Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 50

Thread: Galerii

  1. #22
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1

    Exclamation S|u|r

    S|U|R in imagini:click pe atasamente!
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 1.jpg (305.9 KB, 19 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (300.3 KB, 15 views)
    • File Type: jpg 3.jpg (343.6 KB, 14 views)
    • File Type: jpg 4.jpg (312.6 KB, 14 views)
    • File Type: jpg 5.jpg (293.6 KB, 14 views)
    Last edited by RedBaron; 1st May 2004 at 00:21.
    Semper Fidelis

  2. #23
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Ca tot nu am prea postat pe aici, m-am gandit sa va mai arat niste poze cui noi in care va prezentam dovada clara a faptului ca si noi sustzinem Rezistenta Ultras.
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 6.jpg (322.9 KB, 16 views)
    • File Type: jpg 7.jpg (328.3 KB, 16 views)
    • File Type: jpg 8.jpg (306.7 KB, 19 views)
    Last edited by RedBaron; 1st May 2004 at 00:24.
    Semper Fidelis

  3. #24
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Meserias mai! Chiar ultima poza e tare... sa zicem ca mesajul se vede.

  4. #25
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Ba, au jandarmii niste fete ca se vede ca ei nici macar nu stiu despre ce este vorba
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  5. #26
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1

    Exclamation 17.04.2004 - Et. 22 C.S.M Resita - UTA 2-4

    S|U|R la Resita
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 9.jpg (278.0 KB, 18 views)
    Last edited by RedBaron; 1st May 2004 at 00:26.
    Semper Fidelis

  6. #27
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cei din Red Fighters au fost prezenti la Resita?

  7. #28
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    NU, nu au fost prezentzi. Nu stiu ce se intampla cu ei, dar cred ca sunt in prag de desfiintzare.
    Semper Fidelis

  8. #29
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    uau, in prag de desfintare??? probabil ca e timpul ca si luca sa renunte si sa se apuce de altceva...
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  9. #30
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Uta cu 10 galerii nu intra in A
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  10. #31
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cu 10 nu... Vorbesti in necunostinta de cauza, din pacate!
    Red Fighters sunt pe "cale de disparitie" iar Spetza Ultra Rossa este "alternativa ultras" la RF. Oricum o iei, ar fi 2 galerii cu 2 mentalitati. Si apoi, chiar daca ar fi 100 de galerii, echipa joaca in teren, nu galeriile!

    PS= posturile de genul asta: 3 cuvinte, fara idee, repetate la toate subiectele... nu-si au rostul.

  11. #32
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Adio, Luca Alecu!

    Meciul UTA – „U" Cluj. De gardul dinspre potcoava opusă tabelei de marcaj agăta tristă imensa emblemă de pânză a galeriei arădene „Red Fighters". În ochii spectatorilor de la tribuna întâi si a doua, emblema arăta caraghios, pentru că era legată invers, cu susul în jos. Mai mult, emblema era, iar galeria ba. Doar câtiva dintre membrii ei, dispersati, în perimetrul peluzei, asistau în tăcere la disputa din teren. Un agent de-al nostru care, chipurile nepăsător, rontăia seminte cumpărate de la firma de catering a lui Nicu Calmore, a aflat sensul si mesajul acestei atitudini.
    Omul a aflat, mai întâi, că Luca Alecu, liderul „Red Fighters", s-a retras definitiv, după spusele sale, din fruntea galeriei, scârbit, se pare, de lucrurile cel putin ciudate ce se petrec în sânul si în jurul echipei. Apoi, agentul nostru a mai aflat că ceilalti membri ai galeriei au întors emblema „Red Fighters" în semn de protest fată de ratarea obiectivului de promovare, ei decizând să nu-si încurajeze sonor favoritii. Totusi, la golul egalizator al lui Bota, fanii au aruncat o ploaie de fumigene în teren, arbitrul fiind obligat să întrerupă meciul pret de două minute.
    Din câte se pare, în viitor, galeria „Red Fighetrs" va fi condusă de un colegiu director format din mai multe persoane, care vor fi alese în curând. Agentul nostru a promis că va reveni cu amănunte vis-a-vis de acest aspect. Fotbal Vest

    Colegiu director...

  12. #33
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Da sunt cativa membrii mai vechi care se pare ca se vor ocupa de acum inainte de destinele RF-ului. Nu stiu de ce am impresia ca tot Luca Alecu este in spatele lor, dar ma rog nu ma intereseaza problemele lor. Noi vom continua in maniera asta in care am inceput: FARA COMPROMISURI !
    Semper Fidelis

  13. #34
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Acesta este modelul de fular care il vom scoate cei din S|U|R. Daphix spune-mi te rog daca comanda ta ramane valabila, sau iti dam banii inpoi. Nu am mai putut sa facem primul model asa cum am vrut prima data.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by RedBaron; 11th May 2004 at 20:03.
    Semper Fidelis

  14. #35
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ramane valabila... orice fular scoateti, faceti-mi si mie un exemplar

    Totusi, fara a fi carcotas sau ceva... nu scrie nici unde UTA, nu apare stema UTA-ei, si e foarte putin rosu O sa vrea si ad3an unul deoarece va crede ca e a lui AC. Milan. Stiu ca negrul semnifica ultras, etc... dar, macar de ar scrie si UTA pe el mai.

  15. #36
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Daphix, negru ala e un fel de background, iar culorile clubului sunt reprezentate de dungi. Oricum o sa mai scoatem vreo 10 modele care o sa aiba background alb. Cu scrisul insa este cam problema, pt ca nu putem sa scriem UTA pe fulare, deoarece s-ar putea sa avem probleme pt asta. Aceste fulare sunt strict de ultrasi, de brigada. Scrie doar S|U|R pe ele. Daca te uiti la alte echipe ai sa vezi ca suporterii (vb-esc aici de brigazi, ex: Ultras - Steaua, BOYS - Dinamo, Sezione - "U" Craiova, KNOT - Petrolul, si alte brigazi mai importante din peisajul ultra` românesc) lor si-au facut fulare personalizate cu numele grupului.
    Last edited by Kidu; 11th May 2004 at 19:13.
    Semper Fidelis

  16. #37
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    corect ceea ce ai spus kid-ule
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #38
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ah, da! Chestia cu "dreptul de autor"... De aceea
    nu putem sa scriem UTA pe fulare, deoarece s-ar putea sa avem probleme pt asta
    ?

    Ok, eu nu ma pricep la fenomenul ultras, dar atat timp cat el este un factor pozitiv in ceea ce numim "atmosfera de pe stadion", nu pot sa il contest.

    Oricum o sa mai scoatem vreo 10 modele care o sa aiba background alb
    eventual ma anunti si pe mine, daca se poate, ca niciodata nu am prea multe fulare cu UTA
    La acele "10 modele", le postezi (poza) aici pe subiect, poate mai sunt doritori printre user-i, mai stii... daca voi (S|U|R) vreti.

  18. #39
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Hai sa vb-im aici Daphix. E ok ceea ce ai scris in la retur. Iubim UTA, mai mult ca pe orice, doar ca deocamdata noi suntem destui de putini. Nu vrem sa parem teribilisti si nici sa ne dam superiori, dar la cata taranie este la ARAD in tribune (vb-esc la sensul figurat al cuvantului), trebuie sa fii mai radical putin si sa pui punctul pe i pt ca nu se mai putea asa. Uite faptul ca am aparut noi, este un lucru bun si pt. cei din RF. Exista concurenta si se chinuie si ei sa tina pasul cat de cat. Bannerul cu UTA religia mea era al unor baietzi care vad ca nu au mai venit in peluza de ceva vreme. De ce nu stiu. Tot ceea ce vreau sa iti spun este ca si daca singur voi ramane in SUR voi continua pe drumul ce l-am inceput. Eu nu vin sa aduc scuze si argumente ca nu merge echipa, ca nu vine lumea la stadion, ca antrenorul, ca nu e conducere.
    Pe de alta parte ai si tu dreptate cu impinsaturile alea. Nici mie nu prea imi convine chestia asta si m-am certat de multe ori cu ei pe tema asta.
    Semper Fidelis

  19. #40
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Da... eu vroiam sa ating alt aspect al problemei. Si anume ca la voi nu apare pe banner-e scris UTA nici unde. Dpdv al suporterului... nu mi se pare logic. Stilul acesta ultras presupune incurajarea echipei pe parcusul unui sezon si la bine si la rau. Asadar, eu cred ca echipa ar trebui sa fie pe primul loc, nu stiu daca intelegi unde bat. Poate o sa zici, k la alte galerii, nu apare numele echipei scris pe banner-e etc. Nu stiu la altii cum e, k sa parafrazez, dar... o galerie care nu are un banner cu numele echipei, cu palmaresul... nu e ultra(S). Uite cum s-a ajuns la manifestari de genul "sa ne solidarizam cu ultrasii din italia", dupa acel meci... rezistenta ultras... astea sunt interpretate de unii membrii mai tineri din SUR k "chestii cool", aici includ "dansul". Dar cand e sa strige, tot astia o fac cu juma' de gura. Ori... Na' in fine, asta e parerea mea.
    Daca esti fan UTA, tii cu UTA si te intereseaza UTA, nu altceva. Ori eu am impresia k unii is falsi
    De RF nu "comentez", k nu ma intereseaza.
    Last edited by RedBaron; 19th May 2004 at 14:18.

  20. #41
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Este posibil sa fie unii falsi, dar cel putin noi cei care mai mergem la meciuri. Cei din S|U|R, pot sa garantez pt. ei. TU vezi ca nu mai vine lumea la meciuri. 1000 de oameni, la ARAD este ceva f. tragic. Nu e corect cum procedeaza cei mai multi, care acuma blameaza echipa, antrenorul, iar in sez viitor daca o sa promovam si eu sper sa promovam, sa ii vezi atunci pe toti super UTISTII. Asta ma deranjeaza pe mine la ora actuala. Ca nu vine lumea.
    Semper Fidelis

  21. #42
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Da...pai cand nu sunt rezultate, asta e "concluzia". Eu unul am fost si voi merge si, probabil, voi fi printre primii care is va face abonament, iarasi.
    Utisti sunt cei care vin la stadion in "vremuri de restriste"... or fi 1000 de oameni, asta e. Poate pe cand vom fi iar in A, un banner de genul "Unde a-ti fost anu' trecut pe vremea asta?" adresat tribunelor ar fi... totusi neindicat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •