Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: RUSINE, DOMNULE PITURCA!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Njock
    ospete, ok!!! scuze!!! de gloria ce sa mai zic... nimic nu vreau sa ma mai gandesc... e prea frumos afara.....
    Schumi? the only one!

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Spuneti un lucru bun pe care l-a facut Piturca in afara de golul ala cu ceafa.
    S-a certat cu Hagi si Popescu la Nationala asa ca a trebuit sa demisioneze si a venit Boloni Lasand gluma la o parte, si mie mi-e FOARTE antipatic Piturca da' ori e foarte norocos ori chiar mai stie cate ceva (ca antrenor). Vom vedea...

  3. #3
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    ospete, ok!!! scuze!!! de gloria ce sa mai zic... nimic nu vreau sa ma mai gandesc... e prea frumos afara.....
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  4. #4
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Njock
    Ma indoi ca tii cu Craiova, dar hai sa mearga... nu prea pun "botu" din moment ce esti din "BN" /nope/ Daca e asa...scuze!!!! Voi reveni.
    mai , da gandeste-te putin , cine ar putea sa puna o echipa ca Gloria pe primul loc in inima lui ??
    care ar fi meritele ??? :? /nope/


    daca tot nu crezi , pune-ma la incercare !!

    stiai ca Balaci s-a nascut la Bistret ??
    Geolgau la Pielesti ??
    G. Popescu la Calafat ??
    Ca Balaci a fost ales de doua ori in primii trei fotbalisti ai Europei sub 24 de ani ??

    ce vrei sa-ti spun ??
    medicu (Franculescu) , antrenorul momentului 83 (Tica Otet ) 8)

    si daca as fi din Racracanati , musai ar trebui sa fiu suporterul acelei echipe??

    :? nu neg ca exista un patriotism local......... da neimpins la limita.


    sa fii vazut manifestarile publicului(si-asa destul de redus) in momentul in care devenea clar ca partida decurge calm spre un deznodamant dinainte-cunoscut : huiduieli , injuraturi , chiar flegme........


    iar io unul , sa nu crezi ca am stat deoparte......
    /nope/
    Schumi? the only one!

  5. #5
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Ma indoi ca tii cu Craiova, dar hai sa mearga... nu prea pun "botu" din moment ce esti din "BN" /nope/ Daca e asa...scuze!!!! Voi reveni.
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  6. #6
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Vadime, golul din minutul 1 cu Anderlecht, iti spune ceva? Clasa!!! Golul 3? acelasi meci?

    Vezi tu, fiecare jucator ramine in amintire cu vreun gol antologic... Camataru pe Rasunda, cu Suedia... Raducioiu cu Partizan.... Piti cu Anderlecht...

    Goluri mari, in meciuri mari...

    Restul sint speculatii, sau exprimari mai mult sau mai putin subiective...
    Smile, its good for you!

  7. #7
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Njock
    Nu sant un fan Piturca, sant utist "24" de karate. E foarte adevarat ca Piturca a facut si gafe in cariera de jucaror-antrenor, dar sa nu uitam partile lui bune. Dar cand vad ca pe un topic care se vorbeste de RUSINE... posteaza un fan gloria Bistrita (oaspete) a carui echipa e regina blaturilor, si condusa de un jeg ca padureanu te provoaca sa-i dai o replica ne-ortodoxa chiar in ziua de Paste. Baga-te cu capul sub-pat si striga "ma mai vad" RUSINICA..."oaspete"!!! PASTE FERICIT TUTUROR!!!!!!!!!!

    io unu sunt fan U CRAIOVA !!
    campioana unei mari iubiri !!!
    Balaci este pentru mine mai valoros decat Hagi.
    asta ca sa lamurim anumite aspecte neclare..............

    cat despre replica neortodoxa , avand in vedere ca io unu nu sarbatoresc pastile acum , inca o mai astept ........


    incearca sa nu te lasi asteptat .........

    ce ma enerveaza ipochimenii care , in loc de argumente , aduc injurii .........

    Schumi? the only one!

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Spuneti un lucru bun pe care l-a facut Piturca in afara de golul ala cu ceafa.
    Paste fericit tuturor!

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    RUSINE, DOMNULE PITURCA!

    fuck_off Domnule Piturca sunteti un nesimtit! Insa, totul are o limita si meciul de la piatra v-a demonstrat asta! Spun NESIMTIT
    fuck_off deoarece dupa meciul de la Bacau ati criticat arbitrajul, RUSINEEEEEEEE! adica toti suntem nebuni si dumneavoastra geniul neinteles de o societate de narozi? va inselati si pt asta nu meritati sa antrenati steaua! n-o sa luati nici un titlu anu' asta! FORZA BACAU SI RAPID!

    fuck_off

  10. #10
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    cititi posturile de pe threadul asta si o sa muriti de ras
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #11
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Cneazul
    one man show
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Rusine la un puscarias?!?!?!?
    /nope/
    Fost si posibil viitor puscarias!

  13. #13
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    7 mai 1986 va spune ceva?
    Piturca a facut parte din generatia de aur a Stelei asa ca nimeni n-are dreptul de a se lua de el

  14. #14
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ovidiudod, nu cred ca ai dreptate. Da, Piturca a facut parte din generatia de aur a Stelei (jos palaria), dar asta nu are nici o legatura cu faptul ca este un analfabet si un nesimtit.

  15. #15
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Are spirit de invingator. A fost gheata de aur
    Sa nu uitam ca el a adus ultimul titlu in Ghencea, si ca a terminat calificarile Romaniei la Europene faranici o infrangere

  16. #16
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    oameni buni, cit de multi ati (si am) fost impotriva lui pe cind juca, si in acelasi timp l-am considerat un norocos al soartei fiindca s-a aflat in aceeasi echipa cu jucatori mari, se pare totusi ca multi nu sinteti in stare sa vedeti padurea din cauza copacilor....

    Intrebare ptr. toti ce urmaresc fenomenul fotbal in Romania...Care este cel mai valoros (mai bine zis, capabil) antrenor roman ce activeaza in tara? Piturca! Nu poti face nici macar o comparatie, e doar invidia, prostia si ingimfarea unora care n-au ochi sa-l vada, dar va spun un lucru, daca as cumpara miine o echipa in Romania si Lucescu m-ar refuza, nu m-as gindi nici un minut sa nu il aleg pe Piturca...

    Vreau sa subliniez ca spre deosebire de multi care-i iau apararea pe aici, eu nu sint fan steaua, dimpotriva, as vrea sa-l vad pe dinu antrenor daca se poate, sau mai nou pe Nunweiler, sa-i bage in C direct prin neindeplinirea baremului.

    Dar luati o foaie de hirtie, ca la scoala, si puneti rezultatele lui Piti de cind a inceput sa antreneze, si va spun ca o sa-mi dati dreptate...baiatul n-are scoala, n-o fi el educat, nu rupe gura tirgului prin maniere, dar are stofa de antrenor, e nascut sa invinga in viata.

    Iar cel mai important lucru, e ca steaua tine capul sus anti-becali,, in comparatie cu toti lingaii din a si de la nationala...

    Si daca nu va place cind se ia de arbitrii, ce antrenor n-o face?
    Smile, its good for you!

  17. #17
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Are dreptate azur, Piti e antrenor. Nu ca altii din div A. A avut rezultate si ca jucator cu toate ca nu cred ca sunt doi in forumul asta de parere ca a fost macar 50% meritul lui.
    Dar manierele si educatia nu-l ajuta. Si nu cred ca poti fi manager general, sau macar nu poti fi unul bun, la o echipa care mai e si una de prima marime in romania fara asa ceva.

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    Rusine domnule Piturca?

    Ca e mereu innegurat - la haine si la figura, ca nu e deloc smecher si po****r, asa e! Dar declaratiile sale sunt infinit mai decente decat ale celorlalti antrenori (Dinu, Rednic, Rada) sau conducatori de echipe (G.Becali, Copos, Siman, Pinalti, Borcea, Netoiu etc., etc.)
    Si sa nu uitam declaratia lui Dorinel Munteanu, unul din putinii fotbalisti romani indragiti de absolut toti microbistii: "Daca ma intorc in tara, joc numai sub comanda lui Piturca." Poate nu-i dracul asa de negru cum pare...
    7 MAI - ziua fotbalului romanesc!!!

  19. #19
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ca jucator, Piturca merita respectat. A fost un atacant valoros. Dar deloc exceptional. Ca antrenor, mi-este imposibil sa ma pronunt. Clar ca nu e un tehnician de exceptie, nu se compara cu Lucescu, dar pare ca mai stie cate ceva. Daca e cel mai bun din divizia A? Nu cred asta, eu zic ca Lacatus, Ilie Dumitrescu, Zenga, Ion Moldovan si chiar Andone sunt tot pe acolo. Dinu era probabil singurul tehnician cu o clasa peste ceilalti... din pacate insa are el alte probleme.

    Ca manager si reprezentant al clubului Steaua, Piturca lasa mult de dorit. Cred ca nu prea are caracter. Pe deasupra mai face si niste afirmatii penibile, se face complet de ras. Un exemplu a fost atunci cand i-a comparat pe Radoi si Claudiu Raducanu cu niste super jucatori (nu mai stiu cu cine, dar oricum a fost total deplasat). Si parca a fost si amendat ca l-a insultat pe Gh. Stefan... asa ca nu vad unde e decenta.

    Cea mai rea parte e ca intra in conflict cu jucatorii... a expediat juma' de echipa de la Steaua (o parte dintre cei transferati erau chiar bunicei). Autoritate, dar nici chiar asa! Plus ca are el preferatii lui pe care ii sustine pana in panzele albe... mai curand cred eu pe motive de obedienta decat de valoare. Ba il mai impinge si pe fi-su de la spate.

    Privitor la atitudinea 'anti-Becali' a Stelei, ea se datoreaza EXCLUSIV conflictului dintre verii Becali. Ia sa de impace cei 3 si sa vedeti ce-l perie Piti pe Ioan Becali...

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Cred ca Piturca are ceva nativ in a se face neplacut. Cei care-l contesta sunt mai multi, din pacate, decat cei care-l lauda. Pentru el vorbesc, oricum, rezultatele. Restul sunt speculatii ieftine, din partea unor fani ai altor echipe... /fu/
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  21. #21
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Cristi, tu il pui pe Dinu cel mai mare cotonogar din Divizia A?........sau pe Piturca betiv notoriu si cel mai mare barbugiu din toata Steaua?......come on si unul de 10 ani da goluri ca atacant daca are mijloc solid si bun cum avea Steaua in 86.
    anti Dinamo, anti oier

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •