Page 71 of 176 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast
Results 1,471 to 1,491 of 3684

Thread: Plangeri si reclamatii

  1. #1471
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ma nu merge asa.
    inteleg ca te deranjeaza sevilla care se crede o instanta pt ca nu a luat el in 10 ani ce i-ai dat tu din 2 clickuri (la cate posturi are, mnah, explicabil), te-as intelege daca ai spune ca tovarasul tau rapidist e un moderator slab, ca poate tu ai merita mai mult, nu as fii de acord dar as intelege.
    dar asa, faci pe aparatorul patriei 2 posturi si dupa o dai ca te simti bine ca a refulat cristi, ca tu stiai ca el e inferior si plm ca sevilla e capos. pai nu merge asa. spune tot
    retired.

  2. #1472
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    ma, citeste-i putin posturile.

    o sa-ti dai seama ca are probleme grave.

  3. #1473
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu, vrea sa demonstreze ceva.
    nimeni nu face atata gura pt sevilla si se leaga si de terti.
    pe sevilla il trimiteai dupa seminte, ce vrei ma? ce durere ai tu ca ti-am dat eu warn, du-te spre dracu prietene. ma doare-n cocos, meritai si nu mai suferi ampulea. si se calma sau ii explodau venele.
    asa cu pai stai sa-ti explic, libertate, fraternitate, unitate, eu sunt Iisus, aparatorul celor slabi, ce ai cu paul mai animalule, are si el un suflet.
    dupa o arde la modu : sevilla, eu sunt prea complex sa te bag in **** mea si sa te las sa fierbi si tu bai cristy : esti o fiinta inferioara, una careia ii cedeaza nervii si dupa sa paraseasca scandalul pe un norisor cu un miel de brat si un toiag in mana.
    am bagat niste..da, intelegeti voi. nu faci asa ceva daca nu vrei sa demonstrezi ceva
    daca mai baga si un "mi-e sila de prosti " era tacamul full. da nu a spus-o pe aia dreapta
    retired.

  4. #1474
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Voi sinteti nephootootzi, nu? Ce dracu', discutii fara inceput si fara final? Si parca DLP si inca 2 stelisti primesc un E-mail pentru fiecare postare aici.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  5. #1475
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Stai linistit, crezi ca e mail-ul bun trecut la profil? e mail-u' de spam

  6. #1476
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    nu, vrea sa demonstreze ceva.
    nimeni nu face atata gura pt sevilla si se leaga si de terti.
    pe sevilla il trimiteai dupa seminte, ce vrei ma? ce durere ai tu ca ti-am dat eu warn, du-te spre dracu prietene. ma doare-n cocos, meritai si nu mai suferi ampulea. si se calma sau ii explodau venele.
    asa cu pai stai sa-ti explic, libertate, fraternitate, unitate, eu sunt Iisus, aparatorul celor slabi, ce ai cu paul mai animalule, are si el un suflet.
    dupa o arde la modu : sevilla, eu sunt prea complex sa te bag in **** mea si sa te las sa fierbi si tu bai cristy : esti o fiinta inferioara, una careia ii cedeaza nervii si dupa sa paraseasca scandalul pe un norisor cu un miel de brat si un toiag in mana.
    am bagat niste..da, intelegeti voi. nu faci asa ceva daca nu vrei sa demonstrezi ceva
    daca mai baga si un "mi-e sila de prosti " era tacamul full. da nu a spus-o pe aia dreapta
    Il supraestimezi, trust me.

  7. #1477
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu nu spun ca nu are dreptate. sevilla a si ars-o ipocrit pe tipul judecator beat la volan : da, am calcat oameni cu masina dar nu vreau sa ma arestezi tu, politistule, sa vina presedintele!
    auzi, vrea masuri ca nu se mai poate, pai cum romane, 10 ani o arzi fecioara si cand iti da unu warn plangi ca nu se mai poate injura de morti fara pedeapsa.
    retired.

  8. #1478
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    n-ai inteles nimic

    sevilla nu are o problema cu faptul ca a luat sanctiune.
    are o problema cu faptul ca a luat sanciune de la unul care nu e moderator pe sectiunea pe care a postat mesajul, de la unul care nu ar trebui sa fie moderator in general, adica de la unul cu mai multe warn-uri decat multi de pe forum.

  9. #1479
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    s-a speriat de baba aia inarmata
    Am stat ieri 4 ore la rand pe sectiunea asta, clar am probleme grave!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1480
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cristy, daca ar fi dupa cum te-ai exprimat despre JD, nici tu nu ar trebui sa fii moderator. JD a sanctionat corect chiar daca nu era sectia lui, caci discutia putea degenera si mai mult si nu-i vina lui ca nu erau moderatorii de serviciu pe faza. Trimiterile la mama trebuiesc sanctionate imediat de cine este pe faza in acel moment, punct. Faptul ca a fost desemnat moderator ii da drepturi depline si ce a facut el inainte de asta nu mai poate fi invocat. Eu m-am abtinut sa am un punct de vedere cand JD a fost propus dar in opinia mea a dat dovada ca poate modera si ce este mai important are principii de bun simt, cum multi moderatorii nu le au. Aa, ca are un stil mai stufos, intortocheat, asta-i altceva, fiecare cu stilul lui, unora le place altora nu, dar asta nu i se poate imputa. Imi pare rau sa o spun dar aici te vad angajat intr-o cauza controversata dar cand pe topicul cu Rapid se...jetau unii pe voi rapidistii cu trimiteri rasiste pe fata, unii fiind chiar moderatori, nu te-am vazut asa activ cum te vad aici unde faci si aprecieri nedemne asupra unui coleg moderator. Apropo, vrei sa fii moderator pe Rapid? Daca da, atunci ar trebui sa-ti schimb stilul altfel ai aduce deservicii rapidistilor care chiar ca au nevoie de un moderator puternic si neutru.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #1481
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    auzi, vrea masuri ca nu se mai poate, pai cum romane, 10 ani o arzi fecioara si cand iti da unu warn plangi ca nu se mai poate injura de morti fara pedeapsa.
    Ceream masuri impotriva mea...


    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    sevilla nu are o problema cu faptul ca a luat sanctiune.
    are o problema cu faptul ca a luat sanciune de la unul care nu e moderator pe sectiunea pe care a postat mesajul, de la unul care nu ar trebui sa fie moderator in general, adica de la unul cu mai multe warn-uri decat multi de pe forum.
    Cam asa ceva.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Trimiterile la mama trebuiesc sanctionate imediat de cine este pe faza in acel moment, punct.
    Bun, dar eu am primit infractiune pentru "mizerie" si "vierme".
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=650409

    Ceea ce inseamna ca postul in care am zis de mama inca nu a fost sanctionat. Astept masuri, ca asa nu se mai poate!

    Muuuuie paulica!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #1482
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Bai baiatule, tu trebuie sa intelegi ca orice om are rabdare si toleranta pentru prostie. Cand unul ca tine mai face si pe fudulul mai primeste si ce merita.

    Tu te-ai atacat pentru faza cu baba si mitraliera? Pe bune...
    Ce-mi place expresia "ba baiatule", nu-i asa ca e simpatica? E imposibil sa nu-i raspunzi in cadere de bine unuia care o foloseste!
    Deci sa-nteleg ca tu gafai de babe si mitraliere si alte lucruri din astea distinse deoarece te-ai suparat pe prostia mea din alte parti, da?
    Din pacate acele parti nu pot fi cele legate de tenis din motive ce bine le cunosti, daca faci ironii din alea de rahat la adresa lui Federer iti meriti soarta, eu chiar mi-am luat infractiune pentru soarta ta dar ma rog, nu are sens sa discutam despre tenis ca e prea mult aici. Si atunci care e baiucu tau, asta sa fie:
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Pe langa asta, esti singurul om de pe mapamond care a scris 100 de posturi pe topicul unui serial din care a vazut juma' de episod.
    Ti-am mai explicat io o data cel putin ce s-a petrecut acolo ca tu n-ai fost instare sa intelegi singur dar vad ca nici memorie n-ai ca ai uitat. Eu am facut critica acelei jumatati de episod pe care am urmarit-o, pe urma au aparut discutiile in contradictoriu cu altii care nu inteleg diferenta intre o analiza a unei jumatati de episod si una a unui sezon ori serial intreg. Eu am mai zis de o mie de ori ca daca nu ma atrage dupa ce ma uit la 5 minute maxim 10 dintr-un film sau serial, nu ma mai uit ori ma uit cu fast forward daca eu consider ca are ceva sa-mi transmita si n-am rabdare s-o iau cu lingurita. Si fac treaba asta deoarece pana la ora asta am vazut mai multe emisiuni TV decat o sa urmaresti tu in toata viata ta si in proportie de peste 90% vederea peliminara mi-e confirmata pe parcurs, eu nu sunt genul care sa ma sacrific sa ma uit la un rahat daramite o sa gasesc pe parcurs diamantul ascuns in el.
    Si chiar si daca mi s-a parut de rahat, am avut rabdare sa vad jumate de episod adica vreo 30 de minute inainte aproape sa adorm ceea ce nu mi se intampla nici macar la emisiunile politice, si alea imi prezinta mai mult interes, INSA, subiectul este unul de diamant si de aceea am postat acolo in continuare si am si subliniat asta deoarece ma intereseaza sa discut cu cei care au vazut serialu si sa pricep de la ei anumite invataminte care le-au desprins de acolo tocmai din cauza importantei subiectului. Ca ei au ales sa vorbeasca asa ca niste golani cum ca "E misto, e misto" ce ca "e misto" in loc sa se exprime in mai mult de juma de fraza si sa explice ce anume a fost misto, e alta discutie. Poate ar fi fost spoiler dar puteau bine mersi daca aveam creiere sa puna in spoiler cateva idei, insa au ales sa-si regurgiteze cat de misto e, fara argumente directe doar ce note sau ce premiile lu papuc a luat, lucru adiacent ca importanta subiectului de discutat. Subiectul fiind unul foarte atractiv si vroiam sa aflu cateva lucruri din viziunea autorilor respectiv scenristilor si regizorului serialului prin intermediul celor care l-au vazut in totalitate despre modul cum e el tratat, fara sa ma uit la serial daca mi s-a parut de rahat modul de derulare a actiunii in debutul lui. Una e sa discuti despre film per total, alta doar despre subiectul abordat de acel film.
    Ti-am mai zis io atunci, chiar cu ocazia aia, cand o sa mai cresti o sa sesizezi diferenta dintre opinia despre un film si opinia despre subiectul unui film la care are dreptul de-a posta orice orb, prost sau inapt care habar n-are de film. Deocamdata trebuie sa-ti lucrezi la memorie deoarece m-ai obligat sa repet treaba asta, n-ai bagat-o deloc la cap. Sau poate ai trecut pasiv si pe langa cuvintele mele asa cum treci pe langa postul tau de moderator zilnic, asta o fi cel mai probabil.

    Eu totusi cred ca baiucul tau e defapt Liverf... am pus punctul pe i si te-a durut, deoarece stiai ca e la fix, este fix cum zic eu chiar daca am zis-o jignitor si mojic si mi-am asumat asta; dar tin sa te antentionez ca asta nu e prostie, e nescrupulozitate, e o impunsatura deplasata care am facut-o cu un scop anume si am stiut ce va urma adica sanctiunea, e cu totul altceva.
    Dar a fost o echipa de fraieri echipa aia in frunte cu conducerea cormorana de la acea vreme, cum dracu sa le zic altfel daca au fost fraieri c-au dat bani cu duiumu pe panarame, iar asa numita pocire de nume doar asta spune, si nimic altceva.
    Revino-ti din pasivitate altfel n-o sa iesi prea curand la lumina, nici din amar, atat cat ai tu, la 2 centi bucata, maxim un stoc pe deceniu.

    Offtipic, s-ar putea zice chiar spamm, rog pe Delaparis/Vadim sa-mi dea sanctiune!
    Last edited by Johnny D; 30th July 2014 at 10:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1483
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sevilla, ai continuat cu expresii urate, nedemne ceea ce ar motiva interventia rapida a lui JD. A propos, sa revenim, de ce te-ai legat de mama lui, cum motivezi? El ti-a spus chiar civilizat si te-a rugat sa nu mai faci caci mama lui este moarta, atunci de ce ai continuat sa-l jignesti fara sa-ti ceri scuze pentru referirea respectiva? Astea sunt intrebarile care trebuie sa ti-le pui inainte de a merge mai departe cu acuzatiile iar raspunsurile nu trebuie sa le postezi neaparat aici ci sa-ti le dai tie. Repet, eu am avut parere buna despre tine si inca mai sper sa intelegi ca modul asta de a-l ataca pentru ca posteaza aici asa cum o face nu este nici normal si nu ti face nici cinste. In acest caz nu ar fi vina lui ci a celor care au sanctionat ca Paul sa fie un user pe acest forum si deci daca tot vrei sa iti indrepti invectivele fa-o in directia corecta daca nu reusesti sa formulezi o obiectie pertinenta argumentata ca Paul nu merita sa fie user pe OLS, asa cum ar fi normal. Eu m-am luptat ani de-a randul cu morile de vant OLS in cazul James Bond dar nu mi-a trecut prin cap sa-l terfelesc, sa-l umilesc, pe respectivul user asa cum ai facut-o tu. Eu zic sa mai refelctezi. Tine de respectul de sine, in cele din urma.

    Cand cineva face jigniri in lant pe timp scurt, in mod normal se da o sanctiune nu se cumuleaza. Decat sa ceri sa fii sanctionat cu orice pret continunand in greseala nu ar fi mai bine sa te retragi o saptamana ceva ca sa te calmezi? De ce vrei sa continui pe o cale destructiva, iti da gratificatii care te fac sa te simti mai bine? In acest caz am vorbi de altceva dar ma opresc aici. Repet, eu zic sa mai reflectezi.
    Last edited by miril; 30th July 2014 at 10:33.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #1484
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    paulica si forum-ul e ca baba si mitraliera...

    Nici nu stiu ce inseamna chestia asta, dar s-ar parea ca este o ofensa foarte grava in opinia lui Johnny.
    Ma astept la infraction pentru asta.

    E vina mea, am deschis cutia pandorei, sau va certati intre voi de dinainte?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #1485
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Te flatezi singur, de mult dinainte!
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Bun, dar eu am primit infractiune pentru "mizerie" si "vierme".
    (Repet a 3-a oara)Pentru ca atunci cand omul te-a atentionat ca l-ai injurat de mama lui care e moarta in loc sa-ti ceri scuze sau macar sa te scoti cumva sau sa taci dracu, tu l-ai facut mizerie sau vierme. Asta e de 3 ori cel putin mai rau decat injuratura initiala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1486
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Sevilla, ai continuat cu expresii urate, nedemne ceea ce ar motiva interventia rapida a lui JD. A propos, sa revenim, de ce te-ai legat de mama lui, cum motivezi?
    Nu am absolut nici o scuza si tot ii trag la **** lu' paulica.
    Il astept pe dlp ca johnny face ce nu trebuie cand nu trebuie si cand trebuie, nu face... plm.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  17. #1487
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    Sevilla86 asta e jmeker de jmeker gen.
    Am vazut eu multi din astia si dupa cateva luni erau cu nicku' in rosu barat.

    In fata unui pc zmeii apar ca ciupercile dupa ploaie. Ei sunt miezul din fanta, in viata reala mor de foame, dar pe forumuri nici Einstien nu ii pot concura, ei sunt gaura din dodoloatza.

  18. #1488
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanTasting View Post
    Sevilla86 asta e jmeker de jmeker gen.
    Am vazut eu multi din astia si dupa cateva luni erau cu nicku' in rosu barat.

    In fata unui pc zmeii apar ca ciupercile dupa ploaie. Ei sunt miezul din fanta, in viata reala mor de foame, dar pe forumuri nici Einstien nu ii pot concura, ei sunt gaura din dodoloatza.
    Ia spune Sevilla, te regasesti in descrierea asta?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #1489
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Eu zic ca n-are sens sa purtam discutia in directia asta, pe forumuri toti suntem egali de la muritori de foame pana la evazionisti profesionisti in frunte cu Messi. Mie de aia imi place atat de mult viata pe internet, aici egalitatea e cu mult peste cea din lumea materiala, si mult mai usor de asigurat(sistem semitotalitar), cele doua merg mana-n mana.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1490
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Egalitate deplina cu anarhie in coada, ca sa ne exprimam asa. No too bad!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #1491
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    N-are treaba ols cu egalitatea.
    Moderatorii pot sanctiona userii dupa cum li se pune cararea in freza dimineata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •