View Poll Results: Cine e jucatorul vostru preferat de la "U"?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • BELANOVIC Alexandar

    0 0%
  • CENEAN Razvan

    2 3.51%
  • CHETREANU Don Paul Claudiu

    1 1.75%
  • DUMITRESCU Aurelian Tudor

    5 8.77%
  • JENKINS Cory

    2 3.51%
  • LAPUSTE Flavius Marian

    2 3.51%
  • MEDVEDJ Miljan

    7 12.28%
  • RACOVITAN Mihai

    3 5.26%
  • ROSCHNAFSKY Bruno

    2 3.51%
  • SEALS LeVar

    17 29.82%
  • SILVASAN Mihai

    7 12.28%
  • TENTER Marcel

    9 15.79%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 164

Thread: Liniste... Joaca "u"

  1. #106
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Scuze, MT!

    Eu imediat dupa meci am fost la Vasi si am povestit foarte pe scurt cu el, asteptandu-ne. Ambii ne grabeam, sa vedem meciul lui CSU si, in plus, unii aveau si alte probleme personale.

    Dar ramane pe data viitoare. Zilele nu intra in sac

  2. #107
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    NP am fost eu prea lent (ca si Jenkins) sau voi prea rapizi. Ne vedem oricum cat de repede...

  3. #108
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    VA pleca si Belanovic dupa declaratia lui Cristescu:. "Ambii jucatori sunt liberi de contract in acest moment. Am ramas intelesi ca pastram legatura, in caz ca vom mai avea nevoie de ei. Daca Belanovic nu-si va gasi echipa in timpul scurt dintre tur si retur, il vom readuce, pentru a ne ajuta in cupele europene. Adica, va juca doar in cupele europene. Acum, facem eforturi pentru a gasit cat mai rapid doi jucatori de valoare. Sper ca pana la finalul anului sa rezolvam"

  4. #109
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    ...mai sunt 4 zile pana la finalul anului...

  5. #110
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    se pare ca nu prea mi-a iesit pronosticul cu plecari
    sincer, nici acum, dupa vreo 5 zile de la decizie, nu inteleg de ce a fost lasat liber Belanovic
    in fine, decizia e a conducerii... numai sa vina ceva mai bun in locul celor doi, ca altfel...

  6. #111
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasi View Post
    se pare ca nu prea mi-a iesit pronosticul cu plecari
    sincer, nici acum, dupa vreo 5 zile de la decizie, nu inteleg de ce a fost lasat liber Belanovic
    in fine, decizia e a conducerii... numai sa vina ceva mai bun in locul celor doi, ca altfel...
    Hehe, Vasi!

    Bine ca nu am facut berea aia, ca acum erai dator
    Eh, adevarul e ca nici unul nu a confirmat dupa parerea mea. Ne trebuie un pivot de valoare... ar fi ideal ceva intre Obradovic si Little, dar cu atitudinea lui Zoran Krstanovic... deci ideal ar fi chiar Zoki, desi si el eram cam mic la talie in comparatie cu ce ne luptam acum...

    Sa speram ca se vor aduce 2 pivoti adevarati.

  7. #112
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Problema la noi este ca oricine vine pe 5 trebuie sa se lupte cu "umbra" lui Zoki ...si sa arate ca este mai bun. Asa se intampla daca ai avut un jucator exceptional...inlocuitorii lui pleaca cu un handicap in fata spectatorilor (cel putin) pana reusesc - daca pot- sa arate ca sunt la fel de buni.

    Oricum mult a fost putin a mai ramas...pana vom afla numele mult asteptate

  8. #113
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    din pacate pentru cel care va veni, handicapul este mare. poate prea mare
    "Zoki a fost", "Zoki era", "Zoki facea asta si asta" e mult pentru un baschetbalist tanar... cred ca trebuie ceva cu experienta ca sa se integreze repede de tot in sistem, sa nu fie nevoie de un an de acomodare, ca in cazul lui LeVar, de exemplu...
    oricum, vorba ta, MT... mai e putin si vom afla

  9. #114
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    pai imaginati=va cam cum va fi la anul pt cel ce va juca pe postul lui LeVar, caci sincer va fi surpriza daca mai ramane la noi...

  10. #115
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    [un pic de offtopic]
    P'asta din pacate l-am scapat, desi la fiecare 15 zile isi poate rupe contractul...
    Quote Originally Posted by BCBoncourt,26 dec 2006
    Le staff technique du Basket-Club Boncourt et le joueur de nationalité américaine, Erroyl BING, 1982, 198 cm, poste 4, se sont entendus pour une prolongation de son contrat jusqu'a la fin de la saison (il avait signé un contrat jusqu'a la treve de Noel). La clause principale de ce contrat est que chaque partie peut le dénoncer unilatéralement tous les 15 jours.
    Era un jucator de 13 rebs si 19 p pe meci, in Challenge Cup, cine l-a vazut in "Horia Demian" stie despre ce e vorba...

  11. #116
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    @Vasi
    Un jucator care a evoluat la o echipa in faza grupelor (challenge cup) poate evolua in aceasi competitie la o alta echipa in acelasi sezon?

  12. #117
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    din cate stiu, da

  13. #118
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Da fodo, vezi exemplul sasa ocokoljic. de la ploiesti, eurocup, la bc kiev, eurocup.
    U!

  14. #119
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    De pe siteul clubului:
    Quote Originally Posted by www.u-mobitelco.ro
    Schimbare de obiectiv
    Dec 28, 2006 at 01:41 PM
    Presedintele executiv Mircea Cristescu a declarat, joi, pentru site ca, dupa analiza turului, s-a decis schimbarea obiectivelor in acest sezon. "Obiectivul nostru principal devine acum jucarea finalei EuroCup Challenge, iar in campionat sa ne clasam in primele patru. Sper ca orice finala ar fi sa jucam, indiferent ca este finala mare sau cea mica, sa o castigam. Am decis schimbarea obiectivului in campionatul intern, pentru ca Ploiestiul s-a detasat la puncte si, probabil, va fi greu de ajuns. Acesta este si motivul pentru care am renuntat la cei doi jucatori, Jenkins si Belanovic, in incercarea de a forma un lot competitiv pentru cupele europene si partea a doua a sezonului. Suntem in cautari, pentru aducerea altor doi jucatori, din care unul va fi american, iar celalalt, cel mai probabil, european. Mai multe nu pot sa spun acum, pentru ca avem mai multe variante si inca nu am luat o decizie. Asadar, campionatul trece pe planul doi, dar sper in continuare, ca vom juca baschet de calitate, ceea ce mi-am dorit intotdeauna. In aceste zile voi avea si discutii individuale cu cativa jucatori din lot, carora vreau sa le aduc la cunostinta analiza turului si sa incercam sa rezolvam aspectele de care sunt nemultumit", a declarat Mircea Cristescu.
    Presedintele clubului a mai precizat ca echipa va sustine ultimul antrenament vineri, urmand sa se reuneasca pe 2 ianuarie. "Pana la acea data am incredere ca vom avea lotul complet", a incheiat Mircea Cristescu.
    Nu-mi ramane decat sa ma alatur mesajului din fotografie ...

  15. #120
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    MT, eu chiar apar in foto

  16. #121
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    acum aveti acelasi obiectiv ca si noi(motiv pt care unii au fost foarte iritati la sibiu. sunt curios cat de iritati sunte-ti voi.)

  17. #122
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fla csu View Post
    acum aveti acelasi obiectiv ca si noi(motiv pt care unii au fost foarte iritati la sibiu. sunt curios cat de iritati sunte-ti voi.)
    sunte-ti?

  18. #123
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    vreti sa scriu de acum in cod masina, hex sau .........
    sunt inginer........

  19. #124
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    sa inteleg ca lasam finala pt ploiesti si dinamo, again?
    si noi ne batem pentru "cupa ardealul" si locurile 3-4?

  20. #125
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by virtual View Post
    MT, eu chiar apar in foto
    Esti celebru! Un autograf, ceva?

    Quote Originally Posted by fla_csu
    acum aveti acelasi obiectiv ca si noi
    excelent, sper sa il realizati, chiar ar fi interesanta in primavara o finala de Challenge Cup intre U si Sibiu.

    sunt curios cat de iritati sunte-ti voi.)
    La Cluj e dezastru cu schimbarea de obiective anuntata, in timp ce scriu mesajul asta tocmai vad pe geam coloanele de manifestanti care au inceput deja sa blocheze principalele intersectii din oras (si crede-ma, sunt multe). Oricum am inteles ca dictatorul Cristescu decoleaza cu elicopterul de pe cladirea primariei iar TVR Cluj si-a incetat emisia, cred ca se pregateste un comunicat important pentru oras.

    La modul serios acum, unii manageri de club "e" realisti si "are" simt critic si autocritic. Altii in schimb nu. Chiar asa, privind in ograda vecinilor, ma mir cata decenta si liniste este in curtea celei mai puternice echipe din judetul Sibiu (conform clasamentului) , nu declaratii sforaitoare, nu avataruri cu poze in care se calca in picioare (la propriu) numele echipei adverse...sunt baieti OK cei de la Gaz Metan Medias, cinste lor.

    @vasi: Tu niciodata nu ai mers la vreun examen in sesiune spunand ca e OK daca iei un 9 si in realitate te-a lovit profesorul cu un 10 ?
    Last edited by MT; 28th December 2006 at 15:53.

  21. #126
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    E ciudat de ce are Medvedj asa putine voturi, mie mi s-a parut de departe cel mai bun din echipa(am fost la meciul cu cehii); Tenter e batran, a fost bun dar acum e la pensie, mai bun cred ca e Rosnafschi.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •