general tot timpul spectaculos dar cred ca aici depinde mai mult de nivelul la care este Munroe jr.
    Willie e un spoiler(genul de boxer cu care nimeni nu arata impresionant indiferent daca castigi sau nu,Sakio Bika sau mai demult Emile Griffith sunt alte exemple) stangaci defensiv care insa e netestat.A castigat turneul Boxcino anul trecut dar la un nivel destul de slab fata de ce intalneste acum si chiar si acolo a fost underdog in meciurile din semi si finala.L-a batut pe Vera lejer insa Brian nu mai e ce a fost.
    Munroe inca face greseli de footwork,sta pe corzi prea mult si cred ca e iesit mult din clasa sa aici.
    Cred ca va fi bun sa zic cum zici tu dar daca Munroe jr surprinde si arata ca are substanta pe langa faptul ca are stil ar putea sa faca meciul plictisitor dar nu cred.

    Inaintea astuia va fi unul cu siguranta va fi bun intre Roman Gonzalez s iEdgar Sosa.
    Gonzalez este neinvins in 40 cu majoritatea prin KO(lucru rar intalnit la musca) si este vazut ca find unul dintre cei mai buni pound for pound.
    Sosa e un veteran mexican adus ca nume si ca vanzator de bilete pt debutul nicaraguanului pe HBO.Nu cred ca Edgar mai poate sa faca ceva aici,acum cativa ani paote dar nu acum.

    Merg pe Golovkin si Gonzalez prin KO.

  9. #996
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Tu de unde iti scoti meciurile sa te uiti ? Sau te uiti doar LIVE ?
    pe rojadirecta nu ii pus asta. hmm.

  10. #997
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    WBVA(World boxing video archive)-site torrent.Inscrierile sunt rar facute,abia am prins si eu acum cativc ani.

    TC Boxing(acum cred ca i zice altfel dar ma rog)-tot site torrent.

    Si pe sectiunea de download a forumului de la boxingscene.com.

    Plus ca le vad si live de multe ori sunt puse pe youtube repede.Ai vazut pe astea doua.?Ambele meciuri cred ca ti-ar placea.

  11. #998
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Terry Flanagan devine detinatorul WBO la lightweight printr-un mare noroc.Fara acea accidnetare stupida tind sa cred ca Zepeda castiga.In orice caz o victorie goala pt Flanagan care n ucred ca va tine centura mult.

    Tot la capitolul noroc as putea pune si W-ul lui Thurmna de azi noapte.Dupa un inceput bun pe fondul incercarii lui Collazo de a castiga pe exterior9lucru stabilit ca find imposibil dupa vreo 3 runde) Thurman contra frumos pe piciorul din spate cand in a 5-a a fost prins cu un pumn la corp care l-a miscar serios.Daca ma iavea cateva secunde Collaoz ori il punea jos ori chiar il termina pe Keith.
    Dezamagitor no maslui lui Luis mai ales in acea situatie,chiar nu am intelres de ce a renuntat,a luptat cu fractura cu Mosley timp de 10 reprize si acum la o taietura(mare ce-i drept dar el a mai fost taiat de multe ori) renunta usor.
    Thurman nu mai pare bestia diviziei dar poate a fost un off night.Atlas a mentionat ca era lovit la mana stanga deci poate are alibi.

  12. #999
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    S-a retras Carl Froch

  13. #1000
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Rumors la 2 meciuri extrem de "interesante"

    Wilder vs .......................Fujimoto

    Mayweather vs Berto

  14. #1001
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    La Wilder nu ma mira nimic.Insa cred ca acestea cu Kyotaro vor ramane doar zvonuri.

    Numele lui Briggs este vehiculat dar azi am citit ca Shannon va lupta pe 5 septembrie evident intr-o gala netelevizata probbail cu o panarama.#Let's Go Champ!
    Cel mai probabil daca Arreola trece maine de Kassi va primi sansa din nou la centura verde.

    Din pacate se pare ca May-Berto chiar ar putea avea loc insa pe CBS si nu PPV.Chiar si asa Berto este o varianta penibila.Thurman,Porter,Brook sau Khan toti sunt variante mai bune.Khan este blamat mult pt faptul ca cerseste meciul cu Floyd dar decat sa vad Floyd-Berto....
    Berto a pierdut cu Soto-Karass ffs!
    Lasand politica la o parte cel mai mult as vrea sa vad Floyd-Bradley chiar daca sunt sigur ca Tim e facut la comanda.

  15. #1002
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Price


  16. #1003
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am pierdut 30 de lei pe Price aseara. Chiar nu ma asteptam sa piarda (
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #1004
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ce parere aveti despre meciul de aseara intre Golovkin si Lemieux ?

  18. #1005
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Tarziu stiu.

    Meciul a decurs cu mera de asteptat,chair m-am mirat ca Lemieux a rezistat cat a rezistat.Clar mult imbunatatit de la momentul Rubio dar inca mult sub Golovkin.
    Chocolatito Gobnzalez si el impresionant cu Viloria.

    Mia recent gala din Rusia a lui Ryabinsky a fost super.Cateva surprize in special infrangerea lui Kudryashov care parea urmatorul Julian Jackson.Acum cred ca mai degraba va fi urmatorul Tommy Morrison.
    Mariajul dintre Bradley si Atlas imi place recunosc.

  19. #1006
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Tarziu stiu.

    Meciul a decurs cu mera de asteptat,chair m-am mirat ca Lemieux a rezistat cat a rezistat.Clar mult imbunatatit de la momentul Rubio dar inca mult sub Golovkin.
    Chocolatito Gobnzalez si el impresionant cu Viloria.

    Mia recent gala din Rusia a lui Ryabinsky a fost super.Cateva surprize in special infrangerea lui Kudryashov care parea urmatorul Julian Jackson.Acum cred ca mai degraba va fi urmatorul Tommy Morrison.
    Mariajul dintre Bradley si Atlas imi place recunosc.
    A fost un mismatch Golovkin vs Lemieux si stiam asta inca de la inceput. Cam mult hype pentru meci.

    Golovin a aratat super intradevar dar Lemiuex sa fime seriosi, nu e mare scula. Are niste calitati dar valoareaza 0 in fata kazahului. Incept sa cred ca GGG este putin supraevaluat. Inca nu a intalnit un boxer adevarat, cu mobilitate, cu tehnica si inteligenta. Ma rog, Ward

    Ce zici ce Ronda vs Holly ? that was awesome

  20. #1007
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    De acord.Cum bine zicea cineva chiar s iacest Lemieux care este ani lumina mai bun decat varianta de acum cativa ani tot este practic doar o mediocritate cu un pumn tare.
    Intr-un fel este overrated,nu are totusi resume de pound for pound nr 1,top 5 sau discutabil si mai jos.
    Insa eu te-as intreba cati boxeri cu tehnica,mobilitate si inteligenta sunt la middle in momentul de fata?
    A picat reau in fata publicului deasemena in toata chestia cu Ward zic eu cand practic au cam recunoscut oamenii lui GGG ca nu are de gand sa urcea sau sa coboare ci doar sa lupte la 160.Nu vad de ce tot circul cu ''oricine de la 154 la 168''.E un renume intradevar.Paul Williams insa a zis acelasi lucru si chiar cred ca vorbea serios.
    Da,am vauzt ultimile meciuri e la UFC 193.

    Mark Hunt ramane relevant cu o distrugere rapida si usoara de Bigfoot.Totusi stiind ca sunt peste 10 ani de la acele meciuri legendare de kickbox intre el si Jerome Le Banner si limitele sale tehnice nu il vad pe Super Samoan sa faca mare lucru.
    La grea in UFC insa s-au schimbat putin puterile.Si da inca mai sper sa il vad pe Arlovski campion din nou.

    Joanna castiga la puncte cu Letourneau intr-un meci frumos.Curajoasa canadianca sa stea la bataie destul de mult cu poloneza si sa nu pice.Se vede si experienta sa de striker.Totusi Joanna ramane Joanna Champion.

    Si da main eventul cu mega surpriza.Recunosc ca nu-i dadeam nici o sansa lui Holly si ea chiar nu s-a imbunatati DELOC fata de primele meciuri din UFC unde a fost mediocra cu Pennington si Reneau.Doar ca pur sik simplu stilul sau de boxer stangaci,marimea fizica si faptul ca stie sa-si mascheze loviturile de picior cu lovituri de brate au facut-o periculoasa.
    Ce-i drept este prima oara cand am vazut-o pe Ronda nu in cea ma ib una forma cred.Nici cu Miesha Tate in revansa cand a intrat in repriza a 3-a nu a obosit ca acum si a parut complet lipsita de un gameplan.Ce credea ca o sa o bata pe Holm pe box?Holly nu e Bethe Correia(un alt meci care a facut-o sa cread ca ca e ma ibuna decat este).
    Totusi socant moment sa o vezi dominata si facuta KO asa dur.Totusi nu pot sa nu recunosc ca m-am bucurat putin,datorita faptului ca snt fa nMiesha si pt ca pur si simplu nu-mi place aceasta de bestie care se cfacuse in jurul Rondei.E buna dar deja era prea mult.Mult prea mult.
    Insa nu cred ca Holm va tine de centura prea mult timp.A fost o chestie de stiluri.
    Asta este marea sansa a lui Miehsa sa ia centura in sfarsit.Cat Zingano la fel.

  21. #1008
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    De acord.Cum bine zicea cineva chiar s iacest Lemieux care este ani lumina mai bun decat varianta de acum cativa ani tot este practic doar o mediocritate cu un pumn tare.
    Intr-un fel este overrated,nu are totusi resume de pound for pound nr 1,top 5 sau discutabil si mai jos.
    Insa eu te-as intreba cati boxeri cu tehnica,mobilitate si inteligenta sunt la middle in momentul de fata?
    A picat reau in fata publicului deasemena in toata chestia cu Ward zic eu cand practic au cam recunoscut oamenii lui GGG ca nu are de gand sa urcea sau sa coboare ci doar sa lupte la 160.Nu vad de ce tot circul cu ''oricine de la 154 la 168''.E un renume intradevar.Paul Williams insa a zis acelasi lucru si chiar cred ca vorbea serios.
    Da,am vauzt ultimile meciuri e la UFC 193.

    Mark Hunt ramane relevant cu o distrugere rapida si usoara de Bigfoot.Totusi stiind ca sunt peste 10 ani de la acele meciuri legendare de kickbox intre el si Jerome Le Banner si limitele sale tehnice nu il vad pe Super Samoan sa faca mare lucru.
    La grea in UFC insa s-au schimbat putin puterile.Si da inca mai sper sa il vad pe Arlovski campion din nou.

    Joanna castiga la puncte cu Letourneau intr-un meci frumos.Curajoasa canadianca sa stea la bataie destul de mult cu poloneza si sa nu pice.Se vede si experienta sa de striker.Totusi Joanna ramane Joanna Champion.

    Si da main eventul cu mega surpriza.Recunosc ca nu-i dadeam nici o sansa lui Holly si ea chiar nu s-a imbunatati DELOC fata de primele meciuri din UFC unde a fost mediocra cu Pennington si Reneau.Doar ca pur sik simplu stilul sau de boxer stangaci,marimea fizica si faptul ca stie sa-si mascheze loviturile de picior cu lovituri de brate au facut-o periculoasa.
    Ce-i drept este prima oara cand am vazut-o pe Ronda nu in cea ma ib una forma cred.Nici cu Miesha Tate in revansa cand a intrat in repriza a 3-a nu a obosit ca acum si a parut complet lipsita de un gameplan.Ce credea ca o sa o bata pe Holm pe box?Holly nu e Bethe Correia(un alt meci care a facut-o sa cread ca ca e ma ibuna decat este).
    Totusi socant moment sa o vezi dominata si facuta KO asa dur.Totusi nu pot sa nu recunosc ca m-am bucurat putin,datorita faptului ca snt fa nMiesha si pt ca pur si simplu nu-mi place aceasta de bestie care se cfacuse in jurul Rondei.E buna dar deja era prea mult.Mult prea mult.
    Insa nu cred ca Holm va tine de centura prea mult timp.A fost o chestie de stiluri.
    Asta este marea sansa a lui Miehsa sa ia centura in sfarsit.Cat Zingano la fel.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •