Results 1 to 21 of 125

Thread: nu inteleg...

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    nu inteleg...

    Imi permit sa incep un thread, desi nu sunt un user foarte activ. Si nu sunt un user foarte activ deoarece nu inteleg :

    1. de ce suporterii echipei Dinamo se considera in mod aberant elita suporterilor din tara din toate punctele de vedere : gusturi, cultura, educatie, coregrafii, etc, etc, atunci cand o simpla participare la un meci dovedeste ca sunt exact ca si suporterii Stelei din toate punctele de vedere ? un ipotetic test de IQ facut in cele 2 galerii ar da aceleasi rezultate...

    2. de ce aceiasi suporteri catalogheaza rezultatele Stelei in Europa ca fiind "intamplatoare", "de conjunctura", "cumparate" sau mai stiu eu ce alte atribute deviate ? de ce il considera pe Gigi Becali un "cioban mizerabil" iar Borcea si Turcu sunt 2 domni...?

    ati vazut ca am inceput cu echipa mea...

    3. de ce se itereaza aberatia conform careia toate echipele care joaca in Europa joaca datorita punctelor aduse de Steaua ? s-a dovedit de nu stiu cate ori ca nu e asa... de ce se considera ca Steaua este prima performera in Europa, uitandu-se de semifinalele Craiovei si ale lui Dinamo ?

    4. cat o sa mai auzim sintagma cretina "Dinamo - echipa securitatii !" ?

    ...si altii...

    5. unde erau vestitii suporteri giulesteni cand echipa era in "B" ? Iar Nicu Gheara era simbolul Rapidului ? "echipa cu suporteri masoni".

    6. de unde au aparut "Ultrasii CFR Cluj" ? nu e de ras ? "No, acuma ca-i echipa campioana is ultras, ma !" "Si inainte ?" "Inainte numa' dadeam cu bata prin Manastur, acuma is in cadru legitim"

    7. de ce sloganul Poli Timisoara este "anti - Bucuresti" ? nu este penibil sa-ti auto-conferi legitimitate luandu-te de piept (fara sanse, evident) cu cineva mai mare decat tine ? este ca si cand Hanescu ar deveni brusc "anti - Federer" declarand sus si tare ca vrea sa-l termine... Reporter : "Pai, il bati ? Sau l-ai batut vreodata ?" Hanescu : "Nu, moshule, dar il urasc !"
    Last edited by sorin1010; 12th August 2008 at 17:07. Reason: copy-paste, dar nu delete...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •