Page 11 of 27 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 552

Thread: F.C. RAPID BUCURESTI - Campioana 2002-2003 | Supercupa 2003

  1. #211
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si iar s-a trecut la alte discutii paralele cu fotbalul, chiar cand credeam ca totul se terminase!

    Am si eu niste prieteni care urasc tiganii. Niciodata nu am stat sa inteleg ceea ce urasc ei de fapt. Ceea ce ma deranjeaza la ei, ca si la unii membrii de pe forumul asta, este generalizarea. Asta e marea problema. Generalizarea... incadrarea in STAS-uri si norme comuniste. "Taierea varfurilor" de orice tip ar fi ele. E normal?

    Chiar nu vedeti ca nazismul a fost marea greseala a secolului XX impreuna cu comunismul??? Chiar credeti ca a fost un lucru bun? Ce argumente aduceti?

  2. #212
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    Corect

    Sa raspunda drakoness si njock, desi cred ca cuvantul "generalizare" are pentru njock sensul de " a face pe cineva general" (cum l-a facut iliescu pe iordanescu in '94 dupa mondialele americane lol).
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  3. #213
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1

    pentru crisrrom

    Atunci vei primi un raspuns cand i-mi vei raspunde si tu la intrebarea: "Ce a facut statul roman mai mult pentru celalante minoritati decat pentru rromi, pentru a se integra in societatea romaneasca?

    Dupa aia mai vorbim... okk
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  4. #214
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Njock nu-ti fa iluzii /nope/

    Nu o sa-ti raspunda nicodata pentru ca nu are argumente.

  5. #215
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    pinalty

    Pe tine cine te-a bagat in seama pinalty ?
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  6. #216
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    ptr ala care vrea tricou cu Rapid !

    Am tricoul lui Bratu cu nr 15 de anul trecut daca te intereseaza scrie-mi la ultrasur90@hotmail.com

  7. #217
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ti-am trimis mail the_big...

    FC Rapid implineste azi 80 de ani de existenta, adica mai mult si decât Steaua si decât Dinamo...

    Ce frumoasa aniversare, Campioana a României in acelasi an cu sarbatorirea a 80 de ani de existenta.

    Nume purtate: C.F.R. Bucuresti (1923-1937), F.C. Rapid Bucuresti (1937-1945), C.F.R. Bucuresti (1945-1950), Locomotiva Bucuresti (1950-1958), Rapid Bucuresti (1958-2003)

    Iata palmaresul Rapid-ului (desi nu la fel de impresionant la numar cu cel al echipelor mai sus mentionate Steaua si Dinamo):

    Campionatul României (1966/1967, 1998/1999, 2002/2003)

    Cupa României (1934/1935, 1936/1937, 1937/1938, 1938/1939, 1939/1940, 1940/1941, 1941/1942, 1971/1972, 1974/1975, 1997/1998, 2001/2002)

    Supercupa României (1999, 2002)

    Finalista a Cupei Europei Centrale (1940) - nedisputata din cauza razboiului

    Cupa Balcanica (1964/1965, 1965/1966)

    sursa: www.fcrapid.ro

  8. #218
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1

    crisrrom

    crisrom ma faci sa-i dau dreptate lui pynalti...
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  9. #219
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    crisrom ti-a plecat amicul care-ti scria mesajele'n vacanta?
    Ti-am pus o intrebare simpla... vezi ca nu gasesti raspunsul in DEX
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  10. #220
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    njokc

    Njock, tu ar trebui sa fi ultimul care vorbeste, dar vad ca tupeul este singura calitate pe care ti-am identificat-o in cele cateva luni decand tot patezi forumul Rapidului. DEX-ul, e departe de tine, macar daca l-ai folosi (problema e ca ai face febra la mana pentru ca cel putin jumatate din vocabulele mesajelor mele sunt straine de intelegerea ta). evil
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  11. #221
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Finalista a Cupei Europei Centrale (1940) - nedisputata din cauza razboiului
    Am auzit ca s-ar putea sa se joace acest meci RAPID - Ferencvaros Ii adevarat?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #222
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    ferencvaros

    Da, e adevarat, sunt ceva discutii pentru un meci in vara asta, in orice caz , la Fradi, cum lise spune celor de la Ferencvaros sunt mari probleme, in ultima etapa au pierdut titlul, iar suporterii au intrat in teren, lovind cu brutatitate tot ce-au intlnit in cale, inclusiv proprii jucatori- unul dintr varfuri care e si in nationala, a anuntat ca pleaca de la echipa, si de la nationala din cauza incidentelor ( a fost batut crunt)
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  13. #223
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1

    crisrrom

    Bine dom' profesor hai sa lasam DEX-ul...putin dracului, aici nu e curs de gramatica /nope/
    Dar "coboara" un pic la nivelul meu si raspunde-mi si mie la intrebarea aia...

    Arata-mi ca nu esti las...

  14. #224
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Njock imi place de tine ca cica nu suporti creolii sau coloratii dar tu porti numele unui "arian" veritabil. Pe ala nu-l injuri ca-i de-al tau sau care-i logica? De fapt nici nu mai e la Arad... dar asa intrebam si eu.

  15. #225
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1

    ptr. deep purple

    Cine ti-a spus tie ca Njock nu mai e la Arad? (a te refereai ca acum e in concediu?)
    Daca ar fi facut oricare rrom cat a facut Njock ptr. UTA si pentru Arad atunci mi-asfi pus nick-ul: "Regele Cioaba" 8)
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  16. #226
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Njock s-a transferat ieri la Ferencvaros asa ca nu esti bine informat asupra idolului tau.Daca nu suporti nici ungurii...e nasol.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  17. #227
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Njock, ești un sclav rasist și retardat, nu te mai lua de alții mai inteligenți decât tine. /fu/
    P.S. Mai las-o pe mă-ta în pace.
    Nu mai intra pe forumul acesta! /fu/

  18. #228
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    ptr.sergio
    Da am aflat si eu de Njock, aseara a semnat cu Ferencsvaros. Eu am aflat doar azi dimineata. Cu ungurii nu am nimic chear am amici fosti vecini...etc Doar pe cioroi nu-i suport.

    ptr.seby
    S-a mai gasit o cioara in RO care stie sa scrie
    Care-i problema ta?

    PS. Eu nu m-am legat de mata...dar daca insisti stiu sa o fac bine.
    Asa ca mukles sacana
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  19. #229
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    nioc

    njock, chiar si pentru tine e prea mult. Chiar nu ai limita? Cioroi sunt ****** si cu tac-tu si cu tot neamul vostru al retardat si rasist. Nu mai intra pe formumul asta daca numai sa jignesti esti in stare! Scrie despre Rapid sau nu mai scrie! Daca nu poti sa-i suporti pe romi, pleaca tata din tara. Fie ca iti convine tie, fie ca nu, Romania este tara tuturor romani, unguri, romi, nemti, italieni, lipoveni, slovaci, sarbi etc. Nu -ti convine, pleaca, sau mai bine impusca-te!
    Dar cea mai buna idee ar fisa inveti sa scrii, si sa pui mana sa mai citesti si alceva decat gazeta sportiva. Ai citit 3 carti in viata ta? Se pare ca nu!
    Mergi si culca-te, ca bubuie prostia si ignoranta in tine!
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  20. #230
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    crisRRom, daca parintii mei sunt tigani, ai tai sunt somalezi

    Auzi colorman nu mai veni cu bla bla bla... raspunde-mi la ce te-am intrebat eu.
    Astept 8)
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  21. #231
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Njock, de unde ai tras concluzia că aș fi colorat. Eu nu sunt de acord cu rasismul. Și te rog nu mai scrie pe forum-ul unei asemenea echipe cum este Rapidul(scuze, am uitat că tu nu știi să scrii :deal: ). Când am zis de mă-ta. nu mă luam de ea ci de mesajul tău. Ești de apreciat pt. devotamentul tău față de echipa U.T.A. dar nu te cred.
    Ții minte ce a pățit U.T.A. la Piatra-Neamț.Cred că ar fi trebuit să fii mort, mai ales că ași retrogradat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •