View Poll Results: Care va fi valoarea echipei in retur?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Mai puternica decat in tur

    13 46.43%
  • Aceeasi ca in tur

    3 10.71%
  • Mai slaba ca in tur

    12 42.86%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 75

Thread: ECHIPA ALB-ALBASTRA

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ieri Claudiu Tudor a raspuns intrebarilor suporterilor prin intermediul internetului ..voi mentiona cateva raspunsuri ... a debutat in divizia A la 16 ani , este nascut in Ploiesti , a fost adus la Universitatea de Staicu ,nu-i placea de Cartu pentru ca injura pe toata lumea , este sub contract cu firma lui becali , mai are contract cu Universitatea inca patru ani si nu are nici o clauza de reziliere..a inceput lucrul cu mingea , dar deocamdata lucreaza cu una mai usoara , separat de restul jucatorilor...nu va reintra in acest retur , dar spera ca la anul sa fie titular . Moti , Claudiu Tudor , Stoianof ar putea fi axul unei viitoare echipe a Universitatii!

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Declaratii :

    Borbely : " Plec de la Universitatea numai daca ma dau afara" " „Joc pe orice post numai sa pot fi util echipei, dar, daca domnul Rednic nu va conta pe mine pentru sezonul viitor, voi ramine cu satisfactia de a fi jucat pentru Universitatea. "

    Vigariu : "Mi-am dorit sa ramin la Universitatea, la fel si conducerea clubului, asa ca ne-am inteles fara probleme pentru prelungirea contractului. Nu m-au interesat alte oferte, deoarece vreau sa demonstrez ca pot confirma la echipa mea de suflet. Sper sa am continuitate in evolutii, fara sa repet oscilatiile din trecut, dar trebuie sa mi se acorde si incredere pentru a reusi acest lucru. "
    "De cind a venit nea Mircea la Craiova am avut cele mai bune evolutii din cariera. Este un antrenor deosebit, discuta cu fiecare jucator in parte, incearca sa ne inteleaga. Cel mai important este ca mi-a gasit pozitia in teren pe care dau cel mai bun randament, pentru ca in ultimele sezoane cred ca am jucat pe toate posturile, cu exceptia celor de fundas central si portar. Este normal ca atunci cind un antrenor cere totul de la un jucator sa-l si foloseasca pe postul cel mai potrivit. "

    In urma cu o saptamana Vigariu si-a prelungit contractul cu Universitatae pana in 2007.

  3. #45
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Dincolo de subiectivismele fiecaruia cifrele reci spun destule, iata cat au ajutat echipa fotbalistii Universitatii Craiova in acest an.
    nr. nume.minute jucate= din cate meciuri/goluri marcate . concluzie logica
    1 GUSO 2700= 30/0 MERITA SA RAMANA
    2 PAPURA 2580= 29/2 MERITA SA RAMANA
    3 BUNDEA 2400= 28/6 MERITA SA RAMANA
    4 NJOCK 1993= 25/11 MERITA SA RAMANA
    5 PLESAN 1910= 24/4 MERITA SA RAMANA
    6 DAOUDA 1755=20/0 MERITA SA RAMANA
    7 VIGARIU 1752= 25/2 MERITA SA RAMANA


    8 STANGA 1591= 24/2 DISCUTABIL, PROBLEME DE CARACTER
    9 BORBELY 1426=23/3 DISCUTABIL, SUPORTERII NU-L INGHIT
    10 MOTI 1329=17/0 SPERANTA, TREBUIE SA RAMANA
    11 MURGAN 1239=18/0 SPERANTA, TREBUIE SA RAMANA

    12 RADA 1234=14/0 (doar tur) PACAT CA A PLECAT
    13 L.PREDA 1185=17/0 TREBUIE IMPRUMUTAT
    14 I.STANCU 1094=13/0 (doar tur) PACAT CA A PLECAT
    15 MC BREEN 996=20/2 (fara o parte din retur) BINE CA A PLECAT
    16 BOLOHAN 943=13/1 (doar retur) MERITA SA RAMANA
    17 BADEA 757=11/1 (doar tur+retragerea) CE PACAT CA S-A RETRAS
    18 R.MICLEA 756=14/1 SPER SA PLECE
    19 LUTU 628=13/3 (doar retur) MERITA SA RAMANA
    20 M.IORDACHE 395=5/0 (doar retur) AR TREBUI IMPRUMUTAT O JUMA DE AN
    21 STOIANOF 297=9/0 SPERANTA,MERITA SA RAMANA SAU SA FIE IMPRUMUTAT O JUMATATE DE AN LA EXTENSIV
    22 C.UNGUREANU 189=8/0 (doar retur) SPER SA PLECE
    23 N.BRATU 143=4/0 (doar tur) BINE CA A PLECAT
    24 BENGONDO 130=5/0 (doar tur) BINE CA A PLECAT
    25 RANDJELOVIC 101=2/0 (doar o parte din retur) NU SE POATE SPUNE NIMIC, NU I S-AU DAT SANSE, PLECAT
    26 BIEMME 72=4/0 (doar tur) BINE CA A PLECAT
    27 CL.TUDOR 29=2/0 TREBUIE IMPRUMUTAT

    P.S.: Dintre toti fotbalistii care au fost in ltul largit si nu au jucat doar Banica merita probabil sa ramana, eu asi incerca in locul lui Staicu sa-l pastrez pe Andrei Ionescu.
    Ceialti in frunte cu Craciunescu....bye
    Last edited by Blue; 7th June 2004 at 01:40.

  4. #46
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Andrei Ionescu a plecat la PSV in Olanda asa ca nu mai are cum sa revina in Banie...
    M. Ilie(27 de ani - atacant) de la Otelul Galati a semnat cu Stiinta.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #47
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    daca cei de la editie speciala nu mint, Andrei Ionescu s-a antrenat doar cu o grupa de juniori si nu este inca jucatorul lui eindhoven, pentru asta olandezii trebuie sa se inteleaga cu Universitatea. Eu nu l-asi da.

    M.Ilie este fotbalist foarte slab, rezerva la echipa de tineret a Universitatii Craiova, rezerva la Onesti, rezerva la Bacau, rezerva la Galati, a facut meciul vietii probabil cand din postura de rezerva a inscris doua goluri cu national, unicele goluri de anul asta. Altele n-a mai marcat in campionat. Daca luam rezervele unor echipe slab cotate....

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Andrei Ionescu nu a fost oprit deocamdata de echipa olandeza; a fost doar intr-un stagiu de pregatire ajutat sa ajunga acolo de catre Stanga , dar clubul olandez procedeaza asa cu zeci de jucatori in fiecare an.

  7. #49
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    a fost mai slaba valoarea lotului ca in tur, in tur erau Rada,I.Stancu, Badea si chiar acest pusti teribil
    in locul lor au venit Bolohan si Lutu.
    Andrei Ioescu nu este inca al olandezilor din ce s-a scris prin ziare
    despre m.ilie nu cred ca are rost sa vorbim si nici nu merita, in campionat nu se va vorbi de el, poate va fi de cateva ori rezerva daca se finalizeaza transferul pentru ca am inteles ca ar fi ceva probleme cu transferul lui, el este al Onstiului iar aia s-au retras din campionat dar vor reapare in vara in C, vor sa ceara bani pe M.Ilie iar in actuala situatie nu stiu daca mai vine cineva daca mai semneaza cinva cu Universitatea.Va spun de acum ca indiferent cine vine, am ratat transferurile in aceasta vara. staicu este un *******

  8. #50
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Cred ca trebiue sa avem rabdare.....e cam devreme sa spunem ca am ratat transferurile in aceasta vara.....
    parerea mea.....

  9. #51
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe forum, cu voi !
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Nici nu cred ca avem nevoie de transferuri ! EDMOND_ , noi am vorbit si la meciul cu National pe tema juniorilor.
    Chestia e ca, de unde de neunde, din pamant din iarba verde au aparut, si disparut, treptat, la "U" niste jucatori cum ar fi:
    -Soava, Claudiu Niculescu, Stoican, Rada, Stancu, Plesan, Moti etc.
    Asta s-a intamplat in interval de 2 ani ! O campanie de vara in care Plesan sa nu plece, Moti nici nu e "luat la ochi" momentan, iar ceilalti 5 s-ar intoarce, cum ar putea fi caracterizata ? Excelenta, nu ?
    Ce-ar fi sa ne uitam la banca noastra de rezerve si sa fie jucatorii promovati si cate 3-4 nu numai unu cate unu ?
    "A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing."

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mie imi place Oprea care acum este la Electro , dar e jucatorul Craiovei. Ultimele informatii sunt ca pana acum numai Stanga pleaca ( a si reziliat contractul cu clubul! ) ceilalti se pare ca vor ramane si vor fi dirijati la echipa satelit.
    Rednic va merge probabil pe un lot de 20 de jucatori si 4-5 care pot fi chemati de la echipa satelit la orice meci ... de asemenea a precizat ca el nu a declarat niciodata ca va renunta la Stoianof si nici la alti jucatori de perspectiva.

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe forum, cu voi !
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Asta e bine ! Maine-poimaine te trezesti cu Sto la vreo bucuresteana, om de baza ! O fi adevarat ca un jucator e mai bun la varsta "maturitatii" sportive, dar meciurile mari le face la tinerete ! Hagi n-a mai jucat nimic dupa ce-a plecat de la Sportul, a fost doar rutina si propaganda !
    Asa ca ... sa vedem tinerii cum joaca de placere ! Strict pentru bani sa joace la steaua !
    "A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing."

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor :

    "„Baywatch” oltenesc
    Este ora 11:00 dimineaţa. Vremea de la Costineşti nu te îndeamnă la plajă. 20 de grade afară, în apă 14. Plouă cu intermitenţe. Aflaţi în vacanţă, 6 olteni, Pleşan, Luţu, Borbely, Murgan, Vigariu şi Bănică, părăsesc piscina Complexului Vox Maris, pentru o şedinţă foto pe plajă. Văzînd că Pleşan pozează privind în depărtare, Borbely se amuză: ''Vezi că în direcţia în care te uiţi e Turcia, nu Olanda, unde vrei să ajungi!''. Următoarea ipostază: Pleşan aşezat pe o stîncă, uitîndu-se melancolic la o scoică. „Parcă ai fi Mica Sirenă! Muică, mai ai puţin şi ajungi în Playboy”, se aud rîsete.

    Pleşan şi Luţu parodiază reclamele la Pepsi în care superfotbaliştii Europei jonglează cu mingea. Micuţul mijlocaş o ia dintr-o dată la fugă spre mare. Îmbrăcat. „Bă, greşişi direcţia!”, se aud chicoteli. Dar Luţu nu se opreşte. E deja intrat pînă la brîu în apă şi se bălăceşte ca un copil. La final, jucătorii văd o barcă de salvamar trasă aproape de mal. „Parcă ar fi Universitatea! Se clatină după cum bate vîntul”, spune Borbely. Fotbaliştii pun umărul să o aducă pe ţărm . ''Dacă ar fi aşa uşor şi cu «Ştiinţa» noastră...'', zic oltenii

    Am vazut si un reportaj destul de frumos la televizor , pe Antena 1 ... am postat acest articol aici , pentru ca , paradoxal , aceasta este atmosfera in tot lotul craiovean
    Fotbalistii au o relatie foarte buna cu Staicu si sunt convinsi ca nu vor fi probleme deosebite.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Aflat in vacanta , la Cozia , capitanul echipei Cornel Papura , a discutat de mai multe ori la telefon cu Dinel Staicu si spera sa-l convinga sa ramana.
    Intr-un interviu luat de Jurnalul National ,Papura spune:

    " Nu stiu ce voi face .Acum sunt in concediu, dar voi mai purta maine o discutie foarte serioasa cu domnul Staicu. Mi-e teama sa nu vina unul ca Netoiu. Eu sper ca domnul Staicu sa ramana. Ar fi pacat sa plece. E greu sa gasesti un om asa serios , sa-ti plateasca totul la zi , fara nici o intarziere ...S-a tinut de cuvant. Daca a venit in vestiar sa ne promita ceva , asa s-a intamplat. Am convenit cu dansul sa plec gratis daca se intampla ceva . Daca imi va aranja un contract din care va avea si domnul Staicu de castigat , voi accepta fara sa stau prea mult pe ganduri....
    Cand au auzit ca pot deveni liber , am fost contactat de echipe din Grecia si Israel ... Totusi , repet , sper ca domnul Staicu sa nu plece de la Craiova. "

    Alaturi de Papura , alti trei jucatori (Njock , Daouda si Guso ) au o intelegere prin care devin liberi de contract in cazul plecarii actualului patron.

  14. #56
    Brimi2004
    Guest
    Astazi s-a reunit lotul , dar am inteles ca in urmatoarele doua zile vor aparea si alti fotbalisti....( gane , bastina , marinescu...ca sa ma refer la cei mai cunoscuti ) ... deocamdata cam acestia ar fi cei prezenti astazi :
    Portari
    Guso, Banică, Tataru;

    Jucatori de câmp
    Papura, Murgan, I. Iordache, Dananae (ambii CSM Resita), Ungureanu, I. Marin (juniori U Craiova), Lazarovici, A. Roman, Cojocaru (toti Electro Craiova), Buhusi(Jiul Petrosani), Cl. Tudor, Stoianof, M. Iordache, Plesan, M. Ilie (Otelul), R. Miclea, Borbely, Bundea, R. Cojan (Pandurii Tg. Jiu), Vigariu, Preda, Daouda, Moti, Lutu, M. Iovanovici - (FC Vaslui), R. Radu - (Dacia Mioveni), I. Pisoiu (Corvinul

    Njock a intarziat ca de obicei...poate vine in zilele urmatoare , poate nu...
    Last edited by Brimi2004; 24th June 2004 at 23:37.

  15. #57
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Stiri ceva mai reale:

    1 inainte de a juca ultima partida ,Craiova a fost umilita polonezi

    2 Dascalescu si Mihalache nu mai vin

    3 lateralele sint complet descoperite, A.Dumitru,Bastina pe dreapta si L.Preda cu Borbely pe stanga nu au valoare de divizia A

    4 desi are un lot subtire, Rednic nu-l mai vrea pe Njock , greu de spus cine are dreptate, sper ca macar sa nu intarim adversarii interni

  16. #58
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    In privinta lui Njock sunt de acord....dar pe de alta parte cit sa ma accepti intirzieri si tot felul de comentarii....daca nu va fi sanctionat atunci ce se va intimpla..?
    O sa faca doar ce vrea el....si asta nu e normal.
    parerea mea.....

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Contrar celor afirmate prin presa se pare ca Plesan , Papura , Bundea , Lutu si Njock nu vor pleca ( cel putin pana in iarna ). Ieri Papura a declarat ca nu este afectat de pierderea banderolei de capitan : „Eu am semnat un contract de jucator cu Universitatea, nu de capitan de echipa, asa ca nu ma simt nicicum daca nu mai port banderola. Sint la dispozitia antrenorului si voi incerca sa dau un randament maxim“.
    Baderola de capitan va fi purtata deocamdata de Plesan care a fost votat de jucatorii mai tineri din echipa ( castigand disputa la un singur vot ! )

  18. #60
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Njock se mai intoarce ? Ca am auzit ca se declara liber de contract........
    parerea mea.....

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Exista aceasta posibilitate. Am vazut ca i s-a pastrat tricoul cu numarul 7.
    iata numerele care vor aparea pe tricourile jucatorilor:

    1 - Guso , 12 - Banica, 22 -Tataru , 17 - Moti ,6 - Papura ,5- Murgan,
    3 - Iovanovici, 4 - Iordache , 14 - A.Dumitru ,15 - Buhus , 20 - Bundea ,
    16 - Stoianof , 19 - Plesan, 28 - Bastina ,24 - Mongu ,23 - Preda ,18- Lutu,
    26 - Frunza, 10 - Gane, 21 - M.Ilie , 9 - Rubinelson, 11 - Borbely, 7- Njock ,
    2 - Vigariu ,8 - Cl. Tudor .

    Lista a fost deja trimisa la FRF si LPF. Dintre toti Frunza si Dumitru nu au fost inca inregistrati.

  20. #62
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    l-ai uitat pe Daouda!!!
    Asta e de fapt lotul acum:

    1 Guso -international A bosniac
    2 Vigariu – exinternational tineret
    3 Iovanovici – international tineret sarb (FC Vaslui)
    4 M.Iordache - exinternational tineret
    5 Murgan –international tineret
    6 Papura – international A
    7 Njock – international camerunz ***inca in …ceata
    8 Cl. Tudor – international tineret
    9 Rubinelson – brazilian (Extremadura)
    10Gane – international A (Grasshoppers Zurich)
    11Borbely
    12 Banica – international tineret
    14Lucian Dobre (Petrolul Ploiesti) *in locul lui A.Dumitru
    15Buhus (Jiul Petrosani)
    16Stoianof – international tineret
    17Moti – international tineret
    18Lutu – international A
    19Plesan – international A , capitan
    20Bundea – international A
    21M.Ilie (Otelul Galati)
    22Tataru
    23L.Preda
    24Mongu – congolez (Mouskron)
    25Daouda – international ivorian
    26Frunza (FC Vaslui) *** inca nedefinitivat
    27Bastina (Zimbrul Chisinau)

    Daca raman toti, inclusiv Frunza si Njock avem sanse sa facem echipa buna
    Last edited by Pacala; 26th July 2004 at 20:23.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mda, nu sunt chiar perfect.... probabil Cartu este si mai suparat , din ce stiam Dobre ar fi trebuit sa ajunga aseara in cantonamentul Otelului. Se vorbeste ca ar mai aparea inca un atacant....si ca Rednic ar fi nemultumit de jocul lui Lutu in meciul cu Steaua, desi l-a folosit ca titular....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •