Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: "Betivule care esti, nebunule care esti!"

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Talking "Betivule care esti, nebunule care esti!"

    Giovani a facut criza de nervi dupa un accident

    Giovani Becali a fost implicat marti seara intr-un scandal monstru in strada, in care s-a lasat si cu pistoale scoase din haina. Giovani s-a intors acasa la cateva minute dupa ce o masina care a intrat pe contrasens in cartierul Pipera a lovit gardul casei unui var de-al sau. Observand ca soferul era in stare de ebrietate, Giovani a inceput sa il apostrofeze, dar a fost luat la rost un avocat care oprise si oferea primul ajutor.

    "Betivule care esti, nebunule care esti!", a inceput sa urle Becali la omul care nu avea nici o vina in acest incident. Avocatul se pare ca il cunostea, pentru ca i-a spus "Stai domne' ca ne cunoastem, jucam barbut impreuna". Vazand ca Giovani urla si vine amenintator spre el, avocatul a scos un pistol, pe care in cele din urma l-a pus inapoi in haina, nefolosindu-l.

    sursa: www.onlinesport.ro

    Am vazut si eu la televizor treaba asta, a fost dementa! Giovani parca innebunise. Omul asta cind se enerveaza nu mai stie de el. Ideea este ca barbatul la care tipa Becali nu avea nici o legatura cu accidentul. Venise pur si simplu sa dea primul ajutor, pentru ca soferul era destul de grav ranit. Apoi s-a dovedit ca acesta il stia pe Becali, pentru ca i-a spus ca jucau barbut impreuna si nu e cazul sa se enerveze.

  2. #2
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu acum la tv, am ramas uimit, in comparatzie cu Victor B., Giovani este un nimic...
    Vorba ta, l-a injurat pe ala, care era avocat, nu avusese treaba cu accidentul, l-a si amenintzat cu bataia...fara suparare dar acest mafiot de 2 bani, are un comportament tipic "tziganului" cu banii si prost gramada

  3. #3
    Leu greu Puc's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    e super trist ,mîrlanul cu bani e la mare modã..........

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ai impresia ca musca atunci cind latra asa... E rau de tot Giovani.

  5. #5
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Vai, vai, vai, ce necazuri ai!

    Giovani a inceput sa latre la un om nevinovat pe strada... te pomenesti ca o fi prima data cand se intampla asa ceva.
    Mai avem putin si o sa vedem la stirile sportive de la pro tv cum sotia unui fotbalist s-a luat la paruiala in salonul de cosmetica pentru ca proasta de manechiurista i-a taiat o unghie pana la sange, tu... iar onlinesport o sa preia prompt stirea si o sa o puna pe prima pagina impreuna cu threadul aferent pe rubrica "fotbal>intern" a forumului.

    Bravo Onlinesport! Onlinesport a avut inca o data dreptate!

    P.S.: cred ca intr-o zi o sa fac o statistica sa vad cate dintre posturile de la sectiunea "fotbal" a forumului vorbesc despre fotbal... si apoi ne miram de ce nu merge treaba in domeniu.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Zi-mi tu unde sa mut threadul si il mut. Stiu ca Giovani nu este un personaj agreat (nici de mine), dar a fost un episod care nu trebuia ratat si trebuia taxat.

    Chiar, numara thradurile de pe prima pagina de la Intern si vezi cite sint de sport.

  7. #7
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Doua idei: "mass-media" si "diverse"; dar oricum, in opinia mea astfel de personaje nu merita decat sa fie ignorate de presa (ma refer la presa sportiva) cel putin pana in momentul eventualei arestari.
    Inca nu a aparut nici o cronica a meciului FC Arges - Gloria Bistrita pe net (de exemplu, ca sa ma refer la ceva care ma intereseaza personal); nimeni nu a transmis "live" optimile in conditii decente (nu am urmarit acel radiocluj, probabil ei au fost cei mai performanti in materie...); in schimb am aflat pe larg tot ce s-a intamplat in "lumea mondena" a sportului in ultimele ore, pentru ca probabil cel putin jumatate din resursele ziarelor DE SPORT sunt alocate acestui tip de informatie (toata media sport din Romania are, cred, cel putin cate un reprezentant in Londra in aceste zile sa stea la fundul drogatului de Mutu ca sa ne transmita in direct cat la suta din ultimul partz continea aroma de cocaina...), restul ramanand pentru evenimentele propriu-zise.
    Acum pe prima pagina in GSP apare ca baiatul lui Manea a fost arestat. Ce sa zic, poate vin mai multi in US, ca altfel nu ii aresteaza nimeni. Dar tot nu e stire de prima pagina.
    Altfel, publicitatea negativa e tot publicitate si cine stie cati isi fac din astfel de personaje idoli, pentru ca sunt "jmekeri + tupeisti + descurcareti = banu' gros".

    P.S.: in acest moment doar o anumita forumista "Iulia" stie ca Pavel s-a calificat in turul trei al turneului ATP de la Stockholm. In urmatoarele zile va aparea si pe Onlinesport stirea asta undeva, cumva. Dar se compara nr. 13 ATP Andrei Pavel cu Giovanni Becali? Pe bune acuma, care dintre ei e mai "meserias"?
    Last edited by dlgicu; 27th October 2004 at 21:08.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Mondenul din sport este peste tot in lume, intr-o mica sau mai mare proportie in functie de evenimente.

    Giovani este faimos pentru scandalurile lui, inclusiv cel facut in casa din Spania a lui Ruiz de Lopera, presedintele lui Betis. A fost recent scandalul din emisiunea Fanatik si acum cel de pe strada. Omul asta nu poate fi trecut cu vederea, pentru ca tutusi vinde jucatori romani.

  9. #9
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Poate ar fi binevenita atunci o sectiune pe forum cu titlul "Mondenul din sport"; eu personal cel putin simt nevoia acestei separatii intre stirile referitoare la ceea ce se intampla pe terenul de sport si ceea ce se intampla in afara lui.
    Onlinesport nu e singura publicatie care le amesteca si ti le serveste la pachet, am citit cronici de meci in GSP sau ProSport in care aflam, printre altele, ca nea Vaca era destul de "vesel" in tribuna oficiala din Trivale, o performanta deosebita a halberofilului Nicu V. Dar depinde de cei ca tine daca Onlinesport este altfel decat restul sau nu.

    Poti sa faci si un poll sa vezi cati dintre forumisti sunt la fel ca mine, si daca sunt in inferioritate atunci n-am decat sa ma resemnez si sa mai rabufnesc si eu din cand in cand...
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  10. #10
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Becali asta este nebun !
    Don jovani ar trebuii sa stea dupa gratii , acolo ii este locul !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Intr-un ziar si poate la fel intr-un forum, citesti ce iti convine, ce iti place, ce te atrage. Ce nu, sari peste ele. Eu insa jur ca ai citit ce a facut Giovani.

  12. #12
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Giovanni, Gigi, Stefan, si muuuuuuuuuuuuuuulti altii ca ei sunt doar niste tarani cu bani. Asta e la moda acum in Ro. Banii. Nu conteaza ca ai sau nu facultate, ca stii sau nu o limba straina ci doar daca ai sau nu vila si mertan. Nu ma doare cati bani au oameni de genul asta, ci ma doare faptul ca sunt atat de bagati in seama incat ajung sa se creada buricul pamantului. Atat am avut de zis despre subiectul asta. A, si inca o chestie: HUUUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOOO!!!

  13. #13
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...pur si simplu: INCREDIBIL !!!
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu cred ca este o stire jalnica, care nu are ce cauta pe prima pagina...

  15. #15
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Oare autoritatile din tara nu vad ca toti nebunii au ...pistoale ??? Trebuie facut ceva despre acest lucru , sau poate se vor lua masuri numai dupa ce , careva isi va pierde viata in urma unor incidente asemanatoare !!! Toata lumea bate piua la ceea ce fac jucatorii de fotbal in viatza lor personala , dar ce zis de cei care se declara "reprezentantii" acestor jucatori ??? Ramine de vazut ce se va intimpla in continuare , eu zic ca daca scoti pistolul si ameninti pe cineva , trebuie sa fi judecat pentru aceasta fapta , oricine ai fi , Becali sau altul ca el !!!

  16. #16
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Ai vazut tu ca a amenintat cu pistolul pe cineva? Eu n-am vazut decat criza lui giovanni, celalalt personaj era foarte calm, voia doar sa-l ajute pe accidentat.

    Giovanni? Un parvenit. Nu merita atentie.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  17. 28th October 2004, 12:00

  18. #17
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    ba da, atentia gardienilor

  19. #18
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce Giovanni nu a incercat sa ajute pe omul grav ranit si sa-i ceara acestuia socoteala nu avocatului care era in acea zona acordand primul ajutor.
    Degeaba are Giovanni Becali multi bani daca nu stie sa utilizeze un vocabular decent.
    Cei doi se cunosteau si probabil candva nu s-au inteles de la un anumit lucru si s-au luat la cearta uitand chiar si de barbatul accidentat.

  20. #19
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Acelasi om incult, anagramat si infatuat ... Giovanni Bec.
    Sper sa nu inceapa sa ceara taxa ptr. trecerea prin dreptul vilei lui.
    Ce *******!

  21. #20
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ravelly
    Acelasi om incult, anagramat si infatuat ... Giovanni Bec.
    Sper sa nu inceapa sa ceara taxa ptr. trecerea prin dreptul vilei lui.
    Ce *******!
    Hahaha, mi-a placut asta, vorbeste agramatul de "anagramat". Mai consultati si dexonline.ro inainte de a folosi cuvinte din astea pretentioase.

    In alta ordine de idei, iata ca nu eram prea departe cu fabulatia mea in legatura cu articolele despre problemele nevestelor de fotbalisti, din moment ce, prompt, onlinesport a venit cu un articol la tema. Ma mir ca nu s-a deschis inca thread pe fotbal> intern pe tema asta, ca vad ca pe tema cu banii fotbalistilor exista deja. Nu e timpul pierdut.

    Si ca tot a venit vorba de articolul cu femeile... am observat ca articolele onlinesport nu prea sunt semnate, fiind probabil mai usor sa arunci cuvinte grele in spatele anonimatului. Pe cine da atunci in judecata Sabin Ilie sau nevasta-sa in cazul in care se supara?

    Doar cateva exemple "penale":
    "Iar asta nici macar n-ar fi ceva foarte grav, pentru ca aici nasulia survine din faptul ca aceste balabuste profita de naivitatea aproape proverbializata a sotilor lor cu neuroni in crampoane sau frapiere abia dupa ce acestia si-au incheiat activitatea sportiva, cand au cam terminat cu agonisirea averii pentru care au muncit cu gandul la o batranete tihnita si la o copilarie lipsita de griji pentru fiii sau fiicele lor.
    ....
    Pentru astfel de gaini hraparete, in momentul cand le vine infamul imbold de a se razbuna curvasareste pe omul care le-a scos din foame, le-a plimbat prin toata lumea si le-a invatat sa se boiasca intr-o oglinda de jeep, nu mai conteaza nici macar faptul ca au niste copii marisori cu viitorii lor fosti soti, ca acestia au parinti, rude si prieteni care pot fi inimaginabil de afectati de asa-zisele dezvaluiri din presa, ca aceste josnicii dezgustatoare se vor repercuta extrem de negativ asupra viitoarei cariere a celor langa care pana deunazi afirmau ca se simt foarte bine."
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  22. #21
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Ciuma si Holera fotbalului Romanesc !

    Nu este de mirare ca acest personaj si-a gasit o simpatie tocmai in reprezentanta MI-ului Dinamo ...
    ADN-ul lui este identic cu al lui Borcea- Netoiu-Cohn- ...
    Indivizi care au trecut fara sa se murdareasca pe langa scoli , parintii lasandu-i ca pe buruieni sa creasca pe unde vor ...
    "Nebunule care esti ...
    Betivule care esti ...
    Scoate permisul , alea-alea , hai nu mai sta ... nu mai sta ca nu te mai scapa nimeni ...
    Impusti oameni , criminalule ...
    Esti un betiv , betivule care esti ... "

    ... copilul care a facut specula cu bilete de la Patria , si care tragea tepe prin oboarele Bucurestene a crescut , fizicul s-a maturizat si chiar a inceput sa imbatraneasca ...
    ... mintea si educatia n-au mai fost livrate , destinatarul a luat TEAPA !

    Este de mirare atitudinea lui vis-a-vis de "cazul Mutu" ?
    Ieri il dureau buzele de pupaturi in dosul lui Mutu , azi i-a intors dosul !
    Un nemernic !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •