Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 58

Thread: Marius Bilasco in dialog cu suporterii Argesului

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Marius Bilasco in dialog cu suporterii Argesului

    Unul din cei mai buni jucatori ai Argesului in ultimele confruntari, Marius
    Bilasco, intra in dialog cu suporterii Argesului prin intermediul acestui forum.
    Autor al unui gol in partida de la Timisoara si a doua in meciul cu Gloria
    Bistrita, "Bila" traverseaza un moment foarte favorabil, fiind in prezent
    golgeterul echipei in actualul campionat. Atacantul pitestean va raspunde intrebarilor ridicate pe acest subiect pana miercuri.

    Marius Bilaşco

    Data naşterii - 13 iulie 1981
    Înălţime / Greutate - 1,84 metri / 79 kilograme
    Jocuri în Divizia A - 71 (până la 31 decembrie 2003)
    Goluri în Divizia A - 9 (până la 31 decembrie 2003)
    Debut în Divizia A - 24 octombrie 1998, FC Argeş – FC Naţional 1-0 (0-0)
    Postul pe care joacă - atacant

    Performanţe
    - campion naţional de juniori - 1997-1998 cu Sporting Piteşti
    - component al naţionalei de juniori - 32 meciuri
    - component al naţionalei de tineret - 1 meci
    - component al naţionalei de seniori -

    Poreclă - Bilă
    Alte cluburi - FC Oneşti, FC Baia Mare

  2. #2
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    ce coincidenta ca a venit Bilasco

    Chiar ma intrebam, Marius, dupa ultimele meciuri, nu ti se pare ca poti mai mult decit ai aratat pina acum in Divizia A? Nu vreau sa te ridic in slavi dar la inceput mi se parea ca esti prea lent si neinspirat in fata portii. Acum am inceput sa te simpatizez, e clar ca joci din ce in ce mai bine. Poti si mai bine ?

    PS Marfa golul cu Timisoara!

  3. #3
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    salut Marius, felicitari pentru evolutia ta din ultima vreme. am cateva intrebari:
    - cat mai rezisti sa joci la o echipa care de vreo 3 ani se chinuie sa ramana in A si daca esti tentat sa pleci la alta echipa?
    - care este obiectivul echipei IN ACEST MOMENT?
    - aveti probleme cu banii, sunt restante de achitat?
    mersi fain de (posibilele) raspunsuri si multa bafta cu rapidu, o sa fiu pe stadion sa va incurajez

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    ma bucur foarte mult ca ai inceput sa ma simpatizezi si sa ai incredere in mine .Sper si imi doresc din tot sufletul sa dau mai mult pe viitor.si sa te conving sa vii la cat mai multe meciuri ale echipei.

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Marius, crezi ca putem merge in Giulesti sa surprindem Rapidul? Argesul e in crestere evidenta de forma, se pare ca v-a revenit si moralul, in timp ce la bucuresteni vor lipsi oameni de baza din aparare, plus ca Dolha a fost foarte nesigur la Craiova.

  6. #6
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Marius, cine iti da cele mai bune centrari din echipa ? (pentru loviturile de cap in special)

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    salut Marius, felicitari pentru evolutia ta din ultima vreme. am cateva intrebari:
    - cat mai rezisti sa joci la o echipa care de vreo 3 ani se chinuie sa ramana in A si daca esti tentat sa pleci la alta echipa?
    - care este obiectivul echipei IN ACEST MOMENT?
    - aveti probleme cu banii, sunt restante de achitat?
    mersi fain de (posibilele) raspunsuri si multa bafta cu rapidu, o sa fiu pe stadion sa va incurajez
    - Fiecare fotbalist viseaza inca de la incepurile carierei sa ajunga la o echipa de varf ,insa trebuie sa fim realisti.
    - Obiectivul echipei esta sa ne clasam in primele 8 echipe .
    - probleme cu banii sunt ca peste tot

    Multumesc frumos pentru felicitari si astept si alte intrebari ..

    Te astept la cat mai multe meciuri ..

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Marius, cine iti da cele mai bune centrari din echipa ? (pentru loviturile de cap in special)
    MAJORITATEA COLEGILOR MEI CENTREAZA BINE..

  9. #9
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    da, dar trebuie sa fie unul care e cel mai bun ? Nu cred ca se supara nimeni daca nominalizezi pe cineva...vroiam sa aflu cu cine te intelegi cel mai bine la joc, am vazut ca Moldovan tot schimba formula de joc

    si inca ceva..e adevarat ca Moldovan a povestit in vestiar ce scriem pe aici ?

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudose
    Marius, crezi ca putem merge in Giulesti sa surprindem Rapidul? Argesul e in crestere evidenta de forma, se pare ca v-a revenit si moralul, in timp ce la bucuresteni vor lipsi oameni de baza din aparare, plus ca Dolha a fost foarte nesigur la Craiova.

    Mergem in Giulesti sa jucam acelasi fotbal pe care l-am jucat in ultimul timp si cred ca va fi bine.

  11. #11
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    chiar asa, ce v-a spus Moldovan dupa ce a intrat pe onlinesport.ro? comentariile sunt destul de acide la adresa lui...
    dintre antrenorii pe care i-ai avut pa acum, cu care ai lucrat cel mai bine?

  12. #12
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Marius sper sa faceti un meci bun in Giulesti, pentru ca dupa victoriile din ultima vreme o sa vina multi suporteri ai Argesului la meci...sint destui pitesteni in Bucuresti...de obicei la meciurile cu Nationalul sintem ca acasa :-)

  13. #13
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    vladi, mergem la meci?

  14. #14
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    mergem!

    Dar nu ne mai ridicam si tipam decit dupa ce valideaza arbitrul golul :-)

  15. #15
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    al nostru sau al lor ?

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    da, dar trebuie sa fie unul care e cel mai bun ? Nu cred ca se supara nimeni daca nominalizezi pe cineva...vroiam sa aflu cu cine te intelegi cel mai bine la joc, am vazut ca Moldovan tot schimba formula de joc

    si inca ceva..e adevarat ca Moldovan a povestit in vestiar ce scriem pe aici ?

    Centrari bune primesc de la Dobre, Stan si Sava... In legatura cu antrenorul nu imi amintesc sa fi auzit asa ceva.

  17. #17
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Ca sa inteleaga si Marius si Tudose, acum citiva ani am fost la un meci in Giulesti, eu si kokojanel stateam la peluza cu rapidistii ca nu aveam loc in alta parte. Si prin minutul 70 daca imi aduc eu bine aminte, la 0-0, a marcat Argesul ...si noi din mijlocul rapidistilor am sarit in sus tipind "Gooool!!!!!!!!".... faza nostima este ca golul a fost anulat, era ofside...se uitau giulestenii la noi, va dati seama :-)))) Dar nu am patit nimic

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Marius sper sa faceti un meci bun in Giulesti, pentru ca dupa victoriile din ultima vreme o sa vina multi suporteri ai Argesului la meci...sint destui pitesteni in Bucuresti...de obicei la meciurile cu Nationalul sintem ca acasa :-)

    Mergem in Giulesti sa jucam fotbalul pe care l-am jucat in ultima perioada... SI SPERAM SA FIE OK.

    Va astept pe stadion...

  19. #19
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Care ti se pare cel mai bun fundas din Divizia A ?

    Si pe cine ai vedea tu de la FC Arges chemat la nationala ? Nu spun sa joace titular, ci macar convocat ?

    Si daca vrei si tu sa ne intrebi ceva nu ezita :-)

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Marius, ce parere ai de tragerea la sorti din Cupa Romaniei? Obiectivul atingerii sferturilor Cupei Romaniei a fost indeplinit, dar nu crezi ca se poate mai mult? Antrenorul Moldovan a afirmat ca doreste sa joace finala, galeria a cerut acelasi lucru. Crezi ca va puteti mobiliza cat mai bine, astfel incat sa treceti de Universitatea Craiova?

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Marius, profit si eu de prezenta ta pe acest forum pentru a-ti pune o intrebare. Inainte de revenirea de forma a Argesului incepuse sa se vorbeasca de schimbarea conducerii tehnice. Dupa ultimele meciuri bune ale echipei impresia este ca toata lumea s-a calmat, inclusiv cei care scriu aici, desi inca situatia nu este inca roza. Voi, jucatorii, va mai asteptati la schimbari importante in echipa pana la sfarsitul campionatului? Si aici nu ma refer numai la antrenor.
    Si inca ceva, clasarea intre primele opt ti se pare un obiectiv suficient de ambitios pentru un jucator cu potentialul tau?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •