View Poll Results: Care va fi valoarea echipei in retur?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Mai puternica decat in tur

    13 46.43%
  • Aceeasi ca in tur

    3 10.71%
  • Mai slaba ca in tur

    12 42.86%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 75 of 75

Thread: ECHIPA ALB-ALBASTRA

  1. #64
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Sper ca zvonul privind pe Lutu e o inventie de presta altfel n-am facut nimic, inseamna ca mai mult am slabit decat ne-am intarit cu Frunza pentru ca Frunza este sub Lutu chiar daca a facut doua faze.
    Ma tem ca Rednic va construi o echipa antipatica cu care suporterii olteni nu se vor identifica si vor apare peste tot afise care cer revenirea fotbalistilor olteni, dupa cum se vede, oltenii sint alungati de la echipa, scosi la vanzare:Lutu,Plesan,Papura si in loul lui se vrea aducerea unor nkoy,ziatyi,borbely si alte maimute
    Eu nu voi accepta niciodata o echipa alcatuita din astfel de fiinte
    Inteleg sa fie cativa veniti, cu valoare certa, supervalori cum au Lung,Tilihoi,Crisan sau cum sint Guso, Bundea dar trebuie pastrata o anumita proprtie de 5 maxim 6 straini,Universitatea Craiova este echipa oltenilor si asa trebuie sa ramana

  2. #65
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    mie nu-mi spune nimic daca Universitatea Craiova va castiga titlul cat timp in ea voi gasi 11 ciori si rednic, cel care vrea neaparat sa-l goneasca pe Lutu din echipa ar trebui sa-si dea seama de asta,altfel va zbura mai repede decat isi imagineaza el impreuna cu ciorile lui cu tot
    Last edited by Hoffa; 27th July 2004 at 02:51.

  3. #66
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Urmaresc de ceva timp toate mesajele postate pe acest site si nu inteleg atitudinea unor colegi. E adevarat ca toata lumea isi doreste ca Stiinta sa ramana 100% a oltenilor: jucatori, actionari, sponsori, etc...insa mie greu sa cred ca in aceste momente putem sustine singuri performanta, si cand ma refer la performanta nu vorbesc doar de clasarea in primele 3 echipe din campionat.

    Sunt oltean get beget dar imi doresc sincer ca sa spunem in doi-trei ani Stiinta sa ajunga sa joace (cu riscul ca unii o sa fie foarte suparati) cu 8-9 jucatori care nu provin din aceasta regiune dar au o certa valoare, si care vor asigura un nivel de performanta dorit de noi toti (in primavara cupelor europene si de ce nu in LC).

    Venirea unor sponsori straini ar asigura o stabilitate si o sustinere financiara necesara in conditiile in care se doreste performanta. De asemenea un lot de jucatori valorosi nu se mai poate constitui "inchizand granitele" Olteniei.

    E adevarat ca, si cred mai mult decat orice in acest moment, la noi talentele curg pe apa atat de draga noua, insa este responsabilitatea oamenilor din aceste locuri sa stie sa-i pastreze aproape si sa nu mai ajungem ca tineri la nici 18 ani impliniti sa plece la cluburi de afarapentru 2.000 EURO pe an in plus.

    Voi spune de asemenea un lucru pe care nu credeam ca il voi spunein viata mea "Cinste lui Dinamo pentru faptul ca nu a vandut echipa de tineri jucatori care a invins pe Real Madrid". In opinia mea asta este singura modalitate de a face performanta.

  4. #67
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hoffa
    mie nu-mi spune nimic daca Universitatea Craiova va castiga titlul cat timp in ea voi gasi 11 ciori si rednic, cel care vrea neaparat sa-l goneasca pe Lutu din echipa ar trebui sa-si dea seama de asta,altfel va zbura mai repede decat isi imagineaza el impreuna cu ciorile lui cu tot
    Adica preferi sa retrogradeze craiova dar sa aiba 11 olteni in echipa?
    parerea mea.....

  5. #68
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Kfty
    Venirea unor sponsori straini ar asigura o stabilitate si o sustinere financiara necesara in conditiile in care se doreste performanta. De asemenea un lot de jucatori valorosi nu se mai poate constitui "inchizand granitele" Olteniei.
    .
    asta cred si eu

    Quote Originally Posted by Kfty
    E adevarat ca, si cred mai mult decat orice in acest moment, la noi talentele curg pe apa atat de draga noua, insa este responsabilitatea oamenilor din aceste locuri sa stie sa-i pastreze aproape si sa nu mai ajungem ca tineri la nici 18 ani impliniti sa plece la cluburi de afarapentru 2.000 EURO pe an in plus. .
    Asta e lucrul care ar trebui sa ne ingrijoreze si sa vociferam cand vedem cum sint gonite valorile.Pentru ca nimeni cu capul pe umeri nu poate sa-si inchipuie ca pierzand valori certe sau tineri de mare perspectiva si aducand in locul lor straini de mana a -n-spea , vom ajunge vreodata sus in clasament. Asta o imposibilitate. Nici macar teoretic nu merge ideea ca vom ajuge cu straini sa luam titlul, pentru simplul motiv ca Universitatea Craiova nu are nici banii lui Real madrid sau Chelsea si nici influenta subterana a lui dinamo sau steaua.
    ca sa nu mai vorbim ca daca vreau sa vad echipa campioana numai din straini
    atunci am de ales din campionatele tari ale Europei ,campioana adevarata


    Quote Originally Posted by Kfty
    "Cinste lui Dinamo pentru faptul ca nu a vandut echipa de tineri jucatori care a invins pe Real Madrid". In opinia mea asta este singura modalitate de a face performanta.
    sint de acord cu tine, daca iti tii tinerele talente reusesti.
    In privinta lui dinamo, eu zic sa nu te grabesti cu laudele, nu puteau aia sa ii ia a doua zi, la 14 ani...ii mai lasa sa vada. Stai sa-i vezi pe netoiu si borcea ce-i mai vand la brat cu giovanii ...la fel cu au facut cu marica, mitea si chiar zicu .
    Last edited by Pacala; 28th July 2004 at 02:58.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #69
    Brimi2004
    Guest
    Daca Rednic va castiga campionatul nu cred ca suporterii olteni vor fi suparati ca nu prea au fost jucatori olteni in echipa... macar patronul si presedintele sunt olteni...si Ciurea...Lung..am auzit ca vine si Geolgau... fac un pariu cu oricine ca daca luam campionatul ,de la Rednic pana la Bastina..toti vor fi purtati pe brate! Cred ca si Pacala se va pupa cu EDMOND_

  7. #70
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Asta mi-ar place si mie....
    parerea mea.....

  8. #71
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Cred ca lotul este mai bun ca anul trecut.Macar pe hartie putem sa ne batem la titlu si prin comparatie cu loturile celor trei bucurestene nu sintem cu nimic mai prejos.Ramane de vazut daca de pe hartie in practica , lucrurile se potrivesc.
    Lotul pe care l-au anuntat ei este numeros si valoros, sint nu mai putin de 11 noi achizitii , o intreaga echipa.
    Numai ca nici in ceasul 12-lea n-au totul rezolvat, Njock colinda Europa iar transferul lui L.Dobre nu este inca finalizat. Daca raman toti, cred ca putem emite pretentii la titlu.
    Deci lotul se prezinta astfel, prima numar este numarul de pe tricou iar al doilea reprezinta varsta. Vad ca pe situl onlinesport nu e scris corect lotul

    1. Adnan Guso 28
    2. Alin Vigariu 23
    3. Milan Jovanovic 21 (FC Vaslui)
    4. Marius Iordache 25
    5. Madalin Murgan 21
    6. Corneliu Papura 30
    7. Jeremie Njock 24
    8. Claudiu Tudor 19
    9. Monteiro Rubenilson 31 (Extremadura-Spania)
    10. Ionel Gane 32 (Grasshoppers Zurich-Elvetia)
    11. Csaba Borbely 24
    12. Nicusor Banica 20
    13. Ovidiu Hoban 22 (FK Clausen-Germania III)
    14. Sorin Frunza 26 (FC Vaslui)
    15. Bogdan Buhus 25 ( Jiul Petrosani)
    16. Ovidiu Stoianof 19
    17. Cosmin Moti 19
    18. Ionut Lutu 28
    19. Mihaita Plesan 21
    20. Zeno Bundea 26
    21. Mircea Ilie 27 (Otelul Galati)
    22. Mihai Tataru 25
    23. Laurentiu Preda 22
    24. Mongu-Nkoy Bonsey 23 (Mouscron-Belgia)
    25. Mariko Daouda 22
    26. Lucian Dobre 26 (Petrolul Ploiesti)
    27. Romeo Paduret 29 (Steaua Bucuresti)
    28. Eugen Bastina 31 (Zimbrul Chisinau-Moldova)

    cei doi boldati inca au probleme.
    Sa vedem ce o fi. la cate achizitii s-au facut ar trebui totusi sa se vada.
    Last edited by Blue; 31st July 2004 at 05:28.

  9. #72
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    sau pe posturi:

    -Guso, banica, Tataru

    -L.Dobre,Daouda,Papura,Jovanovici
    Buhus,Murgan, Moti, M.Iordache

    -Bundea,Paduret,Plesan,Frunza
    Vigariu,Bastina,Stoianof,Mongu
    Cl.Tudor,........,Hoban,L.Preda

    -Gane, Rubenilson
    Lutu,Njock
    M.Ilie, Borbely

  10. #73
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Bugetul mi se pare mic pt o echipa cu numele Universitatii....34 miliarde lei...al 14 lea buget din divizia A....
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #74
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Daca nu sint sponsori puternici....
    parerea mea.....

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Bugetele anuntate in prosport sunt niste aiureli dupa parerea mea....Craiova nu are cum s afie pe 14 la acest capitol......pai uitati-va ca majoritatea echipelor au probleme mari financiare... contractele jucatorilor de la Universitatea sunt destul de apropiate de cele ale jucatorilor celor trei echipe bucurestene care emit pretentii al titlu....si sunt platite la zi... chiar aiureli...Prosportul o vrea sa ne convinga ca am ajuns in Romania la faza in care se stie clar ce buget are fiecare echipa si ca bani negri nu mai circula sub nici o forma....Poate redactorii aia traiesc undeva in viitor...prin 2015....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •