View Poll Results: Cine e cel mai promitator tanar antrenor?

Voters
81. You may not vote on this poll
  • Dan Petrescu

    5 6.17%
  • Olaroiu

    6 7.41%
  • Panduru

    20 24.69%
  • Pelici

    3 3.70%
  • Rednic

    21 25.93%
  • Lupescu

    6 7.41%
  • Lacatus

    17 20.99%
  • Lucescu jr

    3 3.70%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 64

Thread: Cel mai promitator antrenor din noul val?

  1. #43
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    Mircea Rednic...si cred ca a demonstrat-o!!!
    De acord Pustoai-k!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorinl
    l-am votat pe olaroiu pentru ca face treaba la national,fara conditiile pe care le-a avut un rednic la rapid,ando la dinamo sau piti la steaua.
    cand spun conditii ma refer la :
    1-spate financiar
    2-posibilitatea de a transfera jucatori atractivi si de valoare(2 deriva din 1)
    3-aspecte colaterale(respectul arbitrilor-acel 5%,echipe "cliente")
    asta nu inseamna ca e singurul antrenor bun,dar pentru toti antrenorii unitatea de masura nu trebuie sa fie campionatul intern ci rperformantele externe... si aici deocamdata situatia e mult mai proasta.
    Oare nu a avut Olaroiu la Steaua punctele 1 si 2 la care te referi?

    A avut sansa sa demonstreze ...si nu a putut.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Olaroiu nu e genul de antrenor compatibil cu Steaua. Asta pentru ca el prefera o tactica italieneasca, de ciupeala, care nu va prinde niciodata la Steaua, mai ales pentru ca nu e pe placul publicului. A plecat de la noi pentru ca inca nu se acomodase dar mai ales pentru ca nu erau perspective pentru un joc mai spectaculos al echipei. Shi-acum vetzi spune : pai Pitzi face spectacol? Shi eu va raspund : eu l-am adus inapoi?
    ex-alpopa

  4. #46
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    AL POPA, mai intereseaza pe cineva spectacolul ?
    Eu unul nu cred ca fotbalistii joaca pentru spectatori si...spectacol !

    Uite-te in ITALIA, ANGLIA, GERMANIA, SPANIA...
    Daca o echipa pierde 1-2 jocuri, antrenorul e deja sub "presiune" !
    Cindva, ULI HOENESS i-a cam jignit urit (la nervi !) pe spectatori !
    Printre altele a spus si ca "nu ne intereseaza ce vreau spectatorii ! EI ne aduc doar 4 % din venit ! "

    Am vazut si un meci FARA spectatori : AACHEN- NÜRNBERG.
    Boah ! Te apuca frigul ! :p

  5. #47
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    De acord Pustoai-k!
    Adytza...daca Rednic nu era la voi acum mai erai deacord cu Pustoaik-a ?
    Free Sevilla!!!!

  6. #48
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Nu, atunci ar fi spus ca Badea e cel mai bun antrenor din noul val.

  7. #49
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    mie unul imi place cel mai mult de panduru ... nu este el cel mai priceput antrenor, dar este ambitios si foarte hotarit! nu misca nimeni la el in echipa, asa cum mi se pare normal sa fie orice antrenor! ca timisoara nu are echipa, asta e altceva... insa panduru va ajunge mare
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  8. #50
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Adytza...daca Rednic nu era la voi acum mai erai deacord cu Pustoaik-a ?
    Bineinteles, iulica!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #51
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by Dansan
    Oare nu a avut Olaroiu la Steaua punctele 1 si 2 la care te referi?

    A avut sansa sa demonstreze ...si nu a putut.
    a avut punctele unu si doi,n-a avut punctul 4-TIMP...

  10. #52
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Panduru

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    belgium
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    Eu l am votat pe Lacatus pentru ca a facut multe si va mai face ca antrenor

  12. #54
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Rednic...in partea opusa l-as vedea pe Lucescu jr.

  13. #55
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    DE NUMELE VICTOR PITURCA SE LEAGA ULTIMA PREZENTA A ROMANIEI LA UN TURNEU FINAL !!!!!!!!!!
    Merita omul respect !
    Daca ia campionatul anu asta curat mai vorbim pina atunci nu are nimic de respectat nu a facut mare brinza nici ca fotbalist nici ca antrenor.
    anti Dinamo, anti oier

  14. #56
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    ...
    - au si ei familii
    - personalitatea lor
    - etc
    numai cei care castiga ishi permit sa aiba personalitate!Rednic care este (si asta e un amanunt ce nu trebuie uitat) elevul lui Lucescu!
    ---------------------------------------------------
    va spun preventiv... ... tzin cu Rapid!!

  15. #57
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    Daca ia campionatul anu asta curat mai vorbim pina atunci nu are nimic de respectat nu a facut mare brinza nici ca fotbalist nici ca antrenor.
    Imi pare rau ... nu stii mare lucru din cariera lui ... daca afirmi asa ceva !

    Ma vad nevoit sa reproduc un articol din GS - despre cariera lui de jucator .
    Notre respect, Piţi!
    Chinuite de ambiţii ţinute īn zăbala comunismului, 30.000 de suflete aşteptau īn Ghencea refularea naţionalistă a unei calificări īn finala Cupei Campionilor Europeni. Īntre Steaua lui Piţurcă, Lăcătuş, Duckadam şi ceilalţi şi momentul sacru de la Sevilla stătea doar Anderlecht Bruxelles. Nu echipa “comme ci-comme ca” de acum, ci una dintre forţele continentului. Asta era Anderlecht atunci cīnd venise īn Ghencea cu un pumn de fotbalişti de clasă, printre care şi marele Scifo, şi un 1-0 din tur. Prea puţin pentru Steaua, prea puţin pentru un Piţurcă declarat ulterior omul meciului. Au trecut 18 ani de atunci, către un prezent care-l găseşte pe Piţi tot īn Ghencea. Acum el e antrenor principal, dar, deşi 18 ani prăfuiesc orice amintire, īntre un gol al lui Neaga şi o centrare a lui Dumitru, Piţurcă poate fi surprins privind cīnd şi cīnd pe furiş către plasa dinspre bulevard, prin care scotea, īntr-o primăvară, pumnii triumfului.

    “I-am luat pe sus”
    “A fost senzaţional. Cel mai bun meci pe care l-am făcut eu la Steaua”, ne introduce antrenorul stelist, căutīnd involuntar senzaţiile de atunci. “Tinerii de acum trebuie să ştie că Steaua de atunci era ceea ce este acum AC Milan, Real Madrid sau Manchester United”, continuă el. Despre Anderlecht, actualul antrenor stelist vorbeşte cu respect: “Era o trupă redutabilă. Anderlecht şi Barcelona erau cele mai tari echipe din Europa din punct de vedere financiar. Belgienii aveau īn echipă o grămadă de vedete şi de internaţionali. Noi īnsă am vrut şi parcă am ştiut că vom merge īn finală. Am jucat bine şi la Bruxelles, unde am pierdut īnsă cu 1-0. Acasă
    i-am luat pe sus īn primele 25 de minute şi i-am sufocat”.

    Prima: 25.000 de lei si un video
    Conducerea clubului militar promisese jucătorilor o primă specială dacă vor elimina gruparea belgiană, īn rīndurile căreia evoluau şapte internaţionali. Naţionala acestei ţări a ocupat, două luni mai tīrziu, locul trei la turneul final al Cupei Mondiale din Mexic. “Ne-au dat cīte 25.000 de lei şi un video. Aparatura era cotată la 50.000 de lei. Deci cam 75.000 de lei, adică o maşină Dacia 1300. Era ceva, dar atunci se juca mai mult pe glorie, nu pe bani, ca astăzi”, rememorează Piţi.

    3 milioane de dolari de la Anderlecht!
    Victor Piţurcă a acceptat să ne dezvăluie şi un aspect necunoscut publicului pīnă īn acest moment: “Un an mai tīrziu după calificarea īn dauna lui Anderlecht, am aflat că gruparea belgiană trimisese o ofertă pentru mine pe adresa clubului din Ghencea. Suma tranzacţiei era de trei milioane de dolari, īnsă conducerea nu mi-a dat drumul. Acea sumă, raportată astăzi, poate ajunge lejer la 15 milioane de dolari... Nu ştiu exact, dar valoarea dolarului a crescut. De-atunci au trecut 18 ani”, spune Piţi, a cărui privire fuge pe tavan īn căutarea amintirilor.

    “Valentin s-a speriat degeaba”
    E celebră fotografia făcută prin plasa porţii la 3-0...
    Victor Piţurcă: (zīmbeşte). A fost un moment deosebit. Īmi amintesc că m-a luat īn braţe, prin plasă, un copil de mingi. Nu ştiu cine este, dar mi-ar plăcea să ştiu ce a ajuns peste ani. Apoi, īn bucuria aceea, īmi vine īn minte Loţi Bölöni. El mă pupa şi-mi şoptea la ureche. “Hai să mai stăm puţin, să īntīrziem cīteva secunde”. Aşa făcea el după fiecare gol care ne aducea īn avantaj. Prelungea bucuria, ca să mai tragem de timp un pic.
    Cum au fost zilele premergătoare partidei?
    Am avut şi emoţii, dar eram totodată şi īncrezători īn noi. Valentin Ceauşescu reuşea să ne insufle această īncredere. Venea şi discuta cu fiecare īn parte. Ne spunea că el a văzut adversarul şi că noi sīntem net mai buni. Īncă de la īnceputul acelei campanii ne-a spus că noi vom cīştiga trofeul.
    După meci, unde aţi petrecut?
    Am fost la hotelul Bucureşti cu Valentin Ceauşescu, Lăcătuş şi Bölöni. Valentin suna din zece īn zece minute să afle ce se īntīmpla īn cealaltă semifinală. Cīnd a aflat că Barcelona a eliminat pe Göteborg, ne-a spus: “Băieţi, asta este! Să ne bucurăm acum, că pīnă aici ne-a fost!”. Valentin s-a speriat degeaba de FC Barcelona! A fost īnsă să fie şi mai frumos!
    V-aţi mai īntīlnit, peste ani, cu vreunul dintre componenţii de atunci ai lui Anderlecht?
    Nu, dar vă dezvălui altceva: cīnd am jucat ulterior īn Franţa, īmi depuneam banii la o bancă a patronului de la Anderlecht. Īmi aminteam mereu de semifinala aceea cīnd mergeam la bancă.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. 18th April 2004, 05:50
    Reason
    Limbaj obscen

  17. #58
    junior radhoo's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    71
    Reputatie
    1
    Piturca, Rednic, Lacatus sunt antrenori care deja si-au confirmat valoarea.
    Ramane de vazut ce va reusi Ionut Lupescu. Cred ca acesta din urma va avea un viitor foarte mare in calitate de antrenor.
    De asemenea cred ca Gabi Balint ar putea deveni un antrenor bun, insa inca nu i s-a dat sansa de a antrena in prima divizie.
    Pacat pentru Hagi. Daca nu va reusi la Galata, cred ca pentru el va urma inca o perioada f lunga de inactivitate
    [COLOR=Blue]F.[/COLOR][COLOR=Red]C.[/COLOR] [COLOR=Blue]ORA[/COLOR][COLOR=Red]DEA[/COLOR]

  18. #59
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    O sa vedeti ca Lucescu Jr. recupereaza teren
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  19. #60
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Desi nu imi place sa spun (sunt stelist) cel mai promitator antrenor tanar este Andone, pentru ca a avut cele mai bune rezultate.

  20. #61
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Andone nu prea mai e la categoria tanar.... Are deja ani buni de experienta... La fel si Rednic ar cam trebui as fie trecut la alta categorie ....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #62
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by riva
    mie unul imi place cel mai mult de panduru ... nu este el cel mai priceput antrenor, dar este ambitios si foarte hotarit! nu misca nimeni la el in echipa, asa cum mi se pare normal sa fie orice antrenor! ca timisoara nu are echipa, asta e altceva... insa panduru va ajunge mare
    Nu prea am vazut nimic de la panduru....
    In afara ca si-a facut fotbalistii de kakao, si stim bine cum, si de faptul ca avea niste expresii speciale pentru presa.....nu mi s-a parut ca facut mare lucru....
    Iar faza cu nu misca nimeni la el in echipa ......antrenorii moderni nu mai folosesc biciul ca sa mearga echipa....
    parerea mea.....

  22. 4th August 2004, 16:56

  23. #63
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Eu cred ca deja este un antrenor foarte bun....pacat ca are niste metode mai dure de antrenament.....
    Am inteles ca de aceea nu a fost vrut in ghencea de jucatori....
    parerea mea.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •