Page 26 of 36 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 526 to 546 of 752

Thread: POLO

  1. #526
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Ultima Stire: Busila are probleme cu venirea la steaua! Cand a plecat de la Rapid avea o clauza in care se specifica ca in tara poate juca numai la rapid! Asa ca steaua a luat prima teapa din multele care vor urma! Referitor la edi andrei: niciodata nu s-a pus problema sa vina la steaua! Va salut!

  2. #527
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Steaua trebuie sa plateasca deoarece:cand a plecat italienii nu au vrut sa plateasca nici un ban iar Busila nu pleca daca Rapidul nu il lasa gratis ,dar acum nu este normal sa plateasca cei la care vrea sa joace. De semnat, ca numai la Rapid o sa joace daca mai joaca, si daca se mai intoarce este Radu Cosmin in rest nici unul nu a semnat asa ceva.Steaua daca il plateste pe Busila cu 3500 euro nu poate plati 5000 euro clauza lui?In rest cred ca si Dunca a fost atins de sindromul banilor lui Steaua dar chiar nu il inteleg.Steaua are acum 4 fundasi 3 centrii si mai are putin pana la o echipa de fotbal.

  3. #528
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    N-ati putea oare s-o lasati mai usor cu frustrarile anti-Steaua? Din ce vad, Steaua e singura echipa romana de polo care pare sa aiba un proiect coerent pe termen mediu-lung si asta ar trebui apreciat de toti cei pe care nu i-a parasit cerebelul. Care-i problema daca vine Dunca? care-i problema dac-o sa avem un lot de marimea unuia de fotbal? dati voi banii? e ceva ilegal in asta? Cred c-ar trebui sa reveniti la masturbarea simpla, si sa renuntati la mizeriile astea de pe net, unde orice prost poate sa-si aroge iluzia de putere/competenta

  4. #529
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    zob79 esti prea nervos si cred ca esti un pic prea subiectiv in cea ce priveste Steaua.Cat despre bani nu dau eu la Steaua ca uite ce se intampla ( cazul valiza ), iar despre program pe termen mediu si lung da-mi voie sa te contrazic este de cacao, nu bun. Ce jucatorii creste Steaua ,de ce nu mai castiga Steaua la nici un nivel de copii si juniori.Nu din cauza antrenorilor, ci a celor din conducere care nu au rabdare sau nu stiu cum se creste un jucator si se prefera cumpararea sau japca de sportivi( mercenari) asa ca mai subtire cu planul coerent la Steaua . Cat despre masturbare se pare ca tu faci parte din baietii care nu au facut-o niciodata!

  5. #530
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Pentru the punisher: ai dreptate aici. Prin aducerea a 4 fundasi il dai la o parte pe ghibanu, unul dintre jucatorii tineri talentati care au confirmat( plus ca mai e si giuclea care joaca pe acest post). Chiar nu inteleg strategia stelei! Presupun ca, cumpara jucatori ca sa dezbine celelalte echipe. In rest numai bine!

  6. #531
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Bine ca a inteles cineva marea strategie pe termen mediu si lung . Dar chiar asa ,ce ne pasa noua ce dam noi banii? Dar sa nu ne intrebam mai incolo de ce rezultatele la nationala vor fi super bune.Nu vine nimic din spate si nici nu crestem nimic.Singurii care cresc jucatori sunt cei din provincie ( toti ) iar din Bucuresti este Rapid in rest Legiunea Straina. Numai bine si va rog argumente pertinente. Mersi.

  7. #532
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Tin sa-ti amintesc ca CSS1 are din nou bazin prin redeschiderea bazinului de la sc nr.3(ciovica). Asa ca peste 2-3 ani o sa vedeti cum Css1 o sa redevina ceea ce a fost inainte(principoala favorita la castigarea titlurilor nationale la juniori; mai ales ca acum de juniorii acestui club se ocupa prof. georgescu care a castigat nenumarate titluri de campion atat la juniori cat si la seniori, dar si peste hotare).

  8. #533
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Stiu dar prof Georgescu mai are trei colegii foarte spun foarte muncitori si talentati + ca are si ore la liceu asa ca bine ar fi 2-3 ani , dar fara speranta am fi murit de mult. Numai bine.

  9. #534
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    La bazin vin scoli si licee datorita unui contract cu primaria sectorului 1, asa ca iti dai seama ce baza de selectie are! O sa vedeti cum oradea o sa ia iarasi de la 10 goluri in sus de la css1!

  10. #535
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Stiu ce inseamna selectia si ce implica ea. Sa dea Domnul sa fie ca tine dar ca nota informativa de la nea Bebe,( 69,70,71) Dumnezeu sa-l odihneasca css1 nu mai are parte de nicio generatie mai rasarita Dar cu Dumnezeu inainte.Apropo Romania - Ungaria 10-11 la Oradea.Frumos meci.

  11. #536
    junior
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    @ Punisher

    Nu inteleg ce vrei sa spui. Tu zici ca in afara de generatiile 69, 70, 71, CSS1 n-a mai avut generatii bune? Pai Rath Bogdan de unde vine? Balanov unde s-a format? Echipa de 77 a lui CSS1 a castigat 4 titluri de campioni (la varsta ei 3 plus unul la 76), ca sa nu zic 5 daca il pun la socoteala pe primul castigat la 76 cand Sportul si CSS1 au facut echipa comuna cu Nea Manole antrenor. Si la voi la Rapid sunt jucatori formati exclusiv de Css1 (Radoi si Giuglea), care daca nu ma-nsel au fost campioni cu Horatiu Prodan antrenor. Au fost generatii bune si astea asa cum Rapidul a avut generatia de 75, cea a lui Edi Andrei, jucator format de Nea Dodo de la Progresul daca imi aduc bine aminte, care a castigat campionatul cu Nea Miu antrenor. Sa sti ca din generatiile astea plus alti cativa jucatori mai tineri (adica Busila, Udy, chiar Florica Musat etc) este formata echipa nationala care n-a avut performante rele, chiar daca a ratat calificarea la Olimpiada. De fapt nu stiu sa fi avut echipa nationala performante mai bune vreodata. Ba da, parca la Europenele de la Shefield cand am iesit tot pe 4 si inca juca Hagiu, Dinel, Totolici, Cretu, Lisac etc. Si daca tot ai amintit de Nea Bebe (pe care l-am avut antrenor o perioada) ar trebui sa amintim si de Stefanescu care a murit acum cativa ani si care a avut performante deosebite ca antrenor la juniori. D-zeu sa-l odihneasca!
    Dupa parerea mea toti antrenorii astia de la seniori de acum - Hagiu, Angelescu, Lisac, Rusu Eduard - ar trebui sa puna mana sa antreneze mai intai echipe de juniori si sa aiba rezultate si apoi sa ia echipe mari pe mana. Asa cred eu c-ar fi cel mai corect! Nu din prima la nationala sau la Steaua sau Dinamo (ca nici Raducanu n-a antrenat vreodata juniori).
    In rest numai bine!
    PS: Sunt mort de nervi c-a batut Germania pe Portugalia !!!!

  12. #537
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    @ Punisher
    Nu stiu unde te-ai documentat tu, dar dupa cum spune si radu ultras Css1 a dominat multi ani campionatele de juniori. rapidul a avut numai generatia de 75 pe care Css1 a fost foarte aproape sa o detroneze. Echipele de seniori de la Dinamo si Steaua se bateau pe jucatorii de la Css1(pe unii ii lua chiar de la varsta junioratului). Steaua, rapid,triumf, crisul, clujul erau echipe cu care Css1 si dinamo isi imbunatateau golaverajul!

  13. #538
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    @tolea
    rapidul a avut si echipa buna si la '80-'81.cu '81 au castigat campionatul si au fost mereu peste css1

  14. #539
    junior
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    @ rainman

    Se poate sa ai dreptate cu generatia de 81 a Rapidului. Ce jucatori avea Rapidul in echipa respectiva si cine era antrenor?

  15. #540
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Bine domnilor mai vb peste 2 ani cate campionate, sau hai sa nu fiu rau primele 3 locuri o sa ia css1 mai ales ca acolo este si celebrul Marean si Horatiu si miezul Trompa( sau nu mai este?)Bafta.

  16. #541
    junior
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1

    Smile

    @ Punisher

    Aici n-am ce sa mai zic, ne-ai cam inchis.

  17. #542
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Chiar nu am zis cu rautate , dar oamenii nu mai au chef( horatiu) si nu pot mai mult vezi cei doi. In rest sa faca ceva cu bazinul ala ma refeream la performante.

  18. #543
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Ce mai stiti despre Dunca? Mai vine la Steaua sau ramane la oradea?

  19. #544
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Am inteles ca este 100% la Steaua.

  20. #545
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    Steaua ia tot ce exista si ce misca.Au sau n au nevoie de jucatori maresc lotul,trebuie sa ii slabeasca pe ceilalti.Daca raman echipele fara jucatori este mai usor sa termini primul.Ar fi culmea sa nu ia campionatul.

  21. #546
    junior unguru1432's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    oradea
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    sunt sigur ca nu vor castiga nici anul viitor campionatul... chiar daca a plecat dunca la steaua, tot csm-ul va castiga campionatul... locul lui va fi luat de un altul mai bun... se stie ca in lotul oradenilor vor fi cooptati nu mai putin de 4 jucatori unguri...
    [COLOR="Red"][B]>>>[/B][/COLOR] [COLOR="Blue"][B]ORA[/B][/COLOR][B][COLOR="Red"]DEA[/COLOR][/B][COLOR="Blue"][B]<<<[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •