Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 99 of 99

Thread: Cine a "spart" contul lui 2SD ?

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Vlade, cati se sinucid pe luna la voi ?

    Apropos, daca tot nu stm cine "a spart" contul atunci macar sa aflam de ce ...
    Ce motivatie ar avea ?
    Putini.Si nu "defenestreaza'.
    Este interesant sa aflam mobilul.

    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Alexa a declarat ca nu e prima oara cand a fost abordat pe aceasta tema!!!!!
    Intrebarea care se pune e, de ce se intampla chestiile astea ACOLO?
    Tu chiar crezi in "minunea de la Liberec"?
    Toate echipele o fac. La nivel de jucatori,peste capul conducerii, de multe ori.
    Last edited by tim; 9th October 2009 at 10:02.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Mda, e in stilul multora. Latra degeaba la luna si nici nu stiu macar despre ce e vorba. Mie imi pare rau ca moderatorii nu mai pot vedea acel panou (adrese de mail, ip-uri etc), dar am spus ca decat sa am de a face cu chestii de astea mai bine sacrific asta si gata.
    Si totusi,nu te simti frustrat ca un "oarecare" a reusit sa umble in contul unui user de-al tau?

  3. #87
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    In ce cred eu, e problema mea si nu intereseaza pe nimeni. Ideea e ca un corupator nu "se da" decat la un potential corupt, adica exact acolo unde simte ca......"e loc"!
    Ma rog, asta n-are legatura cu subiectul threadului care vad ca a cazut in derizoriu.
    Asa si?

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Asa e Vadime.Precum rapirea din Irak,toti stim ce a fost dar nu putem dovedi.

    Inchide-l!

  5. #89
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    nu-l inchide pana nu ma lamuresc ce-i cu randall ala..
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Scuze,abia acum am vazut:

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...83&postcount=1

    Interesant dom'le tare interesant.Cate repercusiuni are iesirea PSD-ului de la guvernare!
    Resita,cine te inlocuieste?

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=464048

    Caz rezolvat.
    Vadime daca mai vrea omul tau de la IGP,ii dau toate detaliile.
    Atentie: nu pescuiti in resita.

    Adica:

    No phishing to Resita!
    Last edited by tim; 12th October 2009 at 15:05.

  8. #92
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1


    oauuuuuuuuuuuuuuuuuu, eu am spart contul
    bine ca mi-ai amintit, acum ma duc sa-i sparg si ......... ce mai vrei tu tim

    tim, se pare ca lordul este mic copil pe langa tine, la mai mare
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Resita te rog frumos sa nu mai spargi conturi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Resita, a sparge un cont pe forum este o chestie profund imorala... Nu ma asteptam la asa ceva din partea ta

  11. #95
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    chiar, ce e kkt ?
    ...parca B nu are age 20!!!

    Woow...si ce daca eu am 20? Vreo problema cumva?
    .

  12. #96
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dogville View Post
    Si ce frumos incepuse demonstratia...

    Sarman canar, ti s-a parut ca zarile ti s-au deschis, dar n-a fost doar decat un vis, rapus tu ai cazuuuuuut
    Până la urmă Hercule Poirot a descoperit ceva ?

    http://img205.imageshack.us/img205/4...culepoirot.jpg
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  13. #97
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

    Baga la cap!

    Probabil ti s-a intamplat sa auzi macar o data cum un prieten a ramas fara contul de Yahoo Messenger sau Facebook. Metodele de a face rost de parola cuiva sunt dintre cele mai diverse si, culmea, dintre cele mai simple. Insa la fel de usor este sa te protejezi impotriva unor asemenea situatii.


    Programe speciale de spart parole pe Internet nu exista, dar sunt tot felul de tertipuri prin care rauvoitorii pot face rost de aceste parole.

    Una dintre metode este chiar banala: cineva care te cunoaste foarte bine poate ghici pur si simplu ce cuvinte sau ce cifre ai folosit.

    O alta este cand iti introduci chiar tu ID-ul si parola intr-un anumit program, in speranta ca vei reusi sa obtii parola altcuiva. Din pacate, tot tu vei ramane si dezamagit, si fara parola mult dorita.

    De asemenea, keylogger, un program care inregistreaza fara sa iti dai seama orice tastezi, poate fi instalat pe calculatoare din sali de internet sau chiar la tine pe calculator, fara sa iti dai seama, de persoane care vor cu tot dinadinsul sa stie totul despre tine.

    Un alt dusman notoriu al parolelor este Fake Yahoo, un program identic cu Yahoo Messenger, care retine ID-urile si parolele.

    Nu in ultimul rand, virusii pot fi vinovati de pierderea parolei. Ultima gaselnita pe Facebook a fost un virus care a circulat pe mail si prin care li se cerea utilizatorilor sa-si reseteze parola, tastand-o pe cea actuala, precum si una noua. Evident, actuala parola era furata.

    Asadar, amenintarile sunt multiple si deloc neglijabile. Ce poti face ca sa te protejezi?

    1. Seteaza-ti o parola puternica. Altfel spus:

    • Sa contina cel putin opt caractere.
    • Sa nu contina numele de utilizator, numele real sau numele companiei.
    • Sa nu contina un cuvant intreg.
    • Sa fie semnificativ diferita de parolele anterioare.
    • Sa contina caractere din fiecare dintre urmatoarele patru categorii: litere mari, litere mici, cifre, simboluri de pe tastatura: ` ~ ! @ # $ % ^ & * ( ) _ - + = { } [ ] \ | : ; " ' < > , . ? /.
    Este posibil ca o parola sa corespunda criteriilor de mai sus si sa fie in continuare o parola slaba. De exemplu, Hello2U! corespunde tuturor criteriilor listate pentru o parola puternica, insa este in continuare o parola slaba, deoarece contine un cuvant intreg. H3ll0 2 U! este o alternativa mai puternica, pentru ca inlocuieste unele litere din cuvantul intreg cu cifre si include spatii.

    2. Sa descarci Yahoo Messenger numai de pe site-ul oficial. Daca nu faci asta, risti sa te trezesti cu un program malitios care iti fura toate informatiile.

    3. Sa ai intotdeauna instalat un antivirus pe computerul tau si sa nu deschizi email-uri necunoscute sau care iti par ca nu vin din partea unei surse de incredere, cu atat mai putin atasamente din acestea. Pot contine virusi periculosi, care iti fura informatii, precum si numeroase alte coduri malitioase.

  14. #98
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    sursa?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #99
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •