View Poll Results: Pronostic Macedonia - Romania

Voters
63. You may not vote on this poll
  • 1

    17 26.98%
  • X

    13 20.63%
  • 2

    33 52.38%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 151

Thread: Macedonia - Romania

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Macedonia - Romania

    Comentarii despre Macedonia - Romania, inainte si dupa meci.

  2. #2
    polist paranghele's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    cu sufletul in Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    o sa castigam din poll, macar atit.

  3. #3
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Daca nu ii batem nici p`astia, suntem vai de capu` nostru. Sper ca totusi Piti sa joace cu Cristea titular, si cu Oprita pe dreapta.


    HAI ROMANIA

  4. #4
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    corrado, daca jucam cu astia 2 in atac chiar ca ne facem de rushine... ai uitat ca acest cuplu de ''atacanti'' (daca-i putem numi asa ) nu a marcat deloc in deplasarile din cupa UEFA? sincer, cred ca o sa avem un meci foarte greu, sa nu uitam ca Macedonia a facut egal acasa cu olandezii, noi nici atat totusi sper ca Piturca sa alinieze o echipa tanara cu care sa reusim sa ne impunem merg pe un 2-1 pentru ai nostri
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #5
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    corrado, daca jucam cu astia 2 in atac chiar ca ne facem de rushine...
    Daca cei 2 prind o zi cum a fost in returu` cu Valencia, nu vad cine ii mai poate opri

    Pronostic: 2-0 pt noi

  6. #6
    obisnuitul
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    Cititi aici

    Ma scuzati daca par de moda veche sau ca imi plac subiectele expirate, insa nu imi pot ascunde dezamagirea crunta de la meciul cu Olanda, si cum tot romanul se pricepe la fotbal, am si io o parere, si anume: io tin minte ca atunci cand Chivu a debuat la nationala, era pe partea stanga. La fel si la Ajax, a luat titlul de incepatorul anului tot pe partea stanga. Acum ma gandesc eu ca cele mai mult probleme le-am avut pe laterale. Si imi spun asa: daca Chivu a jucat excelent pe partea stanga, desi acum da randament maxim in centru, io zic cu incredere maxima ca un randament de 70% sa zicem al lu chivu pe stanga, ar fi surclasat categoric un 120% al lu petre marin. Astfel...Chivu era sacrificat pe partea stanga (de unde oricum s-a marcat golul 2), Radoi ramanea in centru alaturi de altul (io as fi zis Iencsi, insa cu siguranta ca s-ar fi gasit o solutie viabila si apreciata de toti dintre dvs.), iar pe dreapta ramanea Contra. Clar. io nu sunt impotriva Stelei, insa desi Ogararu are nevoie sa castige experienta, aceasta ar fi putut fi acumulata cu Macedonia, cu Armenia sau Andorra.
    Asta pentru aparare....cat pentru atac, UNDE ESTI MARIUS NICULAE? sau macar oprita (accidentat, stiu), dar in nici un caz Cristea, un alt neexperientat intr-ale nationalei, sau Gigel Bucur (saracul, n-a putut primi nici o nota din partea gazetelor, ca a jucat prea putin......cam vro 5 minute, sau chiar mai mult....insa sa va aduc aminte, stimabililor, ca Manchester a inscris 2 goluri in 2 minute si a castigat Liga Campionilor? Noi de ce sa ne batem joc de ultimele 5 minute, cand, 2 goluri ar fi salvat cu siguranta rusinea?).
    Inca o data imi cer scuze ca v-am plictisit cu un subiect fumat si refumat, insa muream sa imi zic si io parerea, ca deh....doar si io ma pricep la fotbal.
    HAI ROMANIA !!!

  7. #7
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    sa iti raspund ibm nu avem pe nimeni pe centru sa dirijeze apararea, iar marius nicolae nu a fost inclus a jucat doar 5 minute de cind sa refacut...anyway pronostic 2 - 1.

    Fara coordonator de joc nu poate mai mult de atit
    Last edited by FatFrumos; 29th March 2005 at 05:06.
    anti Dinamo, anti oier

  8. #8
    incepator rainbow's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    chicago
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    ...bah..voi chiar nu vedeti ca oricine ar juca, pe orice post..o face fara suflet..asa ca nu ma polemizati pe cine o sa fie titular..numa divaghati de la principalu subiect: poate piturca sa-i faca pe oamenii astia sa joace cu trup si suflet pt romania???....de aici tre sa se inceapa..si abia dupa formule de joc si componenta...

  9. #9
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Olanda a facut-o de oaie in Macedonia. Sper ca noi sa nu calcam stramb. Eu sustin in continuare ca mai exista sanse de calificare. Ar trebui sa-i batem pe cehi acasa si sa luam maxim-ul de puncte pana la meciul din Olanda, unde cred ca se va juca calificarea. Pe macedonia ii vom bate miercuri, sunt sigur de asta.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  10. #10
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Eu nu prea sunt sigur.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  11. #11
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Corrado*
    Daca nu ii batem nici p`astia, suntem vai de capu` nostru. Sper ca totusi Piti sa joace cu Cristea titular, si cu Oprita pe dreapta.


    HAI ROMANIA

    Nu poti sa zici ca suntem vai de capul nostru, pentru ca Macedonia a facut egal cu Olanda fata de noi! O sa fie un meci foarte greu!!!!

    Cristea titular???? Dupa ce o sa manance si el mai bine sa se faca MARE si nu o sa mai rateze atat de mult poate o sa fie si titular, ca talent are! Dar au fost multi mari sperante care au ramas la stadiul asta!!!
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Corrado*
    Daca nu ii batem nici p`astia, suntem vai de capu` nostru. Sper ca totusi Piti sa joace cu Cristea titular, si cu Oprita pe dreapta.


    HAI ROMANIA
    Oprita va fi 100% titular, daca ajunge in Macedonia. Cristea e abia la inceput de cariera. Daca tu pretinzi ca Cristea ar trebui sa fie titular, eu zic ca lui Keseru trebuie sa-i dam numarul 10, banderola de capitan si libertate deplina.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #13
    junior Milan's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mures
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    Greu va fii si in Macedonia. Din pacate avem o echipa de football suferinda ... de visat nu mai are rost sa visam ... pa pa Germania insa ar trebui sa ne uitam dupa Germania si sa ne gandim sa construim ceva incepand de jos incepand poate cu cel mai important lucru MENTALITATEA la jucatori si apoi cu campionatul nostru de football, baze sportive, concurenta reala pe posturile de la nationala, oameni care sa le pese de nationala in functile de conducere .. si nu in ultimul rand GALERIA ... Macedonia este o nuca tare dar desi am pus egal sper sa batem cu 1-0.
    -- Forza Milan! Vinci per noi! --

  14. #14
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Cand joaca tineretul??? Ca m-am uitat in programul TV si nu am gasit!!!
    Poate nu am cautat eu bine...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #15
    senior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    175
    Reputatie
    1

    Exclamation "ADEVARUL este vesnic drept" - Sofocle

    Stimabilior! - Adevarul, la "rece" si impartial vorbind de nationala de fotbal a Ro, este ca ea n-a avut niciodata vreo echipa de "AUR". La hambal sau gimnastica DA, dar nu in fotbal. A cistigat Ro vreodata in istoria fotbalului vreun CM sau CE? Au jucat ei macar vreo finala si nu stiu eu? Atunci ce tot se foloseste si se vehiculeaza atit termenul "de aur" atit? Inteleg sentimentalismul nostru "latin", dar exagerat si rupt de realitate el devine altceva. A ajuns Ro macar la nivelul Turciei, Greciei sau chiar Bulgariei (CM`94)? Asta asa, aruncind o privire in "gradina" din Balcani din care facem si noi parte, ca sa nu mai amintesc de echipele mari de valoare din Europa. Atunci ce tot atita "generatia de aur" in sus "generatia de aur" in jos. Ca sa nu mai vorbesc de "regele" fotbalului un mare talent, dar nu mai mare ca "genialul" DOBRIN care la 16 ani era titular in nationala. Nefericitul, a avut ghinionul sa se nasca intr-o epoca "de aur". La-nceputul anilor `70 la dorit insistent Realul, dar epoca era "de aur". Imaginati-va un Dobrin in plina ascensiune al acestui deceniu. Ce-i care nu l-au vazut si n-au trait vazindu-l evoluind n-au cum sa-nteleaga. Nu neg valoarea componentilor nationalei `94, dar nici n-o prea-slavesc exagerat, valoarea reala a fotbalului romanesc neajungind decit pina in sferturile unui CM, iar de-atunci? Azi cu cine se mai poate compara Ro?
    PS Multor nostalgici (pe care ii inteleg) poate le v-a "pica" mai greu la "stomac" aceste afirmatii dar realitatea vorbeste de la sine.

  16. #16
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    Cand joaca tineretul??? Ca m-am uitat in programul TV si nu am gasit!!!
    Poate nu am cautat eu bine...
    Tineretul joaca tot maine, de la 16.00 ora lor. Nu stiu daca meciul va fi transmis in Romania.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  17. #17
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Bate Macedonia! Am ajuns tara care poate fi batuta de oricine!

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12
    Reputatie
    1

    Hai Romania !!!

    Daca nici pe astia nu ii batem vai de capu nostru ... si luxembourg cred ca o sa ne bata .. .. de cand am facut egal cu armenia de acolo sa dus calificarea noastra ... poate se intampla o minune .. da nu cred


    Hai Romania

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12
    Reputatie
    1

    Hai Romania

    Daca Batem Pe Olanda Si Cehia ... La Finlanda Acasa Sigur Batem ... Pe Cehi Acasa Ii Batem Cu Olanda Ce O Sa Fie Mai Greu



    Hai Romania !!!

  20. #20
    Strajer de otel Dariel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Galati
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Trebuie sa batem Macedonia. Sincer sa fiu, eu inca mai sper...

  21. #21
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    Bula este intrebat la tribunal:
    -Bula, ia zii cu cine tzii?Tzii cu maica-ta?
    -Nu.
    -De ce?
    -Ca ma bate.
    -Daca nu tzii cu maica-ta atunci tzii cu tactu' nui asha?
    -Nu.
    -De ce?
    -Pentru ca shi el ma bate.
    -Atunci cu cine vrei sa ramai?
    -Cu ROMANIA ca nu bate NICIODATA
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •