Page 11 of 49 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1027

Thread: FC Bayern München

  1. #211
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Tocmai asta este problema, ne cam lipseste un conducator de joc.
    Ar fi 2 solutii:

    1. Schweinsteiger sa preia acest rol , chiar daca este tanar
    2.Van Bommel sa isi faca treaba bine cum o facea Michael Ballack
    3. Sa gasim alt jucator
    O a parta solutie exista si ea: Santa Cruz, insa se accidenteaza f f des, dar are inca timp sa dovedeasca .

  2. #212
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Van Bommel nu poate juca in "rolul" lui Ballack, clasa acestuia ii lipseste.
    Cum cunosc eu Bayern , va aduce un nou jucator, cine stie, poate Lincoln poate Diego, banii nu au nici o importanta.

  3. #213
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Mai degraba Lincoln, Diego pare sa se fi acomodat foarte bine la Werder. Cred ca s-ar potrivi bine Libcoln..dar Schweini este este din ce in ce mai serios pe zi ce trece

  4. #214
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Cel mai bine era sa il aduca pe borowski ala il vad eu ca fiind singurul inlocuitor a tradatorului de ballack
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  5. #215
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Lasa, Ballack nu este tradator, si-a facut bine treaba la Bayern, Boroeski poate este o solutie buna pentru echipa, dar nu are nimeni interesul( nici conducerea sau antrenorul , ori jucatorul) sa faca ceva.
    In plus, contractul jucatorului este cam pana in 2008 cu Werder.. dar ..nu putem sti niciodata

  6. #216
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian Lazialu View Post
    Cel mai bine era sa il aduca pe borowski ala il vad eu ca fiind singurul inlocuitor a tradatorului de ballack
    Tu uiti probabil un "amanunt" decisiv: Ballack si-a onorat contractul de patru ani pana la ultima zi. Asa ca de tradator nici nu poate fi vorba...

    Daca tie ti se ofera undeva noi posibilitati inclusiv salariu mai bun, cum ai sa reactionezi ? Insa cinstit, cu mana pe inima !

  7. #217
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eu as alege clubul nou , sincer sa fiu, in plus cunosc lume noua si mai voi vedea alti colergi, echipa- nou stil de joc etc..mi-ar face o mare placere sincer.
    Insa daca as iubi clubul,l-as respecta, as simti ca nu-s doar mercenar platit, atunci as ramane.
    Dar Ballack si-a onorat contractul,cum a precizat Georg,deci nu poate fi vorba de vreun tradat.

  8. #218
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Peste toate astea la Bayern ceva nu merge. Apararea se clatina, mijlocul este in continua...formare, iar atacul in noua formula cu trei...meseriasi are nevoie de rodaj. Sunt curios in acest context de replica ce o va da acolo, sambata, Eintracht Frankfurt.

  9. #219
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    ce nu imi plac mie jucatorii astia care nu pun suflet in echipa lor,uitati-va la henry,el de ce nu a plecat din cauza suporterilor,sau sunt suporterii lui bayern mai blegi decat suporterii lui arsenal nu,nu e de asta ci pt ca e henry alta personalitate decat cea a lui ballack....
    da asa e ceva nu merge,apararea pare a fi destul de buna insa mijlocul...e varza singura solutie care o vad eu e borowski
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  10. #220
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Iulian vorbesti germana ?
    Ti-as recomanda pentru lectura www.kicker.de, acolo se scrie foarte mult despre fotbal si, bineinteles, despre Bayern.

  11. #221
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Nu,nu vb germana desi as vrea sa o invat.
    Doar imi place bayern insa nu pot spune ca sunt fan.Fan in adevaratul sens al cuvantului sunt doar SS LAZIO echipa sufletului meu si pe care pt totdeauna o voi iubi.Cgiar daca ar da faliment sau ar retrograda ar ramanane unul dintre cele mai frumoase lucruri pt mine.
    Bayern imi place de cand l-am vazut prima oara pe Kahn eram mort dupa el,e idolul meu mare jucator,mare caracter,mare lider.
    Oricum dak as face o selectie ar fi LAZIO+BAYERN
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  12. #222
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Jocul lui Bayern impotriva lui FC Kaiserslautern in Cupa Germaniei a fost dincolo de rezultatul necesar pentru calificare(1-0) orice numai o reusita nu. Un joc modest , cu multe erori in linia mediana si in atac, cei trei inaintasi n-au reusit mai mult de 3-4 ocazii de gol, Maakay a jucat relativ retras, apararea s-a "balbait" si ea de cateva ori, mai ales Demichelis.
    Sambata Bayern are la München in Eintracht Frankfurt un adversar dificil. Gazdele vor trebui sa "faca" jocul si asta va conveni Eintracht cum nu se poate mai bine, ea fiind o echipa de contraatac, actiunile taioase intreprinse de Amanatidis sau Thurk aducand adesea goluri neasteptate. Vom vedea.

  13. #223
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1
    Ihr habe keine chance den tietel zu gewinnen {nu aveti nici o sansa sa castigati titlu} ALemannia aachen gewinnt ihn

  14. #224
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    iti dau un sfat.
    ia fraza asta si sa ti-o bagi undeva
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  15. #225
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CrAzY92 View Post
    Ihr habe keine chance den tietel zu gewinnen {nu aveti nici o sansa sa castigati titlu} ALemannia aachen gewinnt ihn
    Bine ca incerci sa scrii in germana , dar atunci fa-o corect.

    Asa: Ihr habt keine Chance den Titel zu gewinnen, Alemannia Aachen gewinnt ihn.
    (In germana toate substantivele se scriu cu litera mare).

    In principiu insa te cam hazardezi. Alemannia va fi bucuroasa sa ramana in BL.

  16. #226
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian Lazialu View Post
    iti dau un sfat.
    ia fraza asta si sa ti-o bagi undeva
    Si eu iti dau un sfat: ramai la un limbaj urban,altfel risti sa cam dispari din forum.

  17. #227
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1

    heheheheee doar daca nu ma vaneaza unii
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  18. #228
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,070
    Reputatie
    1
    ce si-o furara bavarezii de la ultima clasata:ras-plans: :ras-plans:
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #229
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Devin deja obisnuiti sa piarda cu ultima clasata. La fel au patit-o si la Wolfsburg. Bayern e la 6 puncte in spatele lui Werder. La mai multe!
    Last edited by waterboy; 8th November 2006 at 23:39.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  20. #230
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,070
    Reputatie
    1
    sa ajunga la 15 puncte in spatele lui Hamburg
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #231
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    In tot campionatul trecut Bayern a pierdut 3(trei) meciuri. In actualul sezon dupa 11 etape Bayern are deja 4(patru) infrangeri. O situatie sportiva atat de precare nu au mai inregistrat bavarezii de...32 de ani.Sa vezi si sa nu crezi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •