View Poll Results: Cum vedeti Liga 1 'pay per view'?

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Sunt de acord, o sa dau banii

    14 12.07%
  • Nu sunt de acord, nu o sa arunc banii

    102 87.93%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 103 of 103

Thread: Liga 1 pe Boom TV

  1. #85
    junior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Mersi ca mi-ai zis. Eu nu am observat ca exista optiunea asta. Acum am incercat-o si merge foarte bine. Asta o sa fie foarte folositoare cand o sa ma uit la meciurile din Liga 1 ca prefer de 1000 de ori mai mult sa ascult atmosfera din tribune decat pe comentatori.
    cu placere... nici eu nu stiam de optiune dar am aflat ca exista chiar de la ... gabi safta ... in momentul in care a citit mesajul unui telespectator nemultumit de comentariu i-a raspuns ca exista optiunea pe telecomanda...
    normal ca m-am interesat si pana la urma am aflat !
    frunza verde maghiran
    **** dinamo/steaua
    sunt oltean

  2. #86
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by virus alb-albas View Post
    cu placere... nici eu nu stiam de optiune dar am aflat ca exista chiar de la ... gabi safta ... in momentul in care a citit mesajul unui telespectator nemultumit de comentariu i-a raspuns ca exista optiunea pe telecomanda...
    normal ca m-am interesat si pana la urma am aflat !
    ce chestie..domne'
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  3. #87
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    asta e valabil decat pt tine...nu cunosti sentimentu sa iubesti o echipa indiferent de liga in care joaca
    eu vorbeam despre calitatea meciurilor , jucatori , stadioane , civilizatie , fair-play , nu cat de mult sau putin simpatizez cu o echipa
    sa zicem ca tu te uiti la meciurile panduriilor pentru ca sustii echipa ,
    da' sa nu-mi spui mie ca stai sa te uiti la mioveni-ceahlau doar pentru a te delecta cu un meci "bun" de fotbal

  4. #88
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    eu vorbeam despre calitatea meciurilor , jucatori , stadioane , civilizatie , fair-play , nu cat de mult sau putin simpatizez cu o echipa
    sa zicem ca tu te uiti la meciurile panduriilor pentru ca sustii echipa ,
    da' sa nu-mi spui mie ca stai sa te uiti la mioveni-ceahlau doar pentru a te delecta cu un meci "bun" de fotbal
    Sa sti ca eu unul prefer de 1000 de ori mai mult sa ma uit la Mioveni - Ceahlaul decat la Chelsea - Newcastle. Eu la meciurile din campionatele straine ma uit doar atunci cand nu sunt meciuri in liga 1 si nu am altceva mai bun de facut.

  5. #89
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    in fine , da nu te-nteleg , ce naiba poti vedea la un asa meci ?

  6. #90
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    in fine , da nu te-nteleg , ce naiba poti vedea la un asa meci ?
    Chestia e ca eu cu campionatul Romanesc am crescut si m-am obisnuit treptat cu el. Eu cand ma uit la fotbalul strain (mai ales la cel englez) am impresia ca ma uit la alt sport. Asa ca eu raman la fotbalul autohton. Si sa sti ca eu cand nu am ceva mai bun de facut mai merg si la meciurile Sanatatii Cluj in divizia C si cu toate ca nu vad nu stiu ce executii tehnice, pentru minte fotbalul din Romania e unic.

  7. #91
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Chestia e ca eu cu campionatul Romanesc am crescut si m-am obisnuit treptat cu el. Eu cand ma uit la fotbalul strain (mai ales la cel englez) am impresia ca ma uit la alt sport. Asa ca eu raman la fotbalul autohton. Si sa sti ca eu cand nu am ceva mai bun de facut mai merg si la meciurile Sanatatii Cluj in divizia C si cu toate ca nu vad nu stiu ce executii tehnice, pentru minte fotbalul din Romania e unic.
    Corect fotbalul romanesc e unic....indiferent cum privesti lucrurile...
    Ideea e ca daca tot am intrat in Europa sa ne aliniem si noi la standardele si cerintele acesteia(desi acest lucru e nerealizabil in acest moment)...atunci sa ne luam si noi dupa europeni in privinta drepturilor de televizare a camionatelor (pe langa multe alte criterii)
    In orice tara din Europa civilizata trebuie sa platesti ca sa vezi meciuri din campionatul propriu...numai la noi pana acum era "moca"
    Cine o vrea sa se uite la un Urziceni-Mioveni sau mai stiu eu la ce meci din prima liga, nu are decat sa plateasca,nu are ce sa faca...asta e chiar daca unii oameni vor stramba din nas...
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  8. #92
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    in fine , da nu te-nteleg , ce naiba poti vedea la un asa meci ?
    du-te mah in alta tara lasa-ne...de aia no sa avem echipe ca-n anglia pt ca sunt prea multi oameni ca tine care prefera sa pupe-n cur alte tari decat sa faca ceva pt a lor .
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  9. #93
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    pupa tu romania in continuare , patriotule...

  10. #94
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Eu cred ca o sa-mi pun Boom, in aprilie ma mut la casa, langa Cluj si raman fara cablu oricum.. Urma sa ma hotarasc intre Dolce, Boom sau Digi.. Cred ca va fi Boom, mai ales dupa ce auzit de faza aia ca pot sa ascult doar ambianta la meciuri, fara comentariu

  11. #95
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    pupa tu romania in continuare , patriotule...
    nu am facut nici o paralela intre mine si tine asa ca n-ai prins ideea.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  12. #96
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Boom, Zoom sau Dum-Dum bine ca mai transmite cineva!! In alte tarii nu se dau la TV meciuri din campionatul intern decat rezumate detaliate ale etapei.
    In schimb se transmit cate un meci pe etapa din alte campionate (englezii de la italieni, danezii de la englezi s.a.m.d) Asa ca...bucurati-va cat mai tine. In curand si in Romania se va transmite doar un meci din cine stie ce liga din Kosovo sau Kirghizia. In rest, nexam cucurigu barza!
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  13. #97
    incepator supercocolino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by windows2000 View Post
    nasol de tot la un moment dat se zicea ca pro tv va lua drepturile si mi se parea corect dar boom mi se pare ca nu are acoperire prea mare dupa ce are si meciurile din italia si spania de care ne-a privat pe multi deci sa stea cuminte boom si sa lase pe altii cu acoperire mai mare...

    Bai ce tari sunteti voi si cum va dati cu parerea, atotstiutorilor....De unde stii tu ce acoperire are Boom? Macar stii ce este ala Boom? Stau si citesc de 1/2 de ora si ma minunez cata lume cunoscatoare isi da cu presupusu': ca tre sa plateasca, ca n-are acoperire samd. Ce tre' sa platiti mai suporteri cracanati? Trebuie sa platesti un abonament lunar de aprox 30 Ron, ca la orice alt furnizor de cablu, iti montezi o antena si vezi aceleasi programe dar la calitate digitala, cu o multime alte facilitati pe care cablul nu ti le ofera. Va faceti atatea planuri si va vaitati atat! E adevarat, nu veti mai putea sa va legati la distribuitorul de pe casa scarii si sa furati semnal, eventual si cu un decodor piratat de Hbo ! Aici e problema....nu ca vinde Mitica Liga la nu stiu ce "program care nu-l am eu in grila". Vrei Boom, il poti avea in 24 de ore! Asa ca mai scormoniti-va prin buzunare, lasati dracu' pirateria -va veni oricum si vremea socotintei si aici- si luati-va si voi un serviciu de Tv de calitate....:limba:

  14. #98
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Chestia e ca eu cu campionatul Romanesc am crescut si m-am obisnuit treptat cu el. Eu cand ma uit la fotbalul strain (mai ales la cel englez) am impresia ca ma uit la alt sport. Asa ca eu raman la fotbalul autohton. Si sa sti ca eu cand nu am ceva mai bun de facut mai merg si la meciurile Sanatatii Cluj in divizia C si cu toate ca nu vad nu stiu ce executii tehnice, pentru minte fotbalul din Romania e unic.
    Da, adevarul este ca e de-a dreptul bizar cum fac aia din campionatul Angliei un stop si nu sare mingea la 2 metri . Este de-a dreptul SF, ori ne uitam la fotbal ori la SF

  15. #99
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Ieri am vazut farul vs gloria buzau...slab meci...Mitica afirma ca are o oferta de 54 de mil de euro pt drepturile tv.Daca oferta vine de la o televiziune pay-per-view,in 6 luni da faliment!N-am sa dau 1 euro cent ca sa vad meciuri de genu: gloria vs ceahlaul sau otelul vs poli iasi. Daca va fi posibil,voi cumpara pachetul :STEAUA!Daca nu..stream-uri sau ma duc la un bar care da meciurile Stelei.
    Dupa parerea mea,in sistemul pay-per-view,doar solutia cu pachet :steaua/dinamo/rapid/timisoara/craiova ar merge...Daca se va vinde "la gramada" falimentul ii mananca!

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    BOOM nu s-a inscris la licitatia pentru drepturile TV

  17. #101
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Realitatea a cumparat Telesport cu 5 milioane euro...si mai mult ca sigur televiziunea lui Vantu o sa castige drepturile a oferit 80 mil euro
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  18. #102
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    In Germania poti vedea Bundesliga doar pe Premier.
    In Franta doar pe Canal + ;
    Romania nu cred ca este pregatita pentru acet gen de tv codata prin stelit,cum spun multi ar da faliment .
    Ceea ce am spus sus este doar teoretic.
    Aproape toate meciurile din Europa chiar si din Romania se vad pe internet.
    Cine cumpara drepturile de tv exclusive nu poate supravetui daca nu vinde
    la randul lui altor tv , asa ca se vor vedea 100% pe net cum se vad si la ora actuala.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #103
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    bah eu am vrut sa imi iau boom dar blocul in care stau este puternic ecranat....pe bloc nu o pot pune ca s-a construit acoperish..bla bla bla....intra pe site-ul canal+ si vezi ce tarife au...intra apoi si la boom si vezi...aia au o gramada de canale cu putin mai multi bani decat boom...
    Aici Gogu de la gaze

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •