Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: sportivul favorit

  1. #22
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si eu il stimez pe marele Monsieur Laurent Jaja Jalabert, un ciclist cu adevarat complet, un gentilhomme, cu alte cuvinte, dar si pe Signore Valentino Rossi, pentru ca le face pe toate cu zambetul pe buze, ca un copil. Intr-adevar Jessie a fost o adevarata legenda, care a infruntat "supraomul" si...A INVINS! Asta da performanta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #23
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    sportivii adevaratzi sunt cei care pot face lumea sa planga de bucurie shi de tristetze !
    cei care ne urca shi ne coboara de pe culmile extazului !
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  3. #24
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cu alte cuvinte, a invinge inseamna sa si (stii sa) pierzi...un pic si, atunci, s-o faci cu zambetul pe buze. Doar atunci inseamna ca ai inteles ceva din frumusetea de a trai cu adevarat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #25
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    da , asha este , dar se pare ca unii "nu intzelege"
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  5. #26
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ei "nu intelege" caci le "stie" pe toate!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #27
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    :d :d :d :d :d
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  7. #28
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    PETE SAMPRAS dintre cei care s-au retras si TIM DUNCAN dintre cei inca in activitate.

    Daniel.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Gheorghe Hagi -a dat sens fotbalului romanesc

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Da asta cam asa e.
    De cand nu mai joaca Hagi fotbal eu nu ma mai uit la asa ceva.

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by charlize
    Ioan Gherghel, pentru constanta de care a dat dovada in ultimul timp si pentru faptul ca a fost singurul inotator care a salvat onoarea tricolorilor la campionatele europene de la Viena.
    asa te vreau!!!
    Gherghel x2! same here! in general el salveaza onoarea inotului nostru..si la mondialele in bazin scurt el a avaut cea m buna performanta!

  11. #32
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ....ei, sa vedem ce va fi acum, la Montreal ...io nu l`as uita nici pe Dragos, la hotararea de pe fatza lui de la antrenamente, cred ca ne va surprinde placut ...

    cat despre sportivul meu preferat...nu are nevoie de prezentare, nu? oricum allen hughes ar face-o mai bine decat mine... deci...de ce e jucatorul meu preferat? pt modul lui original de a combina non-conformismul cu vulnerabilitatea si puterea de a merge mai departe...pt momentele in care renuntza la un frame ca un copil, pt ca apoi sa revina si sa castige turneul...pt ca este pur si simplu ronnie

  12. #33
    Ovechkin#8 mistress of ice's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    pe gheatza
    Posts
    771
    Reputatie
    1
    am trei sportivi preferatzi shi atunci cand o sa devina cunoscutzi in lumea sportului fiindk acum sunt prea tinerei o sa vii prezint pana atunci Paul Hunter
    "Totul este o competitie...trebuie sa visezi sa fii campion...."

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    ....ei, sa vedem ce va fi acum, la Montreal ...io nu l`as uita nici pe Dragos, la hotararea de pe fatza lui de la antrenamente, cred ca ne va surprinde placut ...
    stiu cat poate fi de hotarat,da daca ai prins o zi proasta,hotarat ramai...din pacate

    de ce zici,ca vedem cu va fi in Montreal? crezi ca Fane n-are sanse la o medalie?
    eu zic ca are,si inca foarte mari

  14. #35
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Fiindca locuiesc in Indiana voi mentiona doi sportivi locali, dar nu neaparat din patriotizm local ci pentru ca ii cunosc mai bine.

    Reggie Miller pentru competitivitate, seriozitate in munca, devotament pentru echipa de club (Indiana Pacers), atasament fata de comunitatea care l-a adoptat.

    Cum Reggie s-a retras, as vrea sa mentionez dintre sportivii in activitate pe
    Peyton Manning, quarterback, Indianapolis Colts.
    Pe langa faptul ca a fost MVP in NFL doi ani la rand (2003, 2004) si ca probabil ca atunci cand se va retrage va ramane ca unul din cei mai buni QB din toate timpurile,
    Peyton este si unul din cei mai inteligenti sportivi din cati cunosc.
    Este bine stiut ca e in stare ca in cateva secunde sa schimbe schema de atac si sa o comunice coechipierilor in functie de cum vede asezarea apararii adverse.

  15. #36
    sport legend ovi sibiu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    550
    Reputatie
    1
    John Stockton, a jucat numai la Utah Jazz! Motive: respectul pe care-l are fata de jucatori si fata de jocul de baschet, viziunea jocului etc.
    [B]"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton[/B]

  16. #37
    Kiddo Kyara's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    on the outside looking in
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Paul Hunter
    si nu zic ca e cel mai bun , ar fi absurd sa zic asha....dar mie imi place foarte mult cum joaca,cum se concentreaza "and how he never gives up"

  17. #38
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kyara
    Paul Hunter
    si nu zic ca e cel mai bun , ar fi absurd sa zic asha....dar mie imi place foarte mult cum joaca,cum se concentreaza "and how he never gives up"
    Scuza-ma ca intreb, sa stii ca iti respect opinia, dar cine este Paul Hunter ?
    Este cumva un jucator de billiard/snooker ?
    Build The Monster

  18. #39
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Paul Hunter este un tanar jucator de Snooker, o speranta a acestui sport care a inceput sa confirme printr-o semifinala de campionat mondial. Personal, imi place mult, pare un baiat serios.
    Eu am mai multi sportivi care imi plac mult, din mai multe ramuri sportive, dar ca sa dau un nume ma rezum la Goran Ivanisevic (tenis).
    Boots to unwashed masses!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •