Page 147 of 692 FirstFirst ... 4797137145146147148149157197247647 ... LastLast
Results 3,067 to 3,087 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #3067
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Dogville, cum ai caracteriza prestatia Danutei Stenka din Katyn? Nu de alta , dar e un fel de neam cu mine
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  2. #3068
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Sa-ti traiasca neamul,Grinco Cand m-ai intrebat habar n-aveam cine e Stenka asta ...eu dintre actorii polonezi nu-i cunosc decat pe Daniel Olbrychski si pe gagica aia care a jucat in Contele de Monte Cristo,Dagmara Dominczyc.....ce sa zic,filmul nu e rau...nici actorii...dar daca nu esti implicat emotional intr-o poveste de genul asta parca nu te prinde Stenka ta vad ca e mult imbatranita in film(in realitate arata mai bine),foarte sobra....in film ea e nevasta unuia care-a fost omarat de rusi in padurea aia si incearca sa lupte impotriva ocupatiei sovietice pentru a scoate la iveala acele crime de razboi....cam patetic Dar daca e ruda cu tine..... o apreciez la superlativ
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  3. #3069
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca ati observat vreodata acele persoane care,aflate intr-o galerie de arta,sunt entuziasmate pana la paroxism de tablouri ciudate in care subiectele principale sunt trei linii verticale, doua puncte si alte cateva mazgalituri. Parca-i si auzi: ''ce sublim!...aceasta-i arta adevarata...observati estetica culorii,rafinamentul constructiei ,sincretismul absurdului liric ,onirismul densitatii....ma rog,si alte asemenea bazaconii pe care le-am apreciat intotdeauna la superlativ
    Am facut aceasta lunga (si probabil neinspirata introducere) pentru ca tocmai am vazut Sweeney Todd,the demon barber of Fleet Street .Un film facut,probabil,pentru oricine,mai putin pentru public Trebuie sa recunosc...un film slaaaab cu o poveste subtire !
    Ii regasim pe Johnny Depp,care pastreaza coafura din Calaretul fara cap si mimica inconfundabila Jack Sparrow,pe Helena Bonham Carter,femeia care nu-si aranjeaza niciodata parul dar si pe cretinoidul Borat,care se potriveste in rol ca nuca-n perete.Peste toate,insa,e muzica....un asediu continuu care te sufoca si-ti distrage orice farama de atentie (aici,din pacate,tre sa fiu de acord cu o persoana f.importanta de pe acest forum ).
    In concluzie...un film experimental,probabil....care poate spune ceva criticii de specialiate (cunoastem povestea...asa s-a zis si la No country....alta catastrofa )si fanilor Depp.Cum nu fac parte din niciuna din categoriile susmentionate,nu am observat decat un film dezamagitor.Fara nota...just stay away !!!

    Noroc cu IRREVERSIBLE,un thriller frantuzesc mai vechiut cu Vincent Cassel si Monica Belucci.O poveste interesanta si o maniera de filmat care m-a acaparat imediat (se incepe cu ...sfarsitul apoi inaintam in pasi de rac intru devoalarea povestii).Un film destul de dur,foarte alert...care ti se intipareste pe retina.
    Buuun asa...8/10
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  4. #3070
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Mai Dogville, e interesant ce zici tu mai sus, dar de ce pui atatia zambareti? Pentru desene animate avem Cartoon Network.
    Irreversible e intr-adevar un film interesant. Nu mi-e greu sa-mi imaginez ce anume ti-a placut la el.
    Am draci! Caut exorcist.

  5. #3071
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    Irreversible e intr-adevar un film interesant. Nu mi-e greu sa-mi imaginez ce anume ti-a placut la el.
    Faptul ca Monica e violata in mod repetat? Ah si faptul ca o vedem pe Monica goala. That's all we need. Ba dogville ai dat cu nuca-n perete precum a fost Boratinho potrivit pentru rolul din Sweeney. O sa fii executat, decapitat, ghilotinat(si celelalte parti ale corpului) apoi o sa te lipeasca la loc o sa te gazeze si o sa fii asasinat pe forumul asta de catre buticut. Si apoi o sa fii judecat. Si cand ai zis ca trebuie sa fii de acord(din pacate) cu un VIP(era clar ca era vorba despre je) de pe forumul asta m-am simtit atat de flatat si apoi m-am simtit emotionat in ultimul hal si nu mi-am putut stapani lacrimile. Oricum n-o sa traiesti prea mult deci bafta. Jesus Christ cand o pune buticut mana pe tine. Testamentul ti l-ai facut? I wish you the best of luck. :-s
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  6. #3072
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    Te trezisi talica ? De fapt ai dreptate..monstruletii aia plini de maioneza din The Descent erau mult mai agreabili
    nu se compara The Descent cu tampenia aia de film dar na..cum aude lumea de Stephen King gata ii ...toti incep sa transpire...

    Street Kings ...alt film tampit...acelasi subiect obosit cu politisti corupti...penibil.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #3073
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    tampenia aia de film
    hai frate, lasa-ma.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  8. #3074
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phyxius View Post
    hai frate, lasa-ma.
    dar cine are treaba cu tine ?.....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  9. #3075
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    trebuie cineva sa aiba treaba neaparat cu mine ca sa-mi zic parerea despre film?

    ca altfel nici tu n-ai fi zis nimic despre el in primu rand...
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  10. #3076
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    alte pareri ale unor persoane care au vazut The Mist :

    "cel mai prost scenariu si efecte proste si regie vai si amar"

    "Nu cred ca exista film mai prost ca acesta .Mi-am irosit 117 minute pretioase din viata .Dezastruos.NU VA UITATI LA EL !(cel mai sincer sfat care il pot da):|"

    "Ii dau o stea doar pt k e facut dupa Stephen King, in rest...groaznic!!!M-a exasperat tembela in rolul credincioasei.Sunt neplacut surprins de cum a regizat Darabont filmul.Pacat, pt ca ''the green mile'', a fost superb.Actorii au jukt lamentabil, ce mai, una peste alta va sfatuiesc sa sariti peste caricatura asta"

    "Oribil !!!....efecte speciale proaste, o poveste destul de idioata...si un final...ciudat. Nu-l recomand"

    "Filmul nu mi s-a parut chiar infricosator, nu stiu daca merita catalogat ca fiind horror. Nu mi-au placut decat doua lucururi :ideea de a-i tine pe oameni captivi fricii si terorii. Instinctul de conservare se trezeste si ii face sa comita lucruri reprobabile pe care poate nu le-ar comite intr-o societate cu norme morale si legale pe care ar fi obligati sa le respecte.
    Al doilea lucuru care mi-a placut a fost finalul ironic.


    In rest nu gasesc nimic interesant nici macar in jocul actoricesc si nici in efectele speciale.
    Bucatica aceea de monstru care zacea in magazie a "asteptat sa fie vazuta de incredulii stransi in supermarket ca apoi in secunda doi sa se lichiefieze". C'mon! De ce nu i s-a intamplat nimic pana atunci?
    Sau copilasul acela care il tot striga disperat pe tatal lui, iar un monstru care incerca sa il atace? Femeia care il avea in grija doar "parea" ca incerca sa impiedice inevitabilul!
    A fost oricum mult mai slab decat m-as fi asteptat, desi trailerul parea chiar interesant."

    si mai sunt destul de multe pareri de genul...dar nu mai are rost sa continui...fiecare cu preferintele lui.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  11. #3077
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    ...

    asa pot sa-ti gasesc si eu destule pareri ale celor carora le-a placut. dar ce rost are? ca sa-ti dovedesc ca unor oameni le-a placut? nu cred ca-i nevoie. asa cum nu era nevoie sa-mi arati tu ca sunt unii care cred ca-i un film prost. deja stiam asta.

    horror nu e. stiu ca probabil tu ai vrut sa fii speriat de el, dar te-ai uitat la el asteptandu-te la altceva. a fost etichetat asa din cauza monstrilor din poveste. e mai mult un thriller psihologic decat orice altceva. daca nu-ti place, e treaba ta, dar e facut asa cum King scrie si multe romane - e axat pe personaje si pe relatiile dintre ele.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  12. #3078
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    ma amuza ca lumea se plange de efectele speciale, da-o dracu' de treaba...


    sau ca finalul e ciudat. (scris cu alb, spoilere) ar fi fost excelent daca s-ar fi apucat sa se ia la bataie cu aia si sa doboare monstrul in stil war of the worlds, sau sa vina armata sa ii salveze exact in momentul in care o aratare din aia vroia sa le muste jugulara...
    Last edited by Zabriskie; 8th June 2008 at 16:09.
    Both teams played hard.

  13. #3079
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    Sweeney Todd,the demon barber of Fleet Street .Un film facut,probabil,pentru oricine,mai putin pentru public Trebuie sa recunosc...un film slaaaab cu o poveste subtire !
    Ii regasim pe Johnny Depp,care pastreaza coafura din Calaretul fara cap si mimica inconfundabila Jack Sparrow,pe Helena Bonham Carter,femeia care nu-si aranjeaza niciodata parul dar si pe cretinoidul Borat,care se potriveste in rol ca nuca-n perete.Peste toate,insa,e muzica....un asediu continuu care te sufoca si-ti distrage orice farama de atentie (aici,din pacate,tre sa fiu de acord cu o persoana f.importanta de pe acest forum ).
    In concluzie...un film experimental,probabil....care poate spune ceva criticii de specialiate (cunoastem povestea...asa s-a zis si la No country....alta catastrofa )si fanilor Depp.Cum nu fac parte din niciuna din categoriile susmentionate,nu am observat decat un film dezamagitor.Fara nota...just stay away !!!
    Dogville, just stay away from this forum . Filmul este facut pentru publicul care stie sa aprecieze arta - fiindca Sweeney Todd este artistic, este o capodopera a unui gen de filme care prinde greu la publicul adolescentin necopt si amator de comedii jalnice. Te plangi de poveste? E simpla si eficienta, fiind pusa in scena pentru prima data pe muzica lui Sondheim in urma cu aproape 30 de ani. Sweeney este un mit urban, nici acum nu se stie exact daca a existat in realitate sau nu.Si ce povestea lu' pește ti-ai dori cand actiunea e plasata in Londra victoriana?!Vroiai mutanti si extraterestri veniti sa terorizeze planeta?

    pastreaza coafura din Calaretul fara cap si mimica inconfundabila Jack Sparrow
    Am auzit multe bazaconii la viata mea, dar asta le intrece pe toate. Ma rog, fie, coafura are ceva din Ichabod Crane, doar ca mai are si o suvita alba care a accentuat starea de depresie in care s-a aflat personajul timp de 15 ani. Mimica inconfundabila Jack Sparrow?GOD! Urgent la control oftalmologic cu tine. In primul rand, nu are nici o farama de Jack Sparrow. Jack Sparrow - personaj comic, Sweeney Todd - personaj tragic. Manierismele lui Jack Sparrow - comparabile cu cele ale unei fete pre-pubertine , manierismele lui Sweeney Todd - subtile si chiar cu o alura eleganta. Jack Sparrow are un drunken accent, Sweeney Todd are cockney. Vad ca esti genul acela de om cu tendinte accentuate de a vedea in fiecare interpretare a unui actor acelasi personaj (memorabil).Helena Bonham Carter in rolul doamnei Lovett is a dark figure, obsedata si orbita de pasiunea pentru Benjamin Barker/Sweeney Todd, insa fara sa intre intr-o sfera vulgara.Borat.... Il cheama Sacha Baron Cohen aka Signor Pirelli. Mai lipsea sa-i spui Professor Snape judecatorului Turpin. Iar, nu vad ce ti s-a parut nepotrivit la el. Avea doza perfecta de ridicol si banal necesara personajului si a facut chiar o treaba buna.

    Peste toate,insa,e muzica....un asediu continuu care te sufoca si-ti distrage orice farama de atentie
    Doamne, ia-ma acum ! SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET e musical. M-U-S-I-C-A-L. Miu-zi-căl! Pe dracu te sufoca si-ti distrage atentia. Cum ar putea sa ti-o distraga, cand versurile cantecelor "tell the story" si evidentiaza trasaturile personajelor?! Eu ce sa-ti fac daca te scarpinai in urechi in timp ce se derulau pe ecran? Numai un geniu putea sa scrie un cantec despre un om a carui minte o ia pe carari gresite (Epiphany) sau o "serenada" dedicata prietenilor care reprezinta legatura sa cu trecutul (My friends). De la acting/singing, pana la atmosfera totul e perfect.Filmul abunda de metafore, psihologii complexe ale personajelor si de aer gotic, exact ce avea nevoie filmul. Tim Burton stie sa spuna povesti si sa scoata in evidenta talentul actorilor (cea mai buna interpretare a lui Johnny Depp de la The Libertine incoace si cel mai bun film al lui Burton de la Ed Wood incoace). Filmul este un horror musical facut in stil clasic, ca un omagiu adus filmelor lui Boris Karloff. Sangele si violenta sunt over-the-top, tocmai pentru ca atentia sa ramana fixata asupra personajelor care au fiecare o "agenda personala" si care aparent diferite, au multe in comun.

    ....care poate spune ceva criticii de specialiate
    Yes,yes! 2 Globuri de aur, 3 nominalizari la Oscar, cu un premiu castigat, critici mai mult decat favorabile. Macar aici ai nimerit .

    No country....alta catastrofa )
    Si imi amintesc ca nici Fargo nu ti-a placut . You deserve to die!


    Quote Originally Posted by TenisFan
    O sa fii executat, decapitat, ghilotinat(si celelalte parti ale corpului) apoi o sa te lipeasca la loc o sa te gazeze si o sa fii asasinat pe forumul asta de catre buticut. Si apoi o sa fii judecat.
    Pe aproape,dar nu chiar. O sa-l decapitez, il faramitez, il bag in cuptor si ta-taaa! scot placinte cu carne cu numele lui pe ele ! Pofta buna

    Cat despre The Mist, doar pentru ca voua nu v-a placut nu va da dreptul sa-l disecati in bucatele-bucatele.Cand critic un film, spun doar ca mie personal nu mi-a placut si daca am chef spun si de ce, nu ma arunc in afirmatii de genu: "E o porcarie de film, nu stiu cum poate sa va placa". In fine...
    Last edited by buticut; 8th June 2008 at 16:13.
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  14. #3080
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Mda,buna ziua ti-am dat si mare belea pe cap mi-am luat . Teoria ta e impecabila....aproape m-ai convins ca acest film este o capodopera universala Din pacate am vazut si filmul si,repet,e groaznic Ma lasa rece Sondheim si muzica aceea EMO .Londra victoriana,zici ? Eu credeam ca actiunea are loc la Stefanesti...sau Sintesti...nu-mi era prea clar,saru'mana de informatie
    Cand am zis de mimica a la Sparrow n-am vorbit aiurea:este o faza cand Depp afiseaza acelasi ranjet tamp inconfundabil.N-o mai caut acum s-o postez pentru ca mi-e lene si de doua ori sila.Doamna Lovett nu e vulgara,ai dreptate...doar un fel de Alina Plugaru bruneta Iar faza cu Borat era o gluma...si dupa cum stii,astea nu se povestesc,se spun pur si simplu:cine pricepe,bine...cine nu,sanatate si virtute !
    Numai un geniu putea sa scrie un cantec despre un om a carui minte o ia pe carari gresite Hmmm...cred ca si Freud a scris cateva ...dar nu le-a pus nimeni pe muzica
    critici mai mult decat favorabile. Normal..asa cum am spus,e un film cu circuit inchis Oricum,inteleg logica ta: cui a placut acest film e cel mai frumos si destept,manca-l-ar mama pe el ...iar cui nu...public adolescentin necopt si amator de comedii jalnice
    Iar de Tim Burton m-am cam plictisit ... La el toate personajele arata la fel,mananca din gunoaie si-si taie venele Basca atmosfera gotica (sa te citez..)...bla,bla....
    Cam asta.....am spus de ce nu mi-a placut,tu ai incercat sa ma indrepti pe calea cea buna cu rezultat 0 Terminam aici,da?
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  15. #3081
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    este o faza cand Depp afiseaza acelasi ranjet tamp inconfundabil
    Asta cere pedeapsa capitala. Sa nu te legi de ranjetele lui,ai inteles?
    Zambetele lui Sweeney sunt pur si simplu diabolice, provocate doar de prezenta "prietenilor" sai sau de gandul la razbunare, cu o singura exceptie, cand zambeste nervos fiindu-i teama ca Toby ar putea descoperi mana aceea lasata pe dinafara . Doamne, acuma ai ajuns sa te legi de Johnny ca zambeste la fel in filme

    Iar de Tim Burton m-am cam plictisit ... La el toate personajele arata la fel,mananca din gunoaie si-si taie venele Basca atmosfera gotica (sa te citez..)...bla,bla....
    N-ai mai auzit de "director trademark"? Asta e stilul lui si gata. A dovedit insa ca nu se pricepe doar la a crea filme cu atmosfera intunecata si cu decoruri gotice, ci si la filme care abunda de culori (vezi Big Fish, Charlie and the Chocolate Factory) sau chiar filme alb-negru (genialul Ed Wood).Personajele ar fi emo doar daca s-ar sinucide/si-ar taia venele, dar ele taie capete/gaturi .Oricum termenul asta "emo" e overrated .Sigur,ii plac personajele neintelese si "batute" de societate, pentru ca acelea sunt cele mai complexe.Sweeney involueaza de-a lungul filmului si trece prin multe stari sufletesti (teama, nesiguranta, scarba, tristete, furie, culminand cu moartea sa interioara).

    Oricum,inteleg logica ta: cui a placut acest film e cel mai frumos si destept,manca-l-ar mama pe el ...iar cui nu...public adolescentin necopt si amator de comedii jalnice
    Vezi, te-ai prins!Manca-te-a mama pe tine .

    tu ai incercat sa ma indrepti pe calea cea buna cu rezultat 0
    Hey, apreciez ca macar ai recunoscut CA CAlea mea e cea buna .
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  16. #3082
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Ufffff....am scapat ieftin

    Neeeeeext? There wil be...whaaaaat? Altadata, ca tare m-a tinut azi in tensiune Buticut
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  17. #3083
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    Ufffff....am scapat ieftin
    Crezi tu.Imediat ma duc sa-mi scot briciul de la naftalina, ca m-ai enervat destul . Sweeney Todd e cel mai fine exemplu de "this is how you should do it".Sa faci un musical implica de la bun start anumite riscuri, dar pe deasupra sa mai fie si classic horror...si sa iasa asa...jos palaria tuturor celor implicati!


    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    Neeeeeext? There wil be...whaaaaat? Altadata, ca tare m-a tinut azi in tensiune Buticut
    Aici te ciopartesc daca ti-l va placea . Stiu ca sunt cam singura in asta,dar nu mi-a placut deloc There will be blood. Ca mie sa-mi placa un film, trebuie sa-mi pese. De un personaj, de doua, de cainele vecinului, nu conteaza, de cineva. In There Will Be Blood, Daniel Plainview putea sa se duca naibii, ca nu mi-a pasat (idem Eli). Nicio actiune de a sa nu m-a facut sa simpatizez cu el, nu mi-a permis sa-i vad latura umana.Mi s-a parut un personaj dominat de setea de putere, opac si "plat" precum numele sau. A fost departe de acel "cool factor" al personajului negativ, pe care l-a avut Javier Bardem in No Country For Old Men.Da,da,stiu, marele Daniel Day-Lewis, care a luat enshpe mii de premii pentru rol...e bun, dar mi se pare ca face prea mult over-acting, pe scurt striga de multe ori ca nebunul in film.In general prefer interpretarile mai subtile, unde dialogul e de prisos pentru a contura trasaturile personajului. Scena de la final unde Daniel face pe maimutoiul imi aminteste de clasicul The Shining, unde Jack Nicholson overacts la greu. Cum spuneau fanii nemultumiti, personajul lui Jack nu a surprins cand a innebunit. Revenind la There Will Be Blood...nu mi-a placut si gata, slit my throat ! E prea lung, prea multe "long shots", un subiect neinteresant din punctul meu de vedere...
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  18. #3084
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Am vazut de curand United 93, un film despre atentatele de la 11 septembrie asupra turnurilor gemene, in special despre singurul avion care nu si-a atins tinta, si se spune ca tinta lui ar fi fost casa alba.
    Foarte interesant filmul, urmariti-l.

  19. #3085
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    Basca atmosfera gotica (sa te citez)
    Rectific: mega gotica. Fixed.
    buticut cand formatia "Garbage" a facut cantecul ala "Paranoid" cred ca dupa tine s-a inspirat. Oricum dementa ta ma induioseaza.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  20. #3086
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Rectific: mega gotica. Fixed.
    buticut cand formatia "Garbage" a facut cantecul ala "Paranoid" cred ca dupa tine s-a inspirat. Oricum dementa ta ma induioseaza.
    God, iar incepi ?Sa-ti pice degetele ca sa nu mai tastezi niciodata cuvantul "dementa" cu o referire directa la propria mea persoana. Nu de alta, dar am ramas fara material pentru placinte .Daca imi amintesc bine, nici tie nu ti-a placut There Will Be Blood, asa ca shut up .Apropo, cu ce ocazie ai ascultat melodia?Spune, spune!
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  21. #3087
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Efectele speciale din The Mist sunt de o penibilitate absoluta. Eu nu zic sa fie efecte speciale ultimul racnet, dar nici chiar asa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •