View Poll Results: Ce crezi despre aducerea lui Ion Marin ca director tehnic la Farul?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Perechea Vukotic-Sapaliga va face treaba buna.

    6 19.35%
  • Mai bine ramanea doar Vukotic.

    2 6.45%
  • Mai bine Sapaliga venea in locul lui Vukotic.

    0 0%
  • Mai bine pleaca amandoi si vine alt antrenor.

    23 74.19%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 148

Thread: Comandorul Sapaliga

  1. #1
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Question Comandorul Sapaliga

    Daca pe Vukotic l-am facut timonier, pe Sapaliga il fac comandor. Hai sa adunam aici stirile si opiniile despre el, ca prea s-au imprastiat pe alte threaduri.
    Last edited by tchibos; 10th September 2006 at 11:36.

  2. #2
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    mie sincer nu imi place de sapaliga, dar ce putem face?

  3. #3
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    aaaaaaaaaa si inca ceva, sa-mi zica si mie cineva, cu ce echipa pe care antrenat-o sapaliga, a batut Dinamo?

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon View Post
    Daca pe Vukotic l-am facut timonier, pe Sapaliga il fac comandor. Hai sa adunam aici stirile si opiniile despre el, ca prea s-au imprastiat pe alte threaduri.
    cu asa echipaj se scufunda vasul ...

  5. #5
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Prefer Steaua 2 any day decit cateii rosii 2
    anti Dinamo, anti oier

  6. #6
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rechinu farist View Post
    aaaaaaaaaa si inca ceva, sa-mi zica si mie cineva, cu ce echipa pe care antrenat-o sapaliga, a batut Dinamo?

    Cu nici una . Ce si le am lua Petrolul Ploiesti cu Dinamo cand antrenorul ploiestenilor era Ion Marin . Oricum la farul va fi cam greu sa faca mizerii Marin.

  7. #7
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1

    Ion Marin, noul director tehnic al FC Farul

    „Nu pun beţe-n roate nimănui!“

    „Săpăligă“ spune că decizia pentru alcătuirea echipei îi va reveni tot antrenorului principal, Momcilo Vukotic

    Aflaţi în cantonament la Câmpina, fotbaliştii de la FC Farul îşi urmează programul de pregătire stabilit de tehnicieni. Profitând de întreruperea campionatului, pauză generată de meciul dintre reprezentativele României şi Bulgariei, din preliminariile EURO 2008, „rechinii“ îşi încarcă bateriile în oraşul prahovean.

    La Câmpina, a ajuns, ieri, şi Ion Marin, care va ocupa postul de director tehnic în cadrul clubului constănţean. „Săpăligă“ îi cunoaşte foarte bine pe cei mai mulţi dintre componenţii lotului Farului, pe care i-a mai avut sub comandă în urmă cu doi ani. Prin cooptarea lui Ion Marin în staff-ul tehnic, se doreşte o revigorare care să ajute echipa să se reînscrie în obiectiv - calificarea în cupele europene.

    „Luni seară am finalizat negocierile cu conducerea clubului. Astăzi (n.r. - ieri), am rezolvat şi rezilierea contractului cu Dinamo, astfel încât sunt gata să încep munca la Farul. Postul pe care sunt încadrat este de director tehnic, cu atribuţiuni privitoare la echipa mare şi la formaţia secundă. Bineînţeles, toate eforturile vor fi canalizate spre prima echipă. Vrem să întărim corpul tehnic, să existe condiţii cât mai bune de muncă pentru antrenorul principal, să ajutăm în program şi conţinut antrenorul, totul pe bază de argumente, colaborare şi dialog. Nu pun beţe în roate nimănui, antrenorului principal îi va reveni decizia de alcătuire a echipei, eu doar propun idei care pot sau nu fi acceptate“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Ion Marin.

    Despre actuala configuraţie a lotului, „Săpăligă“ încă nu s-a pronunţat. „Am mai lucrat cu mulţi dintre jucători. Alături de aceştia, au mai apărut tineri, despre care am auzit că au potenţial. Încă nu i-am văzut la antrenament, o să îi urmăresc “, a afirmat Ion Marin.

  8. #8
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    El o sa puna betze in roate chiar NOUA! O sa dam meciurile lui Dinamo, o sa plece jucatori la Dinamo si probabil ca toti jucatorii de care Dinamo vrea sa se debaraseze o sa vina la noi!
    Mutare extrem de aiurea...
    Am votat cu ultima varianta, si se pare ca asta e ceea ce gandim mai cu totii in momentul de fata.
    Ramane de vazut...
    Never Die Easy

  9. #9
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    O vorba din batrani spune ca daca scapi de dracu, dai peste tasu'....
    Despre Sapaliga si Mr.V, nici separat, nici impreuna nu am o parere buna, de altfel ca si majoritatea Faristilor .

  10. #10
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    minus cu minus da plus ..ce-ar fi?
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  11. #11
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ar fi ceva...

    interesant este insa poll-ul din care rezulta clar, cel putin pana acum, ca nu se da credit tandemului Vukotic-Sapaliga

  12. #12
    manager CosminGrc's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    283
    Reputatie
    1
    nici unu nici altu

  13. #13
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Sapaliga ne schimba sistemul de joc?

    Vukotic ne obisnuise cu 4-3-2-1, dar la Moreni am jucat 4-2-3-1. Parca asa joaca si Dinamo, sau juca mai demult. Eu sunt de acord cu schimbarea asta; noul sistem e mai ofensiv si mai la moda.

    Aflată la Cîmpina pentru un stagiu centralizat de şase zile, FC Farul s-a deplasat ieri după-amiază la Moreni pentru a înfrunta formaţia dîmboviţeană de liga a III-a Flacăra. Cu banca tehnică suprapo****tă prin aducerile lui Ion Marin (director tehnic) şi Cristian Cămui (antrenor secund), alături de Momcilo Vukotic şi Lucian Marinof, "rechinii" s-au impus la pas, cu 7-1 (3-1). Golurile constănţenilor au fost marcate de Nae 7, Voiculeţ 10, 58, Barbu 29, T.Moldovan 77, 85 şi Băcilă 89. Golul gazdelor s-a marcat în min.37. Iată şi echipa aliniată de antrenorii constănţeni - Repriza I: Curcă - Perenyi, Barbu, Larie, Maxim - Voiculeţ, Boghiţoi - Soare, Nae, Senin - L.Mihai; Repriza a II-a: Curcă (77 V.Neagu) - Farmache, Gheară, Şchiopu, Perenyi - Lungu, Florea - Băcilă, Voiculeţ, Guriţă - T.Moldovan. Nu au putut evolua Apostol, Păcuraru, Păcuraru (toţi trei accidentaţi), Disney (plecat la echipa naţională a RD Congo) şi Vlas (rămas la Constanţa pentru susţinerea bacalaureatului). Programul de pregătire al constănţenilor la Cîmpina include astăzi şi mîine cîte două antrenamente, iar sîmbătă o şedinţă de pregătire în cursul dimineţii înaintea revenirii spre casă.
    Telegraf

  14. #14
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Da ar fi un sistem bun , probabil cu Tibor Moldovan avansat sustinut de gurita si Apostol . Sper sa-l folsesca si-n meciurile oficiale.

  15. #15
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Ce contract are Sapaliga cu Farul? Pe cati bani a semnat?

  16. #16
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    dupa ce ca ni se spune "steaua 2" acum vom fi si "dinamo 2" ? (devenim prostituata campionatului ? )
    NU SUNTEM IN STARE SA ADUCEM PE CINEVA CREDIBIL SI DE VALOARE LA CONSTANTA ?
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  17. #17
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Singurul lucru care o sa-l aduca nou la echipa e ca vom pierde meciurile cu Dinamo , lucruri bune pe care ar putea sa le faca pentru Farul nu vad.

  18. #18
    incepator Relad's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Faleza Nord.ct.ro
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    ce cap are bosanceanu asta sa il aduca pe "sapaliga" , trebuie sa fii dus sa crezi ca face performanta cainele asta ,poate insa sa faca blaturile sa nu fie vizibile precum cel din ghencea !

  19. #19
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Shi uite asha ajungem gloria bistrita 2...vindem meciuri castigam c meciuri vrem...dupa cum vor cei 2 ....asta e ..pregatitiva sa fim iar umiliti de ceilalti suportei steaua2 dinamo3....shi tot asha
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  20. #20
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Spuneti ca acest Ion Marin nu va face performanta, si probabil asa va fi. Dar cine a spus ca se vrea acest lucru?
    Tot ce a vrut Bosanceanu a fost o calificare in uefa si ATAT. Trebuie sa intelegeti ceva: Ai nevoie de multe lucruri ca sa faci cu adevarat performanta. Si momentan, la Farul lipsesc multe astfel de `lucruri`

    In 7 ani actuala conducere a reusit, printre altele:
    1) Sa distruga acel `spirit` farist, care exista inainte de anul 1999
    2) Sa umileasca spectatorii PLATITORI, si sa-i goneasca in cel mai ridicol mod cu putinta: perchezitii, legitimari, filmari
    3) Sa strice si ultima farama de imagine pe care o mai avea Farul

    P.S Rugati-va ca Farul sa nu joace cu Dinamo in cupa...

  21. #21
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ULTRAS_TAVY View Post
    Shi uite asha ajungem gloria bistrita 2...vindem meciuri castigam c meciuri vrem...dupa cum vor cei 2 ....asta e ..pregatitiva sa fim iar umiliti de ceilalti suportei steaua2 dinamo3....shi tot asha
    le-ai dat la "amaratii" de antrenori ,iar votul tau este in favoarea lor ....cum vine asta amice ??
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •