Page 637 of 692 FirstFirst ... 137537587627635636637638639647687 ... LastLast
Results 13,357 to 13,377 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13357
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    E drept ca mi-a luat mai mult sa scriu aia decat sa vad filmul, cu FF l-am vazut in cca 40 de minute, filmul avand aproape 2 ore.
    Ce e misto e ca m-am simtit mai bine scriind treaba aia, adunand informatiile culeste in cele 40 de minute, decat vizionand filmul. A fost mai misto in capul meu... cred. Cel putin pentru mine. In ritm normal n-am rezistat nici cum sa-l vad, era pur si simplu prea plictisitor, dupa cat ma duce capul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #13358
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E drept ca mi-a luat mai mult sa scriu aia decat sa vad filmul, cu FF l-am vazut in cca 40 de minute, filmul avand aproape 2 ore.
    Ce e misto e ca m-am simtit mai bine scriind treaba aia, adunand informatiile culeste in cele 40 de minute, decat vizionand filmul. A fost mai misto in capul meu... cred. Cel putin pentru mine. In ritm normal n-am rezistat nici cum sa-l vad, era pur si simplu prea plictisitor, dupa cat ma duce capul.

  3. #13359
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Dar ce, tu l-ai vazut tot cap-coada?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #13360
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dar ce, tu l-ai vazut tot cap-coada?
    Nu. Cine naiba se uita la filme cap coada? Poti da FF si asa nu pierzi mare lucru.
    La fel la meciuri, cine naibe se uita cap coada cand esentialul il gasesti mereu pe flashscore.

  5. #13361
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Eu te-am intrebat daca l-ai vazut cap-coada! Stima si respect daca da, daca nu, vorbesti fara tine.
    La 99% dintre filme asa ma uit si eu, dar la unele la care nu vreau sa renunt de plictiseala, asta e singura optiune!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #13362
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0

  7. #13363
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Domle, pai asa si Pe aripile vintului poti sa il vezi in maxim 30 de minute pe fast forward si la cronica scrii ceva de genul: "vazut doishpe stejari stop petrecere mare stop grasa cu corset nunta stop culcat canapea asistat discutie stop nebuna zvirlit pahar stop porcule magarule Rhett bucatarule stop razboi civil stop gara supraaglomerata morti raniti stop oras in flacari stop conac distrus stop Melania naste si miine e o zi stop".

  8. #13364
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Absolut! Si cred ca e singurul mod in care as reusi sa ma uit la asa ceva si sa nu mor singur de plictiseala!
    Dar macar scriu o poveste imaginata simpatica de 2 pagini acolo, ceva. Sa nu fi pierdut vremea chiar pe degeaba.
    FF e ca si un mic comentariu din literatura romana, te propulsezi singur doar unde e loc de citate, de calitate. Restu, la gunoi.
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Vezi sa nu-ti pice o musca-n gura. De cand Dascalescu e mai putin activ, s-au inmultit teribil.
    Last edited by Johnny D; 30th January 2017 at 14:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #13365
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Tu chiar crezi ca iti citeste cineva postul ala?

  10. #13366
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Capitanul! Am incredere!
    Initial am crezut ca va fi de vreo 10-15 randuri, dar apoi nu m-am putut opri, scena de scena, si chiar e doar un rezumat pe FF.
    Oricum n-are haz, decat daca ai vazut filmul. In Capitan am incredere, ca el l-a vazut si poate degusta ce-am scris eu acolo.
    Daca nu-i place, ii rambursez timpu pierdut cu ceva misto 5 minute. Ca mai mult nu-ti ia sa citesti. Eu nu raman dator! De obicei...
    Last edited by Johnny D; 30th January 2017 at 14:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #13367
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,351
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu e eseu, e actiunea filmului asa cum am inteles-o eu!
    Puteai sa faci si tu rezumatul, nu sa rescrii scenariul cu cuvintele tale.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #13368
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut Rogue one- a Star Wars story.
    are nota mare pe imdb si fiind fan nowtalgic al trilogiei initiale am decis sa vad si spinofful.

    Deci cu greu puteau face un film mai lipsit de nerv si mai plat decat asta.
    Cred ca au negociat productia prin sindicatul de ramura, altfel nu le iesea ca treaba facuta de salariati plictisiti si fortati sa mearga la servici intre doua concedii ca sa ia si ei salar de undeva.
    Actorii presteaza cu entuziasmul functionarei de la ghiseu cu o ora inainte de inchiderea programului, vinerea.
    Forest W, actor remarcabil de altfel, e de plans in filmul asta. Mai are si o voce distorsionata de zici ca e strans de oua de la distanta de Vader. As putea sa ma intreb si de ce era nevoie de personajul lui pentru ca nu are absolut nicio noima.
    Am facut greseala sa-l vad si seara tarziu la cinema. In ultima juma de ora familia dormea pe mine iar eu ma tineam treaz doar la gandul ca adormim cu totii si ne fura bunurile vreun gorobete.

    Un film plictisitor si degeaba.
    Gluma de anul trecut in care se scoala sfoartza mi se pare acum capodopera in comparatie cu ramura asta moarta.
    ce naiba nu au lasat Star Wars sa ramana un moment frumos din trecut? S-au ***** si pe seria asta ca sa mai mulga un ban in plus.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #13369
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    A fost slab Rogue One, desi e de inteles. Nota aia e cea mai overrated de pe imdb si nu inteleg cum a ajuns acolo. Efectele si Darth Vader nu e de ajuns.

    The Lobster 7/10

  14. #13370
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Christine --- 8/10 Inspirat din fapte reale. Insa habar n-aveam despre ce e vorba, adica citisem cele doua rinduri de la Plot pe imdb si imi imaginasem o cu totul alta finalitate. Nu dau detalii, dincolo de povestea in sine, care e departe de a putea fi numita spectaculoasa, mai putin finalul, ramine performanta exceptionala a Rebeccai Hall. Daca am fost oarecum surprins de ne-nominalizarea lui Amy Adams, in privinta Rebeccai m-as declara scanzalizat, daca mi-ar pasa ceva mai mult de premiile astea.

  15. #13371
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Puteai sa faci si tu rezumatul, nu sa rescrii scenariul cu cuvintele tale.
    Pai asa am vrut sa fac, dar asta a iesit. Oricum scenariile au zeci de pagini, minim, al meu are doua!
    Ce-i drept, scenariile se fac cu mult mai putine cuvinte pe-un rand, si cu o gramada de spatii nemiloase cu padurea.
    Last edited by Johnny D; 31st January 2017 at 07:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #13372
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    A fost slab Rogue One, desi e de inteles. Nota aia e cea mai overrated de pe imdb si nu inteleg cum a ajuns acolo. Efectele si Darth Vader nu e de ajuns.

    The Lobster 7/10
    In plus, pacat de palmierii aia carora le-au dat foc p-acolo prin Maldive ...

  17. #13373
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ce overrated e La La Land . E decent si atat, nu cum il picteaza unii. Se putea spune frumos povestea si fara lalaitul ala pe post de cantat. In comparatie Les Mis a fost genial

  18. #13374
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut the Counsellor, in regia lui Riddley Scott, pe baza scenariului/cartii lui Cormac McCarthy (the Road, no country for old men) si cu o distributie de prima mana in care ii gasim pe Brad Pitt, Fassbender, Bardem, Penelope Cruz, Cameron Diaz.

    E un bun exemplu de cum sa faci o mancare proasta folosind produse de calitate dar pregatind totul pe o reteta facuta de un anorexic dement.
    Pe scurt, un film care pare promitator pana spre final cand realizezi ca ai vazut o aiureala. Pacat de produse.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #13375
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Domle, pai asa si Pe aripile vintului poti sa il vezi in maxim 30 de minute pe fast forward si la cronica scrii ceva de genul: "vazut doishpe stejari stop petrecere mare stop grasa cu corset nunta stop culcat canapea asistat discutie stop nebuna zvirlit pahar stop porcule magarule Rhett bucatarule stop razboi civil stop gara supraaglomerata morti raniti stop oras in flacari stop conac distrus stop Melania naste si miine e o zi stop".
    Am murit de ras.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Am vazut the Counsellor, in regia lui Riddley Scott, pe baza scenariului/cartii lui Cormac McCarthy (the Road, no country for old men) si cu o distributie de prima mana in care ii gasim pe Brad Pitt, Fassbender, Bardem, Penelope Cruz, Cameron Diaz.
    E un bun exemplu de cum sa faci o mancare proasta folosind produse de calitate dar pregatind totul pe o reteta facuta de un anorexic dement.
    Pe scurt, un film care pare promitator pana spre final cand realizezi ca ai vazut o aiureala. Pacat de produse.
    Si eu am vazut mizeria de film, acum cativa ani si am ramas cu aceeasi senzatie - cum sa ai toate ingredientele si sa nu faci nimic cu ele.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #13376
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Am murit de ras.
    Asa nu se intelege mai nimic, eu am construit firul epic logic, nu pot in 3 randuri.
    Oricum cred ca mi-a placut si mie mai mult ce-a zis el decat daca as incerca sa vad filmul.


    Siberia, Monamour 2011 7/10 Meeeh, cadre misto, conditii grele, viata mizera, tre sa-l vezi in BluRay... parca am revazut satul romanesc insa cu oameni nitel mai putin prosti, dar nici pe-atat de rasariti incat sa ma incante natura lor misto de-a dribla moartea. Merita vizionat un astfel de film.
    Confucius 2010 8/10 Cu Chow Yun-Fat, excelent film! Conteaza mult si scenariul dar mai mult parca conteaza actorul, ambele au fost la inaltime!
    Last edited by Johnny D; 2nd February 2017 at 07:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #13377
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am (re)vazut Source Code din 2011 cu Jake Gyllenhaal si Michelle Monaghan.
    O trila sf buna, despre un soldat intrat intr-un program experimental in care trebuie sa afle cine e teroristul ce pune o bomba intr-un tren de dimineata pentru a evita un alt atentat mai mare planuit de acelasi individ.
    Pentru asta este portat cu cateva ore inapoi in timp, in corpul unui profesor ce naveta in acel tren si are 8 min pentru a afla persoana.

    Bine facut, te tine atent, are un final relativ imprevizibil.
    De vazut.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •