Page 597 of 692 FirstFirst ... 97497547587595596597598599607647 ... LastLast
Results 12,517 to 12,537 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12517
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Daca ai citit cartile si ti-au placut, o sa te simti de ***** la film. serios. asa dezamagire... pana mea, si eu aveam asteptari mari.

  2. #12518
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    2001: A Space Odyssey --- 9/10
    Boyhood --- 8/10
    Contact --- 7/10
    Dumb and Dumber To --- 2/10 De atatea ori am ras(desi ras e cam exagerat) pe parcursul filmului...
    Gone Girl --- 8.5/10 Prima jumatate a filmului(pana realizezi care e cu adevarat faza) a fost perfecta. Bonus si pentru scena cu Amy si Desi parca scoasa din A Serbian Film.
    Stranger than Fiction --- 7.5/10 Will Ferrell intr-un rol serios? Omul e foarte "underrated" ca actor.
    Taxi Driver --- 8/10
    The Selfish Giant --- 6.5/10
    Triangle --- 5/10

  3. #12519
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eddy, in caz ca nu ai vazut Reign Over Me, incearca-l. Am fost surprins de prestatia lui Adam Sandler, care sa fim seriosi, in general in toate filmele lui rejoaca acelasi personaj.

    Good Bye Lenin
    http://www.imdb.com/title/tt0301357/reference
    Nota: 8/10
    Revazut. O tragicomedie dulce, mai ales pentru noi astia din zona asta a Europei.

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post

    Gone Girl (2014) 8/10
    Mi-a placut filmul in totalite. Cateva lucruri trase de par dar nimic exagerat.
    Ah, si finalul a fost perfect
    Vezi, si eu tot 8 ii dadeam daca se termina invers decat s-a terminat

  4. #12520
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut Cake...nu mi-a placut. Filmu e slab, dar Jennifer Aniston joaca bine, surprinzator de bine.

  5. #12521
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    ,,Little Black Book'' ( comedie ) - 7/10

    Cautand cateva pareri despre acest film ramasei socat citind ca actrita principala , Brittany Murphy , a murit ! Incredibil , am mai gasit si asta :
    La cinci luni dupa moartea actritei, sotul acesteia, scenaristul Simon Monjack, in varsta de 40 de ani, a murit de asemenea din cauza pneumoniei si anemiei.
    Pacat de amandoi ...

    Rolul pe care l-a jucat Brittany aici i s-a potrivit foarte bine si prestatia ei a fost una demna de o actrita talentata , cu potential ( nu am mai vazut altfel filme cu ea ) . Spun asta pentru ca scenariul filmului dupa parerea mea nu a fost unul care sa aiba acel ,,ceva'' , iar Brittany prin modul in care a jucat i-a dat o alta valoare comediei . Mi-a placut in mod special o replica pe care i-a dat-o Brittany prietenei ei din acest film , Holly Hunter : ,,Ti-as scoate ochii , dar ai mai putea apoi sa te uiti in oglinda ?'' . Replica asta a venit dupa un moment gen Maruta/Acces Direct in care un barbat a fost invitat sa lamureasca o situatie aparent destul de clara cu 3 foste + actuala . Nu am inteles finalul comediei cand Brittany este entuziasmata de job-ul pe care si-l ia . Stiu ca americanii in general au pe primul plan job-ul , dar asta sa fie morala ? Una peste alta filmul mi s-a parut unul destul de bun . Pacat de o actrita asa talentata care nu si-a putut continua visul pana la urma ...

  6. #12522
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    alte* nu altfel

  7. #12523
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut Foxcatcher, e bun Toti 3 joaca bine...Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo.

  8. #12524
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Vazut pe blu-ray:
    The Book Thief (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt0816442/?ref_=nv_sr_1
    Nota mea: 9/10.

    Film foarte bun, dar m-a intristat la fel ca si "life is beautiful". Nu era de vazut in vacanta.
    Film bun si atat, ii dau doar 8/10, asta pt ca am vazut filme cu teme similare si mai bune, iar finalul nu e chiar atat de trist.
    Ce m-a nedumerit e ca "povestitorul" niciodata nu nu spune exact cine e desi cu totii banuim, insa e frustrant sa nu stii 100% pana la final!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #12525
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Ioniccaaa.... filmul in totalitate m-a intristat, nu in special finalul cum vad ca ai inteles.
    Mai vezi-l o data sa nu mai ai nici o nedumerire


    Ok, vazut
    Special 26 (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt2377938/?ref_=fn_al_tt_1

    Nota mea 10/10. Pe bune, de mult nu am mai vazut un film asa simplu si bun.
    beleafer

  10. #12526
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The Internship (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt2234155/?ref_=nv_sr_1


    Nota mea 3/10. Nimic de vazut doar un clip publicitar extrem de lung, de 2 ore , la produsele google...d eparca aveau nevoie de publicitate.

    beleafer

  11. #12527
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Stuck in Love (2012)
    http://www.imdb.com/title/tt2205697/?ref_=nv_sr_1

    Noat mea: 5/10. Foarte slabut, dialoguri, filosofice?? oare?... am dat pe FF sa vad daca se intampla cu adevarat ceva in filmul asta, apoi eject.
    beleafer

  12. #12528
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Blue Jasmine (2013)
    http://www.imdb.com/title/tt2334873/?ref_=nv_sr_1

    Nota mea: 6:10. Numai dupa ce a inceput filmul am observat "directed by Woody Allen" ca altfel nici nu ma stresam sa-l vad. Bineinteles, in stilul incurcat al regizorului, enervant, pe o tema oarecum buna. Jocul actoricesc bun, altfel nota mea era si mai mica.
    beleafer

  13. #12529
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Taken 3-mi-a placut mult mai mult decat T.2, probabil a contat si ca l-am vazut la cinema. Nota 8.
    Mayerling-nici subiectul si nici actiunea nu m-au incantat dar m-am bucurat sa-i revad pe Omar Sharif si Catherine Deneuve atat de tineri si frumosi iar de Ava Gardner nici nu mai vorbesc . Nota 7,5.
    Deliver us from evil-in mod normal nu ma incanta filmele de genul asta dar nici nu l-as putea cataloga ca pe un horror ci mai degraba ca un thriller pshilog cu accente horror. Oricum unul din cele mai bune filme vazute in ultima vreme,subiectul e unul ultracunoscut dar mi-a placut abordarea regizorala, actiunea, actorii si mesajul filmului,nota 10 din partea mea !
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #12530
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day 5/10 suportabil
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  15. #12531
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Colombiana (2011)
    http://www.imdb.com/title/tt1657507/

    Nota mea: 6/10. Cred ca l-am confundat cu Syriana cand l-am pus, ca sa vad un fel de Nikita.
    beleafer

  16. #12532
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Dacă vrei Nikita pune te și vezi Nikita, cred ca vorbim de original nu?

  17. #12533
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Dacă vrei Nikita pune-te și vezi Nikita, cred ca vorbim de original nu?
    Da, acelasi scenarist Luc Besson (ca si la multe alte filme de actiune, de ex. Taxi cu Samy Naceri, remakeul american slab te tot dar tot Luc scenasrtiul) de asta am zis ca parca am revazut Nikita cu alte decoruri

    Btw, sa vezi screnariu o sa scoata Luc inspirat de jihadistii parizieni. Pun pariu
    beleafer

  18. #12534
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...tch_Poster.jpg

    End of Watch 9/10. Genu de film ce trece pe sub radar dar e senzational. Cu cat vad mai multe filme cu Jake Gyllenhaal, cu atat imi place cum joaca. Michael Peña insa e mai bun ca el in filmu asta

  19. #12535
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Deliver us from evil, horror gigea. 7/10

    Oculus, horror cah. 4/10

    Homebound, funny shitz, cam za best pe felia asta. 7,5/10

    Under the skin. Jeg, jeg, voma, laturi. 1/10

    The guest. O parodie reusita la adresa filmelor optzeciste, tembele, gen Halloween. Daca nu e parodie, atunci e de *****. Dar eu zic ca e 6,5/10

    The rover.Actorii ok, filmul...meh. 5,5/10

    The drop. Solid stuff, da' cam lentut, asa. Tom Hardy ruleaza bine in ultimul film al lui Gandolfini. 7/10

    O sa vad si filme serioase
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #12536
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    End of Watch 9/10. Genu de film ce trece pe sub radar dar e senzational. Cu cat vad mai multe filme cu Jake Gyllenhaal, cu atat imi place cum joaca. Michael Peña insa e mai bun ca el in filmu asta
    In Prince of Persia a foat slabut, cam ca tot filmul.
    beleafer

  21. #12537
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Film bun si atat, ii dau doar 8/10, asta pt ca am vazut filme cu teme similare si mai bune
    Daca ai timp, poti sa imi dai cateva exemple de fimle pe teme similare si mai bune. Is curios.
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •