Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 177

Thread: Tur '03-'04

  1. #43
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Daphix joc sclab sau nu ati luat 3 puncte iar in momentulde fata va aflati pe locul 2 cu 9 pct.
    desi ati avut 2 meciuri acasa si 2 afara
    tineti-o tot asa ca la anu nu vreau sa asist la un derbi UTA BIHORU in div B yeah
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #44
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    adisor, se pare ca n-ai aflat rezultatul de la Oradea de azi. Daca o tineti tot asa faceti rocada cu UTA si nu mai vezi derby-uri de alea de care zici tu. Poate un amical ceva...

  3. #45
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Deep se pare ca nu ai fost atent
    am aflat rezultatul de la oradea din pacate
    Uita-te mai bine la mesajul meu de mai sus okk
    uita-te u atentie!!!! lol
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #46
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    tineti-o tot asa ca la anu nu vreau sa asist la un derbi UTA BIHORU in div B
    Despre asta era vorba. Chestia cu Bihoru persempre sau per sempre in A e doar un pronostic de-al tau. Si cum tu le ai cu pronosticurile...
    Multumesc mult de pronosticul din Ghencea.
    Steaua - Poli 1 (sper sa NU ma insel)
    Se pare ca esti abonat la rateuri.

  5. #47
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Un singur punct ar mai fi de recuperat. Si meciul direct cu aia din Gruia e la Arad! Bravo, UTA! Va asteptam in A!

  6. #48
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    deep chestia cu pronosticurile imi iese unu pe etapa?
    o sa vezi tu care
    Ala din Ghencea
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #49
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ad3an: La UTA ne-am obisnuit cu un joc de div.A, in sensul in care jucam ceva mai ordonat, chiar daca nu foarte eficient.

    Acum, situatia e ca avem o echipa in proportie de 50% noua, fara omogenitate... si jocurile nu sunt de factura entuziasmanta, ... etc, dar daca o luam strict "teoretic" sunt 3 victorii din 4 posibile... CFR-ul are cu 2 pct. mai mult momentan... . Diferenta e ca CFR-ul joaca un fotbal mai placut, mai eficient si sunt mai omogeni! Asta ne doare pe noi! Dar... inca nu dispera nimeni! Mai e timp si ptr UTA!

    Mi-a placut meciul Craiova - Brasov, m-am bucurat ca l-am vazut pe N'Jock, dar m-am bucurat si mai mult ca a egalat Brasovul! Totusi, de ce nu s-a mai insistat pe final? Dupa 2 goluri primite si un om in minus, Craiova era intr-o situatie mai delicata...

    In fine, sa vedem ce face Poli AEK, eu unul as vrea sa-i bata pe stelisti... dar nu cred ca vor reusi...

  8. #50
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mai, da' ce aveti voi cu Ionut Popa? V-a promovat totusi... a gresit cu ceva la acest meci... care-i faza?

  9. #51
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Vad ca, dupa debutul nefericit de la Cluj, ati castigat ultimele 3 meciuri. Tineti-o tot asa! Se profileaza o lupta UTA - CFR.

  10. #52
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    POPA o sa plece yeah de la Oradea daca nu inainte de meciul cu ceahlaul atunci dupa,atat el cat si lucian presedintele,(sper) tripuna i-a cerut demisia insa el se incapataneaza la conferinta de presa a spus ca el a semnat contract cu clubul nu cu spectatori si ca daca acestora nu le place atunci sa plece ei,saracu popa,a uitat ca la oradea nu exista nici un fel de gard intre tribuna si suprafata de joc.
    De gresit ce sa mai zic a facut cel putin 3 greseli majore
    Prima ar fi aceea ca Mihut nu a fost introdus nici macar pe foaia de joc,probabil ca acum nu ii va mai baga nici pe Lazar si Dumitra,dupa mintea lui te poti astepta
    A doua gresala ar fii aceea ca Fele a jucat pe partea stanga)cred ca pt prima data in viata)
    Pe a treia nu vo ziic ca ma grabesc
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #53
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    De ce se schimba de obicei antrenorul? Poate ca e mai ieftin sa aduci un antrenor decat 5-6 jucatori care sa schimbe jocul, dar sa nu uitam ca nici din KKt nu se poate face bici.
    UTA a mers pe mana dinamovistului in retur si nu a obtinut rezultatele pe care l-a obtinut Popa in a doua jumatate a turului cand au batut si la Timisoara si au batut si pe Steaua. Eu cred totusi ca nu Popa e buba acolo. Jucatorii pot fi putin demoralizati sau inca speriati de diferenta mare dintre A si B.

  12. #54
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Exact... La Arad au fost niste interese, de l-au lucrat pe Popa... noi l-am sustinut si dupa 5 "batai" consecutive... Dar, cineva din club, pe nume dl. Valentin, a vrut sa-l schimbe pe Popa imediat dupa meciul cu Steaua, pe motiv ca "nu a facut spectacol". Si nu s-a lasat pana nu l-a schimbat. Apoi, chiar si cu Boruga a intrat in conflict acest domn Valentin... Acum am auzit ca nu mai da pe la club, tot raul spre bine...

    Auzi, Ad3an, chestia cu fotbalul nu merge dupa... dorinta noastra! Pe mine era sa ma lase inima dupa UTA-Poli: 0-1. Am asteptat meciul ala ca pe... , iti spun totusi ca a fost un drum lung pana acas' de la stadion! Apoi, ce sa zic de TM-i dupa acel 3-4! Vezi... nu-i chiar asa simplu... asculta la batranu' (!!!) Popa stie ce face... nu aveti voi un lot de div. A (cel putin momentan). Eu zic ca tot nu cadeti.. daca va jucati cartile bine... adica fara experimente, vezi Numwailler (UTA)... . Pai tu cate meciuri ale BH-ului ai vazut? Ia zi!!! Eu i-am vazut la TM, si puteati pleca cu un punct... Apoi, un meci cu Rapidul, cu Dinamo... ia vezi cum sta situatia...

  13. #55
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    A treia victorie mediocrã

    FC Baia Mare – FC UTA 0-3 (0-1)
    Baia Mare – Stadion „Municipal” – Spectatori: 3.000

    Au marcat: Drida (’25), Petrut (’76, ’81)

    FC Baia Mare: S. Popescu – Zegrean (’56 Patrona), Fl. Sabãu, M. Militaru, Oanã, Siminic (’62 Nicolae), Iatu, Cuciula, Oprea (’9 Drule), Ivan, Peres
    Antrenor: Gabi Dumitru

    FC UTA: Grozav – Panin, Ciprian Luca, Varga, Panaitescu, M. Popescu, Lingurar, Drida, D. Rãdoi (’74 Ciubãncan), F. Popescu (’62 Petrut), Manta (’59 Stefelig&atilde
    Antrenor: Gheorghe Borugã

    Cartonase rosii: Oanã (’1), Sabãu (’77) / Panin ()
    Arbitru: Aurel Simion (Pitesti)
    Asistenti: Ioan Onicas (Zalãu) si Octavian Sovre (Oradea)
    Observator FRF: Octavian Streng (Oradea)

    Un joc care ani de zile a tinut capul de afis al campionatului, cele douã formatii fiind pretendente la promovare, īn 2001 promovānd maramuresenii – ca apoi sã vāndã locul la FCM Bacãu, iar īn 2002 UTA, care dupã numai un sezon a revenit la matineu, a ajuns sã fie un simplu galop de sãnãtate pentru cei pe care soarta i-a fãcut sã fie o grupare mai stabilã financiar.

    Asa cum a spus si antrenorul Gigi Borugã, UTA nu a strãlucit nici de aceastã datã, dar jocul ei a fost destul cāt sã administreze gazdelor un scor de forfait, 3-0. Vedeta a fost Adrian Drida, cel de la care Borugã asteaptã atāt de multe īn actualul campionat, el marcānd un gol si l-a fãcut pe al doilea.

    Spre deosebire de ceea ce au arãtat īn varã, īn turneul de pe stadionul UTA, bãimãrenii s-au īntãrit cu doi jucãtori experimentati, Zegrean – fost la Gloria Bistrita, FC National si Fortuna Sittard, si ex-golgheterul Oanã. Spre surprinderea tuturor, cei doi au fost groparii gazdelor, Oanã neajungānd sã transpire deoarece īn primele 60 de secunde l-a lovit pe Ferencz Popescu aflat fãrã balon si arbitrul pitestean l-a trimis la cabine, iar Zegrean a gafat la faza īn care Drida a deschis scorul.

    Nu a fost un joc spectaculos, UTA nereusind nici de data aceasta sã arate jocul spectaculos cu care ne-a īncāntat īn pregãtiri. Īmbucurãtor este faptul cã asa cum s-a jucat, arãdenii au bifat cea de-a treia victorie consecutivã si s-a apropiat la un singur punct de liderul CFR Ecomax, īnsã Borugã este nelinistit pentru jocul practicat de elevii sãi. Dacã īn etapa trecutã Varga si Manta au vãzut rosu īn fata ochilor, alb-rosii nu au scãpat nici de data aceasta nesanctionati, Panin culegānd douã cartonase galbene īn numai trei minute – 47 respectiv 50, si a fost eliminat, urmānd sã stea īn jocul cu Cāmpia Turzii.

    Cum s-au marcat golurile?

    0-1, min. 25 – combinatie īntre Drida si Marius Popescu si primul marcheazã cu un sut la semiīnãltime
    0-2, min. 76 – Drida a tras puternic la poartã, portarul S. Popescu nu a putut retine si mingea i-a revenit lui Petrut care a īnscris īn poarta goalã
    0-3, min. 81 – acelasi Petrut se dovedeste inspirat si marcheazã cu un sut de la marginea careului la coltul lung al portii bãimãrene


    Mircea Petescu – director tehnic
    FC Baia Mare

    Fostul campion cu UTA anilor ’70, arãdeanul Mircea Petescu nu a gãsit altceva sã spunã decāt: „Garantez cã FC Baia Mare nu va retrograda din divizia secundã!”. Va fi foarte greu pentru o echipã care a pierdut totul īn primele patru etape. + poza

    “Din nou am fãcut un joc slab, dar din nou am cāstigat. Asta facem de trei etape, jucãm slab si cāstigãm. Trebuie sã gãsim foarte repede o solutie pentru a reveni la jocul arãtat īn varã. Mã bucurã reusitele lui Petrut, dar īmi pare rãu cã Ferencz Popescu si Manta nu confirmã”. Gigi Borugã + poza

    Chisbora, absent

    Pentru prima datã de la startul campionatului, Cãlin Chisbora nu a fost prezent la joc. Presedintele consiliului de administratie al FC UTA acuzã o rãcealã care īl tine la pat. Astfel, el nu a putut sã-i vadã la lucru pe cei doi jucãtori bãimãreni pe care i-a dorit la Arad, Peres si Drule. (L.D.)

    Petrut a spart gheata

    Alin Petrut, o sperantã a fotbalului arãdean, fost coleg de generatie cu Adi Mutu la lotul national de juniori, s-a aflat sāmbãtã la primele sale reusite īn culorile Bãtrānei Doamne. Alin a reusit o dopietta care l-a satisfãcut pe Borugã, antrenorul arãdean avāndu-l de mai mult timp īn obiectiv pe atacant.

    Preluat din Observatorul de Arad.

  14. #56
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Etapa a IV-a

    FC Baia Mare – FC UTA 0-3
    ISCT – CS Deva 1-0
    Gaz Metan – CFR Ecomax 2-2
    CSM Resita – Corvinul 3-1
    Minaur Zlatna – Armãtura 0-5
    ACU – Jiul Petrosani 1-2
    Olimpia – Oasul 3-0
    „U” Cluj – Tricotaje – amānat pentru 01. 10. 2003 ora 15.00

    Clasament
    1. CFR Ecomax 4 3 1 0 16-2 10 +4
    2. Jiul Petrosani 4 3 0 1 11-2 9 +3
    3. Oasul Negresti 4 3 0 1 9-5 9 +3
    4. Olimpia S.M. 4 3 0 1 5-1 9 +3
    5. FC UTA 4 3 0 1 6-5 9 +3
    6. Gaz Metan 4 2 1 1 6-3 7 +1
    7. Tricotaje Ineu 3 2 0 1 10-5 6 0
    8. Armãtura Zalãu 4 2 0 2 8-6 6 0
    9. „U” Cluj 3 2 0 1 5-3 6 +3
    10. ISCT 4 2 0 2 4-8 6 0
    11. CSM Resita 4 2 0 2 9-14 6 0
    12. Corvinul 4 1 0 3 8-9 3 -3
    13-14. CS Deva 4 1 0 3 4-6 3 -3
    ACU Arad 4 1 0 3 4-6 3 -3
    15. Minaur Zlatna 4 0 0 4 0-14 0 -6
    16. FC Baia Mare 4 0 0 4 4-20 0 -6

    Etapa viitoare (sāmbãtã 20 septembrie): FC Baia Mare – Olimpia, UTA – ISCT, CS Deva – Gaz Metan, CFR Ecomax – CSM Resita, Corvinul –
    „U” Cluj, Tricotaje – Zlatna, Armãtura – ACU, Jiul – Oasul

    Dupã un an si trei luni…

    Ciubãncan a revenit īn culorile Bãtrānei Doamne la un joc oficial dupã o pauzã de un an si trei luni. Ultimul sãu meci a fost īmpotriva lui Gaz Metan Medias pe data de 25 mai 2002, un joc care a certificat promovarea UTA-ei pe prima scenã. Plecat īntr-o aventurã moldoveanã la Sheriff Tiraspol, „Ciubi” nu a fost agreat si cariera lui a intrat pe o pantã descendentã, fiind īn pragul de a renunta la fotbal. Acum mijlocasul stāng a bifat ultimele 16 minute, el īnlocuindu-l pe Rãdoi, foarte sters īn partida de sub Dealul Florilor.

    Preluat din Observatorul de Arad.

  15. #57
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Exact... La Arad au fost niste interese, de l-au lucrat pe Popa... noi l-am sustinut si dupa 5 "batai" consecutive... Dar, cineva din club, pe nume dl. Valentin, a vrut sa-l schimbe pe Popa imediat dupa meciul cu Steaua, pe motiv ca "nu a facut spectacol". Si nu s-a lasat pana nu l-a schimbat.
    Conducerea s-a dovedit total neprofesionita la acea faza. Aveati la un moment dat 6 infrangeri consecutive. Nu cred ca mai era timp de spectacol. Cred ca punctele erau mai importante. Daca UTA continua sa mearga ca in a doua jumatate a turului si in retur poate azi erati tot in A.

  16. #58
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mai exact: am avut 5 meciuri pierdute. 1 acas' cu National 1-2, apoi la Ceahlaul am pierdut cu 5-0 parca, la Farul iar am pierdut (1-0 cred), cu Sportul acas' am pierdut 0-2, la Otelu (guess what: right! am pierdut, 1-2). Deci 5! Apoi am castigat acas' cu Brasovul (primul meci a lui N'Jock) 2-0, la voi la TM am castigat, acel 3-4, apoi am facut egal cu Craiova acas' 1-1, a fost apoi ceva deplasare... si apoi meciul cu Steaua de acas', castigat cu 2-0. Cred ca asta e ordinea evenimentelor! Ei! Dupa meciul cu Steaua deci, cand UTA incepuse sa adune ceva puncte si sa joace, s-a intamplat ceea ce am scris in mesajul precedent!

    Pentru Ad3an: uita-te:Ceahlaul, Sportul, Otelu, Farul... la ce echipe am pierdut noi puncte, cat de rau incepuse UTA... La voi nu cred ca situatia e chiar asa gri, precum a fost la UTA! Si cu toate astea, de nu-l aduceau pe "elvetian", UTA juca acum cu Poli, Alba si Bihorul in A. Dar.. am avut prea multe minti luminate la club... si am vrut UEFA... Asta e

  17. #59
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ptr. fanii hardcore ai UTA-ei:

    Astazi (16 sept) de la 11 AM, UTA a disputat un joc-scoala cu Frontiera Curtici (div. C/ jud. Arad).

    UTA - Frontiera Curtici: 4-0

    Boruga a rulat tot lotul, mai putin portarul Iliuciuc (gripa) si Paclesan (am impresia). Mai mult, la UTA a evoluat un jucator de la Vojvodina Novi Sad, grupare cu care UTA este in relatii foarte bune, vorbindu-se de un schimb de jucatori... Un nume vehiculat este Drida care ar putea sa plece de la UTA, dar asta probabil daca UTA va pierde "ambitiile" de promovare.
    De remarcat: Costache (din nou f.slab), Stefeliga (2 goluri), Petrut(1 gol), Manta (sub orice critica), Trickovic (1 gol, joc bun), Sziler (unul din cei mai seriosi jucatori, imi pare, chiar daca nu este inca la un nivel entuziasmant...), Panin (a jucat bine, la fel ca Rusu), F.Popescu (subtire...).

    La "oaspeti" a jucat si Bad, jucator care a fost in vederile UTA-ei. Probabil veti mai auzi de el, chiar daca nu la UTA, desi cam trebuie sa-si lase vedetismele in vestiar. Potential are...
    OK! Atat! Pana sambata... Numai bine!

  18. #60
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    E cam aiurea cu Popa la Oradea popa e invinovatit de implantul de jucatori aradeni,cred ca in total sunt vre-o 5 sau 6 in lot iar la noi publicul nu e ca si la voi,dupa meciul cu alba era sa ia si bataie,dar ac ca s-a stabilit in sfarsit cui apartine clubului spers a se fac cateva investitii majore si sa se si achite restantele fotbalistilor,pt ca sunt cam multe,
    Sa speram ca dupa meciul de sambata o sa adunam si noi 5 puncte sa ne mai scoatem de la acel -7!!!!
    Sper ca in locul lui popa sa vina Cigan sau Jenei!!!!!(vb lui Deep cu stelisti) /fu/
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  19. #61
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cigan? De la Tricotaje Ineu? Pe el il vrei? Dar nu e si el aradean? Il vrei tu sau chiar exista posibilitatea reala ca el sa preia Bihorul?
    Marginean si Fritea chiar au facut treaba buna la voi... nu? Apoi cine mai e? Zaha parca, dar Zaha nu prindea lotul nici la UTA... Ce alti aradeni mai aveti in lot? Inafara de Popa. Apropo, cine e secund la voi? Manaila?

  20. #62
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Da ma Cigan de la Ineu din cate stiu eu el e bihorean,da poate ma insel desi nu prea cred,stii ca s-au dus tratative ca Tricotaje sa se mute la Stei da nu a iesit negocierile cum trebuie din cate am inteles eu(Smecheru ala mare stie mai bine) da in fine eu as dori ca la echipa sa vina Jenei da nici Cigan nu ma deranjeaza,binenteles asta daca pleaca Popa.
    La Oradea pe langa cei 3 jucatori mai evolueaza si portarul de rezerva Marne si ceva antrenor de portari sau doctor ceva e tot de la voi ac nu stiu dac de la UTA da e de prin zona..
    LA noi secund cred ca e Manaila sau ceva ungur
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  21. #63
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Da ma Cigan de la Ineu din cate stiu eu el e bihorean,da poate ma insel desi nu prea cred,stii ca s-au dus tratative ca Tricotaje sa se mute la Stei da nu a iesit negocierile cum trebuie din cate am inteles (Smecheru ala mare stie mai bine) da in fine eu as dori ca la echipa sa vina Jenei da nici Cigan nu ma deranjeaza,binenteles asta daca pleaca Popa.
    La Oradea pe langa cei 3 jucatori mai evolueaza si portarul de rezerva Marne si ceva antrenor de portari sau doctor ceva e tot de la voi ac nu stiu dac de la UTA da e de prin zona..
    LA noi secund cred ca e Manaila sau ceva ungur
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •