Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 130

Thread: fan K1

  1. #22
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1

    Iftimoaie

    Ionut Iftimoaie, singurul roman ajuns in K1, a castigat prin KO finala turneului de la Milano. de mentionat faptul ca adversarul, unu' mare si urat, era chiar din Milano

  2. #23
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ce i`o dat Ionut la robotu` ala... la maimuta aia... ai de capul meu ...
    felicitari ...
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  3. #24
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    Ionut Iftimoaie, singurul roman ajuns in K1, a castigat prin KO finala turneului de la Milano. de mentionat faptul ca adversarul, unu' mare si urat, era chiar din Milano
    castigatorul turneului K1 de la Milano a fost Jorgen Kruth (Suedia) care l-a invins cu 3-0 in finala pe Vitaly Akhramenko (Belarus).

    meciul dintre Luca Bellora si Ionut Iftimoaie a fost in afara concursului ! probabil ai avut perceptia asta din cauza ProTV-ului care l-a prezentat pe Iftimoaie in promo-ul emisiunii ca fiind distrugatorul Italiei
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  4. #25
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bog_tom
    castigatorul turneului K1 de la Milano a fost Jorgen Kruth (Suedia) care l-a invins cu 3-0 in finala pe Vitaly Akhramenko (Belarus).

    meciul dintre Luca Bellora si Ionut Iftimoaie a fost in afara concursului ! probabil ai avut perceptia asta din cauza ProTV-ului care l-a prezentat pe Iftimoaie in promo-ul emisiunii ca fiind distrugatorul Italiei

    Adevarat vorbeshti.........oricum, felicitari romanului!@!.....a fost scurt shi bine!!!

  5. #26
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    stie cineva programul galei de vineri de la Bucuresti ? ca ard de nerabare !

    PS. era interesant de vazut un meci Iftimoaie - Ghita (ca tot vroia el sa intre in K1) !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  6. #27
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Rezultatele K-1 Italia,Milano:
    Rezultatele complete :

    MECI REZERVA:
    Luca Bellora (Italia) vs Ionut Iftimoaie (Romania)
    Iftimoaie, prin KO R1 2:45

    TURNEUL:
    SFERTURI :
    Jörgen Kruth (Suedia) vs Ivica Perkovic Croatia)
    Kruth, prin TKO R3 (doua numaratori la
    Marc de Wit (Belgia) vs Osim Bodrosic (Australia)
    Bodrosic, prin decizie 3-0
    Vitaly Akhramenko(Belarus) vs Ante Varnica (Croatia)
    Akhramenko, prin decizie 3-0
    Freddy Kemayo (Franta) vs Gabor Meister (Ungaria)
    Kemayo, prin KO R2 1:25
    SUPERFIGHT
    Sergei Gur (Belarus) vs Petar Majstorovic (Elvetia)
    draw (meci egal)
    SEMI FINALE
    Kruth vs Bodrosic
    Kruth, prin KO R3 2:59
    Akhramenko vs Kemayo
    winner: Akhramenko by decision 2-0
    FINALA
    Kruth vs Akhramenko
    JÖRGEN KRUTH, DECIZIE 3-0
    De ce nu a dat Pro Tv meciul ,Jörgen Kruth (Suedia) vs Ivica Perkovic Croatia) Kruth, prin TKO R3 ?
    Ivica Perkovic este cel care va lupta ,vineri 11.06.2004 orele 22.15 ,in Local Kombat cu Ionut Iftimoaie.
    Dupa cum poate a-ti aflat LK va avea loc in Bucuresti la Arenele Romane[langa observatorul astronomic,parcul Carol] si va fi in direct la ProTv
    .
    Oportunitatile sunt peste tot.
    Suntem oare mereu pregatiti pentru succes?

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    forum.nokaut.com
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    K-1 Bucurest June 20th - card?

    First I wanna apologize cause I can't speak Romanian, second I wanna say hello to all Romanian fighting sports fans from Croatia.


    Back to the point:
    As far as I know on June 20th in Bucurest is K-1 tournament, so I'm asking would you be so kind to post here fighting card and match-ups of that tournament. Also is that show going to be broadcasted on television in Romania or elsewhere?
    And finally - Would someone be so kind to post results as they come here.

    thanks in advance

    bbbmarc
    [COLOR=Navy]*** Never underestimate the heart of a champion - Rudy T. ***

    F**k them all - Fight them all!

    Tomo Sokota is da man![/COLOR]

  8. #29
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Pe 17 iulie 2004 eveniment in circuitul K-1.
    Prima gala a circuitului K-1 in Korea mai exact la Seul,Chamshil Gymnasium.[amatori luati-va bilete ]
    Luptatori consacrati si mai putin cunoscuti:
    -Peter Aerts vs Glaube Feitosa
    -Remy Bojansky vs Aziz
    si Akebono, 2 Japonezii ,Sumiyabazar, Zhang Qingjun (chinez), Gaoglai Kannorsaring (tailandez), Dennis Kang (super luptator),I Myon Ju (Korean kickboxer).
    link mai jos, catre posterul galei.
    Korea,Seoul,K-1
    Oportunitatile sunt peste tot.
    Suntem oare mereu pregatiti pentru succes?

  9. #30
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Salutare fanilor K-1.
    Daca intamplator e careva care nu a aflat,maine seara ,vineri 16.07.2004 la ProTv se va da de la orele 22.30 o gala din circuitul K-1 mai exact gala de la Nagoia.
    vizionare placuta
    Oportunitatile sunt peste tot.
    Suntem oare mereu pregatiti pentru succes?

  10. #31
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by nicu-capusneac
    Salutare fanilor K-1.
    Daca intamplator e careva care nu a aflat,maine seara ,vineri 16.07.2004 la ProTv se va da de la orele 22.30 o gala din circuitul K-1 mai exact gala de la Nagoia.
    vizionare placuta
    foarte interesanta gala de la Nagoya !

    mi-a placut mai ales cum s-a desfasurat Peter Aerts cu Gary Goodrige si rezistenta lui Ray Mercer in fata japonezului Musashi

    de remarcat si meciurile: Alexey Ignashov - King Arthur Williams, Jan Nortje - Tom Erikson (pt durata scurta) si Remy Bonjasky - Francois Botha !
    Last edited by gigel_bucur; 18th July 2004 at 04:21.
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  11. #32
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    timisoara
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    Interesanta gala. Mi-a placut in mod special de McDonald , sau Black Sniper , cum vreti sa ii ziceti. Big lad that is.
    Si mi-a mai placut de domnu Ignashov cu , numai din picioare l-a dat gata pe bietul mosh.
    [COLOR=Purple]Without conflict you'll never have progress.[/COLOR]

  12. #33
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bog_tom
    foarte interesanta gala de la Nagoya !

    mi-a placut mai ales cum s-a desfasurat Peter Aerts cu Gary Goodrige si rezistenta lui Ray Mercer in fata japonezului Musashi

    de remarcat si meciurile: Alexey Ignashov - King Arthur Williams, Jan Nortje - Tom Erikson (pt durata scurta) si Remy Bonjasky - Francois Botha !
    ce ti-a placut la Ignashov, ca i-au dat carne de tun? imi pare rau, ala nu era pt. el! iti dai seama cat a mers el cu avionul ca sa-i de aluia 2 peste genunchi? sau cat am suportat eu, 7 meciuri in trei ore! eu am zis ca daca pui 5 min. de meci, cu indulgenta, iti ies 35, daca le scad din TREI ORE DE EMISIE ma-ntreb ca prostu' de ce nu-si plateste PRO TV-ul impozitele, banii pt. diverse drepturi etc. raspunsul e unul singur, d'aia! nu vrea mushchii lu' Scarbu si nimeni n-are ce sa-i faca! asta e! promit sa nu sting eu lumina in tara asta, gata ca m-a luat valu'

  13. #34
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    ce ti-a placut la Ignashov, ca i-au dat carne de tun? imi pare rau, ala nu era pt. el! iti dai seama cat a mers el cu avionul ca sa-i de aluia 2 peste genunchi?
    mi-a placut ca nu a lungit meciul ca sa nu te plictisesti tu

    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    sau cat am suportat eu, 7 meciuri in trei ore! eu am zis ca daca pui 5 min. de meci, cu indulgenta, iti ies 35, daca le scad din TREI ORE DE EMISIE ma-ntreb ca prostu' de ce nu-si plateste PRO TV-ul impozitele, banii pt. diverse drepturi etc. raspunsul e unul singur, d'aia! nu vrea mushchii lu' Scarbu si nimeni n-are ce sa-i faca! asta e! promit sa nu sting eu lumina in tara asta, gata ca m-a luat valu'
    cred ca aici discutam despre altceva... daca vrei deschid eu un thread despre ProTV, impozite, taxe, TVA si alte cele pe Diverse ...
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  14. #35
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bog_tom
    cum caracterizati acest sport dur si controversat ? pe mine ma fascineaza (asta nu inseamna ca l-as practica )

    PS. chiar ieri am vazut pe Eurosport cateva meciuri de la turneul din 27 martie a.c. de la Saitama (Japonia) si inca o data Alexey Ignashov si-a aratat clasa de luptator complet in meciul cu Carter Williams !

    de remarcat si KO din meciul Shannon Briggs - Tom Erikson !
    Dupa parerea mea, este un NU un sport ci o lupta oraganizata oficial. Sporturile se desfasoara la Olimpiade si campionate mondiale, in vreme ce luptele se pot desfasura si intre blocuri si in ring.

    Nu-l dezaprob si n-am nimic inpotriva celor care urmaresc aceste "transmisiuni", pur si simplu nu agreez acest tip de confruntare.

  15. #36
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    E un lucru foarte interesant ce se intampla in K1. Pe de o parte promoveaza realismul din multele stiluri de lupta abordate de luptatorii participanti, pe de alta incearca sa se apropie de wrestling prin spectaculozitate. Esueaza la ambele insa are un succes inexplicabil pentru multi.
    Chiar interesant, da ...
    [SIZE="1"]WorldDominator BitchSlap[/SIZE]
    imi puteti scrie pe [email]yahoo@chucknorris.com[/email]!

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Smile Super Marphaaa

    A fost super marfa !! ce dade-a Ionut Iftimoaie
    hihihi ... a mai si primit .. DA A si dat ..

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Iftimoaie a castigat pe nedrept. A fost cel putin egalitate dupa 3 reprize. Da' asta e..in sporturile astea cu promotori si gale tre' sa castige favoritu'.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    De acord cu Sebah. Dak era corect s-ar fi considerat egalitate shi s-ar mai fi disputat o repriza, decisiva. Dar nu e prima "marlanie" de la galele Local Kombat. Oricum, din ce am vazut eu, Iftimoaie este foarte dezordonat in garda shi oboseshte mult prea repede. De la jumatatea reprizei secunde abia daca se mai tzinea pe picioare. Mai are mult de munca dak vrea sa lupte in K1.
    Mi-a placut in schimb Nedelcu, pushtiul de 19 ani. Foarte echilibrat, disciplinat shi ordonat. E de viitor tipu'.
    ex-alpopa

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Exclamation ....

    Mdea... pot sa zic ca Ionut e dezordonat in lovituri ... si ca oboseste mult prea repede .... dar a dat si el !!! Si ce imi mai place la el este "spiritul" de a
    lupta .... cum incepe >. Naucitor cu o ploaie de lovituri ... ar trebuii sa faca MULT MULT MULT mai mult antrenament daca vrea sa se ridice la nivelul celor de la k1 !! cel putin Scorpionul Rosu' ... l-ar termina !!

  20. #41
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    E adevarat a a castigat pe nedrept (pana si comentatorii au spus-o voalat) insa tu ce credeai, e o gala nu o competitie profesionista cum ar trebui sa fie de fapt.
    [SIZE="1"]WorldDominator BitchSlap[/SIZE]
    imi puteti scrie pe [email]yahoo@chucknorris.com[/email]!

  21. #42
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    cel mai mult mi-a placut meciul lui Ghita cu Galopentza; a fost cel mai antrenat in ciuda diferentelor dintre cei 2 (ma refer la inaltime si greutate)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •