View Poll Results: Pronostic

Voters
41. You may not vote on this poll
  • 1

    16 39.02%
  • X

    13 31.71%
  • 2

    12 29.27%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 94

Thread: Etapa 20: Dinamo - Otelul

  1. #22
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    cred ca otelarii vor reusi sa le incurce socotelile dinamovstilor; acest lucru s-ar fin intamplat si cu rapid, asta daca nu ar fi picat golul lui sabin ilie, care practic le-a turnat plumb in ghete otelarilor chiar din minutul 1.

  2. #23
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Nu mai zic 3-0, dar macar 2-1 tot o sa fie. Andone si-a luat lectia de la National si va aborda meciul cu mai multa atentie. Otelul a aratat ca vrea sa joace fotbal. Ambele echipe au suferit etapa trecuta din cauza antijocului adversarilor, iar acum vor arata fotbal.
    PS: Otelul a scos un egal in 2002 in Stefan cel Mare, dupa ce lui Dinamo i-a fost anulat un gol la o minge scoasa de Munteanu de dupa linia portii. La noi apara Lobont.

  3. #24
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Presimt ca Dinamo nu s-a trezit din ameteala "everestului" si va face egal cu Otelul ! De altfel seria neagra pt Dinamo abia a inceput!
    1-1

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E amuzant sa vezi cum toata lumea vede un inceput de rezultate slabe pentru Dinamo, cand celelalte contracandidate la titlu ori sunt in plina perioada slaba (vezi Rapid care desi a batut ultima etapa nu a convins deloc) sau se chinuie de multa vreme cu orice adversar pe care-l intalneste (vezi Steaua). Pe fondul unui joc slab din partea noastra (era previzibil asta dupa victoria din meciul cu Steaua, si la ei ar fi fost la fel) ne-a batut o echipa ce a facut anti-joc, beneficiind si de arbitrajul “european” din partea a doua a meciului.
    Dusul rece din meciul cu National a venit la timp, suntem pe primul loc si eu spun ca ne vom pastra pozitia la finalul campionatului jucand fotbal si nu tinandu-ne de subminarea adversarilor directi. Asta in ciuda tuturor presiunilor (mass-media ostila, orice meci acuzat automat de aranjament inainte de disputare, arbitraje analizate “la sange” daca gresesc in favoarea noastra si laudate atunci cand gresesc in favoarea adversarului-vezi meciul cu National-, premierea de catre Gigi a adversarilor nostri etapa de etapa etc.) venite de peste tot in incercarea disperata de a cobori Dinamo la nivelul mai scazut al celorlalti. Poate chiar asta ne va intari mai mult.
    Haioase si declaratiile unor suporteri ai altor echipe neimplicate in lupta pentru titlu care ar prefera sa castige apriori alta echipa decat Dinamo. Credeam ca interesul este pentru fotbal ca sport si nu pentru “capra vecinului”. Dinamo a jucat zic eu un fotbal frumos pana acum, nu e singura, mai sunt si altii, dar comparativ cu contra-candidatele eu zic ca prestam mai bine jocul pe teren. Cel putin pana acum, sper sa fie asa si mai departe.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Utilizator
    comparativ cu contra-candidatele eu zic ca prestam mai bine jocul pe teren. Cel putin pana acum, sper sa fie asa si mai departe.
    Pe care teren?
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai dreptate, trebuia sa precizez ca pe terenul din Ghencea daca ploua s-ar putea sa fiti mai buni
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Pe fondul unui joc slab din partea noastra (era previzibil asta dupa victoria din meciul cu Steaua, si la ei ar fi fost la fel) ne-a batut o echipa ce a facut anti-joc, beneficiind si de arbitrajul ?european? din partea a doua a meciului.
    Credeam ca esti mai obiectiv si ca stii sa pierzi. De ce nu citesti si parerile altora (inclusiv ale lui Andone si a conducerii clubului)? Daca spui ca National a facut anti-fotbal si ca arbitrul a viciat rezultatul, esti cam singur (cu exceptia fanaticilor dinamovisti) si asta ar trebui sa-ti dea de gandit.
    Dupa acest meci ar trebui sa va cautati propriile greseli nu sa le inventati pe ale altora.
    Last edited by Edgar; 10th April 2004 at 19:40. Reason: iaca am reparat si eu un quote acolo...

  8. #29
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    un 2-0 scurt
    ...always look on the bright side of life...

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    [QUOTE=deja-vu]
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Pe fondul unui joc slab din partea noastra (era previzibil asta dupa victoria din meciul cu Steaua, si la ei ar fi fost la fel) ne-a batut o echipa ce a facut anti-joc, beneficiind si de arbitrajul “european” din partea a doua a meciului.

    Credeam ca esti mai obiectiv si ca stii sa pierzi. De ce nu citesti si parerile altora (inclusiv ale lui Andone si a conducerii clubului)? Daca spui ca National a facut anti-fotbal si ca arbitrul a viciat rezultatul, esti cam singur (cu exceptia fanaticilor dinamovisti) si asta ar trebui sa-ti dea de gandit.
    Dupa acest meci ar trebui sa va cautati propriile greseli nu sa le inventati pe ale altora.
    Am spus-o si acum si mai devreme, jocul nostru slab a fost principala cauza a infrangerii si rezultatul il iau ca atare, insa dreptul de a-mi spune opinia liber il am inca si nu pot sa nu spun evidentza: National a avut o tactica de aparare si de demontare a jocului lui Dinamo (Olaroiu dixit) ceea ce s-a vazut pe teren, iar arbitrajul a avut ceva scapari (se pot vedea in filmul reprizei a doua, s-au discutat si la Recurs vreo doua faze cu acelasi verdict pe care l-am dat si eu).
    Remarcabila pozitia conducerii lui Dinamo ca nu se leaga de arbitraj, dar eu sunt suporter si pot sa semnalez ce mi se pare in neregula, asta e rostul acestui forum dealtfel.
    Singur nu sunt, au mai spus si altii asta (de ex. Rew a fost mai vehement decat mine), dar infierari publice se fac numai cand anumite conduceri urla ca au fost furati.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Dinamo nu isi permite sa piardapct mai ales ca joaca cu jucatori lui netoiu
    asa ca un mic blatulet de paste!!!
    oricum dinamo s-ar fi impus la 7 goluri diferenta
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ad3an
    Dinamo nu isi permite sa piardapct mai ales ca joaca cu jucatori lui netoiu
    asa ca un mic blatulet de paste!!!
    oricum dinamo s-ar fi impus la 7 goluri diferenta
    Rautatzile se enuntza usor, mai greu sa o faci argumentat serios. Acelasi lucru s-a spus si la meciul cu National si uite ca n-a fost. Am mai spus-o pe aici, Giovani are jucatori la mai toate echipele din campionat, sa-ntelegem apriori ca Rapid are toate meciurile aranjate? Eu nu m-as hazarda.
    Sau ca platile pe care Gigi le face ca premiere echipelor ce scot puncte de la Dinamo si Rapid pot fi considerate si ca fiind aconto-uri pentru meciurile pe care aceste echipe le vor avea cu Steaua? Nici asta n-as putea spune dinainte. Cred ca este un campionat corect si disputat atat la varf cat si la retrogradare.
    De ex. pe voi (vad ca tii cu Oradea) v-am batut pe bune, daca esti fair poti chiar recunoaste asta, nu va insemna ca esti mai putin loial echipei tale, careia ii urez succes in tentativa de a ramane in prima divizie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #33
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Bogdane, iti pierzi vremea. Sincer iti spun. Cred ca a venit momentul in care sa nu mai intram in discutie cu toti dastepti care se trezesc peste noapte cu teoria conspiratiei. Ei vad numai blaturi la meciurile pe care le disputa. Foarte bine, ei sa urle noi sa castigam si asa toata lumea va fi fericita. Ei ca isi gasesc scuza pentru faptul ca echipa lor nu joaca nimic iar noi stim ca am jucat pe bune si nu e nevoie sa stam sa le explicam cu argumente. Pai ce vrei sa le explici cand ei nu vor sa auda? Pe degeaba ne batem gura cu ei ca nu vor sa inteleaga pentru ca ura impotriva noastra le intuneca mintea si simturile. Si pana la urma consider ca ar fi mai bine sa pierdem campionatul, sa luam cupa si sa lasam pe echipa cea mai buna steaua sa joace in CL ca sa vedem ce mare echipa e.


    Despre meciul cu Otelul nu pot spune decat ca ar fi cazul sa luam cele trei puncte ca sa ne mentinem la cel putin 2 puncte de steaua.

  13. #34
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    M-am gandit si eu la varianta sa jucam in campionat cu juniorii, in bataie de joc, sa ia titlul cei care nu suporta rivali pe teren si vor castig cu orice pret. Dar le-am da satisfactie, si acum parca imi doresc cu atat mai mult sa le luam fatza in campionat.
    Raspund la acuzatiile aiuristice pentru ca sunt convins ca in orice om zace o farama de luciditate pe care o poate regasi candva. E curios cum pot sa se revolte unii de minciunile cu care ne tot vrajeste conducerea tarii de ani buni de ex., iar in discutii libere ei insisi incurajeaza minciuna si neadevarul.
    La barfa se pricepe tot romanul, e mai greu intr-adevar sa fii corect in afirmatii.

    Si eu zic ca vom bate Otelul, acum cred ca jucatorii sunt mult mai motivati dupa ce au trecut de euforia victoriei cu Steaua. Dusul rece din meciul cu National cred ca a venit la timp.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #35
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pe mine a inceput sa ma oboseasca campionatul din cauza acestor oameni. Nu mai am nici o placere dupa ce bate Dinamo sa vin sa scriu pe forum pentru ca stiu ca vin acelasi persoane cu blatul in gura. Imi rapesc bucuria victoriei. Iar dupa ce pierdem deja e zi nationala nelucratoare, asa se poarta.

    Dar in fine, poate ar fi cazul sa nu le mai raspund. Iti recomand si tie acelasi lucru, dar poate tu ai mai multe resurse de energie sa stai de vorba cu ei.

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pai poate ar fi cazul sa ne intoarcem pe pagina noastra de la Suporter sa discutam in voie.
    De acord, voi incerca sa nu mai raspund, desi in Romania daca taci cand esti acuzat fara temei esti considerat vinovat. Lucra inca prezumptia de vinovatie, “anti-comunistii” agreaza mult metodele de trista amintire, mai greu cu adaptarea la civilizatie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1

    Lightbulb

    Vad ca fanii dinamovisti au ajuns la stadiul ca nu mai discuta cu noi, muritorii de rand... Ma rog... cum ar zice un amic de-al meu: paguba-n ciuperci!
    Oricum, as vrea sa ii raspund lui ieppy: sa stii ieppy ca nu toata lumea vede la victoriile lui Dinamo blaturi; nu este chiar asa de importanta echipa asta incat sa fie sarbatoare nationala cand ia bataie, cum crezi tu in infumurarea ta... Ai grija sa nu te ia si pe tine ameteala care l-a luat pe Niculescu, pentru ca ai vazut ce se poate intampla: s-ar putea sa dai cu capul de pragul de sus...
    Nu neg ca aveti ANTRENOR bun. Am subliniat antrenor, pentru ca fara el, ati fi fost si acum "agentul 007" in sensul campionatului trecut... Dar de aici pana la afirmatii ca va antrenati deja pentru CL... e cam lung drumul, nu crezi?
    Asa ca, hai sa nu ne mai impungem atata si sa discutam omeneste... Nu trebuie sa ne omoram neuronii din cauza unor afirmatii facute la nervi.
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  17. #38
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Mai oameni buni, voi atzi prins ceva ura pe euforia unui biet mafiot care n-are nimic in comun cu Dinamo decat banii pe care-i scoate. Lasatzi-l pe Borcea in treaba lui, ca el oricum la vara vinde juma' de echipa, si asta numai pentru a intari echipa pentru cupele europene, doar nu credetzi altceva... Cat despre echipe, alx_ro, nu mai da tu verdicte pentru ca e jenent totusi cum se investeste la Steaua cu disperare, si vi se lungesc de 3 ani ochii dupa un trofeu. Tre' sa fie frustrant pentru intreaga suflare stelista. Cat despre blaturi, eu de mult m-am plictisit sa polemizez. Mai bine discutam despre lucruri concrete.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  18. #39
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    ...Despre meciul cu Otelul nu pot spune decat ca ar fi cazul sa luam cele trei puncte ca sa ne mentinem la cel putin 2 puncte de steaua.
    Cred c-ai vrut sa spui la 4 pct. de Steaua

    Quote Originally Posted by Utilizator
    ...M-am gandit si eu la varianta sa jucam in campionat cu juniorii, in bataie de joc, sa ia titlul cei care nu suporta rivali pe teren si vor castig cu orice pret. Dar le-am da satisfactie, si acum parca imi doresc cu atat mai mult sa le luam fatza in campionat.
    Nu cred ca-i o solutie sa renuntam la campionat, pana la urma ar fi in primul rand o lipsa de fair-play fata de iubitorii fotbalului.

    Cat despre discutatul in voie, eu nu vad nici o retinere s-o facem aici
    ...always look on the bright side of life...

  19. #40
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Sabin, lor le este mult mai usor sa se foloseasca de declaratiile iresponsabile ale unor persoane din "conducere" ca sa atace Dinamo. Despre fotbalul practicat de Dinamo campionatul asta nu prea au ce zice (cu mici exceptii).
    ...always look on the bright side of life...

  20. #41
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sabin
    Cat despre echipe, alx_ro, nu mai da tu verdicte pentru ca e jenent totusi cum se investeste la Steaua cu disperare, si vi se lungesc de 3 ani ochii dupa un trofeu. Tre' sa fie frustrant pentru intreaga suflare stelista.
    Sa stii Sabine, ca nu ni se lungesc urechile dupa un trofeu (vom mai vorbi la sfarsitul campionatului), dar daca ajungem intr-o cupa europeana, nu ne facem de ras ca altii...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  21. #42
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Cum sa nu... Ce meci execrabil facu Dinamo cu Spartak la Bucuresti... Mi-era si rusine cum n-atingeau rusii aia mingea.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •