View Poll Results: Cine castiga La Liga ?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    18 35.29%
  • FC Barcelona

    33 64.71%
Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 190 to 210 of 251

Thread: FC Barcelona - Real Madrid ( 2010 / 2011 )

  1. #190
    ex-danny22tm Poli Timisoara's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara*****
    Posts
    956
    Reputatie
    1
    cei cu Uta...reveniti ON nu de alta,dar chiar imi este dor de "el clasico" de vest

    perversa declaratia lui Mourinho "nu este o umilinta atata timp cat stiam ca nu vom invinge,tot noi vom lua campionatul..."

    Tare poza de mai jos !!!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Poli Timisoara; 30th November 2010 at 00:55.
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]POLI 1921[/COLOR][/SIZE][/B]

  2. #191
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Mourinho stie sa faca bine ce face. Si ca dupa orice cutremur de 5 grade, urmeaza o replica. Replica nu va intarzia sa apara din partea lui Mourinho, tineti minte bine ce va spun acum. Eu sunt in continuare increzator in el si in echipa, mai e mult pana departe, pana la finalul campionatului, sa trecem noi de optimi, si apoi odata daramat acest blestem, vom incerca sa daramam si blestemul "tiki-taka"
    Eu tin cu Barcelina din perioada cand era Cruyff antrenor, si asta numai datorita stilului de joc impus de Cruyff, stil de joc care s-a pastrat, evoluind de la 3-4-3 la 4-3-3-ul actual, chiar daca nu au fost tot timpul invingatori, pe cand Mourinho merge pe stilul scopul scuza mijloacele, eu unul sincer nu l-as vrea pe Mourinho antrenor la Barcelona, chiar daca as stii ca am lua 10 ligi la rand cu el antrenor.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  3. #192
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Eu tin cu Barcelina din perioada cand era Cruyff antrenor, si asta numai datorita stilului de joc impus de Cruyff, stil de joc care s-a pastrat, evoluind de la 3-4-3 la 4-3-3-ul actual, chiar daca nu au fost tot timpul invingatori, pe cand Mourinho merge pe stilul scopul scuza mijloacele, eu unul sincer nu l-as vrea pe Mourinho antrenor la Barcelona, chiar daca as stii ca am lua 10 ligi la rand cu el antrenor.
    Mourinho nu a jucat urat de cand a venit la Real, una e cand joci cu probabil cea mai buna echipa din lume la momentul asta, si una-i cand joci cu alte echipe, nu a avut solutii pur si simplu in seara asta. A fost ca si cand el a pregatit pentru examen 2-3 capitole, si la examen a primit materie din 10 capitole, mai are de muncit la aceasta echipa, de-abia a venit, pana la meciul cu Barca era neinvins, s-a calificat la pas in CL si in Campionat era pe locul 1, acum se afla la 2 puncte si repet, nu in EL CLASICO se decide campioana, ci in toate meciurile
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  4. #193
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ca si anul trecut?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #194
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    multumesc doamne ca sunt contemporan cu echipa asta
    i.am umilit pe albi, asa cum facem de vreo 2 sezone incoace. pana la anu' eu unu' stau linistit, pot castiga saracii astia si campionatul si liga, o victorie ca asta (nu scorul trebuie remarcat ci modul in care i.am umilit) imi va tine de "foame" mult timp de acum incolo. noapte buna special rahat one, arrivederci manelistule.
    VISCA EL BARCA !!!!!!!!

  6. #195
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Ca si anul trecut?
    Nu sunt prezicator ca sa-ti pot spune, sper doar ti-am zis sa mergem in continuare bine in campionat, sa trecem de optimi si apoi putem spune ca am depasit o etapa in care pluteam de ceva ani buni .. Pana atunci, suntem tot acolo de unde am plecat..
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #196
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    multumesc doamne ca sunt contemporan cu echipa asta
    i.am umilit pe albi, asa cum facem de vreo 2 sezone incoace. pana la anu' eu unu' stau linistit, pot castiga saracii astia si campionatul si liga, o victorie ca asta (nu scorul trebuie remarcat ci modul in care i.am umilit) imi va tine de "foame" mult timp de acum incolo. noapte buna special rahat one, arrivederci manelistule.
    VISCA EL BARCA !!!!!!!!
    Felicitari tie, daca pentru tine nu conteaza trofeele si doar victoria contra rivalilor, e clar ce mentalitate ai, dar vorbim dupa mai mult timp, dupa ce reusim sa inchegam si noi o echipa
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  8. #197
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Mourinho nu a jucat urat de cand a venit la Real, una e cand joci cu probabil cea mai buna echipa din lume la momentul asta, si una-i cand joci cu alte echipe, nu a avut solutii pur si simplu in seara asta. A fost ca si cand el a pregatit pentru examen 2-3 capitole, si la examen a primit materie din 10 capitole, mai are de muncit la aceasta echipa, de-abia a venit, pana la meciul cu Barca era neinvins, s-a calificat la pas in CL si in Campionat era pe locul 1, acum se afla la 2 puncte si repet, nu in EL CLASICO se decide campioana, ci in toate meciurile
    Da si nu, pentru ca in momentul de fata diferenta dintre cele doua si restul echipelor e destul de mare, si oarecum El Clasico face diferenta.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  9. #198
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Felicitari tie, daca pentru tine nu conteaza trofeele si doar victoria contra rivalilor, e clar ce mentalitate ai, dar vorbim dupa mai mult timp, dupa ce reusim sa inchegam si noi o echipa
    prietene, trofee am tot castigat in ultimul timp, ce sa mai facem cu ele? unde sa le mai punem? voi ca sa inchegati o echipa trebuie sa o luati de jos, adica de la grupele de juniori, sa va cresteti fotbalistii intr.o anumita mentalitate. doar cumparand an de an jucatori de top nu veti ajunge nicaieri. tu crezi ca pique, boja sau iniesta au devenit asa buni peste noapte, nu, au crescut cu acest stil de joc.
    si da, umilirea inganfatilor de muu si cristinel imi provoaca o bucurie mai mare decat castigarea campionatului. tot respectul pentru jucatori ca raul, casillias sau higuain, astia sunt jucatori care fac cinste clubului vostru, nu ratatii aia doi care in fiecare zi umplu paginile ziarelor din madrid.

    cristinel zicea ca ne.a pregatit un nr special, am vazut asta in ultimul minut cand a scapat mingea in afara terenului cand a vazut taurul ca vine spre el.

  10. #199
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    prietene, trofee am tot castigat in ultimul timp, ce sa mai facem cu ele? unde sa le mai punem? voi ca sa inchegati o echipa trebuie sa o luati de jos, adica de la grupele de juniori, sa va cresteti fotbalistii intr.o anumita mentalitate. doar cumparand an de an jucatori de top nu veti ajunge nicaieri. tu crezi ca pique, boja sau iniesta au devenit asa buni peste noapte, nu, au crescut cu acest stil de joc.
    si da, umilirea inganfatilor de muu si cristinel imi provoaca o bucurie mai mare decat castigarea campionatului. tot respectul pentru jucatori ca raul, casillias sau higuain, astia sunt jucatori care fac cinste clubului vostru, nu ratatii aia doi care in fiecare zi umplu paginile ziarelor din madrid.

    cristinel zicea ca ne.a pregatit un nr special, am vazut asta in ultimul minut cand a scapat mingea in afara terenului cand a vazut taurul ca vine spre el.
    Nu-mi vorbi mie de trofee, ca daca le punem la un loc cu siguranta va depasim la trofee, vreau sa-ti spun ca normal ca te bucuri ca ne-ati batut, insa nu e asta telul echipei Barcelona: sa invinga Real Madrid. Telul vostru e sa jucati sa bateti pe toti si sa aveti finalitate in ceea ce faceti. Daca pentru tine satisfactia e completa doar daca ne bateti pe noi, inseamna ca esti prea frustrat de rivalitatea cu noi
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  11. #200
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Doar v.am spus ca barcelona a jucat ca echipa veita din ala lume...

  12. #201
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Nu-mi vorbi mie de trofee, ca daca le punem la un loc cu siguranta va depasim la trofee, vreau sa-ti spun ca normal ca te bucuri ca ne-ati batut, insa nu e asta telul echipei Barcelona: sa invinga Real Madrid. Telul vostru e sa jucati sa bateti pe toti si sa aveti finalitate in ceea ce faceti. Daca pentru tine satisfactia e completa doar daca ne bateti pe noi, inseamna ca esti prea frustrat de rivalitatea cu noi
    ce treaba are una cu alta? daca te bucuri de succesul in fata rivarilor inseamna ca esti frustrat? am spus doar ca in acest moment pe mine ca simplu suporter nu ma mai intereseaza cine castiga campionatul anu' asta, dar asta doar acum, ca de maine imi revin si imi voi dori din nou la liga si CL. acum intelegi?

  13. #202
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    ce treaba are una cu alta? daca te bucuri de succesul in fata rivarilor inseamna ca esti frustrat? am spus doar ca in acest moment pe mine ca simplu suporter nu ma mai intereseaza cine castiga campionatul anu' asta, dar asta doar acum, ca de maine imi revin si imi voi dori din nou la liga si CL. acum intelegi?
    Ok omule, succes atunci va doresc. Sa bateti si pe altii, nu numa pe noi !
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  14. #203
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Ok omule, succes atunci va doresc. Sa bateti si pe altii, nu numa pe noi !
    eu cu tine am mai facut un pariu parca, ma tine sa mai fac unu' acum . etapa viitoare voi ii calcati pe cap pe valencia, iar noi facem egal la osasuna

  15. #204
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,476
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    N-are saracul nici o vina
    As zice ca la al doilea gol are ceva vina.

  16. #205
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    As zice ca la al doilea gol are ceva vina.
    Are, dar si Ramos a fost depasit destul de usor de Villa.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  17. #206
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    si sunt fan valencia...si venim cu gand de victorie etapa asta...apropo,imi place discutia voastra...

  18. #207
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Ca vorbeam despre Ramos si echpa nationala a Spaniei..cum ca risca sa nu mai fie convocat. Eu cred ca e f posibil si totul depinde de Puyol. Datorita lui a plecat si Ronnie de la Barca. El a fost primul la vestiare care s-a plans ca Ronnie nu face si faza defensiva si nu pune umarul ca toti ceilalti la echipa. Avand in vedere ca l-a imbrancit si pe Iniesta...si daca, spun si eu asa, li se pune rau pata , baietilor de la Barca care joaca in nationala, e posibil sa nu`l mai vedem pe Ramos convocat. Eu nu uit ce i-a facut Ronnie lui Ramos cand a batut Barca cu 3-0 la Real, si dupa al 3 lea gol, tot Santiago Bernabeu in picioare il aplaudau pe Ronnie...

  19. #208
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    umilinta din seara asta a fost mai mare decat umilinta de la acel 2-6 mai ales datorita manierei de joc...
    nici la fifa nu cred ca imi ieseau pasele alea

    lasand gluma la o parte...jucatorii lui real nu stiu sa piarda...am vazut o gramada de intrari urate, coate etc...

    nu tin cu nici o echipa dar ma bucur ca in sfarsit si-a luat si "the special one" o lectie bine meritata...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #209
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=AsD_Xgnk0do

    Uitati-va de la 8:03...ce intrare de ratat are Ramos. Tin sa cred ca Messi a avut noroc ca in acelasi timp a intrat prin alunecare si Lass si a mai atenuat din socul loviturii...

  21. #210
    junior petru's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    coreea de sud
    Posts
    110
    Reputatie
    1
    bravo barca. care fan real falsifica istoria pe onlinesport? ati copiat aceeasi fraza in toate aricolele...
    Attached Images Attached Images
    "Thank God I'm an atheist." - Luis Bunuel

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •