View Poll Results: Sunteti de acord?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    22 66.67%
  • Nu

    4 12.12%
  • Mai vedem...

    7 21.21%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 78

Thread: Romania - gazda CE 2012?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Romania si ungaria. Hahahaha ce le mai baga astia ma.

  2. #44
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Daca vom avea stadioane ca`n occident nu vad de ce nu ..
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  3. #45
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ar fi minunat , ginditi-va ca Romania nu se mai califica pina atunci la nici un turneu final , macar atunci ne calificam ca si tara gazda
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #46
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ungaria , sigur la asta se gindeste , ca ei se odihnesc de prin 1986 ... pe perioada turneelor finale .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #47
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    Da, dar in 8 ani se pot construi... si asa macar am avea o sansa sa vedem si noi stadioane frumoase, autostrazi si sosele mai bune, etc...
    in 8 ani se pot constri, numai ca trebuie sa pleci de la ceva iar la noi e pamint de flori. pardon de flori de piatra, ca doar alea cresc pe stinci sau nisip. in plus dosarul trebuie sa arate credite sigure si planuri realiste, iar nu baroni locali. ar fi frumos, am si votat da, dar cred eu ca nerealist pentru urmatorii 8 ani. la suma care a intrat in romania dupa 89 ar fi trebuit sa avem o infrastructura beton. avem doar... gipane si masini de lux, vile ale coloneilor si hoteluri mai scumpe ca-n budapesta.

  6. #48
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Ar fi minunat , ginditi-va ca Romania nu se mai califica pina atunci la nici un turneu final , macar atunci ne calificam ca si tara gazda
    nu uita ca ungaria are un circuit de formula 1. noiu avem unul de carturi, ce l-a facut sechelariu pentru fi-su. cam atit.

  7. #49
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Asa este ( Hungaroring - am fost acolo - impresionant ) , da' eu vorbeam de fotbal ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #50
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ok, vorbeai de fotbal, dar tot despre infrastructura e vorba si de potentialul financiar. nu mai suntem pe vremea lui ceasca sa se asfalteze strada ca vine onor nu stiu ce mahar mare.

  9. #51
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Se mai primesc bani si de pe la UEFA ...
    Mai sunt : Gigi , Nicolae , Copos , Dinel etc
    Sa speram !
    Ar fi grozav ptr tara noastra :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #52
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    de sperat putem, dar sa si vedem realitatea. cei de care vorbesti tu sunt mai mult atenti la buzunarele lor decit la investitii ce privesc viitorul.

  11. #53

  12. #54
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu vad de ce n-am putea construi stadioanele necesare organizarii turneului. Ati pomenit ca potentiali investitori statul si smecherii zilei. Am mai spus-o aici, de obicei se fac imprumuturi la banci pentru marea parte a banilor, este o investitie sigura, dobanzile sunt normale nu excesive.
    Marele avantaj ar fi ca numai asa vom avea si noi stadioane, este dovedit ca romanii fac o treaba numai sub presiunea unor angajamente externe, altfel…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #55
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    marea problema este unde se duc fondurile respective. teretic se poate orice, dar, repet, la citi bani au intrat in romania din 89 pina acum trebuia sa avem deja drumuri bune si infrastructura bine dotata. din pacate banii au fost inghititi de masa gipanelor ce umbla prin gropi si de vilele superdotate ale unor bugetari descurcareti. doresti un exemplu? vezi de madam stanoiu. afacere perfect legala. ea vinde noi (rompetrom) cumparam la un pret fabulos o darapanatura. alte exemple. am cu carul. problema reala suntem noi, nu altcineva.

  14. #56
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect cu furturile, dar daca ne vom anaja la asa ceva, nu se va mai putea fura chiar pe scara larga, vor trebui facute stadioanele. Se fura roman pe roman, pe straini ne mai ferim, ar fi o desconsiderare totala a tarii pe plan extern daca s-ar fura chiar tot…Plus ca pana atunci, daca vom fi in UE, se va mai tempera japca de astazi…Eu sunt optimist, ponderat dar optimist, e o evolutie fireasca.

    Noi suntem problema, e adevarat, dar atunci cand suntem noi cu noi. Intotdeauna romanii condusi de straini se tranforma in alte persoane…Vezi cei ce muncesc pe-afara, vezi monarhia Hohenzollern etc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #57
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    le vom face si? cum? la ce calitate? asta e problema. banii nu se fura cu totul. ramine o spoiala de fatada. spui ca de straini ne ferim? n-as crede. asist l;a conferinte de presa cu ocazia lansarii diferitelor obiecte facute cu banii alora. se prezinta o fatada si se spune "vom vontinua". se da sampanie si restul la pastele cailor. am o lista intreaga de astfel de "realizari" cu care ministerele se mindresc. si? eu scriu de ele si ei imi rid in fata. fii sigur ca asa se va intimpla si cu stadioanele. de altfel spagile merg la greu pentru ca principalul client in domeniu este guvernul.

  16. #58
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Raspunsul la ipoteza este clar: IMPOSIBIL. Fara alte comentarii aberante.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  17. #59
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Da di ce d-nu ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #60
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Alpopa, da!

    Fat-Frumos, negru tata, negru. Stii la ce ma refer. 100 de ani, pesimismul la tine e deja un understatement. Tin sa spun ca serviciile la hotelurilr noastre, astea mari cei drept sunt mult mai bune decat l aViena, si nu o spun eu ci austriecii si oamenii de afacere cu care am mai vorbit si eu.
    Dude am fost in tara in ultimii 3 ani fie din an in an fie din 6 in 6 luni si de fiecare data e din ce in ce mai prost sint foarte curios cum poti fi asa de optimist, in toate domeniile eu am vazut bogatii ca se imbogatesc mai mult (adica fura mai mult ) si saracii saracesc mai mult nu stiu unde ai vazut tu progres.....intradevar sint pesimist de felul meu dar cel putin vorbesc din ce am vazut cu ochii mei nu din spusele altora.

    Un Vlad Tepes ne trebuie la ora actuala......
    anti Dinamo, anti oier

  19. #61
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    Un Vlad Tepes ne trebuie la ora actuala......
    nici n-ai idee cum l-ar sugusha astia n-are nici-o sansa.

  20. #62
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    De candidat, poate candida oricine. Mi se pare un subiect aruncat pe piatza de federatzie ca sa arate ca are activitate. Sau cu alte cuvinte: cateva grauntze la popor, ca sa aiba ce ciuguli o sapatamana, maxim doua. Apoi apare alt subiect fara nici o legatura cu realitatea shi tot asha... Astfel se ascund problemele de fond. Presa inghite toate faramiturile (scandaluri de doi bani, mondenitatzi, etc.) shi inceteaza a mai conshtientiza publicul in legatura cu problemele reale.

    Daca vretzi, e strategia cu care PSD-ul a guvernat tzara in ultimii 4 ani. Somehow, pesedishtii au reushit sa abata atentzia de la problemele economice de fond, concentrand atentzia opiniei publice in alta directzie.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai deh....PSD-ishtii shtiu meserie. Doar au facut parte din aparatele de informare/dezinformare shi represiune.....
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •