Page 124 of 176 FirstFirst ... 2474114122123124125126134174 ... LastLast
Results 2,584 to 2,604 of 3684

Thread: Plangeri si reclamatii

  1. #2584
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Te-a pedepsit d-zeu de paste pentru ca ai impuscat cainii aia

    - nu se poate
    - ai prea putine postari

    Esti incepator pe forum-ul asta, obisnuieste-te cu ideea asta
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

  2. #2585
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    cuiva, gata să moară

    Dintre toți, te-am ales pe tine, având un mesaj
    să-ți transmit.
    Vei muri în curând. Îi las pe alții să-ți spună
    ce le place. Eu nu pot să te mint.
    Te iubesc, dar sunt corect și fără milă: nu ai scăpare.
    Încet, îmi așez mâna dreaptă pe tine și tu simți.
    Nu discut nimic. Îmi aplec capul și aproape îl
    acopăr.
    Stau liniștit. Îți rămân credincios,
    Îți sunt mai mult decât o soră de caritate, o
    rudă sau un vecin.
    Te scap de toate, în afară de existența ta
    spirituală: e eternă;
    de restul, în mod sigur, tu singur vei scăpa.
    Trupul pe care îl vei părăsi va fi nimic
    altceva decât murdărie.
    Soarele izbucnește în neînchise spații.
    Te bat gânduri puternice și ești plin de încredere. Râzi.
    Uiți că ești bolnav, așa cum uit și eu.
    Nu-i mai vezi pe doctori, nu-ți pasă de
    prietenii care plâng,
    Sunt eu cu tine.
    Îi îndepărtez pe ceilalți. Nu e nimic de
    compătimit.
    Eu nu te compătimesc. Te felicit.


    Esti prea dus!

    Ai inteles?

    Nu prea cred!

    DISPARI!

  3. #2586
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Daca n-ar fi prostii, desteptii ar muri de foame.

    Ai inteles?

  4. #2587
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cum să-i judeci, într-o lume unde oamenii încearcă să supraviețuiască cu orice preț, pe cei care se hotărăsc să moară? Nimeni nu poate judeca. Fiecare cunoaște doar o dimensiune a propriei suferințe sau a lipsei totale de sens a vieții lui.

  5. #2588
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Te-a pedepsit d-zeu de paste pentru ca ai impuscat cainii aia

    - nu se poate
    - ai prea putine postari

    Esti incepator pe forum-ul asta, obisnuieste-te cu ideea asta
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Cand dracu ai sa intelegi ca nu doresc sa am de-aface cu unul ca tine?

  6. #2589
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by paul atreides-1 View Post
    Cum să-i judeci, într-o lume unde oamenii încearcă să supraviețuiască cu orice preț, pe cei care se hotărăsc să moară? Nimeni nu poate judeca. Fiecare cunoaște doar o dimensiune a propriei suferințe sau a lipsei totale de sens a vieții lui.
    Nu exista ceva mai adevarat decat asta!! Cu amendamentul ca in loc de judecata, as folosi termenul sentinta!
    De judecat putem si trebuie sa judecam toti si asta pt a ne folosi si exersa mushchiul judecatii, insa sentinte nu trebuie sa dam decat cu mare bagare de seama; si chiar daca le dam, de obicei nu ne baga nimeni in seama insa atunci cand aceste sentinte pot provoca urmari serioase, ele trebuie sa fie foarte bine alese, de fapt trebuie sa fii om mai presus de orice: adica fiinta rationala si emotionala totodata, si sa nu uiti sa iei in calcul ambele componente in orice decizie, judecata sau sentinta vei avea cutezanta sa dai la un moment dat.


    PS: Dar aici suntem la Plangeri si reclamatii daca nu ma insel, nu pe thread-ul tau, Paul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2590
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu exista ceva mai adevarat decat asta!! Cu amendamentul ca in loc de judecata, as folosi termenul sentinta!
    De judecat putem si trebuie sa judecam toti si asta pt a ne folosi si exersa mushchiul judecatii, insa sentinte nu trebuie sa dam decat cu mare bagare de seama; si chiar daca le dam, de obicei nu ne baga nimeni in seama insa atunci cand aceste sentinte pot provoca urmari serioase, ele trebuie sa fie foarte bine alese, de fapt trebuie sa fii om mai presus de orice: adica fiinta rationala si emotionala totodata, si sa nu uiti sa iei in calcul ambele componente in orice decizie, judecata sau sentinta vei avea cutezanta sa dai la un moment dat.
    .
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #2591
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu exista ceva mai adevarat decat asta!! Cu amendamentul ca in loc de judecata, as folosi termenul sentinta!
    De judecat putem si trebuie sa judecam toti si asta pt a ne folosi si exersa mushchiul judecatii, insa sentinte nu trebuie sa dam decat cu mare bagare de seama; si chiar daca le dam, de obicei nu ne baga nimeni in seama insa atunci cand aceste sentinte pot provoca urmari serioase, ele trebuie sa fie foarte bine alese, de fapt trebuie sa fii om mai presus de orice: adica fiinta rationala si emotionala totodata, si sa nu uiti sa iei in calcul ambele componente in orice decizie, judecata sau sentinta vei avea cutezanta sa dai la un moment dat.


    PS: Dar aici suntem la Plangeri si reclamatii daca nu ma insel, nu pe thread-ul tau, Paul!
    ok.

    Dar spune-mi : tu m-ai banat pe 8/4 ? Nu ar fi nimic, dar de ce m-ai injurat ordinar? Tu ai fost acela care mi-ai spus "bye bitch" ?

  9. #2592
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Da, el a fost. Doar ca nu va recunoaste.

  10. #2593
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul atreides-1 View Post
    Dar spune-mi : tu m-ai banat pe 8/4 ? Nu ar fi nimic, dar de ce m-ai injurat ordinar? Tu ai fost acela care mi-ai spus "bye bitch" ?
    Leo i-a spus cine l-a banat, respectivul a si recunoscut... dar paulica e inca in intuneric.

    Johnny, esti penibil si naiv daca tu crezi ca paulica intelege lucrurile complexe despre filozofie si stiinta la care da copy/paste. El nu e in stare sa priceapa lucruri elementare pe planeta asta. La un moment dat a ajuns la spital pentru ca a uitat sa respire... cu alta ocazie a incercat sa inece un peste... odata a picat un test de sange desi a studiat 3 zile si 3 nopti... asta e genul de om care si-ar vinde masina sa aiba bani de benzina.

    Johnny, debaraseaza-te de individul asta.
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

  11. #2594
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Vad ca miril a ieșit din păpușoi.
    1. De ce are turbo la chiloți?
    2. Cind o sa catadicseasca sa aplice regulamentul?
    3. De ce nu a învățat nimic în occident? Citește Times degeaba?

    Christosul pe care îl sărbătorește nu s ar culca înainte de a raspunde. Asta dacă are macar un atom de demnitate.

  12. #2595
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Da, el a fost. Doar ca nu va recunoaste.
    Credeam ca nu e las. Ma mai insel si eu. Desi cam stiu ce pot oamenii pe aici.
    Oricum, multumesc Cristy.

  13. #2596
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Da, el a fost. Doar ca nu va recunoaste.
    Johnny, este un om rau!

  14. #2597
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Da, el a fost. Doar ca nu va recunoaste.
    Ce? Sunt om de caracter, recunosc imediat si-mi cer mii de scuze lu Paul, nu stiu ce sa fac sa ma revansez!
    In orice caz, pot incepe prin a nu face sub nici un chip ce vrea sau crede Cristy!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2598
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Johnny, esti penibil si naiv daca tu crezi ca paulica intelege lucrurile complexe despre filozofie si stiinta la care da copy/paste. El nu e in stare sa priceapa lucruri elementare pe planeta asta. La un moment dat a ajuns la spital pentru ca a uitat sa respire... cu alta ocazie a incercat sa inece un peste... odata a picat un test de sange desi a studiat 3 zile si 3 nopti... asta e genul de om care si-ar vinde masina sa aiba bani de benzina.

    Johnny, debaraseaza-te de individul asta.
    Autistii sunt preferatii mei, si eu fac parte din categoria asta ca orice om care nu vrea sau nu poate sa se adapteze la prostia considerata mediocritate, aceasta prostie prin insasi natura-i proasta, maxim accepta desi de obicei refuza parerile diferite de-ale ei in loc sa le studieze macar si daca le refuza sa aiba demnitatea s-o faca civilizat! Deci autistii-mi plac ca-s neamu meu, cu out-istii am io ce am!
    Mie mereu mi se desface siretu la pantofu piciorului drept, de-o vreme am si incetat sa-l mai leg, bag sireturile pur si simplu in pantof toata ziua, ce sa mai, pantof de autist, tre sa te descurci cum poti in situatiile in care tie nu-ti functioneaza lucrurile ca la altii indiferent daca motivele tin de intelect sau de alte forte greu de descifrat, mai mult sau mai putin personale; out-istul intr-o situatie din asta isi cumpara alte sireturi, sau alti pantofi. Mda... de parca asta e vreo problema in viata, sau ceva test amarat de memorat porcarii de care n-ai chef fix azi cand trebuie sa le memorezi...
    Si chiar daca n-as avea nimic in comun cu el, eu mereu ii prefer pe cei deosebiti decat pe cei similari, aceia ma plictisesc teribil.

    PS: Oricum el intelege mai mult decat Cristy din ce zic eu iar eu de vreo 200 de ori mai mult decat Cristy din ce zice el, asadar e suficient!

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Johnny, este un om rau!
    Nu sunt stelist! As face implozie...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2599
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    PS: Oricum el intelege mai mult decat Cristy din ce zic eu iar eu de vreo 200 de ori mai mult decat Cristy din ce zice el, asadar e suficient!
    Crezi ca intelegi?
    Nu cred.


  17. #2600
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca Johnny a avut decenta sa recunoasca, dar vad ca a ales sa continue cu insultele... dupa "bye bitch", "idiotenie, retard mintal" acum l-a facut si autist.

    Asteptam scuzele de rigoare
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

  18. #2601
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Poate. Poate eu sunt altfel. Poate voi sunteti cei normali. Poate eu sunt din alta lume. POATE.

  19. #2602
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    După ce au să astupe groapa, să presari puțină pâine, ca să vină vrăbiuțele să ciugulească. Am să le aud, când și o să mă bucur, fiindcă cel puțin așa am să știu că nu sunt singur.

    Ai inteles?

  20. #2603
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Devine cam morbid thread-ul asta... e al treilea post in care faci referire la moarte.
    E adevarat ca rapid moare dar despre asta discutam pe fotbal.

    Quote Originally Posted by paul atreides-1 View Post
    Poate. Poate eu sunt altfel. Poate voi sunteti cei normali. Poate eu sunt din alta lume. POATE.
    Eu unul sunt sigur
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

  21. #2604
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by paul atreides-1 View Post
    Poate. Poate eu sunt altfel. Poate voi sunteti cei normali. Poate eu sunt din alta lume. POATE.
    Noi! Si suntem mandrii de asta! Noi putem face parte din doua(sau mai multe) lumi putin cate putin, ei doar dintr-una dar vor fi pierzatori indiferent cat de bine joaca in aceasta lume deoarece a degusta doar chiar f putin din doua lumi e cu mult mai avantajos decat a rupe cu dintii ca un neandertal doar dintr-una si a nici nu fi capabil a rumega prea bine bucatoiul inghitit aproape nemestecat!

    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Crezi ca intelegi?
    Nu cred.

    Si viceversa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •