Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: Cum apreciati obiectivul clasarii pe locurile 1-6 in campionatul 2003/2004?

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Stau si reflectez de cateva zile asupra obiectivului si a afirmatiilor lui Moldovan: e realism? e indrazneala? e inconstienta?
    Raspunsul, la vara!

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din Banie !? Ce ti-am facut noi , Maniacule... Luati si voi din alta parte , noi suntem pasnici si am vrea sa mai urcam un loc..asa ca bateti-i pe Dinamo si planificati in alta parte ...

  3. #24
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dupa plecarea lui Dica , cred ca obiectivul este prea indraznet .
    Sper pentru voi .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Presupun ca se pun mari sperante in tinerii pitesteni, dar nu am date concrete despre ei. Sa nu uite nimeni ca si Dica e tot un produs al Pitestiului, ca si Mutu, ca si multi altii.
    Ce se va intampla, vom vedea la sfarsitul campionatului.

  5. #26
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Si sa nu aud ca nu putem sa ne propunem astfel de obiective: avem traditie, avem potential, avem un campionat slab in care orice e posibil, tot ce ne lipseste este o conducere cu sange in instalatie care sa creada si sa ii faca si pe ceilalti sa creada ca asa ceva e posibil.
    De ce trebuie sa ne multumim mereu cu putin? De ce trebuie sa ne temem sa ridicam pretentii mai mari? De ce trebuie sa ne bucuram cand jucatorii de valoare pleca la echipe din Bucuresti, uneori pentru preturi ridicole? De ce, de ce, de ce...

  6. #27
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Si inca un De ce de la mineE CE SA NU JUCAM FINALA DE CUPA??

  7. #28
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    teoretic, mai putem prinde locul 6, daca batem in ambele meciuri, gloria scoate maxim 4 puncte, apulum maxim 1 si timisoara pierde ambele.

    sincer, eu nu prea as vrea,deoarece parca vad cum conducerea ne spune: "iata ca si campionatul acesta am indeplinit obiectivul, deci echipa merge bine".

  8. #29
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    ultra, ia-i mai usor ca baetii de la conducere nu prea le are cu calculelele
    sau ai uitat cand mai era doar o etapa de jucat (deci nu foarte greu de calculat), Argesul mergea la Bistrita si daca ar fi castigat (e drept, aici le cereai CHIAR IMPOSIBILUL) ar fi putut termina pe locul 3? bine, conducerea a vazut ca ne indeplinisem obiectivul - locul 1-5?!?!?! - asa ca a trimis jumatate de echipa in vacanta inaintea acelui meci...
    eu cred ca in aceste doua meciuri care au ramas, numai daca isi propun jucatorii in mod special sa ia puncte vor lua, ca deja conducerea are sacii in caruta: inca un an de balaceala prin mocirla le e asigurat
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  9. #30
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    , daca mai erau vreo 4 etape ... trageati la uefa :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #31
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    intr-un campionat ca asta, unde urca in clasament cel care se impiedica mai rar si coboara mai incet, de ce nu?
    din pacate mai trebuie sa creada asta si cei care sunt implicati: conducatori, antrenori, jucatori
    Last edited by dlgicu; 26th May 2004 at 20:18.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  11. #32
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Cred ca cel mai bine ar fi o schimbare in sistemul de joc al compionatului. Eu as propune sa fie 18 echipe in divA. Dupa terminarea meciurilor tur retur sa se organizeze play-off pentru cistigarea campionatului - primele 6 si play off ultimele 6 pentru retrogradare 3 echipe.
    Astfel vom avea mai multe meciuri, mai interesant va fi. Si mai ale sa se scurteze perioada de pauza care dupa mine este foarte mare din iarna! De ce altii pot juca din ianuarie iar noi trebuie sa asteptam pina in martie?

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca ar trebui sa va faceti griji pentru obiectivul de la anul....la felul in care este condusa si antrenata FC Arges este posibil ca acesta sa fie salvararea de la retrogradare. Si o spune unul care a iubit aceasta echipa in vremea cat a jucat aici Dobrin.

  13. #34
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crirad
    Si mai ale sa se scurteze perioada de pauza care dupa mine este foarte mare din iarna! De ce altii pot juca din ianuarie iar noi trebuie sa asteptam pina in martie?
    Mai devreme de martie pur si simplu nu exista terenuri de joc, ci numai mocirle. Ar fi bine sa se treaca la sistemul primavara-toamna.

  14. #35
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    obiectivul ? era foarte greu de atins ..
    bine ca ati reusit sa ramaneti in A :p
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  15. #36
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Mia avem un meci acum de jucat cu Rapidul! Daca jucam, ca in ultima luna si jumatate avem sanse sa terminam pe 6 (bineinteles daca si celelalte scoruri ne ies!). Si deabia atunci Moldovan o sa aiba tupeu sa spuna : Ce se intimpla de nimeni nu ma apreciaza? Pai am realizat obiectivul - sin in Cupa (sferturi) si in Divizia A (1-6)

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu sunt pentru continuitate, insa nu stiu cat merit are Moldovan in revenirea echipei in acest final de campionat. Din punctul meu de vedere, cei care au redresat echipa sunt jucatorii, un important aport avand cei tineri si foarte tineri.
    Teoretic, mai putem prinde locul 6 daca invingem in ultima etapa cu Rapid, iar Poli si Apulum nu castiga. E un lucru pe care ar trebui sa il stie si conducerea, si fotbalistii! Chiar daca nu vom mai urca in clasament, as vrea sa vad ca FC Arges joaca fotbal si in ultimul meci, asa cum a inceput sa o faca de 6 partide incoace.
    Edmond_, eu unul sunt mai optimist in privinta anului viitor, cu conditia ca lotul sa ramana acelasi. Si as fi spus asta chiar si fara victoria de ieri, de la Brasov!

    Si daca tot vorbim de continuitate... ar fi bine sa nu mai vindem cu atata graba, si sa avem stabilitate la nivelul echipei!

  17. #38
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Tudose,cind echipa a avut o perioada mai grea tipai ca din gura de sarpe ca toti sunt vinovati in frunte cu Moldovan!
    Acum cind echipa e pe o panta ascendenta Moldovan n-are nici o "vina"!
    Deci conform logicii tale antrenorul e marele vinovat la esecuri ,dar la victorii el n-are nici un merit....
    Pai ce analist impartial esti tu Tudose ?


    Quote Originally Posted by tudose
    Eu sunt pentru continuitate, insa nu stiu cat merit are Moldovan in revenirea echipei in acest final de campionat. Din punctul meu de vedere, cei care au redresat echipa sunt jucatorii, un important aport avand cei tineri si foarte tineri.
    Teoretic, mai putem prinde locul 6 daca invingem in ultima etapa cu Rapid, iar Poli si Apulum nu castiga. E un lucru pe care ar trebui sa il stie si conducerea, si fotbalistii! Chiar daca nu vom mai urca in clasament, as vrea sa vad ca FC Arges joaca fotbal si in ultimul meci, asa cum a inceput sa o faca de 6 partide incoace.
    Edmond_, eu unul sunt mai optimist in privinta anului viitor, cu conditia ca lotul sa ramana acelasi. Si as fi spus asta chiar si fara victoria de ieri, de la Brasov!

    Si daca tot vorbim de continuitate... ar fi bine sa nu mai vindem cu atata graba, si sa avem stabilitate la nivelul echipei!

  18. #39
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Moldovan
    Tudose,cind echipa a avut o perioada mai grea tipai ca din gura de sarpe ca toti sunt vinovati in frunte cu Moldovan!
    Acum cind echipa e pe o panta ascendenta Moldovan n-are nici o "vina"!
    Deci conform logicii tale antrenorul e marele vinovat la esecuri ,dar la victorii el n-are nici un merit....
    Pai ce analist impartial esti tu Tudose ?
    Aici nu este vorba de asta!
    Tot turul si jumatate de retur nu s-a jucat nimic. Toata lumea a spus ca este vina clubului - au vindut pe cei mai valorosi; este vina antrenorului - tot timpul face schimbari si nu se poate decide lucru care putea sa ne coste foarte mult, si a jucatorilor - care dupa parerea mea nu au o vina asa de mare - sunt tineri si fara experienta!

    In momentul in care situatia a devenit foarte grea - penultimul loc in clasament! chiar daca aveai sau nu incredere in antrenor se vedea ca nu face nimic. Cind a incetat cu experientele au inceput sa apara rezultate.
    Sunt foarte fericit de situatia actuala ca au inceput sa cistige, dar Moldovan a avut destul timp si nu a facut nimic!

    Eu sunt impotriva lui, si as fi vrut schimbarea, lucru care este normal in toata lumea (nu crezi???) dar in momentul in care scoate rezultate i se mai poate da o sansa! Dar nu as vrea ca la anu' sa patim la fel!!!

    Si toata lumea se gindeste la asta. Nu avem banin sa aducem un antrenor bun, nu avem bani sa cumparam jucatori, deci trebuie sa ne multumim cu ce avem. Dar astra nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de ce avem!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •