Ce trebuie să faci ca să nu fii criticat de Becali? Iată răspunsul lui Gabi Matei!

Nu puțini au fost cei care au simțit mînia lui Becali în ultimul sezon și, după ce au fost făcuți "cu ou și cu oțet" în presă, aceștia au ajuns să se despartă de Steaua.

Gabi Matei spune însă că știe ce să facă pentru a se impune în echipa lui Ronny Levi și pentru a atrage simpatia patronului. Fundașul de 21 de ani adus în această vară de la Pandurii spune că Steaua va fi doar un pas în cariera sa și vrea ca evoluțiile în tricoul roș-albastru să-i aducă nu numai laudele patronului ci și selecții la echipa națională și, de ce nu?, un transfer în Bundesliga.

"O să dau tot ce pot ca să le demonstrez șefilor că nu s-au înșelat în privința mea. Nu mi-e frică de criticile lui Becali, e patron și poate spune ce vrea. Cu ambiție, continuitate la antrenamente și mult angajament mă pot impune în prima echipă. Sper din tot sufletul să nu dezamăgesc.

Visul meu e să ajung la o formație de top din Germania și știu că Steaua mă poate ajuta să-mi îndeplinesc acest vis. Mă văd în viitor jucînd și în tricoul echipei naționale", a spus Gabi Matei.

gsp